VEI1KOOP NA AFLOOP BAL. JWOflPBR- Hoorn. Brood- Beschuit en Koekbakkerij, De Notaris DONKER, i M arktberich ten CbrrcsspOiidenlic. Advertentie». Jb. SWAN. IJZERHOUDENDE Ql'INA LAROCHE fluor zickelijKtn toestond van den eigenaar. publiek; veikoopen: HAANDAS 14 APRIL 1879 (2e Paasclidag) 't JLied van Moeder, en Daar is Mijnheer! usiiaiBQiaiiai&apaki Wijnen, Likeuren, Binnen- en Buiten!. Gedistilleerd. ging de vergadering over in comité ter behan deling van ingezonden bezwaarschriften betrek kelijk den hoofdelijkeo omslag. Den I dezervierde de Schaqer Harmonie kapelin de tot dat einde smaakvol gedecoreerde zaal van den Heer A. Knikker, haar tienjarig bestaan. Het feest werd door een bal, onder de directie van den Heer Polak, besloten. Den 3i Maart werd te Kolhorn in eene buitengewone vergadering van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, departement Kolhorn eene eereniedaille, benevens een vereerend getuigschrift uitgereikt aan I'. de Leeuw, wegens zijn kloekmoedigheid betoond bij den brand der boerenhofstede Kieftenburg. in deze gemeente. De getrouwe opkomst der leden, benevens 't groot aantal medegebragte gasten, getuigde var. de groote belangstelling; de kolfbaan van dtn Heer D. Kist alhier, was voor deze avond fee tel ijk versierd en flink bezet. Met een toepas selijke rede, van den voorzitter de lir. van Berktim werd de medaille aan P. de Leeuw ter band gesteld, terwijl P. de Leeuw in eenvoudige bewoordingen 't bestuur zijnen dank betuigde voor zooveel eer; 't was hem aan te zien dat bij gevoeliger was, dan 't hem in dit oogenblik mogelijk was, om in woorden te betuigen. De kwartetvereeniging gaf eenige prachtig gekozen zangstukken ten beste, ook werd ei nog een tooneelstuk|e opgevoerd, wat; {zeer in den smaak viel, zoodat het geheel een waren feestavond kon heeten. Te Nieuwe Niedorp is eene bergplaats van bout en turf door het vuur vernield. Met groote krachtsinspanning bleef de aangrenzende R. C. kerk behouden; evenwel beeft »ij eenige schade geleden. Vermits van het particulier entrepot voor gezouten vleesch te Helder geen gebruik meer wordt gemaakt, is bij resolutie van den Minister van financiën dat entrepot Opgeheven. Door aannemine van de voorwaarden waar- O op de gemeenteraad van Alkmaar grond afstond aan den heer Bosch Reitz, is de stichting van een kunst-boterfabriek aldaar verzekerd. Een bemiddeld Amsterdamsch burger is onlangs op hoogst onaangename wijze bestolen Deze heer bezat namelijk een kunstgebit en had nog twee andere dergelijke instrumenten om te voorkomen, dat hij in ongelegenheid wezen zou, mocht er soms eene defect raken. Eene dienstbode, aan wie wegens wangedrag door dezen heer de dienst opgezegd was, bleek op een goeden morgen bet buis verlaten te hebben Meteen vermiste de meester alle drie zijn gebitten. Vermoed wordt dat de dienstmaagd die meenam oin zich op deze wijze te wreken. Een timmermansknecht M. d. B; van Rin- sumageest, i!\ jaren oud, is sedert i5 bebr. spoor loos verdwenen. ,s Avonds om 10 uren is bij van Brantgum huiswaarts gekeerd. Hij had een zilveren tabaksdoos, gouden horloge en porte- monnaie met zilveren beugel bij zich met p. m. f IO aan contanten. Men weet niet of aan ongeluk of aan misdaad moet worden gedacht. Een correspondent van Dailij News bericht weder eens iets van Edisoti,s vinding, omtrent de verdeeling van het electrisch licht. Edison heeft onlangs in zijne werkplaats veertien lampen laten branden, waarvoor de eleclriciteit opgewekt werd door een gewone Gramme-machine van aj paardenkracht. Het was een vast, wit licht, veel beter dan gaslicht