zo'hdag 1 Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. 22stc Jaargang. Bekendmaking. PATENTEN. Gemengde Berichten. Dit blad verschijnt twee maal per week: IVoens dag- en Zaturdaq avond. Bij inzending tot 's mid dags 12 ure worden advertentiën in het eerstuitko- mend No. geplaatstingezonden stukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs per jaar 3.Franco per post f 3.6o. Afzonderlijke nummers f 0.07$. Advertentiën van een tot vijf regels f o 73; iedere regel meer o.\ 5. Groote letters naar plaatsruimte. Postdirecteuren en Boekbandelaren aangenomen Naar volksheil zonder deugd te dingen. Is arbeid aan een rots te biên. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen bij deze ter kennis van belanghebben den dat de patenten tot uitoefening der beroepen van tapperslijter in wijnen en sterkedranken, kroeg- en kof/ijhuishoudervoor het dienstjaar i8y| ter secretarie kunnen worden afgehaald, des morgens van 9 tot 12 uren, onder over- legging van de kwitantie wegens voldoening der helft van den aanslag. Schagf.n den Julij 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. DE PATER Weth. DENIJS Secretaris. Bij de Ned. Herv. gemeente te Alkmaar is beroepen F. J. Heineman, thans te Kethel en Spuland. Te Warmenbuizen is bet volgende zestal opgemaakt E. van 't Sant te Oterleek; M. J. Adriani, te Brouwershaven; A. M. Venker, te Koedijk; A. W. van Kluyve, te St. Maarten c.a.; J. D. H. van Setten, te Noordscharwoude en P. I. Ter Plegt te Hekelingen. Men meldf uit Winkel, dd. 2 dezer: »Op de jaarvergadering van aandeelhouders in de modelboerderij werden tot commissarissen gekozen de heeren Jac. Kuiper en O. Schaap, van Winkel, terwijl als directeur herbenoemd werd de heer J. Breebaart Kzn. De toestand werd over bet algemeen zeer bevredigend bevonden; alhoewel er nog geen dividend kan uitgekeerd worden, bestaat er gegronde verwachting, dat dit bet volgende jaar zal geschieden Gebouwen en landerijen werden met belangstelling bezigtigd; het onder houd bleek zeer voldoende te zijn. De uitvoering der dagelijkscbe werkzaamheden is thans toe vertrouwd aan den onlangs in betrekking ge treden onderdirecteur, den beer Willekes Mac- Donald van Apeldoorn.» De vinsbouwers in den IJpolder zijn dit jaar niet gelukkig. liet gewas, dat in de vorige week uitmuntend stond, is door de groote hitte in één dag tijds als 't ware verdord, zoodat de zaadbollen' als dood aan den stengel hingen. Er 7-ijn boeren die vele duizende guldens bij dien bouw verliezen. Een Amsterdamscli schutter, die eenige dagen geleden in beschonken toestand zijn even eens beschonken gade op manmoedige wijze met geweerslagen beveiligde tegen de plagerijen der straatjeugd, zal wegens misbruiking van zijn krijgsmanswapen terecht staan voor den schut tersraad. -Uit Rome wordt dd 25 Juni aan de Tijd getelegrapheerdTusschen de Porte en den H. Stoel zal, na de oplossing der Oostersche Ques- s'e, een convensie gesloten worden, waarbij de Katholieke Kerk, niet slechts in bet geheele 1 urksche Rijk erkend wordt, maar ook zoodanige koncessiëu verkrijgt, dat binnen korten tijd de oprichting van bisdommen kan verwacht worden. Oostenrijk en Frankrijk, uitgenoodigd door den H. Vader oin ui het Congres de belangen der Katholieken van Turkve te behartigen, heb ben dat mandaat aanvaard met de verzekering, dt zij al hun invloed zullen aanwenden 0111 aan de Katholieken een veilige en onafhankelijke positie te verschaffen. Meer en ernstiger dan vroeger is thans weder sprake van de waarschijnlijkheid eener echtverbindteuis tusschen Prins Napoleon, zoon van Keizer Napoleon III en Prinses Thyra, dochter van Chfistiaan