min HPIIÜILS. MAGAZIJN Westf'riesche Bank Burgerlijke Stand der gemeente Scha gen Burgerl. stand der gemeente Haringcarspel Correspondentie. Timmerman, Blaauboer en Co., te Schagen Kapitaal f 400.000, De Directie. Bezorgt alles franco aan huis. Te Akkrum is bij de hardraverij van paarden onder den man, de prijs van f 100 gewonnen met de Koningin, van den Heer H. Gelders, te Burum. Bij die met paard en chais behaalde het paard van den Heer J. R. Woudstra, te Wolvega, den prijs, een zilveren trekpot met onderstel. In het krankzinnigengesticht Burgholzli, in het kanton Zurich, zat stdert eenigen tijd zekere Stanb opgesloten, aldaar algemeen bekend als schut terkoning. Hij beweerde echter volstrekt niet krankzinnig te zijn en wist aan zijne vrienden brieven te doen toekomen, waarin hij verzocht alles in het werk te stellen om zijn ontslag te verkrijgen. Toen alle aanzoeken, door hen gedaan, niet baatten, hebben de vrienden eenvoudig den schutterkoning uit zijne cel op de derde vetdie- ping van bet gebouw gehaalden medegevoerd. Natuur lijk vindt deze AmeriSaansche manier van handelen bij de justitie weinig bijval, zoodat zij de zaak onder zoekt. Omtrent do reparatie der geschilderd*, glazen van de Hervormde kerk te De Rijp kan nader worden ge meld, dat twee daarvan geheel afgewerkt zijn en wel zoo, dat ze door een ieder wegens hun fraaiheid zeer geroemd worden Door de voltooiing van het geheele werk zal het kerkgebouw zeer in aanzien toenemen^ Woonsdag heeft aan het spoorweg station Fra- tosti in Rumanië een vreeselijke ongeluk plaats gehad. Bij het inladen van kistjes met dynamiet in een spoo wegwaggon, lieten een paar Russische soldaten een kistje vallen waardoor niet slechts dit ontplofte, maar ook die welke reeds in den waggon geladen waren of in d t onmiddellijke nabijheid stonden. Vijftig soldaten werden gedood en 35 voor 't mcerendeel ernstig gewond. Bo vendien werden 6 spoorwegwagens totaal vernield en het stationsgebouw belangrijk beschadigd. De heer F. W Schroeder, die, naar hij beweert, het middel moet hebben gevonden een luchtschip te sturen, is te New York aangekomenom aldaar een grooten toestel te doen vervaardigen, waarmede hij in September eene reis naar Europa deukt te doen, en dat wel hesn en terug in 5 dagen. De ballon zal uit met gomelastiek gevoerde zijde vervaardigd wor den en uitwendig don vorm eener sigaar vertoonen De vulling zal bestaan uit koolwaterstofgas. Dingsdag avond werd kardinaal Franchi ongesteld, «n zijne ziekte nam met de meeste snelheid toe. Hij was aangegrepen door dePeruiciosakoorts,de gevaar lijke koorts, die in Rome zooveel slachtoffers maakt cn die ook Victor Emmanuel deed sterven. De kardi naal kreeg Woensdag morgen een bezoek van den H Vader, werd vervolgens voorzien van de HH Sacra menten der stervenden en overleed nog denzelfden avond. Groot was de smart van Leo XIII, die den volgenden morgen een plechtig Requiem voor hem hield en in een schoone rede de deugden en hoeda nigheden van den overledene verkondigde. Alessandro Francbi werd den 25 Juni 1819 te Rome geboren uit eene burgolrjko familie. Hij deed schitterende studiëa en werd in 1841 doctor in de godgeleerdheid. Kort