Marktberichten boerenwoning met aanhooriglieden Tan den lieer J. de Wit, is geheel door de vlammen vernield. Omtrent de oorzaak loopen verschillende ge ruchten, zoodat wij niets met zekerheid kunnen vermelden. Z. M. heeft benoemd tot notaris binnen •1iet arr. Alkmaar, te Grootebroek, J. T. Pool, -candidaat-notaris, thans burgemeoter aldaar; te Wieringerwaard, Jhr. J. Rammelman Elsevier, candidaat-notaris te Alkmaar; te Andijk, P. G. Duker, candidaat-notaris te Enkhuizen. De Turksche Sultan verkeert nog steeds in eene vreeselijke opgewonden stemming, die aan waanzin grenst, en sluit zich, doodelijk be vreesd voor een aanslag op zijn leven, dan eens in dit, dat weder in dat verblijf op. Als een staaltje van den toestand, waarin de beheerscher der geloovigen verkeert, diene het volgende: Dezer dagen ontving hij een bezoek van den franschen ambassadeur, den lieer Fournier, die naar zijn gezondheid kwam inforineeren. Na een gesprek van tien minuten barstte de Sultan in tranen uit: «Gij zijt niet een mijner vijanden, niet waar? Ik heb u nooit kwaad gedaan, zult gij het mij ook niet doen? Zult ge mij bescher men Een aantal verlofgangers begaf zich van Rotterdam naar Hillegersberg, waar de inspectie moest plaats hebben. Was de stemming reeds zeer opgewekt, toen de lieden daar heengingen zij was het nog veel meer, toen zij omstreeks 12 uur terugkeerden. Een gedeelte hunner ont inoette op den Bergweg eene vrouw, bekend onder den naam van «gekke Koos,» Zij vervolg den haar, en de vrouw vluchtte in den tuin van den heer Kortman. Deze heer ziende, dat de onverlaten de ongelukkige vrouw ook daar nazaten, snelde haar met twee zijner zoons te hulp, met liet ongelukkig gevolg, dat de heer C. Kortman jammerlijk toegetakeld werd. Men sloeg hem met een stuk aardewerk op het hoofd, waarvan vijf diepe wonden en een lichte her schenschudding het gevolg waren. Zoodra de verlofgangers bloed zagen vloeijen, verlieten zij zingende het erf van den heer Kortman. Het is slechts te hopen dat de schuldigen hun ver diende straf niet ontgaan, maar levens, dat maat regelen genomen worden, opdat voortaan aan de uitspattingen der verlofgangers paal en perk zij gesteld. Ieder jaar heeft men zich over een aantal dier lieden te beklagen. In het voorgedeelte van een sigarenmaga zijn te Delft had zich zooveel gas door een ontsloten pijp opeengehoopt, dat er bij bet van binnen inkomen met een petroleumlamp een geweldige ontploffing plaats had, waarbij het zware glas uit het puiraam werd verbrijzeld en in de winkelkast aan de overzijde der straat een drietal ruiten stuk sloeg. Gelukkig waren wegens het late avonduur geen menschen in de nabijheid en had deze ontploffing, behalve den schrik van bewoner en geburen, geen verdere gevolgen. Te Leiden is een bekende dronkaard ze kere I'., in beschonken toestand aan den Ouden Rijn tegen den grond gevallen, tengevolge waar van hij onmiddelijk overleden is. III. De beide sobakings-geschiedenissen hadden inder daad veel overeenkomst; want even als in het ver dicht vorhaal was het in de werkelijkheid de secretaris van den president, die de oudste dochter des huizes ontvoerde. Dat Egon van goeden ouden adel en des presidenten pleegzoon wasdeed des laatsten toorn «iet weinig klimmen. Egon namelijk was de zoon van een man met wicn de president tot aan diens dood om onbekende redenen in de bitterste vijand schap leefde. Toen von Ravenstein zijn eindo voelde «aderen, zond hij om von Bjrg, en liet hem om een gesprek onder vier oog-in verzoeken. Da presidout kwam. Niemand wist te zeggen wat de beide doods vijanden met elkander gesproken hadden, daar do president zelfs een diep stilzwijgen omtrent deze zaak bewaarde Toen bij de ziekenkamer verliet, had Ravenstein don gaest gegeven Dj president nam den jongen Egon bij zich iu buis, gaf hora coue voorbcel- dige opvoeding; liet hem studeren, en besteedde groote gommen aan zijne geestontwikkeling; miar nooit be toonde hij ztch vriendelijk of gul j igens hem, en toen do jongo mau, van zijne reizen teruggekeerd, ni-.