Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Burgerlijke Stand gemeente Haringcarpel Burgelijke Stand der gemeente St Maarten Burgerl. stand der gemeente Barsingerhorn MARKTBERIGTEN. Ingezonden. Bij ccn jonge doode. adert, plotseling overgaande in een schitterenden driesprong. 5. Variatie de Trigonometrie, van sterren, zon nen eo fonteinen en brillante fonteinen gegarneerd, die eindigen met kanonnades. 6. Groote Vnurcarousel, door fonteinen gedre ven en met schoone zonnen versierd. 7. Groote Molen van Don Quichot, met schoone gekleurde lichten geillumineerd, en een wedstrijd van zonnen versierd. 8. Drauijende Batterij naar alle zijden vnur brakende en gekleurde lichtkogels werpende, afge wisseld door ontploffingen eu kanonnades. 9. Pijrotechrisclie telegraaf. 10. Schoone Ëengaalscbe Zon. 11. Prachtige Decoratie prijkende met een Devies het welk verrassend en schitterend te voorschijn komt, omgeven door zwaar brillant fouteinwerk, eindigende met kanonnades. Het geheel zal door Luchtkaarsen Bonquetten Zwermpotten en prachtige Vuurpijlen wordeu op geluisterd. LI. Zaturdag heeft te Wormerveer de eerste Groentenmarkt plaats gehad, eu Dingsdag de tweededeze zaak die opgezet is, met het doel om daardoor in eene betere verhouding te brengen tusschen aanvoer en behoefte van groenten, mag aanvankelijk als goed geslaagd beschouwd worden. Was op den eersten dag, door eenen ruimen aanvoer (naast het door mannen van het vak aangebrachte, had de commissie, ten c'nde de markt een behoorlijk begin te verzekeren, gezorgd, dat er eene hoeveelheid bloemkool, wortelen enz. van de Langedijk was aangevoerd) de prijs der artikelen laag, en de burgerij daardoor in de ge legenheid om billijk eu ruim te koopen, op den tweeden dag waren de prijzen minder gemakkelijk en voordeeliger voor den verkoopcr, tocb bleek ook toen het nut der instelling omdat er ook toen eene behoorlijke keuze (van uiteenloopende groentensoorten) was, en er geen beletsel behoefde te bestaan; of iedere stand was in de gelegenheid zich op billijke wijze groenten te verschaffen. Trou wens de Wormerveersche ingezeten waren op het punt van groenten koopen niet verwend, want die waren steeds hoog in prijs en meestal niet voor iedereen bereikbaar. Uit de eerste twee marktdagen mag wonden afgeleid, dat een groentenmarkt te Wormerveer levensvatbaarheid heeft, niet alleen, maar voorziet in eene groote behoefte, en dat niet alleen de burgers als koopers daarmede gebaat worden, maar dat het ook voor rnenigen wakkeren verkooper eene passende gelegenheid is of kan worden zij toch die van de teelplaatsen, bloemkool, wortelen en de zoogenaamde grove groenten willen aanvoeren, zullen te Wormerveer niet alleen afnemers vinden, maar ook wel prijzen maken die een behoorlijk voorder! laten, en hun genoeg beloonen om daarvan eene geregelde zaak te makeD. Volgens de Tw. Cour. zal a.s. donderdag voor het kantongerecht te Almelo dieuen de zaak van de firma ten Bruggencate en llesselink, tegen den deurwaarder Rompelman, wegens het gijzelen van een dier firma, en zal de advocaat Mr. Stork voor de firma en een Rott. advocaat voor den deur waarder het woord voeren. Op den Oosterspoorweg is het gedeelte Hil- versum-Amsterdam »eeds voor dubbel spoor gereed en wordt hiervan gebruik gemaakt. Tusschen Hil versum en Utrecht is men met het leggen van het tweede spoor druk bezig en men verwacht, dat bin nen drie weken ook dit gedeelte gereed zal zijn. De opbrengst van den Oosterspoorweg levert zeer bevredigende uitkomsten op wal het financieele be treft, want, naar men verneemt, is de recette per dag-kilometer in de afgeloopen maand geweest f 28. Men verneemt dat een de redenen, waarom de minstericele crisis niet spoediger ten einde loopt, daarin moet worden gezocht, dat de heer Heemskerk