Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Bnrgerl. Stand der gemeente Haringcarspel Do Madonna-Jrl and. Bnrgerl, Stand der gemeente St. Maarten Burgerl. Stand der gemeente Barsingerhorn Advcrtentiën. 40jarige EehUereeniging *23 m -iöjarige Eclilverteniging li WILLEM FRANCIS MAARTJE BLOM 2i>jarige Eclilvereeniging I braohte stemmen. De heer J. Brommer bekwam 21 en de heer T. Lanser 18 stemmen. Men schrijft ons uit Texel, dd. 2 dezer De veefokker 8. Z. van Dijkmanshnizen alhier, heeft gisteren op treurige wijze den dood gevon den. Terwijl bij aan den arbeid was, is hij waar schijnlijk door een ongelukkig toeval in een ;sloot geraakt en verdronken, 't Lijk werd al spoedig door den knecht gevonden, nadat 't uitblijven van Z, eene verwondering wekte. De ongelukkige was eerst voor een paar jaar gehuwd. Offtcieele tijdingen uit Atsjin ontbreken de Javasche Courant van 14 Maart bevatte hoege naatnd grene tijdingen. Wel liepen er den 15 dier maand geruchten, volgens welke onze posiliën weder een feilen aanval van den vijand hadden te verdu ren gehad doch met zekerheid is aan het publiek hiarvan niets bekend, zoodat wij ons ook onthou den van het noemen der namen van officieren, die zouden gesneuveld zijn. Verder werd aan den Lo comolief geschreven, dat Z. Ex. de Minister van Koloniën per telegram had last gegeven tot het roet kracht doorzetten en ten einde brengen van drn oorlog. Daar den 17 dezer weder een groot aantal troepen naar Atsjin zijn vertrokken, schijnen ook de militaire autoriteiten hier cu te Atsjin overtuigd te zijn, dat den' vijand geen rust mag gelaten worden en rust van onze zijde ook dei Atsjinees ten goede komt. Ingeschreven van 25 April tot en met 1 Mei 1876. GEBOREN 25 April, Jannetjedochter van Piotor llegeman en Eva Egelman. ONDERTROUWD Gocne. GEHUWD 28 April. Arien Blaauboor j. m. 'van beroep arbeider oud 24 jaren en Diouwertje Hittema j. d, zonder beroep oud 26 jaren beiden wonondo te Behagen. 28 dito. Hendrik Hilbrand, j. m. van be roep timmerman oud 27 jaron en Cornelia Ranke, j. d. zonder beroep oud 23 jaren beiden wonende te Behagen. 28 dito. Jan Hessing j. m. van beroep arbeider ond 24 jaren en Catharina Lindeboom j. d. zonder beroep oud 35 jaron beidon wonende te Scha gen de eerste binnen de laatste zes maanden ook gewoond hebbende te Haringcarspel. 28 dito. Jan Kweldam j. m. van beroep slagtor oud 25 jaren en Trijntjo Denijs j d. zonder beroep oud 25 jaren bei- den wonende te Schagen. 28 dito. Christiaan Broek huizon j. m. van beroep arbeider oud 22 jaren wonende te Zijpe en Ariaantjo Blom j. d. zonder beroep oui 19 jaren wonende te Schagen- 29 dito. Jacob Heddes j. m. van beroep koetsier oud 25 jaron wonende te Helder, en Antonia Sloets j. d. zonder beroep oud 24 jaren wonende te Schagen, doch bin- non do laatsto aoa maanden ook gnwnnnd hehhen- de te Zijpo. 30 dito. Pieter Bos j. m. van beroep landman oud 24 jaren wonende to Zijpe cn Antje van der Oord, j.d. zonder beroep oud 21 jaron wo nende te Schagen. 30 dito. Jan Jemmink, j. m. van beroep landman oud 26 jaron wonondo te Callantsoog en Grietje van der Oord j.d. zonder beroep oud 18 jaren wonende te Schagen. OVERLEDEN30 dito. Cornelis Brtcd, oud 20 jaren en 5 maanden ongehuwd wonende te Schagen, zoon van Cornelis Breed te Helder en van Antje (nikker overleden. Ingeschreven van 24 April 1 Mei. 1876. GEBOREN 24 April Bregtje, dochter van Jan Hink en Trijntje Bastiaan. ONDERTROUWD Ocone. GEHUWD 27 April Cornelis Brocrsman j. m. oud 26 jaren wonende te Haringcarspel laatstelijk te Oude Niedorp en Aaltje Baas j. d. oud 19 jaren wonende Vervolg van No. 9 70 Daarop ijlde Benedetto heen en verliet de arme Teresina, in tranen badende, en hare moeder, die in diepe gepeizen verdiept was, als wilde zij te ver geefs een plan ontwerpen, om het ongelukkige geheim te ontdekken. De hardnekkigheid, «aarmede Benedetto weigerde zelfs de minste ophelderingen omtrent de gebeur tenissen van