Ark. SLOOS, W BIIRMUL I). KEESMAN. Ad vcrtenticn. pulilick verkoopen Uitkomsten alleen beslissen I Berigt uit den kleinen winkel. G. KOSTER, Hccrestraat. uitgaven na zich: met het einde der maand biedt de tokohouder hem zijne rekening aan Hij gevoelt zich onaangenaam gestemd dat hij aan den rechtmatigeu eisch van zjjn sohnldeischer niet voldoen kan en ver valt daardoor allicht in eene korzelige gemoedstem ming. Het lakonieke antwoord aan den looper ,,lain boelan" ia hem, al is hij geen bepaalde baar meer nog niet eigen- De schuttersdienst is hem een cauchemar. Heb ik daarvoor mijn vaderland verlaten om hier, op oen drassig terrein of in de brandende zon gedurende een paar nren soldaatje te spelen, is zijn uitroep. Brieven van familiebetrekkingen uit Holland, op zichzelven genomen zoo gewenscht en aangenaam, stemmen hem tot weemoedigheid, omdat zjj telkens eene nieuwe aanleiding geven zijn vroegere leven en bestaan bij dat van tegenwoordig te vergelijken, wan neer hij gewaar wordt dat alles een droeve deceptie is- Ziedaar de toestand van een jong ambtenaar of geëmployeerde, die geen baar meer is Een tweejarig kindje, te Rijsen, heeft ter sluiks een fleschje met oogwater aan den mond gezet en er van gedronken, waarna het onmiddelijk zoo ongesteld werd dat het leven groot gevaar liep. Er bestaat thans kans op herstel. Te Diemerbrug is een jeugdig landbouwer door oene koe zoodanig geschopt, dat hij aan do govolgon is overleden. Een trouwlustig Middelburgsch paartje kwam jl. Woensdag ten stadhuize om aan de formaliteiten, doot de wet geëischt, te voldoen, toen bleek dat een der twee moedera haar toestemming weigerde. Of die moeder zich in 't rijtuig hatf bedacht, dan wel of men gemeend had 't zonder baar te kunnen stellen, zoodat zij welligt uit wraak over die minachting nu een spaak in 't wiel stak wordt, niet gemeld. In de vorige week had te Wieringen, een voorval plaats, dat een noodlottigen afloop had kunnen hebben. Een schipper. J. T., die we gens afwezigheid zijner vrouw bij zijne ouders den dag zou doorbrengen, kwam, toen de overige hoisgenootcn reeds gegeten hadden, in beschonken toestand tehuis. Daar hij zich dikwijls aan sterken drank te buiten ging, werd hem door zijne ouders en zijn broeder het verkeerde van zijn gedrag voor oogen gehouden, waarop hij in hevigen drift ont stak en nadat de anderen de kamer verlaten hadden, zich met een mes eene diepe wonde in het linker gedeelte der borst toebragt, waarop eene hevige bloedstorting volgde. Het lljarig zoontje van M„ op de Kalver markt te 's Hage, werd j.l. Zaturdag middag om boodschappen uitgezonden, doch keerde niet weder terug. Toen zijne ouders hem 's avonds nog ver geefs wachtten, ging men aan het zoeken; de po litie werd met de vermissing in kennis gesteld, wan bekenden en verwanten buiten de stad tele grammen en brieven gezonden, doch alles zonder gevolg; de jongen was en bleef vermist; men begon te gelooven, dat hij ergens te water geraakt en verdronken was. Na vijf dagen in groote ongerust heid te hebben doorgebragt, ontvingen de