PRIJS-COURANT EEN LOOPJONGEN, M ark t berichten Ad vertenlicn. uit den kleinen winkel. G. KOST Eli Wordt gevraagd; bij Jb. MS te Schagen. sluiting der grens tegencner Nederland liet meest bevoordeeld wordt, zijn de prijzen het hoogst en wordt de aankoop van beste exemplaren al moeijelijker Kalveren zijn er naar verhouding noch het duurst en wonden tot f 90 gekocht. Het vee is overigens, waar goede weigrond is, in den besten staat en werd in de laatste jaren niet zoo goed aan de markt gebracht. Generaal Mignon, opvolger van zijncollega Tom Pouce, heeft een bezoek gebracht aan de redactie der Parijsche Siècle, die thans eene be schrijving van den dwerg geeft. Hij is ai Jaar lang 8 palm, dus 17 centimeter korter dan Tom Pouce, en weegt ao pond. Hij is geboren in het departement Aisne en heeft vijf broeders en zus ters, van welke viereene gewone gestalte hebben, terwijl de vijfde twee jaar jonger en nog niet veel grooter is dan Mignon. ,Te Buiteburen, onder Nijemirdum, zijn twee molenmakers van de as uit den nieuwen inolcn gevalen tengevolge waarvan beiden zwa re kneuzingen heben bekomen. Aan de harddraverij, Zaterdag jl. te Beemster gehouden, hebben acht paarden deelgenomen. I)e prijs groot f 75, is behaald door het paard van den Heer C. de Wit, uit de Zijpe; de premie groot fa5, door dat van den Heer C, Laan van Twisk 0 De landbouwer Scheboldz, in den Ameri- kaanschen staat Ohio, is in het bezit van een merkwaardig erfstuk, een gebakken bijbel. Ten tijde toen in Bohemen de Regeering de bijbels trachtte te vernietigen, heeft de grootmoeder van den landbouwer den bijbel in deeg gehuld en zoo in den bakoven geplaatst, 0111 hem voor de Regecring te verbergen. Dit gebak wordt met zeer veel zorg bewaard. Men zegt dat Ds.Kuijper er te vergeefs f 6000, voor heeft laten bieden. Naar 'men beweert zal de Paus eer lang een kardinaal voor Schotland benoemen en wel in den persoon van den aartsbisschop van Edinburg, Mgr. Strain. Dan zou men in Enge land, Schotland en Ierland een kardinaal hebben. Is het bericht juist, dan is het een nieuw bewijs van de goede betrekkingen tusschen het Vaticaan en de Engelsche regeering, Het is thans de tijd waarin het zooge naamde kool-witje over beemd en veld rond fladdert. Zoo lang het als witje rondfladdert, al doet het dit ook bij myriaden, veroozaakt het geen directe schade. Indirect echter wel, want het is thans er op uit zijn eitjes, in hoop jes van 3o a 5o, aan den onderkant der te velde staande koolbladeren vast te hechten, en uit die eitjes ontwikkelt zi 1 n 1 korten tijd de ver nielende rups. Wat men dus doen kan ter ver nietiging van de eitjes, doe men; het verstan digste is, ze met den vinger fijn te wrijven en voorts niet de hulp af te wijzen van des land bouwers vrienden huisinusch, kikvorsch, pad, schalebijler, hagedis enz. Di gebroeders Los, mot een zwaar beladen schuit mot augurken van Aalsmeer te Botterdam aan gekomen, maakten hun voertuig aan de Westerbrug vast en begaven zich ter ruste. Het water wies en de trossen, waarmede de schuit aan de dukdalven gemoerd lag schoven niet, zoodat het vaartuig schuins werd gebracht en eindelijk water schepte en zonk De 2 opvarenden, genoemJe broeders, zijn verdronken- Het ongeluk is te laat bemerkt, om hulp aan te brengen Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Ingeschreven van 2 tot en met 5 Aug. 1878 GEBOREN: 1 Aug. Aagje, dochter van Cor- zij voor eeuwig voor hem verloren zoude zijn. De ziekte had nu, volgens de verklaring van den doctor, baar hoogste standpunt bereikt. Ontwaakte zij verfrischt, dan bestond er nog eenige boop op hare herstelling; in het tegenovergestelde geval zou zij haar bewustz ;n niet lang behonden, uriar den dood met rassche schreden te gemoet gaan. Isa wees op heur haar, dat bij hare komst lichtgrijs was en sneeuw wit was geworden. Haar bedroefde echtgeDoot zat voor haar bed te weenen en te bidden, terwijl