en dubbel zoo sterk. De uitvinder zegt dat hij nu electrisch licht voor huishoudelijk gebruik kan leveren voor minder dan de helft van betgeen gaslicht kost. Geheel in den aard van den uitvinder ligt bet, dat bij nu nog voortdurend op verbeteringen zint. De snelpersen zijn door de administratie der belastingen verklaard te zijn molens en op dien grond de boekdrukkers aangeslagen als molenaar. De landsdrukkerij beeft thans eene zetmachine en waarschijnlijk zullen, zoo dit model beter, aan de bedoeling beantwoordt dan vroegere ook vele boekdrukkers tot het aanschaffen er van overgaan. Maar nu rijst de vraag: onder welke rubriek de heeren van de belastingen dit werktuig zul len brengen, dat toch ook bij de wet van 1819 niet bekend was. Daar bet toetsen heeft, zullen ze mogelijk onder de klasse muziek-instrumenten worden opgenomen en de boekdrukkers, behalve als molenaar, ook een patent als muzikanten moeten nemen als dit er is, wat wij twijfelen. Zoo liet niet bestaat, des te beter. Te Groningen hebben zich een aantal Duitse hers, jongelieden, tot een club gevormd, onder den naam van «Deulscher Kaufmanniscker A erein." Zij stellen zich ten doel, eveuals der- gelijke vereenigingen in Dnitschland en in enkele groote stedeu van ons land. den leden gelegen-1 heid te verschaffen tot een nuttig en gezellig verkeer. Te Oirsbeek is zekere Lenssen, landbouwer 72 jaar oud, bezig zijnde met zijn broeder een kar leem te laden, eensklaps in den kuil gestort met het Ongelukkig gevolg dat bij onder de nedervallende aarde werd bedolven. Zijn broeder, die zich met groote moeite reilde, ging onmid- delijk met een voorbijganger aan het werk, om hem te helpen; doch toen zij hein uitgegraven hadden, was hij reeds een lijk. Voor eenige jaren kwam te Parijs eene jeugdig Italiaansche dame en vestigde zich met terwoon in een klein fraai hotel in den Faubourg du Roule, dat weldra de verzamelplaats werd van een aristocr.itischen kring. De dame droeg den naam van een Italiaansche graaf, die voor vier jaren gestorven was en van wien zij zeide de vrouw geweest te zijn. Zij gat prachtge diners en feesten in haar hotel dat onder anderen door vele diplomaten werd bezocht.Tot haren aanbidder behoorde ook esn jeugdig Amerikaan, die liet hart der sclioone scheen gewonnen te hebben Althans z\j stemde toe in een huwelijk. Ilare papieren waren in volkomen orde en de gewone formaliteiten waren volbracht. Het huwelijk werd gevierd. Maar hoezeer waren de genood igden verrast, toen te midden van bet huwelijkfeest een commissaris van politie in bet hotel verscheen en de jongehuwde verzocht plaats te nemen in een voor .de deur staand rijtuig. Wat was er voorgevallen? Waarom werd de dame onver hoeds in verzekerde bewaring genomen? Met zekeiheid weet men bet nog niet; maar volgens, een der Parijsche bladen zou zij niet de wettige vrouw geweest zijn van den Italiaanschen graaf wiens naam zij droeg, maar zijne niaitresse. De graat zou na den dood zijner gemalin met haar naar Florence getrokken zijn, waar zij doorging voor zijne wettige vrouw. Vóórdat zij hein op baren weg ontmoet bad, lind zij niet een min naar geleefd, dien zij vermoord en van wiens vermogen zij zich meester gemaakt moei bobben Ook zou zij niet vreemd zijn aan den plotselingen dood van den graaf. Zooveel is zeker dat zij ter beschikking is gesteld van de justitie in Italië. B urgerlijko Stand der gemeente Schagen Ingeschreven van 28 tot en met 31 Maart 1879. Geboren: geene. Ondertrouwd Tjerk Roerdomp, j.m. a3 jaren to Helder en Maria Calhurina Amulia Muller, j.d., 25 jaren te Schagen. Gehuwdgeene. Overleden: Bernardus Lindeboom, schoenma ker, oud 3i jaren, ongehuwd. 