schouw li li te mm. DOCTER E\ KAPPER FABRIEK A. KNIKKER. Dingsdag 2 Januarij 1872, de zucht naar avonturen De vrouw in de zaal en de man in de werkplaats. GrofsmederijIjzergieterij van stoom- en andere werktuigen Ch. Bosch Reitz. A. Bergman, Abr. SLOOS. Jl. Dingsdag zijn te Beverwijk geveild ge worden 80 bunders wei-, bouw- en boschlaod, die bij opbod hebben opgebragt de aanzienlijke som van f 135,372. Burgerlijke stand dar gemeente Schagen. Ingeschreven van 5 11 December 1871. GEBOREN9 Dec. Dirk, zoon van Dirk Saaf en Antje Brouwer. Burgerl. stand der gemeente Barsingerhorn Burgerl. Stand der gemeente St. Maarten. ADVERTEISTTIEIT. MARKTBERISTEN. Boas en J udels. Directie Y;ictor Dricssens. te Nienwediep. Plaatsvervangers publiek verkoopen de Larasrtine had het paard zijne rust wel verdiend. Het Fransche leger heeft dezer dagen een spiegelgevecht gehouden in de streek tusschen Pa rijs en Versailles, waar de Parijsche bezetting 21 Oct. 1870 en 19 Jan. 1871 zoo deerlijk geslagen werd door de Duitschers. Het leger was verdeeld in twee divisiën, waarvan de eene de Franschen, de andere de'Prnissen voorstelde, en.... de Fran schen bleven overwinnaars. Te Dordrecht heeft een persoon in een vechtpartijtje een ander met een stokvisch nagenoeg het oor afgeslagen. Een treurig ongeval heeft in den nacht tus schen Donderdag en Vrijdag jl. nabij het dorp Houtrijk en Polanen plaats gehad. Ken man, die den nacht in een modderscuhit doorbragt werd dood in de praamgevonden. De strenge koude heeft hem ongetwijfeld bevangen. Hij laat eene vrou"w en twee kinderen achter Te Westzaan hebben twee ongelukken plaats gehad. De 20jarige zoon van den mostaard-fabri kant K., is door het verward raken zijner kleedcren in het raderwerk van deu molen, in de kammen van een der drijfwielen geraakt; erg verminkt, was de ongelukkige weldra een lijk. Gedurende de sneeuwstorm moest een arbeider, een 23jarige jongeling kostwinner zijner moeder, de zeilen van den houtzaagmolen van den heer D. inhalen. De molen stond stil, maar onverwacht deed een rukwind de wieken een paar slagen draaijen; de jongeling viel naar beneden en verkeert in be- denkelijken toestand. Een student in de medicijnen in Michigan die een meisje een vol jaar het hof gemaakt had zond, toen hij tot docter gepromoveerd was aan deu vader een rekening voor de bezoeken, welke hij zijn dochter gebracht had. In een der kleine weekbladen lezen wij het hoogst belangrijke bericht (zoo men zegt overgenomen nit het Handelsblad) dat er in den laatsten tijd b:j Harderwijk wel haring maar geen bokking ge vangen is, de zelfde correspondent zal nu ook wel spoedig aan dat blad berichten dat het ver bouw van zuurkool dit jaar niet bijzonder gunstig is geweest en dat nog geen enkel jager een goeden voorraad hazepeper van de jacht heeft 't huis gebracht. Te Rosmalen heeft op een boelhuis iemand zoo drnk gebruik gemaakt van den daarbij gratis verkrijgbaar gestelden sterkendrank, dat hij niet meer alleen huiswaarts kon gaan. Zijn beide broeders namen hem mede, maar hij was lastig en wilde zich aan hun geleide onttreken bij een ongelukkig oogenblik ontsnapte hij heu, liep achteruit, raakte in een kuil met water en werd bijna