Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. Ao. 1S7S. 22stc Jaargang. No. 10SG. Bekendmakingen. Aangifte van verhuizing. Marktwezen. ISktionnle Militie. Gemengde Berichten. Dit blad verschijnt twee manl per week: Woens- dag- en Zaturdaq avond. Bij inzending tot 's mid dags 12 ure worden advertentiën in het eerstuitko- mend No. geplaatst, ingezonden stukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.6o. Afzonderlijke nummers 0.07C Advertentiën van een tot vijf regels f 07a; iedere regel meer ƒ0.16. Groote letters naar plaatsruimte. Postdirecteuren en Boekhandelaren aangenomen. Naar volksheil zonder deugd te dingen. Is arbeid aan een rots te biên. Burgemeester en Wethouders van Schagen. Brengen voor zooveel noodig met hot oog op hot verzuim betrekkelijk het doen van aangifte ter Secre tarie bij verhuizing binnen de gemeente, den ingeze tenen in herinnering do volgende artikelen van het Politieregelement dezer gemeente als Art: 11 Ingeval van verhuizing binnen de gemeente zal daarvan binnen acht dagen behooren te worden kennis geven en ter Secretarie dezer gemeente op den voet als hierna is bepaald, te weten Voor een geheel gezin, inwonende dienst en werk- boden daaronder begrepen, door het hoofd van dat gezin. Voor afzonderlijk levende personen door hen zelvon. Art: 12. Overtreding van het vorig artikel wordt gestraft met een boete van een gulden. Schagen 7 Mei 1878. Burgemeester en Wethouders, Cs. DE PATER Wethouder. De Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethouders van Schagen; brengen ter kennis van het algemeen dat de Raad heeft besloten, dat de kermis in deze ge meente dit jaar zal plaats hebben en invallen op ZONDAG den 16 JUNIJ a.s.. des namiddags te 4 ure> om te eindigen op ZONDAG den 23 daaraanvolgende. Schagen 7 Mei 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. DE PATER, Weth. De Secretaris, DENIJS. ▼oorxien is v»n de in het voorgaand artikel vermelde vnc rwerpen 80. wiens kleeding- of uitrustingstukken, bij het onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden 4o. die kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander behooren de, als de zijne vertoont Art 142. Is de verlofganger', wien krachtens het voorgaand artikel arrest is opgelegd, bij het onderzoek tegenwoordig, dan kan hij dadelijk onder verzekerd geleide in arrest worden ge- bragt. Is hij niet tegenwoordig en onderwerpt hij zich niet aan de hem opgelegde straf, dan wordt hjj, op schriftelijke aauvrage van den militie-commissaris, te richten aan den burgemeester der woonplaats van dien verlofganger, aangehouden en onder verzekerd geleide naar.de naastbij gelegen provoost of het na istbjj- zijnde huis van bewaring of arrest'overgebragt Art. 143. Onverminderd de straf, in art 141 vermeld, is de verlofganger verpligt. op den daartoe door den militie-com missaris te bepalen tijd en plaats, en op de in a t 140 voorge schreven wijze, voor hem te verschijnen om te worden onderzocht Art 144. De verlofganger, die zich bij herhaling schuldig maakt aan het feit, sub 4o van art. 141 bedoeld, of niet over eenkomstig art 143 voor den militie commissaris verschijnt, of aldaar verschenen zijnde, in het eevsl verkeert, snb 2o. en 3o. van art. 141 vermeld, wordt onder de wapenen geroepen en van drie tot zes maanden gehonden. Art 145. De verlofganger der militie, die niet voldoet aan eene oproeping voor de werkelijke dienst, wordt als desertour behandeld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, ver manen allen wie dit'aangaat om, door in acht neming van hunne verpligtingen, zich voor on aangenaamheden en straffen te vrijwaren. Schagen den 21 Mei 1878. Burgemeester en Wethouders voorn. C. DE PATER, Burgemeester a. i. DENIJS, Secretaris. Bungemeester en Wethouders van Schagen brengen ter kennis van belanghebbenden dat wegens den invallenden Hemelvaartsdag dewe- kelijksche Donderdagsche Markt zal gehouden worden op WOENSDAG den 29 MEI 1878. Schagen 21 Mei 1878, Burgemeester en Wethouders voorn. C. DE PATER Wethouder. De Secretaris, DENIJS. Onderzoek van verlofgangers te lande. