BIJVOEGSE Schager Courant van Donderdag 31 Maart 1878. FABRIEK KUNSTTANDEN EN GEBITTEN GrofsmederijIjzergieterij van stoom- en andere werktuigen t© Nieuwediep. chirurgien Dentiste, BEHOORENDE TOT DE Gemengde Befichten. Zitting 14 Maart 1878- Allen zijn veroordeeld in de kosten invor derbaar bij lijfsdwang met verbeurd verklaring der inbeslag genomen maten en gewichten. M a r kfber ig t en Advertentie». Ch. Bosch Reitz Holloways' Zalf en Pillen. S. VA.V I\OHTE.\IlOF. ATTENT! E! Dr. W. J. Blitz Operatien voor minvermogenden gratie. Uit de volgende cijfers, getrokken uit de officiëele statistiek opgemaakt op last van het stedelijk bestuur, zal men zien welk eene verba zende hoeveelheid eetwaren en dranken Parijs in het jaar 1877 verbruikt heeft: £0,788,859 kilogram gevogelte en wild. 183,325,535 rund- en kalfsvleesch. 19,871,001 varkensvleesch. 25,380,664 visch. 2,660,855 k oesters. 14,979,114 r eieren. 14,401,249 t boter. 34,780,970 u aardappelen. Om al deze eetwaren door te spoelen, zijn in« gevoerd: 4,343,187 hectoliters wijn in vaten. 106,540 v sterke drank en likeuren. 89,947 zoete wijn. 206,481 t bier. Men ziet dat er in Parijs veel menschen moeten zijn die het met de maag goed getrotfen hebben Naar aanleiding van het stukje «r Bittere melk [of boter?] voorkomende in nummer 22 der Landbouw Kroniek achten wij 't passend over bittere melk 't gevoelen ven andere authoriteilen te vernemen: Mij citeeren vrij, en verkorten den oorspronkelijken tekst, lo. aan Dr. H. P. J. Ilollman De bittere of zoetachtig bittere melk komt niet zelden voor. Aan de melk is in de eerste oogen- blikken niets te bespeuren; eerst na langer staan neemt zij deze kwade eigenschap aan. De room scheidt zich ongelijkmatig af: in sommige gedeelten is hij geelachtig gekleurd; andere gedeelten hebben de gewone of een meer vuile kleur. Men ziet nu en dan dat zich blazen op den room vormen. Bij den hoogsten graad van het gebrek is bet als of er lijnolie op den room ware uitgegoten. De wron gel ziet er aanvankelijk als de gewone uil of is minder vast geronnen. Boom en Kaas smaken aan vankelijk zoet, later bitter bij langer staaD bekomt de melk een vunzigen, onaangenameu, rotteuden smaak; zij beeft iets stuitende voor bet oog door hare kleurschakeeringen en blaasvormige verheven heden. De boter wordt moeilijk afgescheiden, is week, smerig, heeft een slechten smaak en wordt licht ranzig: de kaas is eveneens week, smerig: zij bevat veel vrij vet, droogt niet, en gaat gemakke lijk tot oubinding over. Overigens zocht ineu de oorzaken van dit gebrek in den overgang van bit tere stoffen in de melk hetzij door vnïdiiigs- hetzij door geneesmiddelen welke een bitterui smaak hebbeD, of in ziekten van de lever, waardoor dc galstoffeu in 't bloed blijven, en opvolgend in de melk komen. Deze omstandigheden kunnen aan de melk een voorbijgaanden bitteren smaak geven, maar dan is de melk bitter zoodra zij den uijer vei laten heeft, terwijl in 't geval dat ons bezig houdt, de melk eerst later dien smaak en genoemde verkeerde eigenschappen aanneemt. De oorzaak ligt in een gebrekkig omzettingg. proces der melk, waarbij de kaasslof eene veran dering ondergaat. Als naatste oorzaken mag men aannemen: onrein melkgereedschap: het bewa ren der melk in vochtige, bedompte warme kelders kamers of woonvertrekken: grootc hitte, en beamet ting, doordat men het gebrek van dn zieke op de gezonde