oudere Donderdag het berigt, dat de jongeheer eenjge dagen te Leiden heeft dnorgebraebt en thans bij bloedverwanten te Helder was aangekomen. Hoe hij eehter aan de middelen is gekomen tot het doen der reis, is tot nog toe een raadsel. Constanliuopel 16 September Mehemet Ali telegrapheerden den 18 dezer: Gisteren verliet de divisie onder Hassan Djcma en kwam 's avonds t« Oavadja; de Circassiers dreven 8000 kozakken terug, Baker-Pacha versloeg met een bataljon voet volk en een regiment paardenvolk vier bataljons en een regiment ruiterij; de Russen verloren 100 man. Het elfje korps van den vijand verliet Tirnova en trok op naar Bjela ter versterking van het twaalfde en dertiende korps. Vier duizend Russen schoten met kanonnen Goui- dia in brand, maar werden teruggeslagen met een verlies van 150 dooden. Eea tweede kolonne verliet Duimali, maar werd eveneens teruggeslagen. Een derde kolonne trok door het defile te Keuktu en verbrandde Kouzoukouble. Versterkingen zijn ge zonden, de uitslag is onbekend. De Russen houden nog bezet de omstreken van Kadikoi, Kurdler en JonssougtoD. Suleiman—Pacha berichtte den 14den, dat de Circassiers den vorigen dag 500 Rossen versloegen bij Elens, 52 dooden en Ganatokoi in brand staken. In den Shipka-pas staakte de vijand, van wien verscheidene kanonnen gedemonteerd waren den 14den ten 4 ure het vuur. Wij bombardeeren hem zonder ophouden, ook 's nachts, om hem te beletten de bressen te herstellen. Petersburg, 16 Sept. Een telegram van Grootvorst Nicolaas uit Paradin van den 15den meldt: Onze batterijen beschoten den 18 en 14en tot 's avonds 5 uur Plewua. De Turken beantwoordden het vunr niet en schenen de ammunitie te sparen voor het geval dat weder een bestorming plaats vond. Den 14den openden de Turken des avonds een hevig vunr tegen de Gxivica-redoute en vielen deze vervolgens aan, doch werden, onder mede werking van onze en de Rumaansche reserve, te ruggeslagen. De strijd dnnrde ruim 3 nur. Heden gaan wij voort de stellingen van den vijand te beschietende stad staat in bra id. Petersburh 17 Sept. Uit Poradin wordt onder dagteekeniDg van gisteren gemeld, dat liet bom bardement van Plewna voortgezet wordt. De Turken beantwoorden het vnur bijna niet. Aan Vorst Karei is de St. George orde verleend. Hollandsche Maatschappij van Landbouw Tentoonstelling te Alkmaar. BEKROONINGEN (AKKERBOUW.; Halmgrtassen. Gladharige roode wintertarwe, 2e B. A. baron van Verschner, Heemstede. Roode engelsche wintertarwe, le J. Rreebaart Kz.f Winkel, 2e Jhr. P. von Fisenne, Rijswijk. Witte wintertarwe, le J. Bree.baart Kz., 2e II. Waiboer Az., Winkel. Wjtte engelsche wintertarwe, le J. Breebaart Kz., 2c H. F. Haltman Haarlemmermeer. Winterrogge, le B. A. baron van Verschuer. Wintergerst, 2e H. Bakels, Beem.