Kijkje in 'Ie Modewereld. MARKTBERIGTEN. schin&Q niet, van wien ik vernam dat de nage- dachteiiis onzer gelicfJo Vorstin ook zelfs hi»r in eere wordt gehouden. De Dames-wereld zal zich hier dezen winter voor een goed deel hallen in boom-mos en prairieën. Wat of dat nu voor onzin is, welke ik daar uitkraam, hoor ik u misschien vragen. Toch is net zoo en niet anders. Voor een paar dagen geleden, zag ik bij inevr. Aubigi.ij een costumenmaakstcr in de rue Croix des Petils Champs die algemeen be kend staat voor haren goeden smaak en billijken prijs een robe van boom-mos, die aller elegantst was. Ge moet naamlijk weten dat prairie en mousse- bois eenvoudig een paar nieuwe stoffen zijn, die bijzonder in den smaak schijnen te zullen vallen. De namen zijn echter, nogal excentriek, mij dankt dat de Amerikaan daar wel jaloers over moet worden. Onnoodig is het voorzeker onzen lezers te betoc gen, hoezeer wij er steeds prijs op stelden, onze buitenlandsche betrekkingen meer en meer uittebrei- den.» Daar toch, waar wij op het gebied van haudel en denkbeelden iets nieuws ontdekten, daar* waarons de toepassing van een nieuw beginsel nuttig toescheen daar, waar het de begunstiging van de eene of an- dere inrichting gold, in een woord,* daar, waar wij iets konden bijbrengen tot een hechtere aansluiting, tot een nauwere verbinding met het buitenland, zijn wij nimmer achtergebleven in de verdediging van zulk een beginsel, noch in de aanmoediging der po- giugen van dergelijke inrichting. Het is dan ook met een wezenlijk genoegen, dat wij vernomen hebben dat een der grootste handels- hu zen vati Parijs «rde Printemps//, bij onze lezers zoo gunstig bekend, liet gelukkige denkbeeld heeft gehad een hnis te vestigen te Kosendaal, alwaar de douane-formaliteiten en de verdere verzendingen der goederen zullen plaats hebben. Men zal zich zeker wel herinneren, dat dit huis het eerste is geweest, hetwelk het prachtige mode-album in onze moedertaal heeft uitgegeven en daardoor elke familie in de gelegenheid heeft gesteld de bewe gingen op het gebied der Parijsche modes te vol gen en zich alle voortbrengselen van de hoofdstad der wereld te verschaffen, dit denkbeeld heeft dan ook dat gevolg gehad, dat dit huis ons onder zijne ijverigste aanhangers kan rekenen. Het verdient buitendien eene bijzondere vermelding, dat de uit breiding van dit buis een wezenlijk internationaal karakter heeft verkregen, welke onze geheele sympa thie wegdraagt. Frsnschen, Heigen, Duitschers, Hollanders en Italianen, in verschillende afdeelingen werkzaam, ziju belast met de correspondentie en de verzendingen respectievelijk tot hun land behoorende. De stalen worden gratis verzonden en de goederen vrachtvrij van 25 francs af. Buitendien, om hare geachte cliëntele in den vreemde de kosten en de moeite eener reis naar Parijs te besparen, geeft *de Printempsr bij- het begin van elk saizoen een Al bum uit, de naamlijst der iu zijne verschillende afdeelingen vooikoniende artikelen bevattende, en versierd met prachtige afbeeldingen van de kostumes van liet saizoen. Met dit album is het een ieder gemakkelijk zijne keuze te bepalen op het kostuum of op de stoffen, welke men mocht verlangen. Die kostumes worden vervaardigd volgens de door de dames gezonden maten. Het album is op dit oogen- blik ter perse en geeft aan verschillende