DIENSTBODE. Gemengde berichten. Voor Lijders 1 Gezondheid, kracht en Levenslast MARKTBERI6TEW. Burgerl Stand der gemeente Barsingerhorn Ad vertention. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen 3321 J. H W. SLANGEN. Doosjes van 25 tot 40 cents Te verkrijgen bij W. A. üazeu, Apotheker te Schagen Amsterdam. II. H. Uloth, Apotheker Zeedijk. Namaaksels zijn hiervan niet bekend. garde als fundament hebben zij in hunne verheel- rast ding alreeds hun «Rameshalle' opgetrokken. Maar best ziet met de garde kwamen ook de achterladers. En met welk een succes Derhalve: hurrah voor de garde en ^riewerf hurrah voor de cVer aders De bestorming van de Turksche stellingen om Plewns, die duizend/1 menschen levens kostte er weinig succes had, heeft voor een kalme, geregelde, belegering plaats gemaakt. Spade en houweel heb. ben voor een tijd de voor of achterladers [wat moet 't zijn] vervangen; althans voor zooverre er derge lijke gereedschappen in 't Ru«siesche leger te «inden zijn. Want de Russen hadden z ch zoo zeker een onafgebroken zegetocht n-.ar Konstantinopel voor gesteld, dat zij begrepen, om er des te spoediger te kannen zij", niet te veel bngage te moeten medenemen. Een mensch kan er zich ovrr verwon deren, hoe zij er nog aan gedacht hebben om ge schut met zich te roeren, aangezien toch zware kanonnen roor een snelle marsch zeer hinderlijk zijn. Maar 't kan tegenloopen. Allerlei hinderpalen kunnen in den weg worden gelegd, waarop men vooraf zoo niet rekenen kan. Bv. een 150.000 goed gewapende, van alles ruim voorziene dappere Turksche troepen, die zich maar zio niet op zijde laten dringen. Droevige stoornis eener aangename illusie. Daarbij tijdroovend en geldroovend en die ten slotte wel eens ten gevolge kon hebben, dat men onverrichter zake huiswaarts moet keeren. Dat 't zooverre in 1 onderhavige geval komen zal is, na 't echec van Meliemed Ali, voorloopig niet waarschijnlijk, maar 't is bijna zoo goed als zeker, dat de Russen 't dit jaar niet veel verder zullen brengen, dan dat zij zich bevestigen in de stellin gen, door hen op dit oogenblik ingenomen en aldaar de winterkwartieren opslaan. Nog schijnen zij wel is waar de hoop niet opgegeven te hebben Plewna voor den invallenden winter te zullen veroveren,maar de kans is klein. Immers ontving Osman Pacha in de afgeloopen week een aanzienlijke versterking van 10000 man ouder aanvoering van Hofzi pacha, met een groolen voorraad ammunitie en vivres, daar de Russen genoemden generaal niet hadden kunnen beletten zich met Osman Pacha te vereenigen. Voorts vallen er zware regens, waardoor de grond zoo week en modderig wordt, dat 't onmogelijk is op zulk een terrein te manoeuvreerei: en werden de enkele pogingen der Russen en Rumeniërs om voorwairts te dringen allen door de Turken ver ijdeld. Generaal Totleben, de beroemde verdediger van Sebnstopol, is dan ook alreeds naar 't hoofd kwartier ontboden om zijn gevoelen kenbaar te maken over de beste stelling, die door de Russen gedu rende den wiuter zou kunnen worden ingenomen. Reeds wordt die stelling genoemd, maar a ngezien genoemde generaal zich nog te Bucbarest bevindt houden wij 't er voor, dat wij hier niet veel meer hebben dan 't gevoelen van den een of anderen papier-strateeg, die alles voor zijn schrijftafel keu rig netjes uit— en in elkaur zet, maar wiens plan nen rijpen niet