CP0DÜIE 1EHMPUC 00 Eft 8NH0F37SDBN (iPRipj iffiirai; van Landerijen i of 2 jo\gi:\s. Wordt gevraagd: FATSOENLIJK DASUEISJE. BOEK- COURANTDRUKKERIJ. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen- Ingeschreven van 17 tot en met 19 Sept. 1878. GEBOREN: 18 Sept. Elbregt, dochter van Klaas Kos en van Antje Ellen. Marktberichten Advertcntien. AFDEELING SCHAGEN EN OMSTREKEN. INSCHRIJVING DRIE KAPITALE OP ZATURDAG 5 OCTOBER 1878 TL li \llSI\Gi:!UI<)ll\ vier jaren worden verhuurd: 23 peiceelen Weiland en 1 perceel Bouwland. 1 perceel Weiland, voor ean tijdvak van ACHT JAREN 5 perceelen Bouwland. vormog eng. Al» ten opmerkelijk en welligt in Nederland nog nimmer voorgekomen feit voegt het blad hierbij, dat deze patriarschen in één huis te zamen wonen met hun zoon en zijne vrouw, hun kleinzoon en diens echtgenooie benevens de kinderen van dit laatste paar. Alzoo vier opvolgende geslaohten, levende onder één dak, eu dit sinds jaren en in de beste harmonie ONDERTROUWD: Geone. GEHUWD: Geene OVERLEDEN: 17 Sept- Dif.tje Smit oud ruim 1 jaar dochter vnn Uitbrand Smit en van Neeltje Asjes Schagen 19 Sept. aangevoerd 20 Paarden f 50 a 275 25 Veulens f 90 a 150Ossen f a 9 Stieren f90 a 130; 40 Geldekoeijen 180 a 220; 35 vette dito. f 210 a 300 30 Kalikoeien f 210 a 285; Vaarsen fa 10 Nuchtere kalveren f13 a 23; 8 Rammen f 60 a 70; 500 magero Schapen f 22 a 28; 500 dito vette f 28 a 35,Overhouders f a170 Lam meren f 18 a 24.3 Bokken en Geiten, f l.a 5; 30 magere Varkens f 11 a 20, 70 Biggen f 4.— a 6.— 60 Konijnen 10. a—50.; 40 Kip- f 0.30 a 1.75; 30 Eenden f 50 a 60 Duiven f af— 250 Ki'ogr. Boter f 1.26 a 1.40 200 Kaas per kilogr. f 35 a 40. 2500 Kip. eieren f3.50 a 3.60 Eend-eieren a Uitgeest 18 Sept. De aanvoer en besteede prijzen ter markt van heden waren als volgt: 5 Koeien f 180 a f 259 Paarden f a nuchter Kalf f a 105 Schapen f 31.50 aLammeren f a per stuk; 2 vette Varkens 50 ct. per kilo. 19 Biggen f5.50 a 28; 207 koppen Botor [van 0.65 kilo] 88 a 0.95; 490 Kipeieren 3.50 a 4.per 100 st WORM iRVEER. 18 Sept. Kaas: aangevoerd 34 stapels; hoogsto prijs voor kleine f 29.50, voor mid delbare f por 50 kg. HOORN, 19 Sept. KaasTer waag gewogen 292 stapels, wegende 77826 kilo. Hoogste prijs; kleine Éooi-f id Gras-f 36.Commissie id. f34. per 50 kilo. AMSTERDAM, 19 Sept. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Noordwijker Zand f 2.75 a f 5.Hillegommer dito f 3.a 5.Geld Stoelen- matters f3.50 a 4.dito ronde Wolkammers f 2.50 a 2.60, dito Eng. f2.a 2.80. dito Cardonnersf2 a 2.10, Friesche Jammen f3.20 a 3.50; dito Engelsche f2.10 a 2.40, Zeeuwsche Spuische Jammen f3,50 a f 3.80, dito Flakkeesche f a Nijmeegsche blanken fSaksische fBeverwijkerg f 4.25 a 5-35, Katwijker Zand f4.80 a. 5.10 Aanvoer iets beter handel in Zeeuwsche en Friesche levendig i Geldersche gering. Tarwe op levering f 1 lager. November f 273. Rogge op levering weder iets lager. October f 147- 146, 145 Maart f 157, 156. Koolzaad, Raap en Lijnolie zonder handel. Ansjovis onveranderd. won zou. Mijn heer Desmarais zelf was bij iedereen geacht om zijne zachtmoedigheid, zijne edelmoedigheid, zjne goede raadgevingen en zijn aartsvaderlijk hoofd, dat door grijze haren overschaduwd was. Wat drommel ging een oproermaker als Deboile was bij zulk een braaf man doen? Hij ging er een werktuig zoeken- Bij al zijne goede hoedanigheden had de heer Des marais slechts een gebrek, maar een gebrek, dat in revolutie-dagen verschrikkelijk is, namelijk: de manie om buiten zijn sfeer te gaan en in Je publieke zaken eene rol te spelen. Daar zijne confraters als ware hij een orakel naar hem luisterden, had de koopman, in weêrwil van het oude spreekwoord, gemeend dat hij profeet in zjjn eigen land was. „De kardinaal gaat te ver!" had hp eerst gezegd, zonder te weten waarom. De kardinaal bereidt zijn eigen val!" had hij er weldra bijgevoegd. Daarna was hij zelfs