f 4500 ZOMERPLAAG. I laarverw, Eene nieuwe GrofsmederijIjzergieterij, van stoom- en andere werktuigen t© Nieuwediep. Ad verten tien. Vliegen- en Asphalt papier, Schagen Wed. Diderich Het kantoor van den notaris Gouwe te Alkmaaris verplaatst naar de Choorstraathoek Augustijnsleeg r i»i «tt JtJuZV Ch. Bosch Rcitz. Ongelukkig kunnen vele ziekeu zieli niet verplaatsen, en 't is voornamelijk tot dezulken dat wij onze woorden ricbten. De ondervinding heeft eerst te Brussel en later bijna overal geleerd dat de teer, die een harts- achtig product is van de dennen, een zeer merk- waardigen en gelukkigen invloed heeft op de zieken, die aan teering ofbronchitus lijden. Dit is reeds geuoeg oin de aandacht der zieken op dit geneesmiddel te vestigen. Men moet er dus vooral op letten, dat men in het begin der ziekte dit geneesmiddel aanwendt De geringste verkoudheid kan in eene bron chitis ontaarden, 't Is derhalve natuurlijk dat men. om het meeste voordeel van dit genees middel te hebben, zich er van bediene, zoodra inen aanvangt te hoesten. Deze aanbeveling is daarom zoo nuttig, omdat vele borstlijders geheel onbewust zijn van hunne krankheid en slechts ineenen, dat ze een zware verkoudheid of lichte bronchitis hebben, als de beginselen der teering reeds werkelijk aanwezig zijn. De teer wordt gebruikt in den vorm van teerwater. Vroeger deed men wat teer in eene karaf, en vulde die met water, die men tweemaal per dag schudde, gedurende een week, voor dat ineu het gebruikte. Men verkreeg dan een weinig werkende op lossing, waarvan de uitwerksels zeer verschillend waren en van een zeer scherpen en onaangena- inen smaak. Tegenwoordig vindt men bij de beste apothekers, onder den naam van Goudron de Guyot, een zeer geconcentreerde teerlikeur, die u in staat stelt, om omniddelijk op een ge geven oogenblik een zeer helder en aromatiek teerwater te bereiden van niet onaangenamen smaak. Men doet een of twee theelepeltjes van ge noemde teerlikeur in een glas water, en men verkrijgt terstond een teerwater, meer of minder inet de aromatieke bestanddeelen der teer be zwangerd, en van zoo geringen prijs dat een flacon van twee francs voldoende is om tien a twaalf liters teerwater te bereiden. Om deze bereiding juist te bewerkstellingen heeft men slechts de wijze van bereiding in te zien die bij elke flacon gevoegd is. Het is met de genoemde teerlikeur Goudron de Guyot dat men met den besten uitslag proeven genomen heeft in zeven hospitalen en gasthuizen te Parijs, alsook te Brussel, Weenen en Lissabon' De lieer Guyotheeft tevens kleine kapsules, ter grootte van een gewone pil vervaardigd, die onder een enveloppe van galatine zuivere Noor- kleine herberg, waar Isa gelegenheid vond den engel- schen consul te spreken en een buitenlandscheu pas te erlangen. Wie beschrijft de vreugde, welke het hart van Emilie doortrilde, toen zij den voet weder op haar geboortegrond zette? Zij had even als Isa reeds lang het geestelijk gewaad afgelegd en zich naar de en- gelsche mode gekleed. De echtgenoot van den consul had haar hierbij de behulpzamo hand geboden. Emilie gunde zich zelf geen enkel oogenblik rust; zij reisde dag en nacht door, om hare geboorteplaats te berei ken, maar zij kon zich dóar niet lang ophouden; zij spoedde zich voort. Het was schemerig, toen zij te Cheswcll aankwa men. Emilie liep niet, zij vloog naar Rosedale, toen zij, door eene plotselinge ingeving, eene smalle laan inliep, welke naar het achterste gedeelte van het huis, naar haar eigen vertrek leidde, waar zij zoo vele gelukkige dagen had beleefd Het vertrek was helder verlicht maar de gordijnen waren nog niet gevallen. Zij verdubbelde hare schre den. Op het balkoD, hetwelk door een trap in den tuin leidde, was een raam opgeschoven. EmUie vloog dien op, maar was hot werkelijk zoo, als hare oogen hot zagen? Was het geen ijselijke droom? Zij zag haar echtgenoot, haar geliefden Charles een