IX, van Denemarken. De Prins is 22, de Prinses 2a jaar oud- De twee andere dochters des Konings zijn gehuwd: Prinses Alexan- dra met den Prins van Wales, Prinses Dagma met Alexander Alexandrowitsch, grootvorst- troonopvolger van Rusland De imperialistische bladen verkondigen den lof der Prinses en zeggen reeds, dat, hoewel zij tot de Protestantseh kerk behoort, haar overgang tot het Catholicismus, wanneer zij de gemalin van den zoon van Na poleon III wordt, niet onmogelijk zou zijn. Te Alkmaar nam dezer dagen een man bij een winkelier een ham weg, die aan de deurpost was opgehangen. Bedaard stapte hij toen den winkel binnen, deed den winkelier voor komen en vroeg hem, den ham eens te wregen. Aan zijn verzoek werd voldaan en hij kreeg ten antwoord; dat de ham een gewigt vertegen woordigde van 10 kilogram. Op zijne vraag aan den winkelier, hoeveel hij verschuldigd was kreeg hij ten antwoord «Niets, ga je gang maar!» Natuurlijk verkeerde de winkelier 111 de meening, dat de man weegloon wilde betalen, en niet dat hij een ham cadeau maakte. De stad Qtiebec was dezer dagen geheel in de macht geraakt van een tuchtelooze volks massa. Deze trok met vaandels voorop door de straten, bestormde de winkels en nam goederen en eetwaren in beslag. Toen de militaire macht opdaagde, werd zij met een hagelbui van kei- Steenen begroet, waardoor 8 soldatenzwaar gewond werden. Eerst toen dit eenigen tijd voortduurde, kregen de troepen last 0111 te vu ren; bij het eerste schot stoof de menigte uiteen; niettemin werden er verscheidene gewond. Den volgenden dag was de rust hersteld. Gehrek aan werk was de aanleiding tot deze wanordelijk heden. De trouwdag van prinses Marie van Pruis- sen met Prins Hendrik der Nederlanden is bepaald op 27 Augustus e. k. Het huwelijk wordt te Potsdam voltrokken in tegenwoordigheid van geheel de Keizerlijke familie. I11 de eerste dagen van September zal de prins met zijn jonge ge malin zijn intocht doen te 'sGravenhage, ver volgens zal het vorstelijk echtpaar voor eenige dagen in de hoofdstad komen waar hun het Nationaal Huldeblijk op bet paleis door de Hoofd commissie aangeboden wordt. Daarna zal de Prins zich met de Prinses naar het slot te Soestdijk begeven en feestelijk worden ontvangen, om daar vervolgens den ganschcu winter te ver toeven. Als altijd en overal waar zij zich vertoo- I nen, zijn het ook nu weder de Chineezen, die, van alie vreemdelingen te Parijs, het meest de aandacht trekken. Aan een artikel van een der dagbladen over deze helden van den dag, is het volgende ontleend «Alle Chineezen, werklieden, heeren en burgers, dragen den langen staart tusschen de schouders afhangeude en het hoofd overigens zorgvuldig kaal geschoren. Als men nu in aanmerking neemt, dat er 3oo milioen Chineescbe hoofden dagelijks te bewerken zijn, dan zal niemand zich verwon deren, dat Chiua een ontelbaar heirleger van barbiers rijk is en dat er geen werktuig meer gehanteerd wordt dan het scheermes. De Chi- neesche barbier is een type, een persoonlijkheid zooals er geen tweede ter wereld gevonden wordt. Nauw is de dag aan den hemel of hij snelt, zoo hart zijne beenen hem dragen kunnen, de straat op. Op den schouder draagt hij een lang riet, aan de einden waarvan alle> hangt, vat hij tot uitoefening van zijn beroep noodig heeft. Zoodra bij met zijn geoefenden, scherpen blik maar iemand in het vizier krijgt, wiens hoofd hem het geringste spoor vertoont niet behoorlijk ge schoren te zijn, springt hij op hein toe, houdt hein aan, heelt in een oogenblik een bankje neergezet, een bekken met water boven een komfoor geplaatst en een groot zonnescherm met langen stok in den