onmiddelijk, maar toch levenloos opgehaald. De heer Boeke, te Alkmaar, heeft bedankt voor de benoeming tot leersar aan de inrigtigtingen voor middelbaar onderwijs te Deventer. Men meldt uit Boxtel, 10 Dec.Een paar jagtliefhebbers trotseerden de koude der laatste dagen en begaven zich vroegtijdig iu het veld; zij bewogen zich den ganschen dag iu de bevrozen sneeuw; tegen het vallen van den avond rust nemende in een boerenwoning, trok een hunner de solide water laarzen uit, maar toen hij de voeten bij het vuur hield ootlokte de hevige pijn hem kreten van smart; de'.teeneu waren bevrozen en de lijder had er niets van gemerkt voor de kagche'warmte deu bloedsomloop trachtte te herstellen. Hij ligt thans als een waar schuwend voorbeeld, roet gebladderde voeten te bed. Te Bolsward moet een fameus rooker aan tering zijD overleden. .Toen zijn adem het ligchaam was ontgaan, brandde de pijp oog. Alkmaar 9 Dec. Aangevoerd 9 Paarden f35 a 85, - Koe f aKalveren f a 8 nucht. dito f 6 a 14, 17 Schapen f 12 a 28, 3 Geilen f 3 a 5, 8 Jl igere Varkens f 8 a 20 60 Biggen f 3 a 6. Purmer ende, 12 Dec. Boter f 1,20 a 1,30 per N. P. 29 vette Kalveren 95 a 120 ets. per X. P. 53 nucht. dito f rt a 18, 109 vette Varkens 42 a 58 ets. per N. P. 28 magere dito f 6 a 8, 220 Biggen f 3 a H, kipeijeren f 5,50 a 6, eende dito f4,20 per 100. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD Geene. OVERLEDEN8 Dec. Cornelis Wit, oud ruim 2 maanden kind van Cornelis Wit en Elisabt-ih Denijs. Ingeschreven van 5 12 December 1871. GEBOREN; 9 Dec. Jan, zoou van Heertje Delver en van Antje Zeeman, ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geenh. OVERLEDEN: 10 Dec. Een levenloos aange geven kind van Willem Goedhart en van Klaasje Bakker. Ingeschreven van 28 Nov. 12 Dec. 1871. Geboren: 3 Dec. Elisabeth, dochter van Jan Roozing en Dieuwertje Bood. 11 Dec. Maria, dochter van Gerardus Visser eu van Elisabeth Groot. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd Geene. Overleden: 11 Dec. Grietje Keeman oud 76 jaren, weduwe van Johannes Krijt. Sehagen 7 December 1871. Aangevoerd 7 Dec. Paarden f a Ven lens f a Stieren f a Ossen f a Gelde Koeijen f a Xalfkoeijen (i Vaarsen f a nucht ditof a Eng Rammen f a 250 Schapen magere f a vette f 24 a 35 Lammeren, f a Bokken en Geiten f a 8 magere Varkens f aBiggen f - a - Konijnen a Kip-, pen a Eenden. a cents per stuk Boter f 1,05 a 1,40 per kilo. Kaas a ets per kilo Kipeijeren a Eendijeren a per 100. Medemblik 6 Dec. 290 koppen Boter f 1.50 per kilogr. OF NA HETZELVE Eerste rang f 1.40; tweede rang f l. Aanvang 7 uur. Plantsen zijn d f0.10 extra aan het lokaal te bespreken*. 6122 op Woensdag 27 December 1871, des voormiddags te 10 uur, in het logement genaamd „de Vlas- en Korenbeurs," nabij het stationsgebouw van den spoorweg te Anna Paulowna, van de volgende per- ceelen, staande en liggende in de gemeente Anna Paulowna, nabij de R. C. kerk en het stationsge bouw, als: 1. Een Schuur en Stal, met Tuin en Erf, naast het bovengemelde loge neut, kad. sectie L, No. 888, groot 8 vierk. roeden, 55 vieik. ellen: te aanvaarden 1 Mei 1872. 2. Een perceel Tuinland, kad. sectie L, No. 839, groot 12 vierk. roeden, 50 vierk. ellen. 