-t anders dacht, dan dat hem eene met zijne bekwaam heid en kuudo overeenstemmende loopbaan zou wo.den aangewezen, zeide de president hem koel, dat hij besloten hal, hem tot zijn secretaris to benoemen. Egon schikte zich in zijn lot, ofschoon lij maar al te spoedig bemerkte, dat hij meer als bloot copiist dan als eigentljjk secretaris werd gebruikt en bet de be doeling van don president was om hom in een voort- durenden staat van afhankelijkheid te doea blijven. Dat verbitterde den jongen man ton uirerst-, en zeker zou bij zich door eene gewol lige daad aan de dwinge landij van den president (waarvan hij al zeer spoedig do oorzaak vond iu 's mans nog altijd voortdurenden haat tegen zijn overleden vader) onttrokken hebben, cuaar daar keerde Emilie, die sodert den dood harer inoedjr bij eene tante, verre van de residentie, was opgevoed geworden, in bet vaderlijke huis terug Egon zag en beminde haar, en weldra meende bij tc mogen Te Dordrecht is een kantoorbediende op last der justitie aangehouden, als verdacht van te Amsterdam eeu valschen wissel van ruim f 5ooo tot disconteering tc hebben aangeboden en het bedrag daarvan te hebben geïnd. Een roeitochtje van een gezelschap dames en heeren, onder Noeterwoude, hij Leiden, is treurig afgeloopeu. Men was op het ongelukkig denkbeeld gekomen op eenige in het water lig gende balken te gaan loopen, met dat gevolg dat een jonge dame onder de halken geraakte en slechts levenloos opgehaald werd. Eenige dagen geleden heeft Prins Frederik op liet huis de Paauw aan een 6otal kinderen een feest gegeven ter eerc van den 6en jaardag van 's Prinsen kleinzoon. De kleinen werden vergast op eene voorstelling van Hamberg, een poppenkast, muziek van orgelspelers enz. en natuurlijk goed onthaald. Op de brug over de haven te Potsdan ontmoette een milirair eenige ruwe gasten uil de heffe des volks. Een hunner zeide op den militair wijzende: «Daar heb je weer zoo een waarvoor wij moe ten werken, om hun kleeren en kost te ver schaffen.* Zonder af te wachten wat nog zou volgen, greep de zoon van Mars deD ander aan en wierp hem met de beleefde vraag: «Ken je zwemmen?» over de leuning der brug in de rivier die daar niet zeer diep is. 't Bleek ech ter, dat de zwemkunst van den held met de tong niet zeer vertrouwbaar was, waarom de soldaat hein terstond nasprong en den heleedi- gcr naar den wal boegseerdewaar hij hem eenige welmeenende raadgevingen en flinke klap pen toediende en hem toen, «opdat hij geen kou zoude vatten liet loopen. Het gepeupel te Vlaardingen is, als bekend, sinds ©enigen tijd bezig een „tooverhoks* in de per soon van een turfverkoopster te vervolgen, deze vrouw is niet alleen bare klandisiezoo goed als gelieel kwijt maar oak baar leven loopt gevaar. Dezer dagen werd zjj zoo hevig aangevallen, dat do politie baar bescher men moest. De heksenjager zit gelukkig achter slot. Nair gom old wordt zjjn de procossiön naar Ke velaar op Pruisisch g oudgebied verboden Tc Lissabon is eene fabriek van valsche bank- biljett n ontdekt, welk feit vooral opzien wekt., omdat de va'sche munter ni >ma:id minder is dm do graaf van Po ïamacor, hoofd van een d -r oud ad el:|ke familiën van Portugal, dij dan ook op bevel der overheid in zijn paleis is aangehouden. De politie, die sinds lang argwaan tegen don graaf had opgevat, heeft in zijn paleis oen volledige fabriek gevonden tot vervaardiging van bankbiljetten en een groot aantal Valscbe biljetten van 20,000 reis i -der in beslag genomen. De