Abr. SLOOS, UIT DE HAND TE KOOP Boerenhofstede Een ongepaste publicatie. Bekendmaking. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Burgerl. stand der gemeente Barsingerhorn Ingezonden. TANDPIJN. Advertentiën. SLUIS tc GROENVELD week bij Jb .BRUGEMANNf Hoogzijcle SC2AGEN, met 60 morgen (42 heet,) best WEI- en BOEWLANl), publiek verkoopen: eeae dame weinige uren later is overledeo. Op den baize Leeuwenberg, bij Voorburg, zijn de ooievaars reeds teruggekeerd. De Oude Amst. Ct. verneemt uit goede bron dat er ook valsche guldens, met het randschrift O o d zij met ons, in omloop zijn. In de Gemkkstb Stem lezen wij het volgende onder het opschrift: Met betrekking tot een nieuwejaaisgebruik heb ben wij eene in ons oog ongepaste, en hoewel on kostbare, toch niet te rechtvaardigen handeling van het dagelijksch bestuur eencr gemeente te vermelden. In een nieuwsblad lazen wij namelijk dezer dagen eene officiële publicatie, aan het hoofd van het blad geplaatst, waarin de officiële bekendmakingen telkens voorkomen-, waarbij «Burgemeester en Wet houders* aan de ingezetenen hunnen dank betuigen voor de bewijzen van belangstelling bij de intrede van het jaar ontvangen en hun wederkecrig alles goeds toewenschen. Wij konden onze oogen naauwelijks gelooven, toen wij die dankbetuiging en dien nieuwjaarswensch lazen. Hoe toch kan het collegie [want de publica tie ging niet individueel of gezamenlijk van de le den van het dagelijksch bestuur, maar van het colle gie uit], bedanken voor bewijzen van belangstelling als die bewijzen niet aan het collegie zijn be toond? De publicatie was, naar het voorschift van de artt, 69 en 102 gem. wet, door den Burgemeester en den Secretaris onderteckeud, en men zal ons toestemmen, dgt naar de bedoeling dier artikelen de onderteekening slechts dan mag plaats hebben als de stukken van den Raad of Burgemeester en Wethouders als overheid of krachtens huu lioogheids- regt uitgaan. Het onderwerp, dezer publicatie kan daartoe niet gebragt worden, want eene beleefdheid, den Burmeester, de Wethouders en des noods den Secretaris individueel bewezen, kan toch niet gere- kend worden aan liet collegie te zijn betoond. Bovenstaande publicatie noemt de Gemerkte Stem ongepast. Hoe zou zij de navolgende noemen, die ook in het officieel gedeelte van een weekblad is opgenomen Burgemeester van Brengt ter kennis van de ingezetenen dat het aanbieden van en het rondgaan met zoo genaam de «Nieuwjaars wenschen* hetzij gedrukt, hetzij geschreven, langs de huizen, niet zal worden toegelaten, enz. De Burgemeester voornoemd -•••••• Deze bekendmaking bragt niot weinig sensatie in de Gemeente de aschman, nachtwacht, lantaarnopsteker, enz. zaten op Nieuwjaarsdag als versteend in het hoekje van hun haard, bij een paar glimmende turveu, treurende over hel verlies van een gedeelte van hun inkomen, dat strek ken moest of tot betaling der w inter-provisie of tot liet houden van een vrolijken avondzij mor den niet, maar bnderwierpen zich met vrouw en kinderen, gelaten aan de beschikking van Hooger- Hand. In deftiger kringen werden alle keurig net jes geschreven N ieuwjaarswenschen bestemd voor grootouders, ouders, oom of tante dadelijk verscheurd of in de kaehel gestopt; niemand had het hart zijn meid of knecht uit te zenden om aan vriend of bekende een visite