Florella Luigi. GEMENGDE BEIUGTEN. De lantaren-aanstekers te Brussel 'zijn niet zeer gelukkig geweest bij hnnne werkstaking. Reeds denzelfden avond werd hun arbeid verrigt door de pompiers en de werklieden aan de gasfabriek, i Den anderen dag kwamen dan ook de meesten der 93 grevistcn terugvoor het meerendeel smoordronken. Zij noch hunne nuchtere kollega's zijn weder in dienst gesteld en men zal hen ze ker ook in het vervolg niet meer aannemen. In den afgeloopen zomerzoo meldt de Bohemia, kocht de vorstin Eleonore zu Schwar- zenberg, tijdens zij te Scheveningen logeerde, een oud gesneden kastje. Dit werd den 30 Aug. in een met zeegras voorziene kist verzonden. Den 28 September kwam de kist te Frauenberg aan en werd den volgenden morgen op het vorstelijk slot bezorgd en geopend. Niet gering was de verwondering, toen men daarin een nog levende kat vond, met een poot aan dc kist vastgenageld, Waarschijiilijk had het dier zijn nachtleger in het zeegras gezocht en was, toen de kist digt gemaakt werd, de spijker door de poot gedrongen. Dc kat stierf nog denzelfden avondniettegenstaande de zorgvuldigste verplegingwelke het vermagerde dier terstond na de ontdekking werd verleend. Ne gen en twintig dagen heeft het dier alzoo zonder eenig voedsel of drank geleefd. Jl. Woensdag 's namiddags omstreeks 3 ore, had te Alkmaar een ongeluk plaats, dat een die pen indruk achterliet. De dienstbode van den lieer O. H. Schaaps, in het achterhuis werkzaam, had het ongeluk door eene bijzondere omstandig heid voorover in het water te vallen. Niettegen staande dit ongeluk dadelijk werd gezien en bijkans even spoedigeen groot aantal toeschouwers, waar onder een'gen die werkelijk met den wil tot red ding bezield waren, toesneldenmogt het niet gelukken tijdig hulp te verleenen en mogt men slechts het lijk ophalen. De arrondissement regtbank te Amsterdam heeft jl. Donderdag den politie—agent de Boer vrijgesproken van eene hem ten laste gelegde ver wonding, waardoor een beletsel om te werken van meer dan 20 dagen ontstond, toegekragt aan een studeut, zekere H. aldaar. De verwonde en zeven mede-studenten, allen in opgewonden toe stand verkeerende, hadden zich den 11 April jl. des nachts ten half drie ure, tegen verminderden prijs toegang willen verschaffen tot een publiek bal in het lokaal de Keizerskroon, op den Singel. De (politie-agent, die daar surveilleerde, geroepen zijnde om de orde te handhaven, had de rumoer- makere buiten de deur gezet, waardoor hij door dezen op ongepaste uitdrukkingen onthaald werd. In drift had hij toen zijn sabel getrokken en II. Vrij naar het Engelsch door K. L S. Slot volgt. «Hoe zijt gij in het bezit daarvan gekomen?" vroeg zij angstig, en tevens dringend. /rik vraag u verschooning, Signora; ik vergat het bijna. Signor Fernando liet mij belooven, dat, indien ik hem zou overleven, ik het aan haar ter hand zou stellen, wier portret bet is. Indien ik mij niet vergis moet gij het oorspronkelijke zijn. Het zou een lang verhaal wezen; Signora, u mede te deelen hoe wij het gevonden hebbendaarom zult ge het misschien liever niet willen hooren." rSpreek, Pietro, in 's hemelsnaam spreek!" #Wel nu, vij vonden het om den hals vaneen jongen Oostenrijkachen officier, die gewond werd in een schermutseling den nacht vóór dat wij Pietro aarzelde verder te gaan; Met het scherpe doorzicht van een vtouw, be merkte zijn moeder dat hij op gevaarlijk terrein kwam. „Ja, Pietro juist; en verder?" „Wel, Siguora, Signor Fernando en ik bleven daar eenigen tijd nadat hij dood was, en vDood 1 Is hij dood?# Ja, Signora, dood en begraven. Signor Fernando viel bewusteloos, toen hij het portret zag; maar later zeide bij mij, dat ik het u ter hand moest stellen, en ik heb mijn armen meester gehoorzaamd. Maar Signora.<r *Ach, Pietro, ik bid u, zeg niets meer.» Zeide zijn moeder; #zij ligt bewusteloos.