-ter. Zomergerst, le B. A. baron van Verschuer, 2c P. van der Poel C*., Brielle. Chevalier-gerst, le J. Breebaart Kz., 2e J. Ham, Anna Paulowna. Spelt, le H. F. Bultman. Korte haver, le B. A. baron van Verschuer, 2e J. Bree baart Kz. Lange haver, 2e J. J. Brasser, Uitgeest. Deeusche haver, le J. Breebaart Kz., 2e Baron van Verschuer. Probsteyer haver, le J. Breebaart Kz. Peulvruchten, Groote groene of blauwe erwten, le J. Kuijper Kz. Uitgeest, 2e VV. Buis, Bergen, Kleine groene of blauwe erwten, le D. M. v. d. Hoef, Oegstgeesi, 2e J. Breebaart Kz. Vale erwten of capicijnders, le D. M. van der Hoef, 2e J. de Wilde, Wijk aan Duin. PaarJeboonen, le J. Bree baart Kz. Duiven— of Schapenboonen, le B. A. Baron Verschuer. Geele of bruine boonen, le D. M. van der Hoef. Fijne Zaden. Karweizaad, le K. Knecht, Win kel, 2e J. Breebaart Kz., 3e W. J. Tuyn, Edam. Kanariezaad. le J. Breebaart Kz., 2e H. F. Bult uian. Bruin Mosterdzaad, 2e K. Bommezij, Oterleek. Wit Mosterdzaad, le J. Klopper, Bovencarspel. Blauw maanzaad, le L. v. d. Weel, Middelharnis, Winterkoolzaan, le H. F. Bultman. Lijnzaad, le A. de Zeeuw, Haarlemmermeer. Vee. (a Paarden). Hengsten geb. in 1874, van inl. ras, le prSchermcrhorn. Veulen- merrien van inl. ras, hestuurpr. Rakker Wieringerw. Kar— of sjeespaard van 4 tot 6 jaar ood van inl. ras, in Nederland geb. ingespannen, le pr. Detter Oosterblokker. Jonge paarden, geb. in 1873, van vreemd of gekruist ras, merrien of ruins, 2e pr. Langeveld, Anna Paulowna, 3de pr. Ham, idem. Idem inl. ras, le pr. Kales, Oterleek, 2de pr. Bood, Schermerhorn, 3de pr. Houtkooper, Heilo, Idem 1874, vreemd of gekruist ras, le pr. Kaïnpen. Burgerbiug. Idem inl. ras bestuurpr. Reijne, Aker sloot. Idem 1875, vreemd of gekr. ras, le pr. Langeveld. Idem inl. ras, le pr. Govers, Alkmaar. Idem 1876, vreemd of gekr. ras, le pr. Breebaart. Idem inl. ras, le pr. Spil, Obdam. Veulens geb- in 1877, vreemd of gekr. rss, le pr. Breebaart. Idem. inl, ras, le pr. v. d. Oordt. b. Rundvee. Zwartbonte pi'ikstier van Nederl. ras, geb. in 1876, le pr. Sijp, Hoogwoud. Pinkslier, geb. in 1876, Nederl. ras, le pr. Rezelinan, Winkel. De beste zwarte kuispink van Ned. ras, geb. in 1876, le pr, Vijn, Hoogwoud. Melkgevende koe van inl. ras, bestuurprijs Zwart, Oostwoud, Melkgev. vaars van inl. tas, geb. in i875, 3de pr. Kouter Schellinghout. Vaars, die niet gekalfJ heeft van inl. ras, geb. in 1875, le pr. Geus, Koedijk. Tweejar. os, le pr. Spaans .Barsingerhorn. c. Wolveb. Ramlam geb. in 1877 in Nederland, bestuurpr. Rezelman, Winkel, (d. Varkens) Zeugen, geb. in 1876 of vroeger, 2de prijs Kalis Oterleek. (e. Vetvee). Vet- geweide os, 2e prijs van Leeuwen, Opmeer, 3e pr. Sevenhuizen, W armenhuizen. Vetgeweide koe, 1 pr. Spaans Barsingerhorn, 2de pr. Honig, Noordscbar- woude. Vet varkeu, le pr. Mes, Oterleek. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Ingeschreven 12-17 September 1877. btBOKE.N: 17 Sept. Leendert, zoon van Jacob Zwaag en van Aagje Breed 17 dito Anna Maria, dochter van Simon Kruijer en van Anna Elisabcth Voor man 16 dito Dieuwerljes dochter van Arie Plaktnan en Tan Trijntje Klein ONDERTROUWD: 15 Sept: Jacob Dekker, weduwnaar aan Trijntje Kos, landman oud 31 jaren en Antje Struijf, j.d. zonder beroep oud 29 jaren, bei den wonende te Schagen. GEHUWD Geene OVERLEDEN; 15 Sept Aagje van Buuren, oud 56 jareu 5 maanden we duwe van Cornelis Tames, wonende te Schagen. Burgerl Stand der gemeente Barsingerhorn. Ingeschreven van 11 - 18 Sept 1S77. Geboren 11 Sept Ariaanlje, dochter van Klaas Krap en van Neeltje Keizer beide wonende te Hoogwoud. 