dien nacht te geven, zelfs op het gevaar af van zijne aanspraak op de hand zijner Teresina te verliezen, ontnam aan de waardige moeder Nicoletta den moed niet, terwijl zij meer uit goedhartigheid dan wel uit nieuwsgierigheid zich vast voornam, niets na te laten, tot dat zij een draad gevonden had ter ontdekking des geheims van dat verschrikkelijk tooneel, waarbij zij door haar be roep zulk een gewigtige rol gespeeld had. Er kwa men nog meerdere omstandigheden bij, welke haar hij nadere overweging in dit beslnit versterkten. Het was nataarlijk aan te nemen, dat de onbe kende hoofdpersoon der zaak beide, haar en het kind, voor dood moest houden en daarom geene ach terdocht jegens haar koesteren kon haar onbedui dende levensstand kon haar mede beschermen :kort om, nadat zij eenmaal besloten had te handelen, stelde zij hare navorschingen in alle deelen der stad, waar aanzienlijken woonden, in het werk, en zocht van de ingangen der paleizen naar een spoor van de toevallig door haar veroorzaakte verminking des AJadonna-beelds. Hare volharding vond echter weinig aanmoediging te Haringcarspel. 27 dito. Jacob Kuijper j. m. oud 22 jaren wonende te Haringcarspel en Neeltje de Wit j. d. oud 24 jaren wonende te St. Maarten. 21 dito. Klaas Koemeester j. m. oud 22 jaren wonen de te Oude Niedorp, en Trijntje Schilder j. d. oud 20 jaren wonende te Haringcarspel. OVERLEDEN Geene. Ingeschreven van 4 April 2 Mei 1873. GEBOREN 15 ApriL Albert, zoon van Cornelis Boontjes en van Christina Hagen. 24 dito. Jan zoon van Jan Tames en van Neeltje van Twnrjver. ONDERTROUWD 13 April Cornelis Smit en Guurtjo Jooker, en Cornelis Elswijk en Maartje Becmstcrboer. 21 dito. Arien Glas en Jantje Hiek. GEHUWD 26 April. Cornelis Bmit j.m. ond 26 jaron wonende to Anna Paulowna en Guurtje Jonker, j. d. oud 21 jaren wonende te St. Maarten. 27 dito. Cornelis Elswijk j. m. oud 21 jaren wonende te St. Maarten en Maaitje Eejmsterboer j. d. oud 26 jaren wonende te Zijpe. OVERLEDEN 3 April. Dirk Tesselaar oud 17 maan den kind van Pieter Tesselaar en van Aagje Stoop. 19 dito. Thomas Blok ond 3 maanden kind van Klaas Blok en van Jansje Meulevold. 19 dito. Trijntje Gouwen oud 68 jaren weduwe van Gcrrit Brouwer. Ingeschreven van 25 April 2 Mei 1876. GEBOREN 27 April. Gerrit, zoon van Klaas Schaap en van Maartje Kok. ONDERTROUWD 28 April, nondrik 8weris, j. m. wonende te Baam en Antje Vis j. d. wonende to Barsingerhorn. 29 dito. Cornelis Kooij j. m. en Cor nelia Kwast j, d. beide wonende te Barsingerhorn. 29 dito. Klaas Bakker, j. m. en Maartje Kromhout, j. d. beide wonondo te Barsingerhorn. GEHUWD 27 April. Klaas Bui, j. m. oud 26 jaren en Trijntje Schermer j. d. oud 24 jaren beiden wonen de te Barsingerhorn. 30 dito. Jan Kater, j m. oud 22 jaren wonondo te Wieringerwaard en Guurtje Waiboer j. d oud 23 jaren wonende te Barsinger horn. 30 dito. Jan Maats j. m. oud 25 jaren wonen de te Barsingerhorn en Pietcrtje van der Sluis j. d. oud 24 jaren wonende te Schagen. 30 dito. Gerrit Krap j. m. oud 24 jaren en Jansje Klomp j. d. oud 18 jaren beiden wonende te Barsingerhorn. 30 dito. Jan Wiers, j. m. oud 25 jaren wonende ta Schagen, en Antje Glas j.d. oud 23 jaren wonende te Barsin gerhorn. 30 dito. Willem van Twuijver j. d. oud 21 jaren en Trijntje Smit j. d. oud 18 jaren beiden wonende te Barsingerhorn. OVERLEDEN 27 April. Pieter, zoon van Simon Otson en van Aagtje Keesman, oud 4 maanden. KARKTBERIGTEN. Schagen 27 April. Aangevoerd 6 Paarden f 40 a 150 Veulens f a Ossen f a 5 Stie ren f 120 a 190 274 Geldekoeijen f 130 a 100 Kalf- kurijen f 170 a 250 Yaarsen f 90 a 150 flokke- lingen 40 a 70 55 Nuchtere Kalveren f 3 a 12 Schapen f a vette dito f a Lammeren f a 1440 Overhouders f 24 a 35 Bokken en Geiten f 1 a 6 Varkens f 14 a 25 50 Biggen f 8 a 18 25 Konijnen f 0,25 a 0,50 12 Kippen f 0,50 a 1,30 Kenden f 0,70 a Duiven f 15 a 25 Gans-Kijeren f a Zwanen f a Boter f 1,13 a 1,26 Kaas f 0,40 a 0.50 per kilo. Kip—eijeren