op zekeren dag zoo ver gegaan van uit te roepenWij worden niet geregeerdMen moet den koning inlichten on Frankrij k redden Zoodoende was de heer Desmarais de chef geworden van hetgeen men te Borbeaux de kleine Fronde noemde. Deze stelling had hem het voorzit terschap van de kamer der notabelen doen innemen, en hij droomde er van om-van daar op tc klimmen tot eene bestemming, welke hij zelf niet best had kun nen omschrijven. De Prinses van Condé had hem ten laatste geheel en al het hoofd op hol gebragt door hem op het stad huis te zeggen Ach, mijnheer Desmarais! wat zou alles beter gaan, als Mazarin zoo verstandig was als gjj! Dure-Teste had al deze bijzonderheden in weinige uren vernomen, en in zichzelven zeggende Dat is de pop, welke wij noodig hebben, ging hij regelregt naar den beer Desmarais. Voor de papieren, welke den tribuin in naam der Gedurende eenigen tijd achten wij ons ver plicht, de aandacht der zieken te vestingen op de merkwaardige eigenschappen der teerkapsules van Guyot, ingeval van verkoudheid, catharren, teering en andere aandoeningeu van de bronches en longeD. Eene zaak heeft ons echter bijzonder getroffen, namelijk, dat vele personen, die in onze phar- inacie wonen om dit geneesmiddel te vragen, den naam zijn vergeten en het naschrijven met den naam van pillen, globules, ja zelfs pastilles. Als men zich direct tot ons huis wendt, is het ons gemakkelijk het geheugen van den koo- per te hulp te komen, maar dit is niet altijd het geval als men zicli elders aanmeldt otn ge noemd geneesmiddel te verkrijgen en dat kan tot nadeelige gevolgen aanleiding geven. Wij verzoeken daarom de koopers vriendelijk den naam van teerkapsules van Guyvt wel te willen onthouden. Ten einde elke dwaling te voorkomen, gelieve men zich vooral te herinneren, dat de haud- teekening Guyot in drie kleuren gedrukt is op het etiquette, dat zich op elke llucou moet bevinden. Verkrijgbaar bij W. A. Hazeu en verder in de meeste apotheken. om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden een Adres bureau Schager Courant. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER van leerlingen voor de TEEKENSCHOOL alhier, (curctts i87»/79), zal gehouden worden op ZA TERDAG 28 SEPTEMBER a.s., 's avonds ten zeven uie, op de bovenzaal van de Posthoorn en worden belanghebbenden hierop bij deze attent gemaakt. Onderwijs zal worden gegeven van Octobeii tot P° Maart in bouwkundighand- en orna- mentteekenen- De voorwaarden tot toelating zijn: f 1.75 per maand telkens vooruit te voldoen, in handen van den onderwijzer voor bouwkundig en f 0.90, per tnaand op dezelfde wijze voor handteekenen enz., het eerste twee en het andere eenmaal per week. Voor nadere informatie vervoege men zich bij de onderwijzers J. ROGGEVEEN VVz. en T. J. GIELEN. N.B. Bij deze gelegenheid zullen de prijzen worden uitgereikt voor de curcus 18 77/78, waarbij alle leden der af deeling (BOUW KUNST) bij deze worden uitgenoodigd. Condé's gezag verleende, werden de deuren van den burger wagewijd voor hem geopend. In de familie-zaai had een zeer treffend tooneel plaats. Do keur der burgerij en der overheid was er ver gaderd. Men zag er mede onderscheidene uitstekende leden vau de geestelijkheid cd den adel. Overa! bloemen, lichten, ververschingen, tooisels, fluweel, g-.ud, edelgesteenten, violen, dansen, vriende- lijko blikken, vrolijke glimlagchen, alles wat getuift van rijkdom, vreugd, eendragt, wolkeloozeu voorspoed, en dat alles zaamgevat in mejufvrouw Desmarais, die onder haar krans van witte rozen schitterde. Men las op het verhelderde, vroljjke gelaat van den koopman: „Dit is de schoonste dag mijns levens!'' op de opgeruimde aangezigten der geuoodigdeo: „wij verheugen ons allen in een zoo wel verdiend geluk!" en op de jeugdige voorhoofden van Henri Du Val eu van Angéliqne Desmarais, die, elkander bukkend, hunne zwarte en blonde haren