de goede znster hare lippen bevochtigde met een spons in brandewijn gedoopt. Er heerschte een doodsche stilte in het vertrek; alleen het tikken van het bor- logie dat de doctor in zijne hand hield, werd gehoord. Tan minuut tot minuut hield hij een spiegel voor hare lippen, om te zien of zij nog ademde. Hij dacht werkelijk, dat zij lag te sterven. Het gelukte hem een lepeljo wijn tusschen hare tanden door te krijgen, en toen hij haar zag slikken gaf hij haar een prik kelend drankje in, dat haar pols zigtbaar met meer kracht deed kloppen. Van dien oogenblik af herstelde zij langzaam, tot dat de doctor haar met vreugde buiteu gevaar verklaarde. De zieke waande zich nog altijd in het kerkerhol opgesloten. Zij herkende niemand dan hare goede dierbare Isa en Mary, die zij voor Elice hield. Zij scheen nog altijd in de gevangencel te leven, hare getrouwe oppaster hield haar, volgens het voorschrift van den dokter, in dien waan. Maar het wordt tijd, dat wij naar Rosedale terug- keeren. De tijding, dat mevrouw Elliugwood nog leefde, dat zij teruggekeerd was en thans op den rand des grafs lag, had zich al spoedig door het dorp verspreid en kwam ook weldra ter oore van de bewoners der nelis Wit en van Elisabeth Denijs. 3 Aug. Aagje, dochter van Sijvert Bakker en Tan He- lena Koordes. ONDERTROUWD: geene. GEHUWD: geena. OVERLEDEN geene. Burgerl. stand der gemeente Barsingerhorn Ingeschreven van 3i Julij tot 6 Augustus 1878. GEBORENgeene. ONDERTROUWD: geene. GEHUWD geene. OVERLEDEN: 2 Aug. Anna Ruig, kind van Simon Ruig en van Dirkje Prins, oiïd 14 dagen. Neeltje Kaper, kind van Louris Kaper en van Aaltje Zwaktnan, oud l maand. Amsterdam6 Aug. De prijzen der aardaapelen waren heden als 'volgt: Westl. Klei- f a dito Amerikaansehe f 1,90 a 2.10; Katwijker Zand f a dito klei f Rijnsburgers f a Noord ijkers 2.20 a 4.Hillegommers f 2.30 a 5.Haarlemmers f 1.60 a |2.40; Geldersche Kralen f 1.80 a 2.50; id. Stoelenmatt. f 1.50 a 2.50. 1 Sassenheimer f 2.a Friesche Hamburgers f.-; Anvoer ruim 2000 HL. handel Snauw, daar men niet meer koopt, dan het hot hoogst noodige wjjl allo kleisoorten zeer zwak zijn. Tarwe op levering lag r. Nov. f 2.78 Rogge op 'levering lager afgegeven. Oct. f 160, 159,158,159 Maart f 168,167,166. Koolzaad f 1 lager Oct. f 395. Raapolie onvoranderd. lo. Oct. f 38. Lijnolie zonder handel. Ansjovis iets vaster. De noteering is als volgt: 76 f 22: f 75r 2d; 77r. en 78r. f 25. Alkmaar 3 Aug. Aangev. 3 Paarden f 60 a 150 9 Koeien f 180 a 220, 25 nucht. Kalveren f 9 a 25 128 Schapen f 17 a 28,Lammeren af 112 magere Varkens f 12 a 15, 190 Biggen f2.50 a, 4. 11 Bokken en Ooiten f 4 a 10, k. Bokjesct.,Boter f per kop 83 a 90 ets. Purmerende 6 Aug. Kaas: aangevoerd 300 stapel, 323 stapels middel baro f 24. a Boter f 120. a 1.30 por kg. Eijeren Kip- f 3.25 a f 3.35Eenden f per 100 st. 266 Runderen, handel vlug on de prijshoudend; 45 paarden; 154 vette Kalveren f 60 a .80 per Kilo vlug; 105 nuchtere dito f 12 a 26 per stuk, vlug; 99 vette Varkens 40 a 50 ct por kilo, stug: 30 magere ditof8al4 sug, 244 Biggen f2a 4.stug; vette 1120 Schapen, handel vlug, prijzen laag Hoorn 3 Aug. 2 hl. Tarwe f 10 2 hl. Rogge f 7 14 hl. öorst f 7.hl. 5 Haver f7 op monsrer verkocht: Mosterdz. 19.25 a Karwijzaad 17.50 a. Bootten: Witte f10.Bruine fPaardenf Duiven- f—aangevoerd heet, Erwten Grauwe fGroene f—Witte grootefl2Valef aangevoerd hl. Aaardappelen fa per heet pastorie. Susanna kon in de vervoering der vreugde die haar hart vervulde, niet spreken; zij kon slechts weenen. Mary wist niet wat zij denken moest. Zij was blijde, maar hare blijdschap was met droefheid vermengd. Zij hield oneindig ve* 1 van haar broertje, en het was haar bewust, dat, wanneer hare eigene moeder terug keerde, hare stiefmoeder en Charley bet huis moesten verlaten. Maar Lucy, arme, zachtaardige Lncy, wat zal er van u worden Hoe hard zoude het uwen echtgenoot