3. Een perceel Tuinland, kad. sectie L, No. 890, groot 8 vierk. roeden, 65 vierk. ellen. 4. Den perceel Tuin- en BoUArlaili, kad. sectie L, No. 891 eu 546, groot 14 vierk. roeden, 10 vierk. ellen. 5. Een perceel Wei- en Bouwland, kad. sectie L, No. 853, groot 1 bunder, 46 vierk. roeden, 30 vierk. ellen. De perceelen No. 2, 3, 4 en 5 te aanvaarden 1 Januarij 1872. Al de perceelen zijn inmiddels uit de hand te koop, te bevrageu bij den heer J. C. GËEB- LIGS Senior, te Anna Paulowna, bij wien, even als ten kantore van de firma DE LANGE eu DE MORAAZ, aan de Breestraat te Alkmaar, nadere inlichtingen worden gegeven. 6120 Alle mogelijke gietwerkenzoowel van ijzer koper als metaal worden binnen den kortst mogen lijken tijd afgeleverd. 6121 Door middel van den stoomhamer kannen de zwaarste gesmede stukken voor molens, sluizen, enz. binnen weinige dagen tegen de billijkste prijzen gemaakt worden. De ondeigeteekende Agent zijnde der Maat schappij wde Eendragt,» gevestigd te 's Graven- hage, inaakt door deze aan Ouders en Voogden bekend, dat hij des Donderdags bij den Heer W. SPIERS, in het koffijhuis //den Burg/» te sprekeu zal zijn, ter informatie tot het stellen van voor de Nationale Militie eu noodigt mitsdien die Heeren uit welke voor hunne Zonen of Papil len zoodanig persoon noodig hebben, om bij deze zoo gunstig bekende Maatschappij deel te nemen. 6123 Boekhandelaar te Alkmaar. Men is voornemens op Woensdag 20 December 1871 voormiddigs 11 ure, in de herberg bij de R. C. Kerk in 't Veld onder Oude Niedorp, in publieke veiling te verkoopen. 6124 Een HUIS en ERF en 2 stukken zeer vrucht baar WEILAND, bij elkander gelegen in den Kostverloren polder aan de Nieuwe Sloot onder Nieuwe Niedorp groot 3 B. 44 R. 50 el. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Notaris HULST te Zuidscharwoude. - ii» Notatis te Winkel, zal op Vrijdag 29 Decembe 1871 des voormiddags teu 11 ure in de herberg van Gerrit Bouwman te WIERINGERWAARD, 1. Eene HUISMANS WONING met EU F, BOET en verdere GETIMMERTEN en BOSCH staande en gelegen aan den Walingsweg, in de gemeente Wieringerwaard, aldaar kadaster sectie C nummers 29 en 30 te zameu groot 21 aren 60 centiaren. 2. Een perceel WEILAND gelegen annex het voorgaande perceel kadaster sectie C nummers 31 groot 56 aren 20 centiaren. 3. Een perceel dito dito gelegen annex voor meld perceel, kadaster Sectie C nummer 32 groot 90 aren 40 centiaren. 4 Een perceel BOUWLAND gelegen annex het vorige perceel, kadaster Sectie C nummer 33 groot 1 hectare 67 aren 20 centiaren, en 5. Een HUIS ingerigt tot Herberg en Kruide nierswinkel met bijbehoorend ERF en GROND, staande en gelegen aan en bij den Westfriescheu dijk en de Kreil in de gemeente Barsingerhorn, nabij de Doopgezinde kerk te Wieringerwaard en bij het kadaster in eerstgenoemde gemeente bekend in sectie B nummers 6 en 8 te zamen groot 1 are 69 centiaren. 6125 Alles behoorende tot de nalatenschap van den heer Jan Pronk, overleden te Wieringerwaard. Nadere informatien zijn verkrijgbaar ter kantore van bovengenoemden Notaris alwaar in tijds de kadastrale plans, de bewijzen van eigendom en de verkoopsvoorwaarden ter lezing zullen liggen. ZEGT HET VOORT.

Schager Courant | 1871 | | pagina 3