kaartje te bren gen, zelfs de brievenbestellers weigerden met bun paket het postkantoor tc verlaten, uit vreeze dat zich onder de brieven eenNiéu wjaarswensch mogt bevinden. De policie had dan ook' geene overtredingen te constateren. In November 187 3, hadden er op de AmerikaJnsche spoorwegen zes en twintig ongeluk ken plaats, welke den dood van elf personen en de verminking van vijftig tengevolge hadden. Donderdag morgen vertrok een trein, waarop 200 jonge varkens geladen waren, van Maastric.it naar Aken. De deuren van den waggon, waarin zij zich bevonden, schijnen niet goed gesloten ge- geweest, of opengegaan te zijn, althans toen de trein te Aken aankwam* vond men slechts drie varkens. De anderen waren van den trein gevallen en zijn ten decle verpletterd, Jl. Woensdag avond tusschen 5 en 6 uur is te Niêawe Niedorp de woning van P. Dekker aan de Langereisvaart totaal afgenrand. \an den inboedel is slcehts weinig gèred. iluis en meube len waren tegen brandschade verzekerd. De brand schijnt in den schoorsteen tc zijn ontstaan. Reuter 's Office bericht ons heden uit Penang van 16 Januari Naar men verzekert hebben de Nederlanders zich meester gemaakt van de buitenversterkingen van den kraton. De gemeenschap van de Atchineezen met die binnen den kraton, is daardoor afgesne den. Het verlies der Nederlanders is niet bekend. Ook te Haringkarspel is voor de te vieren feesten op 12 Mei e.k., eene Commissie benoemd, bestaande uit de H. H. P. Appelboom, C. Bijpost, R. Bijpost, Meijer Dz., Jb. Fraij, M. Govers, C. Groot, J. Groot, W. de Jongh C. Kroon, C. B. Pastoor, P. Quant, L. Roggeveen, J. Schoorl, J. Weel Jr. Tot voorzitter werd benoemd de Heer Jb. Fraij te Dirkshorn. De hiergenoemde Commissie, heeft besloten, wel te willen medewerken tot inzameling van bijdragen voor een geschenk aan Z. M. den Koning, van echt Nederlaudsch karakter, doch weigert bepaald, mede te werken tot het aanbieden van een gouden eet servies of iets dergelijks. De Burgemeester is tot eere voorzitter benoemd Aangenomen het beroep naar Herbajum door ds. H. Th. du Saar, te Valkoog. Ingeschreven van 13 20 Januarij 1874. Geboren 14 Jan. Mietje, dochter van Isaac Snoek en Jndith Vigevano. 17 Jan. Antje Susanna dochter van Hendrik Simon de Rooij en Iinmetje Raven. 17 Jan. Jan, zoon van Pieter Veer, en Jantje Schoorl. Ondertrouwd: 16 Jan. Pieter Borst, jm., oud 28 jaren, wonende te Schagen doch binnen de laatste zes maanden ook gewoond hebbende te Oude Niedorp en Bregtje Kos, jd., oud 20 jaren, i wonende te Schagen. Gehuwd Geene. OverledenGeene. Ingeschreven van 13 20 Januarij 1874. Geboren; 14 Jan. Maria, dochter van Pieter Bak keren van Grietje Blankman. 15 dito Neeltjc dochter vau Cornelis Horst en van Trijntje Boogert. 18 dito. Neeltje dochter van Gcrrit Kater en van Geertje Schoen. OndertrouwdGeene. Gehuwd: 18 Jan Tcunis Smit, jonkman oud 22 jareu wonende te Barsingerhorn en Cornelia Buij jongedochter oud 27 jaren wouende te Schagen. Overleden: 15 Jan. Maartje Marees, weduwe van Jacob Strijder, oud 35 jareu. 16 dito. Sijke Ooster- baan, echtgenoot van Pieter Bakker, oud 74 jaren. 