STOOM-STANDOLIB F. ALBIRDIÜuK ZONEN K. van der Molen, 5 TI)|]IERÏIi\Sk\E{I1TS. ti? i iiuii JE WIP: Gemengde berichten. Ingezonden. Aclvcrteniiën. publiek aanbesteden: DE te Amsterdam, Eene 11L1 ISM A \S WOX ING 'J Ook Schagen is niet achtergebleven om den nit Atjeh teruggekeerden strijders op hun doortocht eene ovatie te brengen, als welkomstgroet in het vaderland. Toen tij Zondagmorgen het station be reikten, was het perron roet vlaggen versierd, en werden zij aldaar opgewacht door den Burgemeester, den Heer G. J. Muller en de harmoniekapel van Schagen. De muziek deed zich hooren, daarna sprak de Burgemeester den strijders een hartelijk en krachtig woord toe, en verwelkomde en wenschte hen geluk met de terugkomst in het vaderland. De harmonie kapel liet het Volkslied hooren, de vele aanwezigen jnichten, en de trein zette zijn weg voort. Op andere plaatsen aan het spoor, te Alkmaar en te Haarlem, wachtte den strijders een even hartelijke begroeting. In de vergadering van het departement Kol- horn der Maatschappij »tot Nut van 't Algemeen» Donderdag 3 Februarij 1.1. gehouden, werd door Directeur en Commissarissen van de spraarbank, door bovengenoemd departement in 187 1 opgericht rekening en verantwoording gedaan over het in 1875 gehouden beheer. Daaruit bleek, het aantal inbrengers van 21 tot 46 geklommen was, door deze was ingebracht de som van f 1158.81, waarvan het inleg kapitaal na aftrek van f248,244 door 14 terugnemers teruggehaald, is geklommen tot f 1355.514' De rente die eerst per drie maauden berekend werd, wordt sedert 1 Jan. -1875 maandelijks tegoed gedaan tegen 3jj 's jaars. Mogt deze zoo nuttige instelling meer en meer door de ingezetenen op haren juisten prijs worden geschat, eu deze mededeeliug hun tot deelneming opwekken 1 Den 2Sen Januari reed de voernnm W., wonende te Erica, met zijn wagen tegen een tier palen van de klaphrng te Zuidbarge. Ongelukkig brak de dissel, waardoor 't paard struikelde en ten laatste terecht kwam in 't Kanaal. VV„ bevreesd zijnde dat zijn paard 't te benauwd zou krijgen, springt het na, klemt zich aan den hals van 't paard vast, meenende het op die wijze voor ver drinken te kunnen bewaren. De omstanders echter begrepen in welk een gevaarlijken toestand W. verkeerde; zij stelden daarom alles in 't werk om hem uit die positie te verlossen; doch wat men ook deed, W. was besloten 't gevaar met zijn paard te deelen, zeggende: vik loat mien 1'icttien neet los, mien Piettien is mien broodwining, as mien Piettien dood geed, wil ik ook dood*. Eindelijk na ongeveer een kwartier wachtens, had men een weg door 't ijs gebaand en Piet en voerman werden, wonder boven wonder, ongedeerd op het drooge ge* haald. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Ingeschreven van 1 tot en met 7 Frebruarij 1875. GEBOREN7 Febr. Simon zoou van Jacob Jongejan en Aaltje Steen. 3 dito Melis zoon van Nan Spaans en Aaltje van Voorst. ONDERTROUWD; Geene. GEHUWD: 5 Febr. Pieter Gaardhois jm. van beroep arbeider oud 27 jaren wonende te Egmond- biunen en Maartje Dekker jd. zonder beroep oud 22 jaren wonende te Schagen. OVERLEDEN: 4 Febr. Trijntje Groot oud 9 maanden dochter van Jan Groet en Trijntje Kiljan* 6 dito Pieter Krnijer landman ond 65 jaren 10 maanden te Schagen laatst gehuwd aan Agaiha Busker. De Gemzenjager. Vervolg van No. 958. De oude bergbewoner slaakte een kreet van vreugde, en de kalebas nemende, welke hij altijd bij zich droeg, goot hij den jongman, wiens tanden hij eerst met moeite losgemaakt had, eenige teugen brandewijn in den mond vervolgens nam hij wat sneeuw en wreef er hem de voeten, de handen en het gelaat mede, tot dat het hem gelukt va« er eenige beweging in te brengen; toen opende Ulricb zijne loodblaauwe lippen. Dat de hemel het u beloone, oom Job! storterde hij. Zonder uwe hulp zou ik verloren geweest zijn Zeg liever