groote ly- pographische inrichtingen te Parijs handen vol werks. De bescherming van den binnenlandschen handel steeds op den voorgrond stellende, gelooven wij evenwel te mogen beweeren dat dergelijke rechtscha pen en verplichte mededinging, eene steeds toene mende vermindering zal teweegbrengen in de waarde der artikelen, welke de behoefte der Maatschappij uus onontbeerlijk maken. Daarenboven, elkander lee- reu kennen, zijne denkbeelden wisselen en de voort brengselen van het land wederketrig invoeren, vooral indien zulks plaats vindt tusscheu verschillende rijken zal niet weinig bijdragen om de vooroordeelen, welke bij sommigen nog Duchten bestaan, weg te nemen. Ook kan het niet anders of uit deze betrekking tot deu vreemde zal eene sympathie vuurt vloeien en de wederzijdsc'.ie invoering van voortbrengselen zal een leerzaam gevolg hebben, des te nuttiger naarmate die voortbrengselen voor zulke veel eischende bekoefleu bestemd zijn. Wij kunnen dan ook niet anders dan den admini strateur der Groote //Magazijnen au Printemps,// ge luk wenschen met zijne bemoeiingen. Wij noodigen onze lezers uit, zich te vergewissen van hetgeen wij van dit buis mede leden en het prachtig geiPus'reerde Album te vragen,dat dit huis gratis en franco verzendt aan zijne cliëntele en aan ieder, die daartoe aanvrtge doet. Men heeft slechts tc schrijven aan de Groote Magazijnen au Printemps, Parijs. Carboliaeum. Een Hessisch tijdschrift voor landbouw verhaalt van een nieuw middel tot het verduurzamen van hout, cabbouneum genaamd, uitgevonden door Gebr. Avennius te Gau-Algosheim in 11 hein—Hessen. Het bestaat in eene sterk Carbolhoudende olie en is even goed bederfwerend als Carbolzuur. Hout, daar mede bestreken, wordt taai en hard. Daarom moet Carbolineum het beste geschikt zijn om alle hout in te smeeren, als b.v. akkergereedschap, heiningen, schuren, rasterwerk, kelderdeuren, kelderrekkcn, wagens, poorten enz. liet hindert niets of de voor werpen reeds met olieverf zijn bestreken, het Car bolineum dringt er door heen en verzadigt het hout. Ongezonde, vochtige plaatsen, w aar muur- en vloerzwainuien woekeren, worden, door deze olie aan te wenden, weder tot bewoning geschikt. Ook paddestoelen worden er mede verdreven. Overigens is Carbolineum zeer goedkoop. Schagen 18 October Aangevoerd 12 Paarden f70 a 200 Veulens f a Ossen f a 4 Stieren 80 a 120 70 Gelde—koeijen. ma gere f 160 a 210 40 idem vette f 180 u 280 20 Kalfkoeijen f 190 a 240 80 Vaarsen f 85 a 120 40 Gras-Kalveren f 40 a 80 - Nuchtere-kalveren f a 10 Rammen f 30 a 60 1000 Schapen f 19 a 35^440 Overhouders f 18 a 25 Lamme ren f aPokken en Geiten f a 30 Varkens magere f 10 a 25 idem Vette fa 40 Biggen f7 a 9 80 Konijnen f 10.0 a 0.70 Kippen f 40 a 1.75 50 Eenden f 60 a 75 Duiven f aGanzen f a Zwa nen fa150 kilog. Boter 1,33 a 1,60 40kilog Kaas f 0.35 a 0.50 1200 stuks Kip-Eijeren f 5.00 a stuks Eend-Eijeren f a Alkmaar 20 Oct. Aangevoerd 12 Paarden f 61 a475, 15 Koeien f 137 a 195 9 nuchtere Kalveren f 12 a 21, 228 Schapen f 16 a 89 Lammerena 15 Geiten f4 a 12 kleine Bokjes f a 81 magere Varkens f 14 a 22 245 Biggen f 4 a 12 Boter per kop 105 a 115 ets. Londen. Aangevoerd 15 Oct. 2600 Runderen 4.6|6. 6000 Schapen en Lammeren 5.6.7. 100 Kalveren 4.6.6 Varkens 4.4,10. Schagen Wed. DIDERICH.

Schager Courant | 1877 | | pagina 6