16 dito. Willem de Jong, echtgenoot van Trijntje Govers, oud 46 jaren 18 dito. Jan Pool, weduwenaar van Antje Kok, oud 78 jaren. MAMTBERIGTEN. Schagen 15 Jauuarij 5 Paarden f 30 a 120 St ieren f a Ossen f a 10 Gelde Koeijen f 230 a 270 kalf koeijen f a a Vaarsen f a 4 Nucht. Kalverenf 7 a 17,50 Eng. Kammen f a 868 magere Schapen f 24 a 29, vet te dito 32 a 36, Lammeren f f 4 Bokken en Geiten f 1 a 5, 20 magere Varkens f 9 a 14 7 Biggen f 5 a 7 Konijnen 25 a 60 Kippen 50 a 150 Eenden 60 a 80 ets. per stuk Boter 126 a per kilo. Kaas a ets per kilo. Kipeijeren f 4,00 a 4,50, Eendeije- ren f af-per 100. Purmerende, 20 Januarij Boter, f 1,40 tot f 1.50 17 Paarden 39 vette Kalveren 70 a 90 ets. per N. P. 62 Nuchtere Kalveren f 10 a 24 per stuk 43 vette Varkeus 48 a 62 per N. P. 5 magere Varkens f 14 a f 16 75 Biggen f 4 a 6 559 Schapen' en Lammeren Kip-cijeren f 4,50 a f -Eendeijeren f a Alkmaar 16 Janharij Aangevoerd 5 paarden f 42 a 175, 7 Koeien f 175, a 200 20 Nuchteren Kalveren f 10 a 17 191 Schapen f 13 a 48 6 Geiten f 3 a 5 87 Mag. Varkens f 16 a 23, 216 Biggen f4 a 7 Boter 0,77 a 0,87 ets per kop. Voor tandpijn bestaat geen beter middel dan een parfumerie, genaamd Eau d' Anvers v. d. Hr. Aug de Marbaix, te Antwerpen. Men giet van deze parfume rie herhaalde malen een of twee droppels in de holte van de tand, door middel van een buisje. Allen die het Eau d' Anvers voor deze kwaal gebruikt hebben, hebden zich er zeer wel bij be vonden. Wij lezen in Rappel een zeer curieus voorval hetwelk op een bal in de Opera plaats greep. Een dame viel in de druk be/ette Foyer in zwijm, men vervoerde haar naar een apotheek, de geneeshee- ren constateerden dat het eene vergiftigen was, maar hoe tegengiften te geven aan een vrouw welke in zwijm lag. Alle middelen werden aangewend om haar tot bewustzijn te brengen. Daar men aan haar gelaat zag, dat de kwaal groote vorderingen maakte, beval eindelijk een der Doctoren om het Eau d' Anvers te halen van Dr. de Marbaix van Antwerpen en door dit middel slaagde men er in haar tegengiften toe te dienen die haar genezing voltooiden. Het vergift bestond uit een garniture de robe vert de hinc, eene kleur van de hevig ste vergiften vervaardigd en waarmede de fabrikan ten voortgaan, om die voor balkleederen te. gebrui ken. Dus was alweder een mensch het leven ver schuldigd aan het heilzame Eau d* Anvers van Aug. de Mabaix van Antwerpen. 't Collegie van Dagelijksch Bestuur 'van de banne Valkoog maakt, aan belanghebbenden bekend dat de tot half FEBRUARI voor de scheepvaart zal ge sloten zijn. 't Coll. van Dag. Bestuur voornoemd, A. WIT, Waarn. Voorzitter, 8044 N. vak ALBADA, Secietaris. Gewone jaarlijksche opruiming van LAPPEN, op MAANDAG 26 JANUARIJ aanstaanue en volgende dagen, zoolang de voorraad strekt. Eene kapitale 8053 staande en gplegen aan de SCHAGERBRUG (ge meente Zijpe.) Ook des verkiezende het IiUIS, met p,m. 30 morgen, [21 heet.] ot p.m. 30 morgen [21 heet.] zonder HUIS het laatste enkel WEILAND. Te bevragen bij den eigenaar B. V. SLOTIlOU- WER aldaar. notaris te Winkel, zal op Woensdag 4 Febrtiarij 1874, des middags 12 uren, in natemelden herberg '3j®.een HUIS, met 2 Woningen onder één dak, iagerigt tot Herberg genaamd «de Nieuwe Aanleg,* met ERF, WERF en TUIN staande en gelegen in 't Woud, gemeente Bergen, en aldaar kadastraal bekend in sectie F, No. 199, groot 11 aren, 20 centiaren, in eigendom toebe- hoorende aan den gebruiker G. HEYNE. Aan- 8049 vaarding 1 Mei 1874.

Schager Courant | 1874 | | pagina 2