# daarmede een slag op den arm toegebragt, waar uit eene verwonding ontstond. Jl. Zatardag zijn voor het kantongeregt te Oosterhout verschenen C. B., huisvrouw van A. S. en J. v. M., huisvrouw van J. M., beiden wonende te R., wegens elkander te hebben uitge maakt de eene voor bok en de andere voor stier; daar deze scheldwoorden zeldzaam aan vrouwelijke sujetten worden toegevoegd en waarschijnlijk geen bcleedigingen uitdrukken, zijn zij beiden direct vrijgesproken. De arrond.-regtbank te Utrecht heeft den heer du Mosch, wegens deu verkoop van Ham burger en Brunswijker loten, veroordeeld tot eene geldboete van f315 eu iu de kosten van het proces. Aan de Kamper Courant wordt geschreven dat de heer van Apeldoorn, stationchef te Hengelo door zijne tegenwoordigheid van geest een groot ongeluk heeft voorkomen. Terwijl een sneltrein in volle vaart aankwam, stond voor het stationsgebouw te Hengelo een andere trein gereed om te ver trekken. Dc wissclwachter, die den wissel voor den aankomenden trein moest verzetten, werd juist op dat oogenblik plotseling krankzinnig en dreigde iedereen, die hem naderde, met een ijzeren stang dood te slaan. De heer van Apeldoorn, het gevaar inziende, bezon zich geen oogenblik, ijlde naar den wissclwachter, smeet hem achterover en had nog juist deu tijd, door het verzetten van den wissel, den aankomenden trein een vrijen weg te banen. Den 12 dezer is ten huize van den heer L. de R., te Rotterdam diens ongehuwde dienst meid M. S. oud 25 jaren, van tweelingen beval len, welke in tegenwoordigheid der justitie gevon den werden onder het hoofdkussen in eene bed stede, waarop deze dienstbode gelegen was. Na eerst ontkend te hebben zwanger geweest en beval len te zijn, beweert thans de moeder, dat de kin deren niet hebben geleefd; de lijkjes zijn naar het ziekenhuis overgebragt en deskundigen zijn gere- quireerd om over het al of niet geleefd hebben te beslissen. Vrijdag 1.1. viel een metselaar uit den 28 meters hoogen toren van de nieuwe kerk te Wou- bach in Limburg. Onder het vallen greep hij een touw vast, dat boven aan een rol in den toren bevestigd was, en kwam zoodoende zonder eenig ongemak naar beneden glijden. Eeu half uur later zat de wakkere werkman weder op den toren aan zijn werk. Binnen kort zal voor den krijgsraad te Ver- sailles een jongeling verschijnen, die men in het kamp Satorie den sprekenden onthoofde noemt. Toen de troepen van Versailles namelijk te Auteuil waren binnengedrongen, werd deze oproerling ge- Florella deed hare oogen open, en poogde zich op te richten. /t Zal nu wel gaan,# zeide zij; ik zal maar naar huis gaan. Het was slechts de vreeselijke geschiedenis van Pietro, die mij schokte. Mag ik het portret hebben f #Signora, de kaptein gaf het u." Florella kuste het hartstochtelijk, en, terwijl zij het op haar boezem verborg ging zij de hut uit. Pietro staarde zijne moeder verwonderd aan. Moeder,# zeide bij, wat kan er gaande wezen met de arme jonge dame?# Al hetgeen de oude vrouw door de buren had hooren vertellen kwam haar op eens helder voor den geest. vPietro,# zeide de oude vrouw geheimzinnig, de officier, om wiens hals gij het portret vondt was de echtgenoot van Florella Luigi.# «Haar echtgenoot 1 En zij was nooit getrouwd. Signor Fernando hield innig veel van haar.# rLuister, mijn jongen, ik geloof, dat het was, toen zij met haar vader naar verre oorden reisde, ik meen naar Engeland; ten minste, zoo vertelt men. Zij was toen naauwelijks zestien jaar, en hij wist haar vader en moeder zoo om te praten, en sprak hun over een schoone toekomst en zoo meer, zoodat zij haar dwongen schoon tegen haar zin, hem hare hand te schenken. Maar hare ouders zagen weldra, dat ze verkeerd gehandeld hadden. Zij kwamen tot de wetenschap dat hij een Beiersche gelukzoeker was, en een zeer ongelukkige partij voor hnnne dochter. vangen genomen en ter dood veroordeeld. Het executie-peloton loste zeven schoten op hem en hij viel ter aarde. Daar de veroordeelde zich nog roerde, gaf een soldaat hem den genadestoot, waar na men hem al3 dood beschouwde. Een ander soldaat meende na eenige