graaf b oft zelf aan de politie een aantal valscho bankbiljetten aangewezen, die hij in een landhuis te Penaverde, nabij Ciutra, had ver borgen. öraaf van Puiamacor stamt af van een oud buis, het huis van don Jean de Gastro; bij is 30 jaar oud Zijne vrouw, dochter van den burggraaf' van Nouria de Gama, kamerheer van den Keizer van Brazilië was ongeveer twee maandon geleden niet hare kinderen naar Parijs vertrokken. Door som mi re dagbladen wordt we Ier gespreken over nieuwe hu"< ljj ;*pUuinen in de koninklijke fami lie. Hut Handel blad ging zelfs zoo ver van don gelo wen, dat Emilie zijne liefde beaut woordde De dagelijks nangro -ijoiida genegenheid van het jeugdige paar kou mot ling voor den president verborgen blij ven, maar hij scheen ze niet te willen opmerken. In do hoop van don president voor zich en zijn weuschen to winnen, vervulde Egon de pligton van zijn beroep met den grootsten ijver; hij schikte zich naar al do bizarre luimen, welke den presidout eigen waren, en die do man tegen niemand zoo gaarno betoonde als tegen zijn secretaris en schoonzoon. Toen Egon echter na deze leerjaren, die voor hem even zoovele jaren van martelingen waren geweest, het wa igle om zijno liefdo aan den president te ont dekken, wees de oude heer hora met hoon eu smaad niet alleen terug, maar beval hem op Btaanden voet zijn huis to verlaten. Egon was half en half op dit antwoord gevat ge weest, en op Emilic's liefde vertrouwende, stond voor dit geval zijn besluit vast. Drie dagen later waren Egon en Emibe verdwenen. Alle uasporingen omtrent den weg, dien zjj hadden ingeslagen, bleven vruchteloos, en moesten het blijven daar niemand op de gedachte kwam, dat de vlugte- lingen nog in de voorstad koudea vertoeven en toch was het zoo In de voorstid St. Lambert namelijk woonde een voormalig bediende van d--n ouden heer von Raven stein, en bragt daar als rentenier, gelijk bij het noemde, hot overschot zijner dageu door, waarbij hij echter uit oude gewoonte, en ter zijner uitspanning, zich bezig hield met voor eenige heeren, die in de voorstad woonden, de kleederen schoon te maken en de laarzen te (metsen. Egon en Emilie vlugtten tot dezen ouden zonderlingen maar zeer goeihartigen man, nadat een akalcmiovriend van den eerste, die als geestelijke op oen digt bijgelegen dorp woonde, het jonge paar hei melijk door dcu echt verbonden had. De oude rente nier nam den zoou van zija gewezen meester met zijne jonge gadr met eeu blij hart op, en wilde op staa lden voet de bewoners van de eerste nettere ver dieping het huis uitjagen om voor de jong gehuwden plaits to maken. Natuurlijk stemde Egon, reeds om geen opzien te baren, hierin «iet toe, maar betrok met Emilie het kleine zolderkamertje. Hier beleefden de jonge lieden eenige gelukkige naam te noemen eencr Zweodsche prinses, als aan staande gemalin van Z. M. den Koning. Inforniatiën, uit zeer eoede bro i ingewonnen, stellen de N. R Ct. in staat dit bepaald tegen te spreken. Te Loppersum had een droevig voorval plaat3 Hendrik Naat, smidsknecht te Wittewierum, die als lotcling aldaar inspectie moest maken, was bij zijn vertrek van Wittewierum reeds niet al te wel. Hij voldeed echter aan zijn militaire plicht; doch keerde spoedig naar zijn broeder, P. Naat te Loppersum te rug, daar hij niet verder kon komen Hij bleef te bed liggen in eene omgeving, waar de vrouw zjjn s broeders en twee kinderen aan eene erge ziekte lijdende wa ren. Weldra begon hij te ijlen en sprong met de woorden: „Ik moet naar den baas toe," door het on- derraam Bebloed op de straat neervallende, ging hij weder opstaan, vloog over heg en steg, overal sporen bloed achterlatende, ging door een tochtsloot, ontdeed zich v n het eenige kleedingstuk, dat hij nog aanhad liep weder over zoogenaamde