Alg-emeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. Ao. 1878. 22stc Jaarling. No. 1095 Bekendmakingen Nationale Militie. Disraëli. (iomensrde Berichten. c o Dit blad verschijnt twee marl per week: ÏVoenJ- dag- cn Zaturdaq avond. Bij inzending tot 's mid dags 12 ure worden advertentiën in bet eerstuitko- niend No. geplaatst, ingezonden stukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs per jaar f 3.l-'ianco ]>er |>o»t f 3.(io. Afzonderlijke nummers f 0.07 Advertentiën van een tot vijf regels f o 70; ieder regel meer f o. 15. Groote letters naar plaatsruimte. Postdi ree ten ren en Boekhandelaren aangenomen Naar volksheil zonder deugd te dingen. Is arbeid aan een rots te biên. beeft. De politiek door Disraëli tegen Rusland nog toe bet bestaan van liet Ministerie. Do gevolgd, geeft ous helaas! al te veel aanleiding meerderheid loopt tegenwoordig in vele Staten om de meeste grieven tegen hem aangevoerd te beamen. In die politiek kan men niet anders ontwaren dan de vermetelheid van een sluweu grootspreker, die behendig gebruik makende van alle oogenblikkelijke kansen, zich door die kan sen laat voortdrijven met geen ander doel dan 0111 zoo veel gerucht en vertoon te 111 aken als maar mogelijk is. Van eenig honger beginsel, neenzelfs van een beginsel geen spoor in de gansche handeling van het bedrijf. Teruggedeinst voor den aangewezen plicht om d >or gemeene opdat de meerderheid zelve behouden worde zaak te maken met Turkije, dat land tegen den en hierdoor gedreven neemt de vertegenvvoor- aauval van Rusland te handhaven plicht diging de eene wet na de andere aan, terwijl CV I)e Burgemeeeter van Schagendaartoe ont vangen hebbende de noodige aanschrijving van den Heer Commissaris des Konings in deze pro vincie, brengt ter algemeene kennisse, dat tot de werkelijke dienst worden opgeroepen de on derstaande verlofgangers der ligtingen 187a en 1876, allen behoorende tot liet ie regiment vestingartillerie, garnizoen Helder) te welen: DlllK JONGEBLOED tegen 3 Julij e.k. JAN PIERS i'7 KLAAS MELKER 2 Sept. GERRIT BORST 2 JAGOR KUIPER 1 Oct. GERRIT BLEEKER 1 Welke verlofgangers op de opgegeven datums bij hun korps present zullen moeten zijn vóór des namiddags 4 l"'e. Schagen den 22 Juuij 1878. De Burgemeester voornoemd G. DE PATER Weth. Burgemeester en Wethouders van Schagen Gelet op art. 8 der wet van 2 Junij 1875 (Staatsblad No. g5); Brengen ter algemeene kennis: dat aan KLAAS WEESHOFF te Scbermerhorn, vergunning is verleend tot daarstellmg eenei Grof- en Hoefsmederijop een gedeelte van bet perceel aan de Nieuwe Laagzijde iu deze ge meente, kadastraal bekend in sectie A uuiniuei 804. Schagen den af) Junij 1878. beeld zoo afschuwelijk, dat liet alleen overtroffen Burgemeester en Wethouders voornoemd 0|xjt jooi. zjj„e belagchelijke niet-uitvoering, Cs DE PATER. Wethouder. I De Secretaris Idaar de troepen niet gekomen zijn. De reis van DENIJS. Disraëli naar Berlijn is blijkbaar een laatste triumf, dien bij aan zijne eigen liefde gegund beeft, en terwijl de eerste Staatsdienaar van En geland op zijn post behoorde te zijn, neemt hij deel aan het onvermijdelijke dieneeren en sou- peeren, inet blijkbaar geene andere bedoeling van Europa gevaar van de dienstbare te worden van bet Gouvernement. In Pruissen is dit reeds lang bet geval en is het uitvoerend bewind al machtig; in Engeland heeft het Ministerie Dis raëli nooit eene andere meerderheid gekend en de laatste gebeurtenissen op politiek gebied in ons vaderland doen ook een dergelijk gevaar duchten. I11 de verschillende landen beeft het verschijnsel verschillende oorzaken. Het Ministerie Rnppeijue wordt door de meerderheid behouden althans, naar bet geloof der Eugelsche Tories dat in Turkeije's behoud de noodzakelijke voor waarden vindt voor Engeland» overmacht in In- dië, wordt Turkije alleen gelaten om dadelijk 11a .liet sluiten van dien vrede, dien vrede te bemoedclij ken door hooghartige woorden en ijdele bedreigingen. Wat is bet vertoon der Engelsche vloot tegenover Konstantiuopel anders dan eene hoogst gevaarlijke proef 0111 door een stouten zet verloren invloed te hernieuwen Het ontbieden van troepen uit Indië, waar door bet verschrikkelijk denkbeeld op den voor- de voorstemmers zeggen, dat zij tegenstemmei s zijn. In Engeland heeft de kwaal eene andere oor zaak. Disraëli is geen echt Staatsman maar een politieke goochelaar. Den echten Staatsman meet een beginsel aan het hart gaan en aan de verdediging van dat beginsel moet hij zich wij den. Hoe hooger en edeler dat