RAABËfliÏLP Het Magazijn DIT DE HAND TE KOOP Burgerlijke Stand der gemeente Schagen k MARKTBERIGTEN. Ad verten tien. te ALK VI A A 11 voor zieke n\ KI. de GOEDE, ABR. SLOOS Huisraad en Inboedel, Speelkaarten in soorten Hare drukkerij beveelt zij bij voortduring aai. rtplaatsen zijn opgezegd door de modernen, ijt uien 3 orthodoxe predikanten heeft beroepen. Een jeugdig oppassend horlogemaker te te-dam, die in de buurt, waar hij woon», als eerlijk en fatsoenlijk bekend stond, was door -amenloop van omstandigheden tot de diep- jc armoede vervallen; zijn 19jarige vrouw verkeerde in zwangeren staater mdest in de eerste levens behoeften voorzien worden. Ten einde raad, neemt h<j een der hem ter reparatie toevertronwde hor loges en beleest dat in een stadsbank van leening. Het aldus verkregen geld was spoedig verteerd; de behoeften waren dezelfde gebleven, en de eigenaar eiscbte zijn eigendom tempM at te oen? De eerste (zoo ongelukkige) stap op bet ver keerde pad was gedaan, de tweede zolgde ras. Hij neemt twee der hem toevertronwde uurwerken, beleent die, lost met een gedeelte van het daarop ontvangen geld het eerste af, dat bij den eigenaar teruggeeft, en het overige van dat geld wordt we derom voor het hoogst noodige in de huishouding aangewend. Het einde laat zich raden. Ook de laatst beleen de zaken moesten weder gelost worden; andere moesten die vervangen. Eindelijk was deze manier van handelen niet meer verborgen te houden; een ongeduldig eigenaar van een der beletndc horloges leed aangifte bij do politie, die dientengevolge den ongelukkigen horlogemaker, ter zake van misbruik van vertrouwen heeft aangehouden. In de afgeloopen week is te Amsterdam in ;o cellulaire gevangenis gebracht.een man, die van <!e 69 jaren, die hij bereikt heeft, ruin» 17 jaren tuchthuisstraf, eene te pronkstelling en eene gee- ing heeft ondergaan. Hij slenterde den 25sten ixpteinber 1.1. bij den weg rond op eeu der grach ten, zag de deur eencr woning openstaan en sloop naar binnen. Het huis wordt door een kleeder maker bewoond. In de zijkamer waren eenige ellen bqekskin, grijs gewerkte stof, ratiné enz. gelegen, welke hij weguam, doof eene publieke vrouw in do Bank van Lcening liet verpanden en de opbrengst ten eigen bate verteerde, na alvorens dc vrouw voor hare moeite f 1.te hebben gegeven. Niettegen staande hij geen vaste woonplaats had en een zwervend leven leidde, is hij door de politie op denzelfden dag van de aangifte opgespoord en aan gehouden. «Gij hebt toch een goeden man, vrouw van Degen." «He, waarom zegt ge dat? Nu, hij is ook zoo Kwaad niet.# «Hij zeide mij gisteren nog, dat hij u in de twintig jaren van zijn huwelijk nog nooit een kwaad woord gegeven had.* «Ik zon hem dit ook niet aanraden, anders zou ik hem Men deelde onlangs mede dat te 's Bosch «en weduwenaar van 74- jaren -ondertrouwd was met een weduwe vau 68 jaar. In de «Pr. N. B. Ct.A leien wij nn, dat de weduwenaar zelf schijnt te hebben ingezien dat het al te aardig was, ten minste hij is er, zoo als men daar 'egt, «uitgeacbeijen* en de afkondiging is ge slaakt. In den nacht van Zondag op Maandag had te Almelo een hevig vechtpartij plaats, waarbij Van het mes gebruik werd gemaakt en waarbij een drie en een ander elf wonden aan hoofd en aangezicht bekwam. De strijd ontstond over het naar