voor de werkelijkheid, maar voor de snippermand. In den Schipka—pas blijft alles bij 't oude. De Turken bombardteren manr aliijd door en de Rus sen behouden hunne stellingen, 't Omgekeerde van 't geen voor Plewna geschiedt. door eene serenade, gebracht door de alh'er bestaande muziekvrreertiring «de Flarmoniew. Na eerst een paar N'os. buiten gespeeld te h bben, waai na de voorzitter den jubilaris uit naam der Kapel gehik wenschte met het feest, nood igde deze de led n dier veieeniging in't schoollokaal, alwaar tij onder 't gebruik van een glaasje wijn nog eenige stukjes ten beste gaven. Den volgenden dag begon de feestvreugde opnieuw, Gepasseerden Zondag herdacht de heer J. II. W. Slangen zijn vijfentwintig jarig verblijf als Hoofdonderwijzer der openbare school alhier. Gelijk zich laat denken ontlrak het bij deze ge legenheid niet aan ware belangs.elling, Door de zorg van H. H. Hulponderwijzers dier school be nevens eenige vrienden en vriendinnen van den jubi- laiis, was het middelste gedeelte der school tot de ontvaugat van vrienden en belangstellenden smaak vol gedecoreerd, terwijl het feestelijk aanzien nog werd veihoogd door het uitsteken der nationale driekleur van de school en zeer vele particuliere gebouwen. Ten 12 ure geleidde eene dames commissie be staande uit oudleerliuge.n den jubilaris van ziju huis- naar de school, alwaar ZEd door den hulponderwij zer, deu Heer Soers met een gepast woord werd welkom geheeten. De Edel Achtbare Heer Burgemeester benevens een paar leden van den raad waren mede reeds tegenwoordig. Door eerstgenoemde werd den ju bilaris uit naam van den raad onzer Gemeente eene fraaie pendule als bewijs van erkenning voor zijne verdiensten met een recht hartelijke toespraak aan geboden. Ook de oud—leerlingen gavtn den jubilaris een blijk vau huune daukbaarheid voor het genoten onderwijs, door hem een prachtig cadeau, bestaai de uit mobilair, te vererren, hetgeen werd aangeboden door een der dames uit boveuge noemde commissie Dat de heereu Hulponderwijzers niet ingebieke bl - ven hunne eikentelijkheid door een blijvend bewijs te toonen, behoeft nauwelijks vermeld te worden. Des avonds vereenigden zich nogmaals vele vrien den en vriend'nnen in de school, alwaar men to' ruim 2 uren zoo genoegelijk bijeen bleef. Tin 9 ure des avonds werd de jubilaris aangenaam v r- di>ch nu voor de schooljeugd Ooi 11 uur werd de jubilaris in de school ge leid door twee meisjes, leerlingen der school. Bij zijn binnentreden werd terstond een wel komstlied tangeheven. Ook de leerlingen bleven niet ingebreke hunnen beminden onderwijzer aan gensam te verratseu. Door een dezer werd namens allen den jubilarie een prachtig vloerkleed geschon. ken, en hem tevens in eenige dichtregelen de heil- wenschen der schooljeugd overbracht Nadat de jubilaris de jeugd met eenige harte lijke woorden had bedankt, noodigdc hij haar uit zich eenigen tijd in de school te vermaken. Ooi da vreugde te verhoogen waa dan ook rijkelijk voor versnaperingen gezorgd, 't was een lust die blijde gezichten te zien. Terwijl de jeugd zich dus vermaakte, kwam de Edel Achtbare Heer Burgemeester met een der le den van den raad, blijken gevende van hunne groote ingenomenheid met de feesrvreugrle, zoodat de schooljeugd, hen, op aansporing van den jubilaris verwelkomde en hartelijk toejuchte. Ongeveer ten 1 ure