grond gestoken. Omniddelijk gaat hij aan den gang en met ongelooflijke snel heid komen uit allerlei kokers verschillende schuiers, tangetjes en wat niet al, te voorschijn, want de taak des barbiers bepaalt zich niet alleen tot hoofd en gelaat scheren, maar hij reinigt ook de ooren en oogen. Bij dit alles oefent bij ook nog eene soort van magnetiseeren uit, voordat hij zijne kunstbewerkingen begint. Die eenigzins geheimzinnige behandeling heet Champao en bestaat hierin dat hij door het hoofd te strijken en te wrijven zekere slaperig beid, eene soort van verdooving bij den patiënt doet ontstaan. Zoodra deze toestand daar is, gaat de barbier aan het eigenlijke werk. Hij scheert met een driehoekig ines, dat een dikken, broeden, zwaren rug heeft. Sneller dan men het beschrijven kan is nu het hootd spie gelglad, wit en glanzend als een ivoren bal. Vervolgens ontvlecht hij den staart dien hij kamt, schuiert, parfumeert en dan weder op n:euw ineenvlecht. De Chineezen zijn nergens meer opgesteld en vergeten tegenwoordig, dat juist die staart eens een teeken van dienstbaar heid was en dat duizenden hunner voorvaderen, toen in 1620 het edict werd uitgevaardigd, waar bij op straffe des doods geboden werd het kapsel der Tartaren aantenemen, liever hun hoofd aan den beul, dan aan den barbier overleverden. De staart is thans niet alleen het meest be geerde en meest verzorgde sieraad, inaar er wordt een veelsoortig gebruik van gemaakt. Hij is tot den rang van nuttig voorwerp verheven; de knecht s,toft er de meubels meê af; de schoolmeester kastijdt er de ondeugende jongens meê, de ezeldrijver zweept er zijne luie dieren ineê voort; de levensmoede hangt er zich aan op: de barbier gebruikt hem tot handvat, om den patiënt een goede houding te doen aannemen en de beul grijpt er het hoofd des misdadigers aan vast, dien hij onthalzen moet. De staart, iu zoo menigerlei opzicht dus van groote ge riefelijkheid, is alleen lastig voor de arbeiders, die hem soms 0111 het hoofd moeten slingeren, als hij hen hindert. Het op 3 Juli op het buiten van Mevrouw - Wiilink te Ucnnebrock gehouden vijf iende Zendings- feestisin goedo orde afgeloopen eu lokte een aantal bezoekers, ofschoon dit gelal kleiner was dan in vroe gere jaren. Het foost werd ruim te 10 uron geopend met eene toespraak van l)s, N. H. de graaf, van Amsterdam, die zijn boor Iers de beteekenis en het karakter van een feest als dit deed gevoelen, er op wijzende, dat het nog andere vruchten dragen kon en moest, dan geldelijken steun voor de zending. 11.30 waren vele toehoorders op do drie spreek plaatsen tegenwoordig. Op spreekplaats no. 1 sprak de ütrechsche hooglreraar J. J. P Yaleton, over het geen er te Jeruzalem vanwege de protestantsche zen ding gedaan is en wordt sedert in 1846 Koning Frie- drich Wilhelm IV van Pruisen daarmede een begin maakte. Op no. 2 had ds. W. H. J Baart de la Faille, van Leiden, tot onderwerp: de Christen op het zea- dingsfeest. Op no 3 wees mr. L Lijndrajcr, van Arnhem op eenige trekken, getuigende van de liefde, de men- schenkeunis en het geduld van den „grooten Zendeling*, en wekte zijne hoorders op, zich ook in dit opziet naar het voorbeeld van Jezus te vormen. Nadat deze sprekers hunne taak volbracht hadden, was er eene pauzo tot half twee, waarna ds. J. P. G. Westhoff en de heer H. Pierson, directeur der Hel- dringsgestiebten te Zetten, als sprekers optraden. De eerste spra* over de zending op 8uinatra; hij maikte voor de zendelingen aanspraak op dez. Ifde sympathie die men schenkt aan de kloeke mannen die in het belang van handel en nijverheid naar Sumatra of naar

Schager Courant | 1878 | | pagina 5