huis brengen van een meisje. Door de politie is van een en ander pioces-verbaal opgemaakt zoodat de vechtersbazen hun verdiende straf wel zullen bekomen. Z. M. heeft benoemd tot surnumerair bij de registratie en dom. den heer Meinesz, te Schagen. Z. M. beeft aan den lnilenant-generaal J. van Swieten, met 1 October, eervol ontslag ver leend uit Zr. Ms. militairen dienst, onder dank betuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem op nieuw aan den Koning en aan den lande bewezen, en weder gesteld in het genot van het hem vroeger verleende pensioen. Ingeschreven van 29 Sept. tot en met 5 Oct. 18T4 GEBOREN: 29 Sept. Hendricus, zoon van Cor-. nelis van Scheijen en Anlje Koning. 29 dito Jacobus, zoon van Gerrit de Jong en Elizabeth Obdam. 4 October Simon, zoon van Johannes Overtoom en van Hendrika Potter, ONDERTROUWD: Klaas Kossen weduwnaar van Trijntje Mosk oud 10 jaren en Geertje Mieldijk, j.d. oud 20 jarcu beiden warende Ie Schagen. GEHVWD. Geene. OVERLEDEN: 29 September Antje Koning, ond 86 jaren echtgenoote vau Cornelis van Scheijen. 20 dito Dirk Wil!e:n Romp, oud ruim 6 maanden zoon vau Johan Romp en Mina dc Wit. 29 dito. Agnew Roubach, oud ruim 2 jaren, dochter van Gcsina Roubach. 1 October. Jacob Smit, oud 46 jaren, zoon van Teunis Smit en Trijntje, Bloodhoofd. Burgerl. stand der gemeente Barsingerhorn Ingeschreven van 20 Sept. 6 Oct. 1874. GEBOREN: 29 Srpt. Jacob, zoon van Pieter Groot en van Anlje Pool. 30 dito. Elisabeth, dochter van Rouwko Klant en van Petronella Esse- nius 2 Oct. Niesje, dochter van Geert Beers en van Maartje Bood. 4 dito Aaltje, dochter vau Maarten vau Teulingen en van Geertje Brnin. ONDERTROUWD: Gceue. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: Geene. Burgerlijke Stand der gemeente Callantsoog Ingeschreven van 1 tot 39 September 1874. ONDERTROUWD: 18 Sept. Simon Weij, jm. van beroep arbeider, wonende alhier en Aalje Wol- thaiis, jd. wonende te Zijpe. 25 dito Jacobus van der VVoude weduwnaar van Johanna Albrcdina Brouwer, van beroep onderwijzer wonende te Scha gen en Maria Jansen, weduwe van Hendrik Willem Kamphoff, wonende thans te Callantsoog, doch voor minder dan zes maanden te Rotterdam. GEHUWD: 19 Sept. Corr.elis Breginan, jm. van beroep arbeider, wonende te Callantsoog, doch voor minder dan zes maanden te Anna Paulowna en Aaltje Weij, weduwe van Dirk de Graaf wonende alhier. 19 dito. Dirk do Boer, jm van beroep arbeider en Aagje Boekei jd. beide wonende te Callantsoog. GEBOREN: 4 Sept. Cornelis, zoon van Adriaan Vader en van Geertje Kater. 13 dito. Trijntje dochter van Cornelis Hoogschagen en van Jannetje Schoorl. 15 dito. Jansje, dochter van Herman Dirk Woltheiis en Baafje Weij. OVERLEDEN: 23 Sedt. Maartje Boekei, jd. oud 20 jaren en 8 maanden, Schagen 1 Oct. Aangevoerd 12 Paarden f 50 a 200 90 stuks rundvee Ossen f a Stieren f 90 a 180 Gelde Koeijen f 120 a 260 Kalf Koeijen f a Vaarsen f 80 a 130 Hokkelingen f a Nuchteren Kalveren f 14 a 18 1296 Schapen Ramen Eng. f 30 a 120 Schapen f 13 a 25 Vette Schapen f 26 a 32 Lamineren f 16 a 21 Overhouders f a Bokken en Geiten f a 28 Varkens Mageren dito. f 10 a 20 Vette dito. f a Biggen f 8 a 5§ 20 Konijnen f 0,40 a 0,75 100 Kippen f 0,40 a J50 Eenden f a Duiven f a Ganz-Eijeren f a Zwanen f a Boter f 1,33 a 1,60 Kaae f 0,35 ft 45 per kilo. 4000 Kip-Eijeren f 3 a 3,50 300 Eend-Eijereu f a per 100 stuks. Purmerende, 6 October. Boter, f 1,35 a 1,45, 20 Paarden. 