eindigde het feest, dat voorzeker in de har ten van Jubilaris, belangstellend en en schooljeugd eeue aangename herinnering achterlaat. Een goedkoop geneesmiddel. Neem telkens voor den eten twee tcerkapsules van Guijot in gevilgij verkonden zijt, hoest, of aan bronchitis, entharren, teering of in 't algemeen aan eeuige aandoening van de bronches of longen lijdt. Iedere flacitr bevat zestig tcerkapsules, 't geen maakt dat de geheele behandeling slechts zes acht centen daags kost en u ontheft van het gebruik van nlle afkooksels, pales, siroopen en borstdranken. Talrijk zijh dk Namaaksels. Gij moet dus voor al letten op het etiquette, waarop de handt-eke- ning van den lieer Guijot in drie kleuren is ge drukt. Verkrijgbaar bij W. A, llazeu te Schagen en verder in de meeste apotheken. Onder den naam van «Eenvoud/r hebben eenige dames te Leipzig eene vereeni.'ing gesticht om de toenemende weelde en den overdreven op schik in de vrouwelijke kieeding te beperken, door de leden zich te laten verbinden, dat zij geen sleepen en geen valsch haar meer zullen dragen, evenmin als dubbele kleedingstukken (tunica's, polonaises, schooten en hoe dergelijke overtreksrls meer her ten), maar slechts japonnen met gl.iddc rokktn en van één kleur; hoogstens wordt onder aan de rok een klein plooisel of zoo iets toegeluten. Er zijn modellen van japonnen en hoeden vervaardigd, waarop de beginselen der vererniging, hoewel zon der overdrijving en in aansluiting met de heerscnen- de mode, zijn toegepast, terwijl aan bepaalde naaisters is opgedragen voor de leden Jtr vereenigiug slechts die modellen te gebruiken. Schagen 27 September Aangevoerd 12 Paarden f a 280 30 Veulens f 80 a 130 Ossen f 6 Stieren 120 a 180 40 Gelde—koeijen. 140 a 170 45 idem vette f 200 a 280 57 Kalfkoeijen f 220 a 280 30 Vaarsen f 70 a 100 10 Gras-Kalveren f 40 a 70 6 Nuchtere-kal veren f 12 a 20 Rammen f a 800 Schapen f 20 a 30 Overhouders fa253 Lammeren f 19 a 24l okken en G> iten f a 40 Varkens magere f 13 a 22 idem Vette f 50 Biggen f7 a 10 20 Konijnen f 10.0 a 0.60 70 Kippen f 40 a 1.75 20 Eenden f40 a 75 Duiven f a Ganzen f a Zwanen f a 250 kilog. Boter 1,33 a 1,46 50 kilog. Kaas f 0.35 a 0.50 2000 stuks Kip- Eijeren f3.75 a 4.00. stuks Eend-Eijeren f ONDERTROUWD: 28 Sept. Jan Tames, we duwnaar van Nee'.tje van - Twuijver, van beroep arbeider, oud 30 jaren, wonende te 8chagen, on langs te Winkel, ea Maaitju Bakker jougedochter zonder beroep oud 26 jaren, wonende te Scl.3gen. GEHUWD: 23 Sept. Jacob Dekker, weduwnaar van Trijn'je Kos, landman, oud 31 jaren, en Antje Stroijf, jd., zonder beroep, oud 30 jaren, beiien wonende te Schagen. OVERLEDEN: 25 Sept. Levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Pirk Dekker en van Maartje Kos. 27 dito. Trijntje Wig- gers, zonder beroep, oud 26 jaren, 8 maanden, ongehuwde dochter van Cornelis Wiggers en van Trijntje Blom, beiden overleden. Ingeschreven van 25 September - 2 Octoher 1877. "GEBOREN 26 September Guurtje, dochter van Pieter Liefhebber en van Aaltje Boogaard. 28 dito Pietertje, dochter van Gerrit Kater en van Geertje Echoën. ONDERTROUWD Geene. GEHUWD Geene. OVERLEDEN 28 September. Een levenloos aan gegeven kind van Klaas llaringhuizen en van Grietje de Ifries. 2 0ctober Cornelia Adrisna, dochter van Marinus Willem Schreuders en van Marga- retha Jacoba Cornelia Westfaal Quadekker, oud 2 maanden. 