daarna kreeg hij eene betrekking bij hot staatssecretariaat, weid in 1852 eerekamerheer ■en in het volgende jaar zaakgelastigde ad. int. in Spanje. In 1856 ging hij als nuntius naar Toscane, en op den 6 Juli van dat jaar werd hij door Pius IX tot aarts bisschop benoemd en geconsacreerd. De revolutie deed hem Toscane verlaten, en nu werd hij secretaris van •de gewone kerkelijke zaken. In 1868 ging hij als nuntius naar Madrid en keerde van daar naar Rome terug om het Concilie bij te wonen. De Paus gaf hem in 1873 het purper. Leo XIII benoemde hem tot Staatssecretaris en ontving van hem in den korten tijd van zijn bestuur de uitstekenste diensten. Zijn dood is een zware slag voor den Pau-q met wiens plannen en denkbeelden hÜ ten zeerste overeenstemde. Een ondernemende slagter te Keulen is dezer dagen naar Amerika vertrokken, ter aanwezenlijking van het plan om eene geheele scheepslading ossen en varkens in Noo:d-Amerika aan te koopen en in Duitschland in te voeren. t Te Berlijn leefde nog voor eenige weken een bemindot, en dit hielp mij mijne liefde voor u over winnen. Nu kan ik zeggen, dat ik waarlijk gelukkig ben. Met mijne hartelijken groeten aan de dierbare Mary en de getrouwe Susanna en mjjne dankbe tuiging voor hare aan mij botoonde liefde, noem ik mij, zoo als vroeger, Uwe opregtc vriendin, Lucij W. WOODFIELD. P.S. Met dit schip zend ik eenige kleino gesehenken aan de geliefde bewoners van liosedalehet zal mij een streelend genoegen zijn, wanneer zij die als van eene oude vriendin aannemen. Emilie had onder het lezen van den brief geen enkel woord gesproken. Bij het slot nam zij den haar lok uit de hand van haar echtgenoot; zij besproeide dien met hare tranen, en met de woorden gezegende jongenk kuste zij haar echtgenoot op het voorhoofd en verliet de kamer. Mijnheer Elllngwood is thans nog leeraar te Rose- dalebij al zijne bezoeken aan de zieken on behoef- tigen wordt hij vergezeld door Emilie en zuster Isa die in het kerspel algemeen bemind zijnmaar het is opmerkelijk, dat de stem van den goeden leeraar altijd beeft, wanneer hij geroepen wordt om dezen plegtigen zegen uit te spreken Wat God vereenigd heeft, zal geen menschelijk wezen scheiden. grijs echtpaar, en genoot ondanks zeer hoogen ouder dom zij hadden deu gouden bruiloft lang achter den rug eene go-de gezondheid. Acht dagen geled-in werd de vrouw ziek en Donderdag stierf zij. De droef heid van den bijna negentigjarigen grijsaard ging alle beschrijving te boven, en daar hij door aden, die hem kenden, zeer geacht werd, was de deelneming groot. Den dag na het overlijden zijner vrouw kwam het dienstmeisje hem wekken, doch zij kreeg geen ant- wootd, en opende daarom de deur zijner slaapkamer waar zij het lijk vond van den ouden man Hij had zich door ophanging van het leven beroofd. Dingsdagmiddag begaf zich vrouw Hiernaux, 66 jaren oud, wonende te Cozcé, naar haar veld, om te zien of het graan in de schuur gebracht werd. Nabij het veld werd zij door een onbekende aangevallen, die haar met een hamer op het hoofd sloeg, haar op den grond wierp en nog verscheidene slagen toebracht, tot hij zeker was, dat zijn slagtoffer dood was. Daarna maakte hij een put in