14 dito Elisabcth, dochter van JanLijlhcbber en van Aaltje Prins. Ondertrouwd Geene. Gehuwd 16 dito Jan de Graaf, vroe ger gehuwd geweest met wijlen Kor- nelia Middelbeek en daarna met wijlen Trijntje W it, oud 45 jaren cnTryntje Zwart, achtereenvolgens gehuwd ge weest met wijlen Jacob Sloot, wjjlen Dirk Otsen e i wijlen Cornelis Selk oud 47 jaren bcideu wonende te Barsinger horn. Overleden 16 dito. Gerrit, zoon van Lamhrecht van de Klooster en van Soutje Mereboer^ oud 19 dagen. Getrouwd. JAN HEDDES J»nz. van Schagen, en M \RGARETHA HILLE. Ursem, 0122 12 September 1877. notaris te Winkel, zal op Maandag den Hjlfll October 1877, des middags 12 uur in ar Logement HET ZIJ PER WAPEN.» van S. THOES te Zijpb, Een Huis en Erf staande en gelegen aan het Buurtje in de gemeente Zijpb en aldaar kadastraal bekend in sectie D. No. 1340 groot 3 Aren 40 Centiaren. Toebehoorende aan Maarten Schrieken. Als er ooit door een Geneeswijze schitte rende uil komsten zijn verkregen dan is het door Dr. Airy's geneeswijze. Honderduizenden hebben daaraan hun gezondheid te danken; door haar werden veel zieken, zooals uit de attesten blijkt, ook toen geholpen, als hulp niet meer mogelijk scheen. Een ieder kan dus zijn toevlucht tot deze beproefde geneeswijze met het volste vertrouwen nemen Bijzonder heden daaromtrent vindt men in het voortref felijk gcïllustieerde, 490 bladzijden dikke werk: Dr. Airy's Natuurgeneeswijze, prijs één gulden te Rotter lam in Kichter's Boekhandel, die het werk op verlangen tegen toezending van 20 postzegels d 5 cents, rechtstreeks verzendt. Verkrijgbaar vele soorten fijne BIEREN Prachtig helder DUBBEL GERSTE BIER d 13 cents per flesch, per halve flesch 7 Cents. H. H. kasteleins genie'en gewoon rabat. Schagen, Noord A, 42. 3223 In voorraad: Engelsch en Duitsch Timmermans gereedschap. Draadnagels, Spijkers, Lantaarns in tien verschil!:nde soorten, ijzeren en vertinde blaauwe en geëmailleerde pannen en potterijen, Yogelkooijen, waarbij rnooije putter en tortelduiven, kooijen zijn, Kop-rwerk, van af het koperen schietlood tot de groote koperen melkketel Maten, voor aardappelen, zaad, melk, petroleum en manufacturen. Rookstellen, met 1, 2, 3, 4 en 5 branders, on- geloovelijk goedkoop, Borstelwerk, Zeemleder, dwijl- goed, Sponzen. Amerikaansche Mollenklemraen, Engelsche mest- trekkers, Ballast-choppen, Mestvorken, Kroozeré, Riedenkappers, Fransche koffijraolens van uitsteken de kwaliteit. Dc Amerikaansche strijkijzers vordeD mede elke huismoeder aanbevolen. Alles wordt zoo veel mogelijk franco aan huis bezorgt. NB. Regtstreeks uit Duitschland ont vangen een groote partij klompen. Fr wordt gevraagd eene knappe DIENST MEID, die met de wasch kan omgaan. Adres met franco brieven onder letter O, aan het bureau Sclager Courant.

Schager Courant | 1877 | | pagina 3