12 Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. 859. Achttiende Jaarjjans. Ao. 1874 Bekendmakingen. Kiezerslijsten. Herziening ïan de belastbare opbrengst der gebonsde eigendommen. Nationale Militie Oproeping van Vrijwilligers voor de Zeemilitie. Onze Leestafel. SCHAGER COURANT. Dit blad verrschijnt op Woensdag avond; doch wordt met een bijvoegsel bevattende het jongste Schager- marktberigtden volgenden avond verzonden aan hen die zulks verlangen. Brieven franco aan de uitgeefster. Abouaementeu op dit blad worden door alle Paus per jaar 3,—. Franco per poat f 3,tJÜ. Afzonderlijke nummers f 0,07$, ADVBRTEMTiëx van een tot vijf regel» f Q,75; iedere regel meerder f 0,15. Qroote letter» naar de ruimte die zij beslaan. Boekhandelaren en Postdirecteuren aangenomen. Naar volksheil zonder deugd te dingen Is arbeid aan een rots te biên Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen Gelet, op Art. 6 der wet van 4 Julij 1850 (Staatsblad No, 37]; brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen, dat de lijsten aanwijzende de personen, die bevoegd zijn tot het kiezen van Leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad, zijn vastgesteld en aange plakt in het portaal van het raadhuis en van af he den gedurende veertien dagen op de Secretarie de zer Gemeente, van des morgens 10 tot des na middags 2 ure (de Zondagen uitgezonderd) voor een ieder ter inzage zijn gelegd, en dat mitsdien zij die zich daarop niet geplaatst vinden of ver- rneenen mogten dat anderen daarop ten onregte zijn gebragt, worden uitgenoodigd hunne bezwaren bij ongeregeld verzoekschrift, door de noodige be wijsstukken gestaafd, binnen veertien dagen na dagteekening dezer aan den gemeenteraad in te dienen. Schagen den 12 Maart 1874. Burgemeester en Wethouders, G. J. MULLER. De Secretaris, VAN BEVERVOORDEN Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen Gelet op Art. 35 van de wet van 4 Julij 1850 staatsblad na 37 Brengen ter kennis van de belanghebbenden dat bij de herzienining der lijsten aanwijzende de personen die bevoegd zijn tot het kiezen van le den voor de Tweede kamer der Statsn Generaal, de Provinciale Stalen en den gemeenteraad, de namen der navolgende personen daarop zijn ge schrapt, als daarop verkeerdelijk te zijn gebragt of wegens het verliezen van een of meer gevordende vereischten en uit hoofden van overlijden, te weten Voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal en der Provinciale Staten Gerrit Beate, Jacob de Boer, Cornelis Borst, Pieter Commandeur, Simon Gerard van der Haagen, Jacob Hopman, Meindert Kant, Heertje Kooij, Jacob van der Oord, Jan Ratike, Berend Johan Risselade, Ernst Lodewijk Schoeman, Pieter Stins, Machiei Vries. En voor den Gemeenteraad Jan Bakker, Jacob de Boer, Cornelis Borst, Nico- laas Caarls, Pieter Commandear, Cornelis Franken, Jan Grootes, Jacob Hopman, Meindert Kant, Heertje Kooij, Gerrit Kos, Berend Johan Risselada, Ernst Ixidewijk Schoeman, Pieter Stins. Schagen den 12 Maart 1874. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. J. MULLER. De Secretaris, VAN BEVERVOORDEN. De Burgemeester van Schagen daartoe aangeschreven, herinnert de ingezetenen >au het bepaalde bij de hiernavolgende artikelen van de wet van 22 Julij 1878 [Staatsblad Ne 116]: Artikel 9. Zij (de commissie voor de herziening) is boven dien bevoegd aan hem, die in gemeld tijdvak (1868 -1872) ten opzigte van een gebouw eene overeen komst van jaarhuur heeft gesloten, inlichtingen te vragen omtrent de over elk der jaren 1868 1872 bedongen huurprijzen en de bijzonderheden daartoe betrekkelijk, bedoeld in art, 3 dezer wet. Tot dat einde doet zij aan diens woning door een gemagtig- de een daartoe strekkend, door Ons vast te stellen, formulier vau verklaring of biljet uitreiken. Artikel 10. Die de overeenkomst, bedoeld in het vorig artikel, beeft aangegaan, is, indien ten zijnen huize eeu biljet, als in het vorig srtikel vermeld, is uitgereikt verpligt dat biljet naauwkeurig en volledig in te vallen en vervolgens te onderteekenen. Artikel 11. De biljetten worden door den gemagtigde der commissie, minstens acht dagen na de uitreiking, tegen schriftelijk bewijs opgehaald. Indien het biljet niet of, naar het oordeel van den gemagtigde, niet naauwkeurig of volledig is inge vuld, zal deze den persoon, tot de invullig verpligt, daarop opmerkzaam maken en hem daarin, op diens verzoek, behulpzaam zijn. Verklaart die persoon niet te kunnen schrijven, dan geschiedt de