ADVERTENTIES! ONTVANGEN! De tegen 24 October 1871. zal geen plaats hebben. Na het afdrukken van den buitenvorm ontvingen wij deze Advertentie. J. de Waard, „tot Nut van 't Algemeen" BIBLIOTHEEK. Ingezonden stukken. Burgerl. stand der gemeente Barsingerhorn Burgerlijke stand der gemeente Schagen. MARKTBERIGTEN. ADRIAAN de ROOIJ NEELTJE ROGGEVEEN TIMMERMANS EN MOLENMAKERS AF FAIRE met verdere aanhoorigheden, 5957 Van de eerste Amsterdamsche hui zen eene groote coUectie monsters van de nieuwste Departement Scliagen op ZATURDAG den 14 OCTOBER 1871, arresteerf zekere William Anthony, oud 21 jaar, smid, beschuldigd van moedwillige brandstichting, i 't Bleek dat beschuldigde in de laatste maanden ongeveer 31 malen de brandmeesters had gewaar- schuwd dat er brand was, en daarvoor telkens j was beloond met een shilling of een crown. Hij was nu op heeterdaad van brandstichting betrapt en het vermoeden is dus gewettigd, dat hij ook de 31 andere branden waarvan de schade op ongeveer 100,000 p. st. wordt begroot zal hebben veroorzaakt, alleen om de belooning te verdienen op de aangifte gesteld. De jonge Puitsche Keizer en oude Koning van Pruissen moet zich zeer geamuseerd hebben te Baden. Hij reed en wandelde dagelijks veel en bad daarbij het genoegen door vele militairen ge groet te worden en te groeten op eene wijze, die getuigde van wederzijdsche waardecring en genegen heid. Men mag al of niet Pruissisch gezind zijn maar men moet bewondering hebben voor den Duitschen Keizer, zijn ferme houding, zijn moed, zijn geluk en zijn voorkomen. De vijfenzeventig jarige grijsaard ziet er uit, alsof hij vijfenvijftig was. Wie zou niet wenschen op zoo'n ouderdom, even als de Keizer in den laatsten oorlog, dagelijks twee paaiden te kunnen afreiden en ook paarden daar voor te bezitten? Te Barsingerhorn zijn dezer dagen verkocht ruim 25 bunders, nagenoeg alles grasland, die te zamen opbrsgten de kapitale som van ruim f 77,000. Te Winkel zal worden georganiseerd een korps vrijwilligers, om tegen betaling, onder toezigt van eene commissie uit den gemeenteraad als brand spuitgasten dienst te doen. Hierdoor vervalt de bepaling, dat bij brand alle burgers gratis hulp behoeven te verleenen. Men schrijft ons uit den Tielerwaard het vol gende: In de lage velden is veel water; ook de buitenwaarden beginnen onder te loopen. De beetworteloogst is thans in volle werking. De opbrengst van dit produkt zal dit jaar niet onvoordeelig zijn. 't Is maar jammer, dat de beetwortelcultuur zoo vele kinderen, gedurende een groot deel des jaars uit de scholen en uit de catichisatiën houdt, en voorts zooveel cultiveert, dat alles behalve zoet of suikerachtig is. Als een bewijs van de schaarschheid der appelen in deze streek mag wel worden ver meld, dat voor een Hectoliter (mud) zure bellefleur de ongewone prijs van f 14 a f 16 besteed is. Ook de noten zijn buitengewoon duur. De beste winteraardappelen (eerste kwaliteit) gelden f 3,25 h f 3,50 het mud. Bij Nurnberg is een kudde schapen van 80 stuks op den spoorweg geraakt en overreden. Al de schapen werden gedood, en de trein ondervond niet het minste oponthoud. kon niet spreken. Pietro las in haren smeekenden blik de vraag, die zij de kracht niet had te uiten. Hij schudde het hoofd. Vraag mij niets, Signoia. Wij werden van elkander gescheiden in den laatsten slag. Indien dat niet zoo geweest was zouden of wij beiden of geen van tweën voor u gestaan hebben. Toen ik vernam dat hij gevallen was zocht ik, doch te vergeefs, naar zijn lijk." Florella boog haar hoofd en bedekte hare betraande oogen met hare handen. 