valien n weg te jagen Lucy wachtte dien oogenblik niet af. Naauwelijks was zij overtuigd, dat de vrouw, die op sterven lag, niemand anders was dan mevr .uw Emilie Ellingwood. of al hare beschroomheid verdween. Zij was plotseling veranderd. Zij zette zich neder en schreef een langen brief, dien zij Susanna verzocht san mijnheer Elling wood ter hand te stellenvervolgens knoopte zij, met vrouwelijke kalmte en moed, voor haar zelve en voor haar kind, eenige kleederen in een pakje zamen, en verliet Toor eeuwig hare lieve woning. Zij durfde zich zelve geen oogenblik te geven om na te denken, maar doed zonder dralen wat iedere echte vrouw zonde doen. Mary liep haar weenende achterna. De verlatene vrouw keerde zich om, legde den zuigeling in het gras neder, en klemde baar aangenomen kind hartstogte lijk in hare armen vast; zich daarop van baar atwen- dei de, riep zij op een smartvollen, voor Maria nooit te vergeten toon: Gij ziet mij nooit weder! Het arme meisje kwam bitter weenende in buis, en Susanna was in een oogenblik bij haar; zij besefte den vreeselijken toestand van bare laatste meesteres en achtte haar mter dan ooit wegens bare vastbe radenheid en zelfverlcocbening. 1419 Kop bofer, per kg. f 1.30 a 150; 200 Kipp;u van f .50 tot 211300 Kipeieren 3 a f 4 per 100 stuks.Eenden f a dito Eieren f per 100 stuks. Vee 38 Paarden f 50 a 260: Koeijen f a 8 KalvercD f 20 a 29 150 Schapen f 26 a 33.— Lammeren f a 53 Varkens f 12 a 17 3 Zeugen f 30 a 45; 200 Biggen f 4.a 7. Bokken f a Geiten f a Handel stug. Voor de vele bewijzen van belangstelling en deelneming, gedurende de ziekte en het overlijden van onzen geliefden zoon ondervonden, betuigen wij onzen oprechten dank. J. NOë. J. PAUW. Groote Engelsche room of melk- schotels f I.a5. Beste geslagen koperen strijkijzers a.a5. Bruine doofpotten met koperen deksel en dito hengsel 1.75, Mooije gewerkte petroleum thee komfoortjes 1. Prachtige tafel lampen 1.75, Engelsche straatbezems die niet uitvallen O.So. Beste dubbele emmerhoenders 0.3o. Leidsch zeemleder, groot vel 0.60. Vloerdwijlen, zwaar molton o.a'i. Brood pannen 0.60. Kit.derlcijcn met blikken hoeken 0.1a. Groote zeepkoppen, zwaar blik o.ao. Zuigllesschen, compleet O.ao Nachtpitten, een grooten doos o.ao. Beste broodmessen o.3f>. Snijboonen mesjes 0.40. Waschborden met zwaar blik o.5o. Houten waschborden, die men aan beide zijden kan gebruiken 0.60 Lampen glazen 0.04. Gaz glazen 0.10. Amerikaansehe strijkijzers a.- Echte Zweedsche lucifers o. 10. Beste Engelsohe schoensmeer, per potje o. to. Zware eiken keukenstoven, bruin geschilderd. o.45. 100 beste Spaansche wijnkurken o.5o. Extra fijne Engelsche handzagen, per duim „O.07J SCHAGEN. Groote voorraad Zigten, Walbakkers, Ameri kaansche mestvorken en ijzeren voederbakken voor varkens. 4846 Zoodra Dr. Crosby verklaard had, dat de zieke zich buiten gevaar bevond, werd zij; met zijn goedvinden, naar de pastorie vervoerd, waar zij met Isa en Mary hare eigeno kamer betrok, die, als een ziekenkamer ingerigt, van alle gemakken voorzien was. Susanna maakte mijnheer Ellingwood bekend met al de omstan digheden, welke bij het vertrek van Lucy hadden plaats gehad, want hij wist tot op dien oogenblik niets moer dan dat zij vertrokken was. Hij waa zeer aangedaan en zcido met een diepen zucht: Ik vrees verkeerd te hebben gehandeld door haar te huwen, daar ik slechts eene broederlijke gene genheid voor haar gevoelde. Zij zeide alleen, hernam Susanna: Ik denk,dat hij mg mijn kind nooit ontnemen zal. De brief van Lncy aan mijnheer Ellingwood strekte om hem ten aanzien van hare genegenheid een beter inzigt te doen verkrijgen, want zij schilderde daarin al de liefde, welke zjj vroeger zoo zorgvuldig voor hem verborgen had gehouden. Zjj sloot haar brief met de woorden: Gii zult mij nooit wederzien, ik zeg u vaarwel, voor eenwig vaarwel! Vfordi veriolgd

Schager Courant | 1878 | | pagina 5