invulling van het biljet op zijn verzoek en met vermelding der redenen kosteloos door den gemagtigde, die de verklaring, na voor- lezing, in diens naam teekent, in tegenwoordigheid en met mede-onderteekening van een derden per soon. Artikel 12. De commissie kan san hem, die verzuimd of geweigerd heeft de opgaaf te doen, in de twee voorgaande artikelen bedoeld, of die er eene heeft gedaan, waarvan zij de juistheid betwijfelt, door een deurwaarder der directe belastingen kosteloos eene uitnoodiging doen beteekenen om na verloop J van minsten acht dagen binnen de gemeente, ter plaatse en op den dag en het uur, iu de uitnoo- diging aangewezen, voor haar te verschijnen, ten einde de op bet biljet gestelde vragen alsnog te beantwoorden of dienaangaande de noodige ophel deringen te geven. Artikel 13. Indien de voor de commissie geroepene niet verschijnt of weigert te antwoorden, wordt daarvan door de commissie proces-verbaal opgemaakt. Op dit proces-verbaal is art. 437 van het Wet boek van strafvordering vsn toepassing. Artiktl 14. Het niet verschijnen of het weigeren, in het voorgaand artikel vermeld, wordt gestraft met eene geldboete van minstens f 1 en hoogstens f 80, tenzij redenen van verhindering worden aangevoerd die door den regter als wettig of aannemelijk wor den erkend. Artikel 16. De commissie bepaalt de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen, in hare controle ge legen, bedoeld in art. 1 dezer wet, nadat die door twee of meer harer leden zijn opgenomen. Voorts wordt medegedeeld dat de herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen niet verordend is om meer opbrengst nit de grond belasting aan de schatkist te verzekeren, maar om idoor eene gelijkmatige schatting over het geheele Rijk het tegenwoordige belasting-bedrag, wat de gebouwde eigendommen aangaat, billijker te ver- deelen. 8chagen den 8 Maart 1874. De Burgemeester voornoemd, G. J. MULLER. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen; Gelezen de missive van den heer Minister van Binnenlansche zaken van den 5 Maart 1862 medegedeeld bij provinciaal blad No. 24 van dat jaar Gezien art. 150 der wet van 19 Augustus 1861 (Staatsblad No. 72); Roepen bij deze op alle die lotelingen welke genegen zijn om bij de Zeemilitie te dienen otn zich daartoe aan te melden ter Secretarie der ge meente, vóór den len April aanstaande, dagelijks van des morgens 9 tot des middags 12 ure, des Zondags uitgezonderd. Schagen 10 Maart 1874. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. J. MULLER. De Secretaris, VAN BEVERVOORDEN. Wij plaatsen volgaarne op verzoek van de be doelde vereeniging onderstaande circalaire. „Bestuurderen der's Gravenhaagsche Vereeniging tot Bescherming van dieren (Beschermheer Z. M. de Koning) namen ten vorigen jare de vrijheid de welwillendheid der Nederlandsche Dagbladpers in te roepen, om door haren veelvermogeaden invloed de bedoelingen der Vereeniging bevorderlijk te willen zijn. Zij waarderen de medewerking daarna van on derscheidene dagbladen ondervonden. In overeenstemming met de overige Vereenigiugen tot bescherming van dieren in Nederland hebben Bestuurderen der 's Gravenhaagsche Vereeniging thans op nieuw pogingen aangewend ter verkrijgen van de onmisbare wetsbepaling waarbij het mishan delen van dieren strafbaar worde gesteld. Zonder zoodanige wetsbepaling worden de pogingen onzer Vereenigingen grooteadeels verlamd en worden da ergerlijkste dierenmishandelingen straffeloos gepleegd. Wij herhaalden tot dat einde dezer dagen een des betreffend verzoekschrift tot de le en 2e Kamer der Staten—Generaal, en met 't oog daarop veroor- looven wij ons op nieuw een bescheiden doch dringend beroep te doen op de welwillende onder- steuning van de Nederlaudsche Dagbladpers. Be- stuarderen der 's Gravenhaagsche Vereeniging tot bescherming van dieren zouden met opregte dank baarheid op prijs stellen, indien Uwe Redactie ook thans zon willen herinneren, en ook later na en dan herhalen, dat eene goede en liefderijke be handeling van dieren niet enkel stoffelijke belangen bevordert, maar ook beschaving en zedelijkheid; zoomede dat Nederland bijna bet eenige land der beschaafde wereld is, waar eene wet tegen dieren mishandeling reeds veel te lang wordt gemist. Bestuurderen der 's Gravenhaagsche Vereeniging 1 tot bescherming van dieren achten het overbodig in eene breedvoerige bespreking te treden van de wenschelijkbeid en de noodzakelijkheid van wets-

Schager Courant | 1874 | | pagina 1