1 -mTTTT' TmrriPBgü^riig j—-> Burgerl. stand der gemeente Haringkars pel Ingeschreven van 243i Maart .1879. Geboren, geene. Ondertrouwd geene. Getrouwd geene. Overleden 2 4 Maart Pieter Hittema oud 74 jaren echtgenoot van Pietertje Maakal Alkmaar 29 Maart. Aangov. 8 Paarden fU5 a 350 9 Kooien f195 a 230, 58 nucht. Kalteren f 5 a 23 257 Schapen f 21 a 32, 4 Lammcron 9 a 110 magere Varkens f 10 a 16, 251 Biggon f 5.a 8 4 Bokken en Geiten f 4 a 7, k. 6 Bokjes 30 ct., Boter per kop 0.65 a 0.85 ets, HOORN, 29 Maart. 2 hl Tarwe f 10 50; hl Rogge 7. - Gerst f 6.a 7.hl Haver f 4.50; op monster verkocht: Mosterdz. f 19.a Karwijzaad 17.a f Boonen: Witte f 15a Bruine f 13.Paarden f 8. Duivenfaangevoerd 11 heet, Erwten Grauwe 14; Groene f 12. Witte groote f 8 a Vale f 12. aangevoerd hl. Aardappelen f 4.80 a 5.per hec 1495 Kop boter, per kg. f 1.50 a 1.50; WO Kippe'1 van f 60 tot 2.W500 Kipeieren 3.a 3 50 per 1()0 stuks. Eenden f a dito Eieren f per 100 st ks. Vee 16 Paarden 60 f a 220; Koeijen f.a Lammeren f a 150 Varkens f 9 a 22 6 Zeugen f25 a 50; 430 Biggen f 5.a 8. Bokken f a Geiten f a Punnerende 1 April. ICaa3: aangevoerd 49 stapels kleine f33.2 stapels middelbare f 18.50 a Boter f 1.05 a 1.1a per kg. Eijeren Kip- f 3. f 3.50; Eenden f 3.75 per 100 st. 174 Runderen, handei vlug en do prijshoudend; 17 paarden; 182 vette Kalveren f .70 a 0.90 per Kilo vlug; 246 nuchtere dito f5 a 15 per stuk, vlug; 32 vette Varkens 48 a 56 ct per kilo, vlug: 70 magere dito f 10 a 20 stug, 379 Biggen f 3 a 6. stug, 1066 Schapen, Ganzen f a handel vlug, prijzen matig. Noch van den Heer v. H. noch van den Heer v.d. S. "[ontvingen wij voor dit No. iets. Plaatsgebrek noodzaakt ons het feullcton in dit No. achterwege te laten. De ondergeteekende betuigt aan J allen, die eoo vele bizondere blijken van ingenomenheid hebben aan de n dag gelegd met zijne benoeming tot Burgein eester dezer gemeente, zijnen opregten dank. Haringcarspel 27 Maart 1879. n u.iiDrv!! van KRAEPELIEN en HOLM Aphotekers te Zeist De eenige QUI5IA LAROCHE welke door de Red. van de Geneesk. Cour aan H.H. Ge neeskundigen is aanbevolen, tegen algemeene zwakte, gebrek aan eetlust, slechte spijsvertee- ring, zenuwziekte, in het tijdperk der herstelling na zware ziekte of kraambed, koorts en hare gevolgen. tegen bleekzucht, terinachtigheid, groote zwakte bloedarmoede etc. Prijs f 1.90 per flacon bij de II. II. Apothe kers, te Schagen WA. Hazeu, Alkmaar Luij- rnens en Peereboom, Helder L. Jelgersma Gz,. en verder in de bekende depóts, door 't geheele lijk. 5 7-36 Iedere flesch, in onze fabriek bereid onzer firma is van een etiquet met handteekening a Kraepelien IIolm" voorzien. VAN EENE te Benningbrook, zal op DINSDAG l5 APRIL ■879» 's voormiddags 11 uur, in de herberg »'s Laniis Welvahen.o aan bet Oude Niedorper Verlaat onder Oude Niedorp, Eene van ouds bestaande best beklante en goed inge richte BROOD-, MESCHD1T- en KOEKBAKKERIJ met kapitaal WOONHUIS, en GETIMMERTE, ERF, TUIN en BOOMGAARD, aan bet Verlaat onder Oude Niedorp. Te aanvaarden 1 Mei, of I Augustus 1879, ter beuze des koopers. door de Rederijkerskamer »DE ROOS», te Schagen, in bet lokaal van den heer A. KNIK KER. op des avonds ten 7 ure. Program ma MET WELWILLENDE MEDEWERKING DER ENTRÉE 75 cents de persoon 3Sr Plaatsen kunnen van af heden besproken worden ZONDER VERHOOGING. Handel in Al de geordonneerde goederen worden franco toegezonden, tot de plaats der bestemming. Prijscouranten op aanvrage gratis te verknjgeu.

Schager Courant | 1879 | | pagina 2