82 vette Kalveren f 70 a 90 ets. per N. P. 47 Nuchtere Kalveren f 10 a 28 per stuk 59 vette Varkeus 48 a 60 per N. P. 28 magere Varkens f 10 a f 12 395 Bigge" f 2 a 4, 2519 Schapen en Lammeren Kip-eqeren 4 a f Eendeijeren f belasten zich tot en met MAANDAG 12 OCTOBER ek., met inschrijving op de premieleening ten behoeve der gemeente Amsterdam prijs van inschrijving f 87.50. Geen haarlok of kleedingstuk is noodig bij de clairvoijante .van wijlen defi Heer WE TELING, Mej. C. A. FAN UEli HEITJE die onder leiding van een geneesheer alle werkdagen te consultereu Ja zoowel per brief als in persoon alleen op uaain en ouderdom. Adres: DOCTOR TOLLENERS, Prinsengracht Ti. ti. 352 tusschen de Leliegracht en WestermarXt Amsterdam. Voor het eerste consult wordt 4 en voor de overige 3 gulden vergoed. 8906 EN zijn' verkrijgbaar tot «Ie naast mogelijke prijzen, 'ij 8917 SCUAÜERBRUG. op Woensdag den 4 November 1874, des voormiddags te II uren, in de herberg v»n den Heer Ju. Hagen, aan de Schagerbrug, in de Zijpe, vau: Twee stukken best Weiland in den polder C, in d.e Zijpe, bij het kadaster hekend in sectie D, No. 768, groot 88 aren 60 centiaren, bel end de heeren D. A. Camerling He molt en W. Prins ten westen, eerstgen. ook ten Zuiden, den liter A. J. Brak ten noorden, No. 769, groot 84 aren 60 centiaren, helend den heer Ilclmolt ten zuiden en den heer A. J. Brak ten noorden en oosten. Te aanvaardigen Kerstijd 1874. 8905 Nadere inligting is te bekomen ten kantore van den Notaris J. STIKKEL, in de Schertneer. aNotais te Winkel, zal, op Donderdag 15 October 1874, des middags 12 uren. in het Noordhollandsch Koffiehuis, van den Heer A. Knikker, te Schagen, 8909 publiek presenteeren te verkoopen: Een geheel nieuw, solied gebouwd Woonhuis, bevattende 5 kamers, waaronder met alcoof, staan de en gelegen op de (nieuwe) Laagzijde te Schagen, nabij bet Station, en uitmnntend geschikt tot uitoefe- nin gvan alle nering en bedrijf, met Bijgetimme rte met Erf, kadastraal bekend in sectie A, Nos. 732 en 738, groot 5 aren, 70 centiaren. Een KAPSCHUUR met 18 d 20 daizend halve Nederlandsche ponden HOOI. 8911 Adres met franco brieven of in persoon aan het bureau van dit blad. LBÏ op Dingsdag 13 October 1874, des vooi middags ten 10 ure, aan de woning van G. TROMPETTER op de Laagzjjde te Schagen, van; ALS: 2 bedden met foebehooren, 1 mabonijhoaten bu reau, 1 penanttafel, 1 canapé, 2 tafels, 1 kastje, 2 klokken, 1 pendule, 12 stoelen, 1 vloerkleed, tapijten en matten, schilderijen, gasornamenten, porcelein, koperen ketels, tinnen koffijkannen, tob bes, emmers, koper— tin— blik— glas— ui aardewérk, en wat meer zal worden aangeboden. 8918 ZEGT HET VOORT. 1 4» van de ondergeteekende is thans ruim voorzien van KANTOORBEHOEFTEN in alle soorten, Papiere" Poilooden, Enveloppes in alle grootten, Gom-^8'* tique, Radeergom, Stalen en Ganzenpennen, zwarte» roode en blaauwe Inkten, Kwitantien, Assignatie®» EtiquetleD, zoo voor manufactnriers als slijters ,n gedistilleerd, enz. enz. Zak-Inktkokers, Schilderij PlateD, Porte-feuilles, Kerkboeken, Albums enz. van f 0.06 en hooger het spel. 89O Schagen, Wed. P. J. G. DIDERICH-

Schager Courant | 1874 | | pagina 2