kind in de armen wiegen, dat van blijdschap kraaide, vervol gens gaf hij het stamelende wicht over aan eene vrouw, die het met moederlijke teederheid aannam en op wier voorhoofd hij haar echgtenoot een branden den kus drukte. Emilie stond als aan den grond vastgenageldzij kon geen voet verzetten. Zij zag Mary, die zoo groot was geworden, dat zij volmaakt op hare verlorene Alice geleek; zij zag ook Snsanna binnenkomen en het kind van de dame overnemen; maar zij sloeg nergens acht op, dan op haar echtgenoot. Een stroom van gedachten en gewaarwordingen, welke zij zich verwonderde dat niet vroeger hare ziel vervuld had den, overweldigde haar. Isa had zich weder bij haar gevoegd; met één blik had zij alles begrepen. Intusschen zat mijnheer Ellingwood, die op dien avond bijzonder opgeruimd was, met Marv op de knie weegschc teer bevatten. Deze vorm is bizonder aan te bevelen voor hen. die een afkeer van teerwater hebben of veel op reis moeten ziju. Twee of drie teerkapsules genomen op 't oogenblik dat men gaat eten, vervangen gemak kelijk de teerlikeur. Ieder flacon van twee francs vijftig centimes bevat zestig kapiules. Dit is voldoende om te bewijzen hoe goedkoop het gebruik is der kapsule." de Goudron de Guyot. Vijf tot zeven en een halve cents daags. Wan neer eene verkoudheid verouderd, of wanneer men het effect wil bespoedigen kan men de teer kapsules gelijktijdig gebruiken met de teerlikeur, die men hij 't eten en naar bed gaan inneemt. Deze dubbele aanwending ontslaat van het ge bruik van afkooksels, patés en siroopen en dik wijls reeds gevoelt men na 't eerste gebruik de gezegende werking. Verkrijgbaar te Schagen bij W. A. Hazeu en verder in de meeste apotheken. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde zoon PIETER, in den jeugdigen leeftijd van 17 jaar en 4 maanden. J. NOë. J. NOë - Paauw. Schagen, 3i Juli 1878. 4875 beschikbaar als eerste hypotheek op VAST GOED. Adres franco onder letter Mbij den Cou rantier A. A. BAKKER, te Nieuwediep. 4878 Is er iets lastiger in den zomer dan het gon zen en steken van VLIEGEN en MUGGEN, in de wandeling genaamd zwarte en langbiende miggen Gelukkig dat men het thans niet langer be hoeft te dulden dan men goedvindt. De wetenschap heeft een middel aan de hand gedaan om die plaag af te weeren. Koop bij de oiulergeteekende het eerste lot vernietiging der vliegen, het laatst genoemde tot verdrijving der muggen. 48tiy Probatum est terwijl de dame togonover hera gezeten, er zeer vor- genoegd uitzag. Toch waren or nog geen drie jaren verloopen sedert Emilie hare wouing verliet. Kon zij zoo spoedig vergeten hebben? Neen! zij was zoo zeker van de standvastigheid van hare liefde, dat het niet eens in hare gedachte was opgekomen, dat het anders bij hem konde zijn. Mijnheer Ellingwood zich juist omkeerende, bemerkte dat het go rdijn nog niet gevallen washij begaf zich lamrzaam naar het raam en liet de gordijneu vallen Emilie had toen met één vinger het raam kunnen opschuiven cn zich in de armen van haar echtgenoot kunnen werpen. Moest zij het doen? Welke vrouw zoude daarop gemoedelijk ja antwoorden. Zij zou in dien oogenblik liever teruggekeerd zijn naar het ker kerhol, waaruit zij ontvlugt was, dan hem te doen weten, dat zij getuige was geweest vau zulk een tooneel. Zuster Isa kende de gewaarwordingen en verwach tingen van Emilie te goed, om niet te gevoelen hoe zwaar de ijzeren hand der smart op hare ziel drukte. Toen hot gordijn viel, drukte zij bare vriendin vast aan haar boezem en droeg baar als hot ware den trap af Met welk eeno bedwelmende vreugde had EmUie gehoopt op een teeder onthaal! Zij sprak niet, hare lippen waren zamengeperst, hare oogen staarden wild in het rond. Wit zou Isa aanvangen? Er moest toch iets gedaan worden Zij kende slechts weinige woor den van de engelsche taal, maar wist er toch genoeg van om zich te verzekeren, dat er digt bij eene her berg was, werwaarts