'Hoe zijt gij teruggekeerd? vroeg zij, Pietro verhaalde de geschiedenis van den hevigen slag, van zijne wonden, zijn herstel en zijne terugkomst. Het is te betwijfelen of Florella een enkel woord er van hoorde. Toen Pietro geëindigd had stond zij op om te vertrekken. i Duidt het mij niet ten kwade, dat ik zoo weinig gesproken heb, mijne goede vrienden," zeide zij, mijn hart was te vol. Geloof dat ik mij zeer er over verheug, dat Pietro weergegeven is aan Zij kon niet verder spreken. Terwijl ze sprak stak Pietro zijne hand in de borstzak van zijn overkleed, en haalde daaruit het portret te voorschijn, dat om den hals van den Oostenrijkschen officier gevonden was. Tot nu toe was zij bleek geweest; maar nu verdween elk spoor van kleur geheel van haar gelaat. Op gebiedenden toon zeide zij tot den sol daat: Wordt vervolgd. Bij Zuidhorn is wederom door een jagtlief- hebber, die volijverig op een haas schoot, een man op den publieken weg getroffen. De justitie bemoeit zich met dit geval. De prins de Polignac huwde dezer dagen met mademoiselle de Bagneux. De jonggehuwden vertrokken naar Dieppe en werden naar het spoor ge-j bracht door de familie. Op de hoogte van den tweesprong van Darantin vernemen ze dat ze twee i uren zullen moeten wachten. Er vertrok juist een trein naar Havre. Laat ons daarheen gaan," zet de jeugdige prinses, en.... zij gingen «Uw pas," werd er bij hun aankomst gevraagd, «rik heb er geen; ik ben de prins Polignac." //Dat is niet genoeg." Best; telegrapheer dan maar aan mijn schoonvader." De commissaris van politie telegra- pheerde dus: «Aan den heer de Bagneux; op het kasteel X. Hebben gearresteerd een persoon die zegt te zijn do prins de Polignac." Het ant woord van den schoonvader luidde: «'t Is een bedrieger; mijn schoonzoon is vertrokken naar Dieppe. Aan de Redactie der Schager Courant. Mijnheer de Redactenr! De reeds oude opmerking dat leeringen wekken maar voorbeelden trekken zal naar veler overtuiging spoedig op nieuw gemaakt kunnen worden in Holland's-Noorderkwartier, wanneer de vereeniging aldaar in werking treedt, welke dezer dagen is opgerigt. Die vereeniging trad den 25sten September 1. 1. te Benningbroek in het leven, en stelt zich ten doel de invoering te bevorderen van de doelmati ge nieuwe en verbeterde werktuigen, veerassen, zaaizaden en mestspecien, die in den laatsten tijd elders bekend werden, en wier aanwending den practischen landbouw in deze streken eene belang rijke schrede verder zon brengen. Door beproeving voor eigene rekening en aan moediging en ondersteuning zoo noodig van proefnemingen door hare leden zal de vereeniging trachten het nut aanschouwelijk te maken, dat in de toepassing van de nieuwere vindingen gelegen is. Het doen houden van landbouwkundige voor dragten door bekwame en deskundige sprekers in de vergaderingen der leden zal, naar het plan 1 der vereeniging, aan haar doel bevorderlijk moeten i zijn; terwijl zij door uitloving van premien voor1 nog ongekende voorwerpen, die geschikt zijn in bestaande behoeften te voorzien, het hare wil bij dragen tot eene zoovolledig mogelijke ontwikkeling van den landbouw in dit gedeelte van ons vader land. Het lidmaatschap der