vermengden, hunne zwarte eu blaauwe oogen in elkander' spiegelden, terwijl cj)ne mannelijke kracht hare 'maagd lijke bevalligheid des te beter deed uitkomen„Is zooveel geluk geen droom, en zullen wij er niet uit ontwaken?" De ontwaking moest werkelijk, zonder dat iemand er iets van wist, door de aankomst van Dure-Teste bewerkt worden. Toen hij de zaal binnentrad, had mijnheer Desmarais juist de pen opgenomen, om het huwelijks-contract van Angélique en Henri te teekenen Op het noemen van den roemrijken naara van Condé legde de burger zijn pen neêr, en vergat alles om den onbekende te groeten. Dure-Teste verontschuldigde zich met zijne gewone welsprekendheid, liet de groote woorden van staats zaken klinken, en aldus den kocpman inpakkende nam bij hem meê in zijn kabinet. Daar bewees hij met weinige woorden, dat Bordeaux van hem diensten en geene feesten noodig had, dat hij zich zclven aan de redding vau den koning van op D1NGSDAG i5 OCTO- REI» 1878, vooriiiiddags 10 4tire, in het R EGT HE IS tu Uithoorn, van: inet ruiin 82 hectaren uitmuntend vruchtbaar IFEI- of HOOILAND en DIJKC.RONÜin den zoo gunstig bekenden nolder de Eerste bedijking der Mijdreehtsche droogmakerij, ge meente Mijdrechtgelegen aan, en ten zuiden van den rijweg, de Mijdreehtsche Zuvve; de gronden vrij van huur I Januarij 1879, de gebouweu I Mei daaraanvolgende, in perceeleu en hij combinatiën, uitvoerig omschreven hij ■lotitiën met kaart die van I October e. k, verkrijgbaar zijn, ten kantore van den Notaris B O E R L A G E te Uithoorn, waar de veilconditiën met uittreksels uit het kadastrale plan eu den legger in tljds ter lezing en inzage zullen liggen en nadjre inlichtingen zijn te be komen. in de herberg ,,'t Fortuinvau G. KATER, A. Door het algemeen burgerlijk armbestuur der gemeente Barsingerhorn czal voor het tijdvak van B. Door het IFeezen-armbestuur der gemeente Barsingerhorn c.a., zal worden verhuurd: voor een tijdvak van VIER JAREN Breeder bij biljetten omschreven. De voorwaarden waarop deze verhuringen zullen plaats, hebben liggen ter inzage ten kantore van P. STUURMAN te Barsingerhorn, alwaar nadere infortnatiën kunnen worden verkregen. Aan de BOEK- en COURANTDRUKKERIJ van Wed. D1DERICH te Schagen, kunnen da delijk geplaatst worden Frankrijk verschuldigd was, dat de prinsen op hem rekenden voor de groote zaak der Fronde, eu hem verzochten het adres aan het volk te toe kenen, dat den volgenden dag in de stad moest worden aange plakt. Mijnheer Desmarais las dit adres, dat wijselijk gematigd was, en plaatste zijne handtekening, met innige zelfvoldoening, nevens die der prinsen en prin sessen. Die ingepakt! dacht Deboile, toen hij het papier in zijn zak stak. En zich zoo goed mogelijk verontschuldigende, zeide hij ouder het heengaan: Tot morgen! terwijl de burger langzaam naar zijn salon terugkeerde. Hij was dezelfde man niet meer, dit viel iedereen in het oog en zijner dochter vooral. Met geheimzinnigheid groote gebeurtenissen aan kondigende, met de voornaamste lede® der kleine Fronde ffuisteionde, stelde hij de teekening van het contract uit tot over acht dagen. De violen zwegen, de dansen hielden op, de aangengten verduisterden. De menigte der gonoodigden ging uiteen, de vreugde werd tegelijk met do luchters uitgedoofd, en Angélique, in tranen badende den koopman inde armeu vallende, vraagde: Wat i» er dan toeh gaande, vader? Niets, kind; ik heb een pligt te vervullen; gij zult er geene sehode bij hebben, dat gij oenige dagen vracht. Uw contract zal over acht dagen door de prinsen op het stadhuis worden geteekend. Angélique begreep slechts een ding, namelijk dat haar geluk was uitgesteld, welligt vernietigd! En terwijl de hoop in haar hart wankelde, viel haar krans van witte rozen, die van haar hoofd was losgegaan, met hare tranen op het in den steek gelaten huwelijks contract. Wordt cercolgd

Schager Courant | 1878 | | pagina 3