f 2,75 a 2,90 Eend-Eijeren f 3,90 a per 100 stuk. Purmerende, 2 MEI. Boter, f 125 a 135, Paarden, vette Kalveren f 80 a 100 et per N. P., 154 Nuchtere Kalveren f 4 a 16 per stuk 44 vette Varkeus 52 a 63 ets. per N. magere Varkens f 18 a 36, 247 Biggen f 7 a 12 2001 Schapen en Lammeren, Kip-eijere» f 3,00 a Eend-ijeren f 3,90 a en reeds begon zij in hare bemoeijingen te vertragen, toen zij op zekeren dag, terwijl zij in een gondel naar huis voer, Benedetto's gondel ontmoette. Hij, die door hem gevaren werd, zat in het open ge deelle der boot, in een eenvoudige mantel gehuld, het gelaat met een masker vau zwart fluweel be dekt. Nicoletta, zelve mede gemaskerd, beval haren schipper Benedetto's gondel te volgen, doch op eeni- gen afstand en zoodanig, dat het geene achterdocht kon inboezemeneen onbepaald vermoeden zeide haar, dat die gondel naar het geheimzinnige paleis zou varen, waarin rij in dien vergetelijken nacht was gebragt. Na korten tijd draaide Benedetto's gondel plotseling uit het kanaal in een dier smalle doorvaarten, welke Venetië doorsnijden, en waar in zich gewoonlijk de achter-ingangen tot de palei zen bevinden, wier prachtige voorgevels aan de kanalen liggen. Hier ging de heer aan wal; Nico letta, die het niet waagde hare nasporingen verder vooit te zetten, beval haren gondelier, langzaam hel kanaal della Gindecca, het breedste van Venetië, af te roeijen, daar dit met de hierbij gemelde smalle doorvaart evenwijdig liep en dus aan zijne ééne zijde de voorgevels der huizen lagen, wier achter-ingangen in de doorvaart uitkwamen. Hare verwachting was n'et ijdel geweest en het toeval had hare goede diensten bewezen. Onder den gewelfden ingang van een der prachtigste pa leizen zag zij duidelijk het verminkte Madonna beeld, dat haar eene voldoende aanwijzing verschafte. Wie aoont toch in dat paleis? vraagde zij als bij toeval, tn op zeer rustige» toon, den gondelier van H. REZELMAN en T. BUTTER 893 SS Winkel 1 Mei 1876, van en gg Hunne dankbare kinderen en behuwd- EÊ5 kinderen. E«3 y*Ê3 Haringhuizen, 1 Mei 1876. 905 0.* :S58JWffl van JAN SCHENK en ARIA ANTJE VADER. Namens de kinderen 906 §1 Schagen 4 MEI 1876. Getrouwd: PIETER BOS Burgerbrug (Zijpe) en ANTJE VAN DER OORD. 896 en JAN JIMMINK Callantsoog (Zijpe) en GRIETJE VAN DER OORD. die teren, ook namens wederzijdsche bi - trekkingen^ hunnen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Schagen, 30 April 1876. Deze antwoordde Signor Andrea Mocenigo, een Nobile van den hoogsten rang, medelid var, den raad der tien mannen. De hoofdtoegang van dit huis lag aan het kanaal della Giudecca, twee zijden waren door de muren van een tuin omgeven, maar de andere, waaraan eenige dei hoofdvertrekken lagen, kwam op een terras uit, van waar men het uitzigt had op eene kleine Piazza. Nicoletta besloot, dat, als er eene dame in het huis woonde, deze zich, volgens het algemeene gebruik, in de koelte des avonds op het terras zou bevinden, en koos de kleine Piazza tot het standpunt hare bespiedingen. Zij begaf zich verscheidene avonden derwaarts en zat daar dan met hare oogen op de vensters van het paleis ge vestigd, maar zonder gevolg. Ootmoedigd en reeds besloten om hare, naar het scheen hopelooze be- moeijingen op te geven, was zij op zekeren avond voornemens, naar huis terug te kecren, toen eene vrouw haar aansprak. Ik ben, dus zeide deze, de voedster der dame, die in dit paleis woont; zij heeft opgemerkt, dat gij sedert eenigeu tijd zoo vaak herwaarts komt» en daar zij de reden daarvan wenscht te vernemen» zoo heeft zij mij verzocht, u tot haar te geleiden. Heilige Maagd riep Nicoletta uit, die bij de gedachte om het verschrikkelijk huis weder te be treden, sidderde, en Signor Mocenigo? Signor Andrea is er niet in betrokken, her nam de oudede edele Signor bekommert zich niet over zulke aangelegenheden. Hij laat mijne ge biedster, zoo als het zijn moet, aan zichzelve en

Schager Courant | 1876 | | pagina 2