reeds voor eenige dagen Z. M. den Koning om audiëntie heeft verzocht, maar tot he- dm geen antwoord heeft bekomen. De vleeschhouwers in Duitscliland wenden te gen de vliegen de laurierofie aan, waarm de zij de planken en stijlen in hun winkels bestrijken. Te Weenen heeft men nog eene betere wijze van toe passing nitgedacht, die ook aan het doel beantwoord, i Daar heeft men namelijk de vcrw, waarmede het J hout enz. geverwd wordt, er mede vermengd, en tot dusverre beeft zich nog geen vlieg in die win- Leis vertoond. j In Amerika moet het hoogst gevaarlijk zijn om meisjes nit het water te halen. Dit wordt ons duidelijk uit een brief, dien zekere heer Bot- tleburv (jamden aan den New—York Weeklij schrijft. Die luidt Mijnheer de Redakteurl Donderdag in de vorige week zag ik een jong meisje van twintig jaar met btauwe oogen en rood haar, meer leelijk dan mooi en Harriet Sparks genaamd, uit een bootje, waarin zij alleen zat te wiegelen, in het water vallen. Onmiddelijk sprong ik haar na, greep haar bij de kleeren en bracht haar al zwemmende weer op het drooge. Zoodra we aan land waren, gaf Miss Sparks een geweldi- gel gil sloeg haar armen om mijn hals eu viel in onmacht. Op hetzelfde oogenblik nu kwam de vader van het meisje met de verdere familie aan- loopen, de heer Sparks sloeg een blik op zijn dochter eu op mij, nam mijn hand en zeide «Ziedaar, mijn jongen? neem haarl Het is wel hard voor ons om haar als kind uit het huis te moeten missen, maar de Schrift zegt tot de vronw dat ze haar man moet volgen. Zij volge u dus God zegene mijne kinderen.Getroffen door die toespraak begon mevrouw Sparks te weenen en zeide dat zij hoopte dat ik Harriet gelukkig zou maken. De kleine Sparksen gaven hun blijdschap te kennen door tegen mij op te springen. Ver volgens kwtin ook llarriet weer bij, legde haar hoofd np mijn schouder en fluisterde«geef mij een Zoen, liefste.* Verbaasd en verontwaardigd tevens, dat ik in een valstrik was geloojwn, rukte ik mij uil de omhelzingen van jufvrouw Sparks los en zetto hot op een loopen. Wie beschrijft echter mijne ontsteltenis, toen ik den volgenden morgen een dagvaarding ontving om voor den rechter te ver schijnen, die mij let wel wegens verbreking van een trouwbelofte veroordeelde lot het betalen van eene schadevergoeding van 200 dollars aan de ongelukkige Har riet Sparks, wier hart ik naar het heette, eep. doodelijke wond had toegebracht. Ik heb de 200 dollars betaald, want tegen een rechterlijke uitspraak, hoe dwaas zij ook is, valt niets te doen. Dit zweer ik evenwel plechtig, dat al verdrinken voortaan alle meisjes ter wereld voor inijue oogen, ik nooit ééue weer op het drooge zal brengen, want het komt mij goedkooper uit als ik ze laat vrrdriuken. Uw dienaar Bottlebury van Camaen. Naar men verneemt is bij de trekking van de Preinielecning der R. K. Kerk te Oudenbosch de hoofdprijs van f 10,000 te beurt gevallen aan een ingezetenen te Warmenhuizen, bij Alkmaar. Dit lol was gedebitreid door deu heer de Lange te lk maar. In de vorige week had te Zuid—Beijerland, het volgende voorval plaats. Nadat de echtgenoote van den heer B. een petroleum-kooktoestel ont stoken had, ontplofte dit onverwacht en vloog de stop van de opening, waardoor men het toestel van petroleum voorziet, met geweld er uit, een hoeveelheid brandende petroleum met zich voeren de, welke zich mededeelde aan de nabijzijnde schoor- 'steenlijst en aan den val vóór den schoorsteen. Dadelijk stonden beide in brand, doch door de tegenwoordigheid van geest der vrouw, die met een rok de vlam uitdoofde, ontkwam men grooter ongeluk, zoodat men cr uog met den schrik van vrijgekomen is. Ingeschreven van 4 lot 10 Augustus 1874. GEBOREN: 4 Augustus, Gerrit, zoon van Pie- ter Borst en Bregtje Kos. 5 dito. Gijsbertus, zon Machiel Vries en Grietje Plevier. 