zonder Gods hulp! hernam de grijsaard; Hij alleen is de meester en wij allen zijn slechts de dienaren van Zijn wil. Welnu, Gode zij dank, en u... zij Zijn zegen! monpelde Ulricb, die weder voor de door gestane koude en vermoeijenis scheen te bezwijken Kom, kom! viel oom Job hem schielijk in de redeherstel u en sta op JJog niet straks. stotterde de jongeling, wiens oogen zich weder sloten. Straks zal het geen tijd meer zijnriep de kiistalzoeker, hem heen en weer schuddende. Sta op, Ulrieh, het moet; als gij loopt zult gij uwe krachten wel weder herkrijgen, en bij de eerste hut zullen wij eens rusten. Zoo gij hier blijft, zijt gij dood. Ik herhaal het nog eens, sta op! uw leven is er mede gemoeid. Hij bad zijn neef genoodzaakt om op te staan, en sleepte hem, waggelende, met eeu gebogen hooid Burgerl Stand der gemeente Bareingerhorn Ingeschreven van 1 8 Eebruarij 1876. GEBOREN: 2 Febr. Guur'je dochter van'Cor nelis Ho -gaard en van Eijtje Sloot. 3 dito Cornet» zoon van Jan Bakker en van Guurtje Rood. ONDERTROUW D: 5 Febr. Izaak Klos weduwe naar van Maiijtje Roos en Guurtje Biesboer laatste lijk gehuwd met Willem de Graaf beide wouende te Barsingerhorn. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: 5 Febr. Maartje Slikker weduw- van K laas Vries oud 62 jaren. M. de Redacteur. Vergun mij een plaatsje in uw blad, om een paar woorden te richten tot mijne PLAATSG ENOOTEN. De afd. arScliagen en omstrekeu» van de ver- r.eniging Volksonderwijs» zal den 15en dezer des avonds ten 7 ure in het lokaal vau den heer Knikker een vergadering houden, die bij intioduc- tic toegankelijk is voor alle belangstellenden, zoowel dames als hreren. De afd. telt in deze gemeente slechts een klein getal leden, waarvan doorgaans nog weinigen de vergaderingen bijwonen. Van waar dat verschijnsel? Gebrek aan belangstelling in het onderwijs kan de oorzaak niet zijn; wij moeten dus veronderstel len, dat onbekendheid met het doel en de inrich ting der vereentging Volksonderwijs» de voorname reden is, dat zoovelen, wien toch het belang hun ner kinderen wel degelijk ter harte gaat, vau verre blijven staan. De gelegenheid wordt hun wederom aangeboden om met de vereeniging kennis te maken, danr de introductie wordt opengesteld, lk neem daarom de vrijheid mijnen plaatsgenooten toe te roepen: komt, ziet en oordeelt! Schagen 9 Febr. 1876. De Secretaris der afd. KAilKTBERIGTEN. Schagen 3 Fcb. Aangevoerd 6 Paarden f 85 a 120 Veulens f a O.sen f n Stie ren 1 a 5 Geldekoeijen f 90 a 220 Kalf koeijen f 220 a 240 Vaarsen f a llokke- lingen a 12 Nuchtere Kalveren f 7 a 18 Schapen f 24 a 30 vette dito f n - Lammeren fa— 25U Overliouders f 18 a 38 Bokken en Geiten f a Varkehs f a 8 Biggen f 10 a 12 10 Konijnen t 0,10 a 060, 30 Kippen f 0,60 a 1,75 50 Eenden f 0,75 a 1,50 Duiven f a Gans-Eijeren f a Zwanen f a Boter f 1,60 a 1,66 Kaas f 0,40 a 0.50 per kilo. Kip-eijeren f 4 a 5, Eend—Eijerel» f a per 100 stuk Pu r meren de, 7 Februarij Boter, f 150 a 160, Paarden, vette Kalvrreu f 80 a lüO ct. per N. P., 76 Nuchtere Kalveren f 10 a 24 per stuk 19 vetie Varkeus 60 a 70 ets. per N. magere Varkens f 20 a 79 Biggen f 8 a 13 556 Schapen eu Lammeren, Kippeneijereu f 4 a 5 Eendeijeren f a en half gesloten oogleden, over het ijsveld met zich voort. Hij poogde hem door aanmoedigingen en vragen op tc wekken, l lricb, wiens bloed zich langzamer hand weder in beweging zette, kou hem eindelijk in gebroken woorden zijne vlugt van den vorigen avond voor den foekn vartellen hoe hij, door het breken der sueeuwbrug, in den afgrond gestort was, en hoe lang hij in een v rustlij ken angst op den bodem van dien poel had daorgebragt; hij bewaarde alleen het stilzwijgen over zijne ontmoeting met Hans. liet scheen Job te verwonderen, dat hij zich, met zijne middelmatige ondervinding, alleeu zoo boog gewaagd had. Ik had gedacht, dat gij