zeedijken, vervolgens op den grindweg en sprong naakt in de diepe Wij- mers, waaruit hij eenige oogenblikkon later dood werd opgehaald. Edam29 Juni. Kaas aangevoerd 107 stapels wo- gende kilo hoogste prijs Gras- f 30laagste 25 de 50 kilo. Alkmaar 29 Juni. Aangev. G Paarden f 92 a 375 4 Koeien f 170 a 225, 35 nucht. Kalvert n f 7 a 21 2 Schapen f 20 a 35, 16 Lammeren 7 a f|14, 61 magere Varkens f 11 a 16, 168 Biggen f2,50 a 5, 7 Bokken en Geiten f 3 a 10, 4 k. Bokjes ct., Boter per kop 80 a 100 ets. Purtnerende2 Juli. Ka is: aangevoerd 393 stapels kleine f 32.50 1 stapel middelbare f a Boter f 1.30 a 1.40 por kg. Eijeren Kip- f 3.50 a f 4.Eenden f 3.50 per 100 st. 181 Runderen, handel stug en do prijzen matig; 73 piarden; 161 vette Kalveren f60 a .80 per Kilo vlug; 90 nuchtere dito f 5 a 25 per stuk, stug; 83 vette Varkens 42 a 52 ct por kilo, vlug: 20 magere ditof 8 a 13stug, 144 Biggen f2a 4.stug; 47lvetto Schapen, handel vlug prijzen lioeg Lammeren stug. Hoorn 29 Juni. 1 hl Tarwe f 11.50; 1 lil. Rogge f 7 2 hl. Gerst f 6.50, 2 hl. llaver f 5,75;op monsier verkocht: Mosterdz. a Karwijzaad f a Boouen: Witte fBruine f Paarden f Duiven- f—aangevoerd heet, Erwten Grauwe f—Groene fWitte groote fValof aangevoerd hl. Aaardappolen f 2.a 2 50 per heet' 571 Kop boter, per kg. f 1.50 a 1 70; Kipp.n van f tot 5700 Kipeieren f 3 75 a per 100 stuks.Eenden f a dito Eieren f per 100 stuks Vee 16 Paarden f 50 a 200; Koeijen fa 10 Kalveren f 15 a2220 Schapen f 25.a 30. Lammeren f a25 Varkens f 14 a 22 Zeugen f a Biggen f a Bokken f a Geiten f a Handel stug. maanden. Egon werkte onder een vreemden naam voor eenige advokaten en hij en Emilie hoop'en dat de toorn van den president eindelijk zou bedaren, en hij zich tot verzoening geneigd hotoonen. Maar weldra moesten zij deze hoop opgeven, toen zij van den ouden huisheer vernamen, hoe woedend de president zijne nasporingen nog steeds voortzette; grootere voorzigtigheid nog dan te voren scheen hun noodig te zijn, en zij verlieten derhalve hunne woning niet m<-er. Het was omstreeks den tijd van het kersfeest, dat Emilie haar man verblijde en verschrikte tevens door het berigt, dat zij zich moeder gevoelde, want ach, daaraan had het minnende echtpaar vroeger niet go- dacht. Waarvan dan te leven, te meer, daar Egons verdienste in dcu laatsten tijd zeer verminderd was Tot overmaat van ramp werd hij kort daarna door eene zware ziekte aangetast, en nu was Emilie der wanhoop schier nabij. Daar verscheen op zekeren dag onverwachts als een reddende eugel Lodewijk in hot kamertje. Hij had haar Vioeger van aanzien gekend en haar slechts een enkel oogenblik aan liet venster gezien, maar haar dadelijk herkend, en was, in weêrwil van alle tegen kantingen van den ouden rentenier naar boveu en binnen gedrongen. Emilie schrikte hevig toen zij hem zag, daar zij, evenals de geheele stad, hem als een moedwillig, woest en onbescheiden mensch beschouwde, maar hoe geheel anders betoonde Lodewijk zich hier! Hij stelde hen op de teederste wijze over zijne verschijning ge rust, beloofde de strengste geheimhouding, en vraagde veilof om te mogen helpen, voor zooveel zijne krachten en middelen dit toelieten. En Lodewijk hield getrouw zijn woord Hij zorgde oor een geneesheer, voor alle behoeften, wier ont bering Emilie reeds eenige malen op eene pijnlijke wtjzo had ondervonden. Hij waakte aan het leger van den zieke cn duldde niet, dat Emilie zich thans verder de haar dubbel noodige rust ontzegde. Toen uu Egou langzamerhand geuas, toen hij vernam, wat voor hem eu zijne Emilie dc zoo dikwerf gesmado, ook door hen miskende en steeds vermelen Lodewijk was geweest, toen riep iijj in vervoering uit: O Lodewijk, blijf mijn, blijf Emilic's broedor

Schager Courant | 1878 | | pagina 2