melk overbrengt, door middel van dn va ten en gereedschappen, De behandeling van dit gebrek berust op de verwijdering der oorzaken: men verwijdaee de melk uit zulke vertrekken, reinige de dompige kelders, behandelde de gereedschappen met heete loog, stake de voedering van bittere stoffen en roepe den vee arts indien de lever ziek is. Te Geldennalsen bij Kuilenburg beeft een moeder, die eenige boodschappen moest verrichten, haar kind aan de stoel vastgebonden ooi het voor ongelukken te bewaren. Terug komende, vond zij 't echter omgevallen tegen de kagcbel, waardoo/ bet zulke hevige brandwonden had bekomen, dat het aan de gevolgen bezweek. Bij een brniloftsviering te Diedenbeim had een treffend ongeluk plaats. De arbeider J. W. bad de onvoorzichtigheid, de paarden van het rijtuig waarin bruidegom en bruid gezeten waren, bij den toom te grijpen, ten einde bet joDge paar een woord van gelukwensching toe te spreken. De paarden, hierdoor verschrikt, schoten vooruit, met het on gelukkig gevolg, dat genoemde persoon onder het rijtuig geraakte en onmiddelijk een lijk was. VEROORDEELD T. K. te Wieringerwaard wegens: het voorhan den hebbeu in zijn winkel van zeven gewichten niet van den ijkletter van het jaar 1877 voorzien tot zeven geldboeten elk van f 10.subsidiair een dag gevangenisstraf voor elke boete. A. M. aan de Oudeslois gemeente Zijpe wegens: het voorhanden hebben in zijn winkel van twee maten voorzien van het afkeuringsmerk voor den ijk en herijk tot twee geldboeten elk van f 10. subsidiair een dag gevangenisstraf voor elke boete. J. C. te. Zijpe wegens: het voorhanden hebben in zijn winkel van een gewicht niet voorzien van den ijkletter vbd 1877 tot eene geldboete van f 10.subsidiair een dag gevangenisstraf. O. P. te Oudkarspel wegens: het voorhanden hebben in zijn winkel van een gewicht niet voor zien van den ijkletter van 1877 en van een ge wicht voorzien van bet afkeuringsmerk tot twee geldboeten elk van f 10. —subsidiair een dag ge vangenisstraf voor elke boete. G. O. weduwe van K. S. te Oudkarspel wegens: het voorhan den hebben in haar winkel van een maat voorzien van het afkeuringsmerk van den ijk en herijk tot eene geldboete van f 10.— sub sidiair een dag gevangenisstraf. J. L. te Barsingerhorn wegens: het voorhanden hebben in zijn winkel van een maat niet voorzien van den ijkletter van 1877 en van eene maat voorzien van het afkeuringsmerk van den ijk en herijk tot iwee geldboeten elk van f 10.— subsi-i, diair een dag gevangenisstraf. II. W. te Kolhorn gemeente Barsingerhorn we gens: bet voorhanden hebben in zijn winkel van een maat voorzien van het afkenringsmerk van den ijk en herijk tot eene boete van f 10.— subsidi air een dag gevangenisstraf. K. O. te Kolhorn gemeente Barsingerhorn we gens: het voorbanden hebben in zijn winkel van twee maten beiden 'voorzien van het afkeurings merk van den ijk en herijk tot twee geldboeten elk van f 10.—- subsidiair een dag gevangenisstraf voor elke boete. Schagen 14 Maart Aangevoerd 12 Paarden f 70 a 400 Veulens f a Ossen a Stieren a 19 Gelde-koeijen f 16o a 180 8 Kalfkoeijen f 180 a 240 5 Vaarsen f 120 a 160 GrasKalveren f a -60 Nuchtere kalvereD f 3 a 12 Rammen f a Schapen f a 432 Overhouders f 24 a 30 Lamuaerenf a 4 Bokken en Geiten f 3 a 10 11 Varkens magere f 12 a 19 17 Biggen f8 a 10 80 Ko nijoen f 0.10 a 0.75 50 Kippen f 0.75 a 1.75 Eenden f 0.