wijzer waart, zetde hij, het hoofd schuddendemaar het is met de berglucht even als met den wijn de meesten kunnen er niet van drinken, zonder er het verstand door te verliezen. Ik had mij moeten herinneren dat het bloed der Hausers door uwe aderen stroomde, eu dat zij allen sedert honderd jaren aan hunne onversaagdheid den dood te danken hebben. Ik had gehoopt, dat de jagerskoorts alleen neef Hans ge troffen had, want hij was ook op de Alpen. Hebt gij hem gezien F vraag Ie Ulrieh. Hem zelveu niet, maar wel zijn voetstappen, antwoordde oom Jobdezen morgen heb ik ze herkend achter het spoor van gemzen. Ah dal is de troep, dien hij zocht, riep Ulrieh uit, dezelfde, die hij eergisteren onder het geleide van een keizer gezien heeft Wel mogelijk; de rigti, g van het spoor was naar het noorden. Aan den voet van den Eiger Neen, daar, digt bij ons, iegts. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schagen, zullen ingevolge overeenkomst tusschen het Gemeentebestnur en dat van den polder Scha gen op DONDERDAG den 17e FEBRUARIJ e.k., des namiddags ten 124 ure, ten Raadhutze aldaar, bij enkele inschrijving, Het wegbreken der bestaande steenen brug aan het 3'OOR/J te SC/1 j4GED en de vervanging daarvan door eene brug van hout en ijzereen en ander volgens des wege gemaakt bestek hetwelkmet de voorwaardenvan af hedenop de gewone werkdagen, ter gemeen te Secretarie ter inzage ligt. De gezegelde van borgstelling voorziene inschrij ving* billetten, moeten den _16e dezer, v5ór des mid dag- 12 ure, ter Secietarie in eer.c daarvoor aldaar aanwezige bus worden gestoken, welke, op het uur bij den datuin der aanbesteding vermeld, zal worden geopend. Aanwijzing in loco den dag bevorens (15 Februarij) des voormiddags ten 10 ure. Schagen 8 Februarij 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd 550 G. J. MULLER. De Secretaris, DENIJS. uit de Fabriek van 549 onderscheidt zich door kleur, helderheid en vooral door eene spoedige en kleefvrije drooging. in dc MOERBEEK, vraagt om dadelijk in dienst te treden 560 met STALLING, ERF, WERF, 7 UIN eu ruim 18 bundeis WEILAND, aan en bij clka.idur gele. gen in de provincie Noord-Holland. Te bevragen ten kantore van den notaris W. F. G. L. GOUWE aan de gedempte Nieuwsloot te Alkmaar. 556 En oom Job wees met zijne hand naar eene na. hijzij'ide spits, waar de sneeuw, ontdooid zijnde, een schoon grasperk ontbloot had, dat, even als alle weiden in de Alpen, hlaauwnchtig van kleur was. Het onvrikkelde den voet van den naakten herg als met een band »an fluweel, die, bij het ij-vrhl zijn oorsproug nemende, zich in het dal aan le bosschen aansloot. De jonge beeldhouwer blijven stil staan zijn blik overzag het groeue tapijt, dat als een wonder op deze hooge spitsen geworpen was, torn hij zijn medgezel eensklaps noodzaakte, om zich uiet hem achter eene der hen omringende rotsen te verbergen. Wat is er? vraagde oom Job, terwijl hij in stinctmatig zijne stem verzachtte. Zie, zie, mompelde Ulrieh, ginds aan der. bogt der weide. De oude bergbewoner plaatste zijne hand als een vizier hoven zijne oogen, en bero> rkte, in de aan geduide rigting, eene tr»ep v .n negen gemzen, die met hun keizer aan het hoofd, de weide overliepen. Door de ongewone snelheid van hun loop kon men gemakkelijk raden, dat zij vervolgd werden. Ulrieh en hij zochten den ju-er eeist vruchteloos aan den voet va:i den birg; m; ar weldra bemerkten beiden hem aan den rand der rots, en zij herkenden hun neef Hans. Terwijl de gemzen de wei te volizden, wras Hans iien, de afstsnd tus-chen de hooen laagte niet medegerek i tl, op zijde, en hij trachtte hen vooruit te kom. n. Oom Job en Ulrieh zagen hem met ijzing langs het smalle uitstek loepen, nu eens met een sprong de breedste plaatsen bereikende, dan weder aau de eene of andere vooruitstekende plaats de

Schager Courant | 1876 | | pagina 6