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen ter kennis van de in die gemeente ver- blijfhoudende verlofgangers der Militie te land, behoorende tot de ligtingen 1874, 1876, 1876 en 1877 voor zooverre zij voor den 1 April 1878 in bet genot van onbepaald verlof waren gesteld, dat zij zullen hebben tegenwoordig te zijn bij het onderzoek hetwelk zal plaats hebben te Schagen op Donderdag den 6 Juiiij 1878, des voormiddags ten 9^ ure, ten Raadhuize aldaar. Wijders worden aan belanghebbenden in her innering gebragt de navolgende bepalingen uit de Wet op de Nationale Militie van 19 Au gustus 1861 (Staatsblad No. 72). Art. 130 Het Crimineel Wetboek en het Reglement van krijgs tucht voor het krijgsvolk te lande zijn op de manschappen der Militie te land, die zich onder de wapenen bevinden, van toe passing en met opzicht tot de verschillende gevallen van desertie op al de hij de militie te land ingelgfden. Die manschappen worden geacht onder de wapenen te zijn: lo. zoolang zij zich bij hnn corps bevinden; 2o. gedurende den tijd, dat het in art 138 bedoeld onderzoek duurt; 3o. In het algemeen, wanneer zij in uniform zijn gekleed. Art. 140. De verlofganger verschijnt hij het onderzoek in uni form (rekIcsl, en voorzien van de kleedine- en uitrustingstukken hem bij zijn vertrek met verlof medegegeven, van zijn zakboekje en van zijn verlofpas. Art 141. Behoudens, het bepaalde in art. 130 kan een arrest van twee tot zes dagen, te ondergaan in de naastbij gelegen pro voost of het naastbij zijnde huis van bewaring of arrest, door den militie commissaris worden opgelegd aan den verlofganger lo. die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt 2o. die, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden, niet Vauxhals in het park Valkenberg, Muziekuit voeringen op de Groote Markt, Optogten en Festival en zal ook eene Feestcantate door de vereenigde Zangers met Fanfare in het openbaar op een der feestavonden en Tooneelvoorstellingen plaats hebben, terwijl door verschillende ver- eenigingen Concoursen worden uitgeschreven en eene Expositie zal gehouden worden van voor werpen vervaardigd door den werkman. Breda zal zijn naam als Stad der Feesten getrouw blijven en de aangename plichten van gastheer naar hehooren toepassen. Do Timos van 16 dezer had een artikel over do nieuwe Coutagions Diseases Bill'' en wel raar aanlei ding van oen schrijven van den heer Caird. Do vraag komt slechts hierop neer (zegt het blad), of de voor gestelde maatrogel mot betrekking tot huitenlandsch veo al dan niet volstrekt noodig is om besmetting te weren. Zoo ja, dan moet men er niet voor terugdeinzen. Zoo neen, dan moet men hem niet doordrijven. De hoor Caird nu [dien de Times hoogschat als „oen eminent deskundige"] betoogde dat dn bedoelde maatregel wat slecht vee betreft niet, doch juist wel noodig is wat betreft de in het ontwerp vrijgestelde melkkoeien en fokdieren. Tegen do geduchto bezoeking van runderpest (meent de heor Caird) bezit de Privy Council onder de bestaand) wet reeds toereikende macht. En de boido andere bosmottoljke ziekten dia men vreest longziekte en klauwzeer zijn, volgens hem in Engoland zelf in' e (mach, terwijl zij bovendien veel gemakkelijker zullon ingevoerd en verspreid wor den door huitenl indscho melkkoeien, dan door buiten- landseh gemest vee. Hij verlangt d tarom, dat de invoer van melkkoeion verboden worde, maar dat daarentegen do invoer van levend slarhtvea worde toegestaan, mits er gozorgd worde dat de voor do slachtbank ver zonden dieren onverwijld en rechtstreeks vervoord worden naar den slager voor wien zjj geBtemd zijn. De Times ziet in deze opmerkingen veel waars, en hoopt dan ook nog dat het Parlement niet buiten eene onweerlegbaar aangetoonde