zij de half bewnstelooze heen leidde. Ja, zij scheen haar verstand te zullen verliezen en toeD zij in de herberg aankwamen, verviel de ongelukkige in een staat van gevoelloosheid. Zuster Isa bevond zich in een beklagenswaardigen toestand. In hare verwarring en smart, kon zij zich moeijelijk doen verstaan; zij kon niet anders doen dan wijzen op hare zieke vriendin en door teekenen te kennen geven, dat zij een bed verlangde. Demensch lievende waardin bragt spoedig een kamer in orde cn hielp de diep bedroefde vrouw te bed bren gen; maar nauwelijks was do waardin vertrokken mm Door tussclienkomst van het bureau *4^^* Schager Courant worden ADVERTEN- TlëN geplaatst in alle Binnen- en Buitenland- sche Dag- Week- Advertentie- en Landbouw bladen 4879 alwaar GROOTE en ILLEINE kapitalen beschikbaar zijn en kunnen worden bslegd, tegen le Hypotheek op Huismanswoningen en landerijen. 4881 om aan HAAR en BAARD de natuurlijke kleur terug te geven. DIT MIDDEL is vrij van alle schadelijke bestanddeelen, en in liet gebruik bijzonder ge makkelijk. üok verwijdert dit middel alle onreinheid van het hoofd, en bevlekt noch huid noch linnengoed. 4863 De flesch kost f a. Verkoophuis te Amsterdam. SchagenVt. a. Üazeu. Alkmaar, J. Brengers Gz, Enkhuizen, J. RiemlerhofT. Haarlem J. P. Karthan». Wed. de Lange en van Ek. Hoorn ,Bre ve Dijkheffen. Koog aan d ZaanH. de Jager. Medeinblik, K. II. Idema. Monnickendam, K. Slot Nieuwediep, Carel A. J. v. Rosendael. Pnrmerende, S. J. Veen. 4828 Zaandam, H. G. van Aken, en K. NienwenhuiS En de bekende Depots. Alle mogelijke gietwerken, zoowel van ijzer koper als metaal worden binnen den korst moge lijken tijd afgeleverd. Door middel van den stoomhamer kunnende zwaarste gesmede stukken voor molens, sluizen enz. binnen weinige dagen tegen de billijkste prijzen gemaakt worden. 4®®° of alle hoop was Isa's hart ontvlodenzij knielde voor het bed nedor en weende bitterlijk. Een geruimen tijd gaf zij zich aan hare smart over, maar plotseling rees zij op bij de gedachte, dat Emilie zich niet bawogen, nog eenig teeken van leven ge geven had. Zij hield de kaars voor haar gelaat, om te zien of zij nog ademde, maar de vlam blikkerde niet; een vreeselijke angst overviel haar; zij vreesde, dat do levenslamp reeds uitgebluscht was en snelde heen om bijstand te verzoeken. Er werd oogenblikkelijk een doctor gehaald, die de patiënt in een diepo bezwijming vond. Het was Dr. Crosby, maar hij zou eerder gedacht hebben zijne eigene vrouw, die reeds twintig jaren dood was, uit bet graf te zien verrijzen, dan in het arme, bewus- telooze schepsel, dat voor hem lag, zijne geachte, voor drie jaren gestorven vriendin, mevrouw Elling wood te herkennen. Hij ondervraagde Isa naar de oorzaak der ziekte, maar kon niels uit hare autwoor- den opmaken. De goede zuster wist ook niet wat zij zeggen moest. Had zij geweten, dat de man, die voor haar stond, een oudo vriend van Emilie was, zij zou zich dadelijk hebben bekend gemaakt. Na eenige krachtige middelen aan do zieke te hebben toegediend, waardoor zij weder bijkwam, verliet hij haar, belovende over twee of drie uren terug te komen. Hij moest een patiënt bezoeken, die op eenige mijlen afstands woonde en na dat bezoek zou hij weder bij haar komen. Zuster Isa volgde de voorschriften van den doctor stiptelijk op. De verzorging der zioke was haar steeds toevertrouwd geweest; zij wreef onophoudelijk hare leden en sloeg daarbij de werking van het drankje gade. Maar toen er reeds een uur verstreken en de toestand van Emilie nog niet verbeterd was, kwam zij plotseling tot het besluit om den doctor, bij zijne terugkomst, te zeggen, dat zij mijnheer Ellingwood wenschte te spreken. Na dit besluit genomen te heb ben, wachtte zij met ongeduld op de terugkomst van den doctor, want zij vreesde, dat de zieko vóór dien tijd zonde sterven. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1878 | | pagina 3