doel is, des té grooter, de Staatsman. Maar mannen zonder overtuiging of wat het zelfde is, die niet voor hunne overtuiging strijden, maar voor hunne bruikbaarheid kunnen ligt eene meerderheid grond trad 0111 met wilde horden de legers zich ten dienste maken, ook al hebben zij a's van beschaafde natiën te bestrijden, is een denk- Staatsman geen recht van bestaan. De grond zinkt weg onder hunne voeten, al reikt ook eene vorstenband hun den titel van graaf of hertog toe of al neemt jeene voor haar eigen leven bevreesde meerderheid al hunne wetten Het is wel opmerkelijk dat de aristocratie van Engeland, de rijkste en de meest ontwikkelde van Europa thans haren vertegenwoordiger heeft dan om zich zelf te vergasten op zijne groote in Disraëli, van afkomst een Israëliet, schoon j beteekeuis. Intusschen is er door eene staat- reeds op 12 jarigen leeftijd als christen gedoopt, kundige onbescheidenheid, kort geleden een groot In een Engelscb tijdschrift lazen wij dezer dagen gevaar voor hem ontstaan, dat niet onmogelijk een scherpe critiek orver de-beteekenis van dezen hem slechter bekomen zal dao aan Gortschakofl eersten Minister van Engeland. Veel er van (zijne aardbeziën. aan. want men liet aan den man niets goeds zal toegeschreven moeten worden aan politieken naijver. Ongetwijfeld toch moet een inan die eene zoo langdurige loopbaan, zoo schitterend heeft afgelegd, groote bekwaamheden bezitten. Deze worden hem door zijne tegenstanders dan ook niet ontzegd, maar somw ijlen zijn het juist niet onze bekwaamheden, die ons naar boven drijven. Veel meer doet onze toeleg af, het doel dat men zich heeft gesteldde geestdrift waar mede men voor zijne roeping is bezield en daar waar groote bekwaamheden zich paren aan een edel doel, ziet men niet altijd het geluk volgen. Meermalen slagen talenten in het bezit van kleine geesten dan als hulpmiddelen van we- Terwijl toch bet congres aangekondigd werd als de groote scheidsrechter van alle belangen wordt in Engeland eene overeenkomst openbaar gemaakt, welke gesloten tusschcu Engeland en Rusland, bewijst dat bet geheele congres niets dan eene vertoouing is en tot verontwaardiging van Engeland is Engeland de bedrogen partij! De zoo heftig bestredeu eischeu van Rusland zijn allen toegestaan en daar tegenover staan enkel concessien aan Engeland gedaan ten koste van Turkije. Wij hebben reeds lang voorspeld dat dit de uitkomst zou wezen maar bet bevreemde ons toch dat het spel zoo onhandig is gespeeld dat de valsche kaarten ieder in liet oog moesten valleu. Het Ministerie Disraëli heeft daardoor thans zenlijk groote mannen. Wie slechts zich zeiven zoekt, die niet ligt j in Engeland allen eerbied verloren en bet kan voor eene vernedering terugdeinst als de- va' niet uitblijven, eerlang zal het met schande he een nieuwe verheffing belooft, die maakt eerder gezag aan zijne tegenstanders moeten overgeven carrière dan de man van overtuiging, omdat Dit bad reed» voor lang moeten gebeuren maar deze eene overtuiging te bekampen en gene slechts de middelen, die hij vindt, te gebruiken de numerieke meerderheid, die bet gouverne ment in de vertegenwoordiging bezit redde tot Rij de sub-commissie te Schagen voor bet Nationaal Huldeblijk, ter gelegenheid van het huwelijk van Prins Henderik aan te bieden, is ingekomen, 11a aftrek der onvermijdelijke kosten, uim f 100. Voorwaar een aanzienlijk bedrag voor eene gemeente met eene bevolking van slecht 3ooo zielen; wanneer in het geheele Rijk, naar die verhouding wordt bijgedragen, zal de totale op brengst eene 101111e gouds te boven gaan. Wij betwijfelen het echter. Wij vermeenen belangstellende lezers geen ondienst te doen met het bericht dat, zoo wij uist geiuformeerd zijn, Ds Hugenholz van Am sterdam, iu de Doopsgezinde kerk te Barsinger. liorn zal spreken op Zondag ij Julij a.s. - Bij een veehouder te Oud-Gastel open baarde zich deze week eene vreemde ziekte onder de melkkoeijen; het vee werd woest, kreeg eene aandoening der oogen inet gedeeltelijke blind heid, nam bijna geen voedsel, de beesten stonden met opgetrokken buik en sommige waren als razeud, zoodnt ze gekneveld moesten worden. Een die stierf plotseling en uit bet deskundig onderzoek is gebleken, dat eene boosaardige kop en darincatarg op den stal heersekte, die echte: niet van besmettel ij ken aard is. Ofschoon all diereu lijdende zijn, begint men bij eeuigen beter schap te bespeuren. Zekere juffrouw W., di-op den Leidschen weg iu de richting van het station vau deu

Schager Courant | 1878 | | pagina 1