den grond, stak het hoold van het lyk in den put, en verminkt het lijk van zijn slachtoffer op een aifschuwelijke wijze, 's Avonds gin gen de kinderen naar hare moeder zoeken en vonden haar in dien rampzaligen toestand. De moordenaar was gevlucht in de richting van Leers-Fosteaux, en heeft een nacht in het veld doorgebracht. De inwoners be merkten hem des morgens zonder klompen en mat bloed bevlekt, en leverden hem over aan de grendar- raen van Thuin, bij Carleroi. Zijn naam is Lavard'home; men beweert dat hij niet bij zijn volle verstand is. Toon de cipier der gevangenis hem vroeg, waarom hij de vrouw had vermoord, antwoordde hij barsch:. Er is niemand die kan bewijzen, dat ik haar gedood heb." Uit Friesland meldt men dat het verbazend groot aantal hectaren land, dit jaar met aardappelen bepoot uilermate goede vruchten belooft. De land bouwers hebben dus hoop op een rijken oogst en de aardappelmeel-fabrikanten verwachten, tengevolge van den overvloed, goedkoope grondstof te zullen bekomen. Do handel bij vooruitbedongen koop staat dan ook geheel stil, hoewel de landbouwers gaarne de omzetting tegen don ouden prijs van f 1.25 per hectoliter zouden wenschen. Op den dag, dat in de afgeloopen week het gerucht liep van een moordaanslag op Prins von Bts- marek, was deze juist bezig, zich heel rustig te laten wegen. Vergezeld van zijn oom Wilhelm zag men hem het rijtuig verlaten, waarmede hij een toertje maakte in de omstreken van Kissingen, en zich te voet begeven naar een kiosk, waar een industriëel een balans heeft opgerigt ten gebruike van do baders, die nieuwsgierig zijn naar deu invloed van de bladen op hun embonpoint. De prins ging op den fauteuil zitten en de wijzer van den weegtoestel teekende onmiddelijk 234 oude ponden en 10 gram. De industriëel constateerde met heel wat strijkages, dat Z H. 13 pond meer woog dan verleden jaar. De Prins zeide niet voel, maar sloeg een bezorgden blik op de onderste knoopen van zijn jas en gaf den weger een thaler. ngesclireven van 9 tot on inet 12 Aug. 1878. GEBOREN: 11 Aug. Wilhelmina Jolianna, dochter van Cornelis Anthonij Cau en van Jolianna .laconiina van der Pant. ONDERTROUWDgeene. GEHUWD: 8 Aug. Jan Groet, weduwnaar van Dieuwertje Tiel en Neeltje Klos, weduwe Cornelis Hofland te Schagen. OVERLEDEN 10 Aug. Willem Mol oud 74 jaren 4 maanden echtgenoot van Maartje Ztvaag. GEBOREN geene. ONDERTROUWD: 8 Augustus. Pieter de Vries, jm. en Oukje Mantel jd. GETROUWD: 9 Augustus. Simon Kuilboer, weduwnaar van Trijntje Weel, oud 29 jaren, wonende te Haringcarspel en Jantje Hoogebootn jd. oud 21 jaren, wonende te Warmenhuizen. OVERLEDEN7 Augustus. Arie Glas, oud 4 maanden, zoon van Pieter Glas en van Sijtje Burger. Mark t berichten UTRECHT 10 Aug. Ruwarige Tarwe f 12.a 13.Tatwe 10.a 11.—; Rogge f 7.a 7.75; Boekweit f 7.50 a 8.I). Bootten f 10.a 10.50; Haver 5 a 6.Aardappelen f 2,50 Koolzaad f a Eieren f 4.a 4.50; Weiboter f 1.a 1.105 Boter f 1.30 a 1.50. Op de Veemarkt waren 499 stuks Veeaangevoerd; prijzen f 200 a 280. Alkmaar 10 Aug. Aangev. 5 Paarden f 65 a 425 19 Koeien f 190 a 260, 16 nucht. Kalveren f 7 a .25 105 Schapen f 17 a 28,Lammeren af 81 magere Varkens f 12 a 18, 181 Biggen f2.50 a, 4. 