— a f 0.Duiven a 200 kilog. Boter 1,40 a 1,46 25 kilog. Kaas f 0.35 a 0.45. 5000 stuks KipEijeren f 2.50 a 8.2500 stuxs Eend-Eijeren f 3.20 a 3.8o Alkmaar 16 Maart Aangevoerd 6 Paarden f 80 a 300 121 Nuchtere Kalveren f 3 a 17 871 Schapen f 23 a34 198 magere Varkens f 12 a 24 835 Biggen f 6 a 13 6 Bokken en Geiteu f 3 a 7 Boter per kop 85 a 95 ets. 11 Maart 700 Bunderen 4.6.6 8000 Schapen en Lammeren 5.6.7.2 10o Kalveren 5.6.4 Var- 3.6.5 Londen. Aangevoerd 14 Maart 2700 Bunderen 4.6)6.2. 8000 Schapen en Lammeren 5.6.74, 100 Kalveren 5.6.6. Varkens 3.6.4,2. Alle mogelijke gietwerken, zoowel van ijzer koper als metaal worden binnen den kortst moge- lijkeo tijd afgeleverd. Door middel van den stoomhamer kunnen de zwaarste gesmede stukken voor molens, sluizen enz. binnen weinige dagen tegen de billijkst© prij zen gemaakt worden. 4076 Deze regtstreekscbe geneesmiddelen werken op het menschelijke ligchaam als magtige zuiveraars heelers welke langzaam, transgewijze en veilig eene verandering ten beste door het geheele gestel te weeg brecgen. De zalf heeft schier wonderdadige krachten in het zuiveren en beelen van ouden wonden en zweren die de grootste geneeskundige bekwaamheid hadden getrotseerd, maar volharding is noodzakelijk om dit doel te bereiken, dat het onredelijk zoude zijn te verwachten dat eene zweer ot huidziekte die jaren lang in het ligchaam is ingeworteld in eenige dageu kan genezen worden. Het kan niet te veel zijn te verzoeken dat men met deze edele geneesmiddelen een proef neme voor verouderde zweren of anderen vuile wonden in eenen korten tijd zullen zij bewijzen geven van derzelver dengdelijkheid. Doosjes pillen en potjes zalf f 0.80, f 1.85, f 8.f 6.75, f 13.50. f 2,0.50, zijn op franco aanvragen contant te bekomen in alle Apotheken in Holland alsmede in Hol-loway's Etablissement te Londen 533 Oxford Street. 405G Beproeft alles, behoudt liet beste. Den Heer W. H Zickenheimer, Mainz Ewijk bij Nijmegen, 15 April 1876. Mijnheer! Daar ik sinds het verloopen jaar aanhoudend aan korte ademhaling lijdende was, zoo heb ik op aan raden van een mijner vrienden Uw Druiven— Borst honig gebruikt, met dat gevolg dat ik heden nagenoeg geheel hersteld ben. UEd. Dw. Dienaar, Bij ongesteldheden waar geen ander middél baat, zal men dit eenvoudig en natuurlijk buismiddel nooit zonder gunstig gevolg aan wenden. Elke flesck is door een ineta en capsule gesloten, waar ne venstaand fabriekstempel moet zijn ingedrukt ver krijgbaar 5 fl. 2.11. 1.en a 0,65 cent de flesch. Verkrijgbaar bij J. Groot Tn. Schagen. W. V. Bruinvis, Nieuwediep, J. P. Smit, Burg op Texel. W. J. Bakker, Apóth. Alkmaar. C. Schuit Jnz. Hoorn, P. de Wit, Hoogcarspel. K. H. Idema. Me- demblik. De Jong en Co., Enkhuizen. J. Bruui, Wieringen. - 40 67 De oorzaak der meeste ziekten is, zonder twijfel de verwaarloozing van verkoudheden; heeschheid en hoesten, in het begin veronachtzaamd, hebben dikwijls de bedenkelijkste gevolgen, als: longont steking, teering enz. Het eenvoudigste en probaatste middel daartegen zijn de Stollwerck'sche Borst Caramellen, welke in alle voorname winkels en de meeste apotheken te koop zijn. 4 066 van Amsterdam, Jacob van Kampenstraat, is te «nsulteren wegens operatiën betreffende den mond, als ook wegeDS de nieuw uitgevondene Amerikaansche bij A. STEEEMAN Logement Vredelost Schageu eiken DONDERDAG, van s' morgens 9 tot 11 ure.

Schager Courant | 1878 | | pagina 7