Hnllandsche-Maatschappij van landbouw is verpligteud voor de leden der vereeniging. De tentoonstellingen dier Maatschappij en de door haar uitgegevene mededeelingen en berigten wenscht zij aau h.ire belangen dienstbaar te maken. Met verschuldigde achting teekent W. 3 Oct. 71. Uw DWDr. L. PS. De eerste vergadering der leden zal worden belegd op Woensdag 1 Nov. e. k. te Hoogwoud. Ingeschreven van 3 10 October 1871. GEBOREN8 Oct. Catharina, dochter van Jacob Kuiper en van Diewertje Smit- ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD; 8 Oct. Bastiaan van der Aarde, weduwenaar van Dirkje Burger, oud 41 jaren, en Aagje Eriks,, jongedochter ond 21 jaren beide wo nende te Barsingerhorn. OVERLEDEN5 Oct. Hillegonda de Vries, oud 9 jaren, 6 dito. Arie Zeeman, echtgenoot van Aafje Rantjes, oud 61 jaren. Ingeschreven van 3 9 October 1871. GERORRN: 4 Oct. Catharina Johanna, dochter van Pieter Raap en Jantje Adriana Buddingh. 7 Oct. Grietje, dochter ven Meindert Kant en Antje Grootes. 6 Oct. Helena Maria, dochter van Johannes Denijs en Margaretha Maria van der Haagen. 6 Oct. Cornelis, zoon van Cornelis Wit en Elisabeth Denijs. 9 Oct. Cornelis, zoon van Jan Akkerman en Elisabeth de Boer. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: 2 Oct. Jozeph Schut, oud ruim 5 maanden, kind van Bartholomeus Schut en Dieuwertje Voorman. 4 Oct. Anna Burger, ond 18 dagen, kind van Pieter Borger en Grietje Vol ders. 5 Oct. Cornelis Overtoom, oud 19 jaren, zoon van wijlen Cornelis Overtoom en wijlen Antje Hoetjes. 8 Oct. Johanna, Maria, Engelina van Isterdael oud ruim 5 maanden, kind van Jacobus van Isterdael en Phenna Elisabeth Pelties. Schagen 3 October 1871. Aangevoerd 5 Paarden f 30 a 120. - Venlens f a Stieren f 80 a 120 Ossen f a 146 Gelde Koeijen f 70 a 270, Kalfkoeijen f 110 a 160, Vaarsen f 80 a 120, Hokkelingen 40 a 70. 3 nucht. dito f 16 a 20 Rammen f 30 a 90, 1130 Schapen magere f 16 a 25, vette f 24 a 38, Lammeren f 16 a 26, Bokken en Geiten f 2,50 a 6. 24 magere Varkens f 12 a 26, 96 Biggen f 4 a 6, Konijnen 25 a 70 Kippen 35 a 150 Eenden. 40 a 90 cetits per stuk Boter 137 a ets. perkilo Kaas 85 a 45 ets per kilo, Kipeijeren f 8,50, a 4, Eendeneijere a per 100. Medemblik 4 Oct. 273 koppen Boter f 1.54 per kilogr. A 1 k m a ar 7 Oct. Aangevoerd 8 Paarden f35 a 160, 10 Koeijen f 75 a 220, Kalveren f a 1 nucht. dito 18 a 358 Schapen f 9 a 24, 8 Geiten f 5 a 7, 150 Magere Varkens f 8 a 40, 384 Biggen f 3 a 9. Purmer ende, 10 Oct. Boter f 1,40 a 1,55 per N. P. 43 vette Kalveren 80 a 95 ets. per N. P. 24 nucht. dito f I 0 a 24, 89 vette Varkens 44 a 55 ets. per N. P. 46 magere dito f 10 a 12, 504 Biggen f 8 a 6, kipeijeren f 4,50 eend dito f8,60 per 100. Ondertbouwd van Uoorn met Twisk, 5 October 1871. 5959 Alle degenen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan of borgtogten onder zich hebben ten laste van ARIE de GEUS in leven rentenier wonende te Oude Niedorp en aldaar overleden den 16 Junij 1871, gelieve daarvan opgave of betaling te doen voor of op den 15de November e. k. ten kantore van Notaris Sloos te Winkel. Brieven franco. 5956 in het Wapen van WINKEL, te WINKEL aan gekondigde publiek verkoop eener Winstgevende. 5960 Heerenstraat der maatschappij 5958 Zitting van Commissarissen, tot afgifte van boeken des namiddags van half een tot half twee ure, ten huize van den heer A. Knikker.

Schager Courant | 1871 | | pagina 3