7 dito. Nan, zoon van Jacob de Boer en Heijlije Blom. uNDERTROUAD: 7 Augustus, Johannes Bak ker, jm. oud 23 jaren, wonende te Schagen, doch binnen de laatste zes maauden ook gewoond heb bende te Medemblik en Margrieta Maria Out, jongedochter oud 21 jaren wonende te de Rijp. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: 7 Augustus, Cornelis Hos, oud 5 dageu zoon van Cornelis Hos en Guurlje Sclier- merhorti. 7 dito. Petrus Johannes Huiberts, oud ruim 5 weken zoou van Jan Huiberts en Trijntje Zuidda^u. Ingeschreven van 28 Julij 10 Augustus 1874 GEBOREN: 27 Julij, Cornelia, dochter van Cs Tijm en van Aagje Stoop. 31 dito. Adrianus zoon van Jan Houlkooper en Catbr. van Vrede. 1 Augustus, Aagje, dochter van Ks. Korver en Celina Timmer. 6 dito. Jan, zoon van Jarr Spaans en Guurtje Sluijs 7 dito. Pieter, zoon van Coms. Bij post en Antje Berk houwer. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: 31 Julij, Johanna Keesom, oud 19 dagen dochter van W. Keesom en E. Houtman. 1 Augustus, Trijntje Pastoor, oud 10 maanden, dochter van W. Pastoor en M. Vlam. 7 dito. Maartje Groen, oud 9 maanden, dochter van Arie Groen en Antje de Vries 8 dito. Trijntje Kramer oad 13 jaren, dochter van C. Kramer en Grietje Sneekes de laatste overledeD, Ingeschreven van 28 Julij 11 Augustas 1874. GEBOREN: Geene. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD 8 Aug. Jan Pool, jm., ond 33 jaren, wonende te Alkmaar en Geertiuida van Megche- ien, jd., oud 23 jaren wonende te St. Maarten. OVERLEDEN 31 Julij. Gerrit '.Wissing ond 8 maanden, zoon van Pieter Wissing en Maartje Bakker 8 Aug. Cornelis Schoorl ond 23 jaar zoou van Pieter Schoorl en van Maertje Butsen. Ingeschreven van 4 11 Augustas 1874. GEBOREN: 5 Aag. Antje, dochter van Klaas Bakker en van Aaflje Kuiper. ONDERTROUWD: Geene. GE'IUWD: Geene. OVERLEDEN 5 Aug. Simon Schram, oud 8 maanden. 8 dito. Aagje Bruin, oud 11 dagen. 11 dito. Pietertje Vos, weduwe van Harm Bus man, oud 66 jaren. Schagen 6 Aug. Aangevoerd 2 Paarden f 60 a 110, Stieren f 90 a 120, Ossen f a 55 Geldekoeien f 210 a 280, Kalfkoeien f 190 a 240, Vaarsen f 70 a 90, 400 Schapen f 12 a 18, velte dito f 22 a 29, Lammeren f a r 4 Bokken en Geiten f 2 a 8, magere Varkens f 5 a 13, 23 vett Varkens f a Biggen f 3 a 4, 20 Konijnen f 0,10 a 0,50, 70 Kippen f 0,25 a 1,35, 20 Eenden f 0,25 a 0,65, Boter 120 a 133 ets. per kilo. Kaas 40 a 50 ets per kilo. Kippen-eieren f 3 a 3,10 Eenden-eieren f a -s-, per 100 stukt. Purmerende, 11 AUGUSTUS. Boter, f 110 tot f 130, 14 Paarden. 122 vette Kalveren 60 80 ets. per N. P. 43 Nuchtere Kalveren f 8 a 24 per stuk 48 vette Varkeus 48 a 56 per N. P. 17 magere Varkens f 10 a f 16 267 Biggen f 3 a 4, 1070 Schapen en Lammeren Kip-eijeren 3.50 af Eendeijeren f ZIEKENKAMER. Daar de bedorver.e lucht van gesloten kamers de herstelling van zieken hoe langer hoe meer vertraagt, zoo is het bepaald noodzakelijk dat zij inet Eau d' Anvers 'gesproeid worden, deze parfu merie geeft aan de kauier een verfrisschende en aangename geur, welke de zieke verkwikt en zijn gezondheid bevordert. Jonge doode, slnimrend op uw sponde, Was het leven u niet dier en zoet Dacht Gij niet in uwe siervens stonde, o Hoe vreeslijk, dat ik sterven moet! Waren zij niet sterk, de vele banden Die uw hart verbonden aan deze aard Greept Gij gretig van den Dood, de handen? Was 't een vriend, een hartelijk welkom waard? Was het scheiden van de dierbre harten, Die op aarde u waren toegewijd Niet een oogenblik vol bittere smarten ?i Dood of leven is een bange strijd! Och! hoe hoopvol scheen toch niet nw leven, Och! hoe zonnig was uw levenspad. Dierbare ouderen waren o gegeven* Och! Zoo velen hebt Gij lief gehad. Maar de dood kent liefde noch erbarmen,

Schager Courant | 1874 | | pagina 2