noodzakelijkheid do Engelsche vleeschmarkt berooven zal van eene niet ge ring te achten bron van toevoer. Aan den anderen kant blijft het blad zich voorstellen dat een algemeen gel- i dend verbod op den invoer van levendo runderun Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur der gemeente Schagen, brengt bij deze ter kennisse van de Ingezetenen, dat de kohieren voor de belasting op het personeel Nos. 8 en 9 dienst 187] op den 20 Mei j.1. door den Heer Inspec teur der directe belastingen te Amsterdam zijn executoir verklaard en op heden aan den Heer Ontvanger van 's Rijks Belastingen voor deze Gemeente ter invordering ter hand gesteld. Ieder Ingezeten, die daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle u.i j J 1 oen grooto uitoreiaing zon heipon geven aan den invoer geregtelijke vervolgingen welke uit nalatigheid zouden voortvloeijen, te ontgaan Schagen, den 23 Mei 1878. Het Hoofd van het Plaatselijk .Bestuur voorn. C. DE PATER Weth. De Directeur van het Postkantoor te Scha gen, maakt bekend dat, de Heer C. BOSSERT winkelier aan de Marktplaats alhier, bij minis terieel besluit van i3 Maart j.1., No, 59, afd. van geslacht vee. Den 22 dezer werd bij het aanbreken van den dag, van den vuurtoren te Huisduinen een schip gezien, dat in den Razenden Bol was verzeild en dat van alle zijden door een woe dende branding werd bestookt. Men zag duidelijk eenigen van de equipage in het want en over het dek loopen. Ijlings werd er om de redding boot gezonden, want met vletten was het in nood verkeerend schip niet te bereiken. Eer de Post. is aangewezen als Rijksdepóthouder voor 1 noodige toestemming," in het vroege morgenuur, was verkregen 0111 de reddingboot uit te halen en te water te laten, en eer men een voldoend den verkoop van POSTZEGELS, BRIEFKAAR TEN en POSTWISSEL-FORMULIEREN tegen den prijs welke daarvoor op de Postkantoren wordt betaald. De Directeur HEIJLIGERS. De voorbereidende werkzaamheden voor de Feestviering ter gelegenheid van het 5o-jarig bestaan der Kon. Mil. Academie op 22 tot en met 26 September a. s. zijn in vollen gang. Behalve de Bennie van Oud-Cadetten en de feesten hun van wege de Academie aan te bieden, zal li allerwege beijveren liet en geschikt aantal instappers bij rt de kennisgeving elkander bad gekregen, was er sedert de kennisgeving ruim een uur verloopentoen werd de reddingboot door de Hercules naar den Razenden Bol gesleept. Inmiddels was het schip uit elkander geslagen en had de equipage welligt 8 man sterk, haar graf in de woedende branding gevonden. De reddingboot kwam dus »te laat« en kon on- verrigter zake terugkeeren. Wij willen het beweeren niet onderschrijven van zeer vele ooggetuigen, die volhouden, dat bij eene tijdige aankomst van de reddingboot de schipbreukelingen gered hadden kunnen zijn zeker is het intusschen, dat er aan het te water laten daarvan te veel formaliteiten verhonden zijn, en dat ieder onnoodig verwijl het kostbare leven der schipbreukelingen op het spel kan zetten. Hierbij komt nog, dat men in den be- ook de Burgerij zieti luisterrijk te doen zijn, waarvoor zij reeds ruim- ginne vrij wat moeite had om liet noodige aantal schoots heeft bijgedragen. instappers voorde reddingboot bijeeu te krijgen Een prachtige gedenkzuil van het atelier van de vletterlieden toch, meestal mannen met tal den Heer F. Hermus aldaar zal in optogt aan rijke huisgezinnen, toonen niet meer die vurige de Academie worden aangeboden en een Ge- ambitie om liunne natuurgenooten te gaan red- denkpenning voor dit feest worden geslagen. Naar wij vernemen zullen, behalve de traditi- oneele Volksspelen, algemeene illuminatie en versiering der stad, de feeste lijk heden bestaan in den, omdat de belooning, die men Hen voor hunne edelmoedige en zelfopofferende pogingen uitreikt, tot hes peil van een «daggeld» afdaalt. Zou men elders willen geloven, dat de beman-

Schager Courant | 1878 | | pagina 1