80 magere f Alkmaar 29 Sept. Aangevoerd 24 Paarden 58 a425 34 Koeien f 170 a 23C 20 nuchtere Kalveren f 12 a 20 832 Schapen f 17 a 60 Lammeren a 11 Geiten f3 a 9kleine Bokjes f a 0,205 magere Varkens f 6 a 28 317 Biggenf 8 a 13 Boter per kop f 105 a 95. Londen. Aangeroerd 24 Srp. 2800 Runderen 4.6,6. 8000 Schaprn en Lammeien 5.6,.n 10 0 Kalveren 5.6 Aailers 3.6.4,10. Ingeschreven van 25 Sep. tot en met 1 Oct 1877. GEBORIN: 26 Sept. Johanna Anna, dochter van Anna Laiharina Qnas. 27 dito. Fulps, zoon van Dirk Blaauboer en van Varia El-sabcth Meijer. 28 dito. Jacobus, zoon van Josephus Joannes Wcud nberg en van Jobanna Anthonia Maria Ne'fci». Voorspoedig bevallen van een welgeschapen zoou J. A. M. WOUDENBERG 8322 NETTEN. Sciiaob.v, 28 September 1877, In een klein gezin wordt gevraagd een knappe DIENSTBODE, om zoo spoedig mogelijk in dieust te treden. 3837 Adres franco bureau Schager Courant. Aan Gemeentebestuur, ouders, leer- lingen, oud-leerlingen, hulponderwijzers en verdere vrienden en vriendinnen, die zoo vele ondubbelzinnige blijken hebben gegeven van be langstelling bij de viering mijner 25 jarige ambts bediening te Schagen, breng ik, mede namens mijne echtgenoot, mijnen innigen dank toe. Ten einde eiken zieke, alvorens hij een ge neeskundige behandeling ondergaat, of de hoop op genezing opgeeft, zich zonder kostenvan de door Dr Airy's geneeswijze verkregen verrassende genezingen zou kunnen overtuigen, verzendt Richtkr's Boekhandel te Rotterdam, op franco aanvraag, gaarne aan een ieder gratis en franco een //uittreksel der Attesten.u Niemand verzuime dit, vele berichten over ziekten bevat tende «uittreksel// te ontbieden. 2317 geven, de in algemeen gebruik zijnde Engelsche GEZ ON DU EIDS- VILLEN, ook bekend onder den naam van ENGELCHSE GAL- SLIJM- en MAAGPILLEN. De roem aau deze pillen gedurende 50 jaren in Europa OU Amerika ten deel gevallen is reeds genoegzaam ter hunner aanbeveling. Zij zijn vermaard door lunine zachte en toch veel vermo gende werking. Zij reinigen het ligchaam, werken op de huid, nekken den eetlust op, bevorderen de spijsvertering, versterken het geheel gesteld ei» houden de gezondheid in den gunstigsten staat, als huishoudelijk middel zijn deze pillen ten hongtst aanbevelingswaardig. 3336 u G. J. de Beurs. Martelaarsgr. L 552 v I/. P. v. Son, Apotiieker Muiderplein. Amsterdam Algemeen Verkoophuis. Wiarda en Co. D. Soui £2. Alkmaar Asingh en Mesman. Avenhorn M. Bopjs. Aalsmeer X. van Hessen. A. P, Poldsr, P. "iVilniH. Beverwijk, D. M ijsberg. Bullewijk J. Kranenbnr. Beets, Jb Brouwer. Barsingerh. J. B. Upman. Dirkshorn. J. Loder. £<lam, Akkerboom. Eijerland, wed. Jegerling Enkhuizen. Bienderhoff. Heemstede t. d. Aardweg. Hoorn, D. v. d.eDeuren. Helder, wed. Ze venhuizen. Hem C. M atero Huizen Adr. K oij. HaarL meer B. I.abrijn. Hoogcarspel P d« Wit Krommenie K. Veenenboeer Monikkendam, K. Slot. MedembLTr, J. Neuzel Xaarden, H. van Dijk- Xieuwedam, J. Wit. Cndeslnis Jh Gootjes. O. Carsj-el. D. O. van Dijk. Opperdoes J. Brouwer. Pui-merende, S. J. Veen. Bgp, A. K. Wineke. Schennerh., wed. Xieuwlan Vinkerv. J. B. K mmen. Westgrafdijk, G. Kaai. Wieii gen, M. Kc-orn. Worweiv. J. W. Sehmidt. wed. G. Petto Winkel, P. J. Bijhouden V ieriu -vl w. B. S< hrieken uidschaiw. P. Klingeer. Mniden, IJ- Lejjenaaar.

Schager Courant | 1877 | | pagina 2