oogenblikken nog te zien dat hij zich bewoog en wilde hem verder afmaken, toen een adjudant-majoor tusschen beide kwam en hem opcischte. Deze behandelde hem, niettegen staande den hopelozen toestand, gelakte het den ge- fussillecrdc te redden. Te Stuttgart is een persoon, die zich noemt Prins Jozeph Eugéne Bonaparte en die beweert een zoon te zijn van den hertog van Reichstadt, uit een geheim huwelijk met de dochter van een Hongaarschen graaf. Tot nog toe was de preten dent kleermakersknecht, onder den naam van Char les Louis Gustave, uit YVürzen, in het koningrijk Saxen. Hij beweert, dat zijne moeder hem, op last van Prins Mctternich, in Saxen als leerjongen bij een kleermaker heeft geplaatst en dat zij, na hertrouwd te zijn, hem aan zijn lot heeft overgelaten. De noo- dige bewijzen zijn in handen van een gewezen officier der Ilonveds, die thans te Leipzig woont. Te Ischl is hij door de regtbank veroordeeld, omdat hij zelf op zijn pas den naam van Prins Jozeph Eugenius Bonaparte had geplaatst. Hij heeft onte genzeggelijk den familietrek der Bonapartes. Een man, langs het Damsterdiep wandelde, omdat hij te laat voor de stoomboot was geko men, kreeg van een voorbijrijdend heer, wien hij vroeg om meê te mogen rijden, ten antwoord »Ik vaar niet om vracht,# en antwoordde, toen hij een 1 eind verder den heer met zijn rijtuig in een sloot zag liggen en om hulp gevraagd werd»lk loop niet om werk.# Te 's Bosch was een vleeschhouwer bezig een rund, zooals men 't noemt, te splitsen, bijgestaan door zijn neef, een oppassend jongmensch van 20 jaren. Zijn mes stiet op een been, en schoot met zulk eene vaart uit tegen den slaap van 't hoofd diens jongmans, dat dezen een slag ader doorsneden werd, wat eene vreeselijke bloed storting tengevolge had. Zoo spoedig doenlijk werd nu door nabijzijnde slagers de woud met hechtpleisters overdekt en heelkundige hulp inge roepen. Volgens de verklaring van den arts, die den gewonde verpleegt, is er nog hoop op leveus- behoud. Waartoe drift al niet leiden kan, daarvan geeft de Prov. N. B. Crt. het volgende staaltje geschreven uit Haaften 6 Oct. jl., dat met recht verschrikkelijk mag genoemd worden: #Eene gehuwde vrouw, moeder van vier kiude- ren, geraakte met haar zwager aan het twisten over het bouwen van een huisje. Onder het uiten van de vreeselijkste vloeken en de leelijkste ver- weuschingan, rukte zij de palen uit den grond, die haar zwager plaatste, eindelijk viel zij ter neder en geen teeken van leven is meer in haargezieu." Voor eenige dagen wist de vrijer eener dienstmaagd bij iemand op den Kloveniersburgwal te Amsterdam zich, bij afwezighaid van den huis heer, toegang te verschaffen tot de keuken waar zijn prinses troonde. Mijnheer en mevrouw, aan geen uur gebonden, kwamen echter vroeger terug dan menschelijke berekening aan het kozend paar had geleerd. En ziet, als een waar huisvader doet mijnheer de nachtronde, vindt alles in orde en sluit de deur op het nachtslot, terwijl de sleutel een plaata op het nachttafeltje krijgt. De vreta voor ontdekking is aanvankelijk geweken, maar er moet raad geschaft worden om den opgeslotene naar buiten te brengen. Na overleg wordt uit het zolderraam een touw gevierd en zweeft de minnaar weldra tusschen hemel en aarde. Met een pak van het hart en nog niet regt hersteld van den schrik leggen de dienstmeid en baar kameraad zich te slapen. Zij hooren ook het ker men niet van den jongen man, die, daar het touw te kort was, zich bij den val op de stoep vrij ernstig bezeerde. Wij vernemen tot onze blijd- schap, dat zijn toestand thans niet meer zorgelijk IS. In de vorige week is voor het Prov. Ge- regtshcf te s Hage behandeld de zaak van den matroos J, O. Th. Moerke, oud 30 jaren, be schuldigd van moord op zijn vrouw gepleegd te Rotterdam den 11 Aug. jl. De geschiedenis van dezen jongen man is diep treurig. Den 12 Julij was hij getrouwd met de ~U jarige Petronella Breetveld, met wie hij voor

Schager Courant | 1871 | | pagina 2