7 Bokken en Geiten f 4 a 9, k. Bokjes ct., Boter- per kop 90 a 100 ets 12 Aug. 5 Koeijenf210 a 250. 177 vette Kalveren f 40 a 80 6 nuchtere Kalveren f 8 a 19. 704 Scha pen f 20 a 34. 90 vette Varkens 45 a 44 c. per kg. 30 magere Varkans f 12 a 17. 3 1.75 4 stapels middelbare f 25.50a Boter f 1.10a 120.per kg. Eijeren Kip- f 3.— a 3.50Eenden f per 100 st. 399 Runderen, handel vlug cn de prijshoudend; 23 paarden-, 152 vette Kalveren f 60 a .80 per Kilo, vlug-, 78 nuchtere dito f 14 a 30 per stuk, vlug; 60 vette Varkens 44 a 54 ct per kilo, stug: 20 magere ditof8al4 sug, 301 Biggen f2a 5.stug; vette 2134 Schapen, handel vlug, prijzen hoog. Hoorn 10 Aug. 2 hl Tarwe f 11.hl. 2 hl. Rogge f 7 61 hl. Gerst f 6.hl. 4 Haver f 5.op monsrer verkocht: Mosterdz. 19. a 19.50; Karwijzaad* f 17.75 a f Boouen: Witte f 11 a 12; Bruine fPaard enf Duiven- f aangevoerd heet, ErwtcnGrauw e fGroene fWitte groote f 12.Vale f aangevoerd hl. Aaardappelen f3.a 3.20 per heet. 1419 Kop boter, per kg. f 1.40 a 1.5 0;Kippen van f tot 10200 Kipeieren 3.75 a per 100 stuks.Eenden f—.dito Eieren f per 100 stuks Vee 20 Paarden f 65 a 275; Koeijen f aj 6 Kalveren f 19 a 32 150 Schapen f27 a 33.-5 Lammeren f;a145 Varkens f 9 a 17; 4 Zeugen f 30 a 50; 380 Biggen f 4.a 7.50; Bokken f a Geiten f a Handelstug. Noch van Bn. v. II. noch van den Heer v. d. S, voor dit blad iets ontvangen. 1 Advcrtentien. Voorspoedig bevallen van eene dochter. JOHANNA JACOMINA CAU van deu Pant Schagen 11 Augustus 1878. ONDER DE FIRMA Directeuren: P. TIMMERMAN Dz. J. M. KOELMAN. I. BLAAUBOER Jbz K. E. NUMAN. Hoofdelijk aansprakelijk voor het geheel. De Vennootschap WESTFRIESCHE- 8 ANK. onder de firma TIMMERMAN, BLAAU BOER en Co. te Schagen, neemt geld in depót tegen eene rente, verschillende naar mate van den tijd en de voorwaarden bij de overeen komst vast te stellen. 4^83 Plaatst geld onder borgtogt, hijpothecair ver band enz., belast zich met den in- en verkoop van effec.en en in het algemeen met die werk zaamheden, welke tot het Bankiers- en Kassiers vak, kunnen gerekend worden te behooren. Het Kantoor wordt gehouden aan de markt te Schagenen is geopend iederen werkdag van 9 12 uren. Op nieuw in voorraad alle soorten van Mahonie- Eiken- en geschilderde Meu- r - Sjm beien en Spiegels en dergelijke artikelen, 3 alsmede een flinke partij Brusselsche en Kuilenburger stoelen in verschillende prijzen en Mo dellen, ver.ler Mahonie- Eiken- en geschilderde Ka binetten, Linnenkasten, Tafelkastjes, Penantkasjes, Kisten, Wasehtafels met en zonder marmeren blad Fauteuls met trijp, stroo of biezen zitting, Secretaires Chiffonières, Nachtkasjes, Bloemstanders met porce- leinen pot, Werktafeltjes, Werkdoozen in Mahonie- en Japanwerk, Tabouretten, ronde en vierkante Stoven, Boekhangers, Briel hangers, Dam- en Schaakspellen, Casinetten en statie gordijnen, stokken en dito knop pen in mahonie en zwart. Verder ontvangen eene nieuwe voorraad ronde ovaal en vierkante Spiegel» in mahonie en zwart en vergulde lijsten, geschil derde Tafels met en zonder gedraaide pooten eni 4853 UEd. Dw. Dn. kl. VISSER. Purmerende 13 Aug. Kaasaangevoerd 372 stapels

Schager Courant | 1878 | | pagina 3