Gemengde berichten. De erfgenaam van Hornegg. schoten werd en en. »En mijnheer kan overtuigd zijn, dus eindigde de beambte dat de geheele geschiedenis die Pierre Bandon u verteld heeft, van het begin tot liet einde verzonnen was Geheel verslagen begaf ik mij, naar het politiebureau. Hier deed ik nauwkeurig verslag van mijn wedervaren en men verzekerde mij dat door de politie geene moeite zou worden ontzien om den roover te ontdekken. Er werd geld noch moeite gespaard doch alles te vergeeft. Ik heb tot op den buidigen dag mijne diamanten knoopen niet weder gezien. Te Drunnen had gisteren namiddag een ongeluk plaats met de diligence van Van Gend en Loos, komende van 1s Bosch. Bij bet oprijden namelijk, van den dijk voor den overlaat, brak de zwing van bet middelste paard. Daardoor werden de drie paarden schichtig; de posteljon werd van den bok geworpen en een der achter wielen ging over zijn borst. Hij heeft twee ribben gebroken en verkeert vrij in bedenkelijken toe stand De buffel werkt thans meer dan gewoon de aandacht der Vereenigde Staten, omdat bij ten naaste bij is uitgeroeid. Duizenden buffels worden jaarlijks gedood alleen om de huiden en tongen; eo er bestaat gegronde vrees, dat zoo geen stappen worden gedaan om aan die slagterij en gros paal en perk te stellen, bet dier geheel uit de velden van het Westen zal verdwijnen. In- tusscben schijnen onlangs genomen proeven aan te toonen dat de buffel een veel nuttiger dier is en men er veel meer partij van kan trekken dan tot dusverre werd gemeend. Deze proeven zija genomen en geleid door kolonel Esrah Miller, van Malrwah, New Jersey, die grootelijks belang stelt in het onderwerp. Hij heeft bevonden dat gewone koeijen van buffels kalf kunnen dragen een vroegerniet bekend feit. Hij heeft ook bewe zen dat de buffel tot huisdier kan gemaakt worden en gehouden, zonder bijzondere moeite; dat de buff«lkoeijen een melk geven, in gunstige ver gelijking met die der beste Alderneys, zoo in hoeveelheid als boedanigheid, en dat een buffel bij gelijke voeding als het Amerikaansehe rund vee ook uitstekend goed vleesch geeft. Al deze feilen beeft kolonel Miller doen zien op zijne hoeve te Mahwab. Naar zijne meening zijn er goede zaken te doen door in den velden van het Westen zulke inrigtingen te maken, dat men de kalveren kan verzamelen, opvoeden en naar de oostelijke Staten verzenden. Nadat reeds den 1 April een loo-tal weelde paarden op de vóór-Palmmarkt te Zwolle aangevoerd en daaruit door de Eransche paar- denkoopers de beste exemplaren voor f 700 tot f900 opgekocht waren, bedroeg de aanvoer den 2 April ruim 14oo stuks. Alle mogelijke soorten waren vertegenwoordigd. Behalve genoemde prijzen voor luxe-paarden, die beden nog gretig besteed werden, gaf men, bij algemeen vrij willi gen handel voor werkpaarden 1 soort f 4^5 a f525; ae soort fa5o a f37.5; 3e soort f 100 a f aa52 a 3 jarigen voor de aanstaande vetweiding f3a5 a 55o; poney's f65 a fa jo; verder ruime keuze voor de slagtbank f35,80. Dat hooi en stroo in den wintertijd goedkoop waren, kon men aan de paarden in het algemeen duidelijk ■zien. De minste soort, zelfs aftandsche "paarden waren nog dik. De 27e Algemeene Tentoonstelling van Vee, Voortbrengselen van alle Werktuigen voor den Landbouw van de Hollandscbe Maatschappij de zon nog maar zeventien millioen jaren kan van Landbouw, zal gehouden worden van 27 blijven schijnen. Na dien tijd zal de aarde, bij September tot 1 October ie Haarlem. j vermindering en einddijke uitputting van den Zaterdag 27 Sept. Opening der Tentoonstelling zonnegloedmet ijsgletschers overdekt en dus voor te 12 uren. menschelijke bewoners niet alleen te koud, maar Zondag 28 Sept. Opening der Tentoonstelling ook te glad worden. van Voortbrengselen te 12 uren. Voorloopig is er dus nog geen gevaar bij. Maaudag 29 Sept. Opening der Tentoonstelling te 10 uren. Algemeene vergadering. Gemeen-L schappelijke maaltijd te 5 uren. Dinsdag 3o Sept. Opening der Tentoonstelling van Voortbrengselen, Werktuigen en Pluimge dierten te 10 uren. Sluiting der Tentoonstelling van Pluimgedierte te 3 uren. Woensdag I Oct. Opening der Tentoonstelling van Voortbrengselen en Vee te II uren. Sluiting der vee Tentoonstelling te 3 uren. i van f'7'!tot f de schaPe" Sluiting der Tentoonstelling te 4 "ren. red.ghe.d, nog ,t meeste op. A Vrijdag 3 October, Trekking der loterij te 10 uren. De heer Alfieri beeft in de grafkeldeis van de Berlijnscbe Nikolaikerk eene kleine looden kist gevonden, die volgens bet opschrift het stoffelijk overschot van graaf Lynar inhield, die slechts een dag was oud geworden. Bij opening vond inen echter niets dan eene reuklooze, waterheldere vloeistof. Men is voornemens het gevoelen in te winnen van eenige scheikundigen en ben te vragen of zij bet mogelijk achten dat een lijkje door den tijd in eene zoodanige vloei stof zich omzet. De zangeres, inejtifvrouw Seheftzky te Münschen, werd dezer dagqn den titel van Koninklijke Hofzangeres plotseling ontnomen; om welke rede dit geschiedde, wordt eerst thans door een der bladen medegedeeld. Zij bad de Koning van Beieren namelijk met Kerstmis een prachtig tapijt gezonden, dat zij volgens baar verklaring zelve had vervaardigd, liet geschenk werd welwillend aangenomen, maar tevens bevo len, dat de prijs dien bet bad gekost uit de kas des Konings aan de zangeres zou worden terug betaald. Mej. Scheftzkv nam hierin genoegen en leverde thans een bespottelijk hooge rekening in van meer dan i5ooo Mark. HjJ onderzoek bleek echter, dat... mej. Schefzky het tapijt niet reeds zelve bad vervaardigd maar gekocht en wel voor een prijs van slechts i5o mark. Het is licht te begrijpen, dat Koning Lodewijk dit vernemende, in woede ontstak en gemeld besluit nam. Te Wetljanka stierf korten tijd geleden een knaap van anderhalf jaar aan eene ziekte, die door een Ilussischen arts ais een soort van longontsteking werd berkend. De Kozakken gevoelden zich door dien verklaring echter niet gerust gesteld, dachten dat in dit geval de pest weder een offer had gemaakt, en vroegen den Oosten rij kschen arts. Dr. Biesiadecki naar zijne meening. Deze ging thans tot Ontzetting van zijne bezoekers tot eene lijkopening over en verklaarde, na eene wijle peinzens, dat het kind in een lichten graad de pest had gehad en daaraan was overleden. Tegelijkertijd nam hij het hart van den overledene uit het lichaam en stak hel koeltjes in den zak. »Die Oosten rijkers zijn voor den duivel niet bang" zeiden de bijgeloovige Kozakken tot elkander.«Met welk doel zou hij dat hart toch willen mede- nemen« vroeg de echtgenoote van een hunner. »Om het naar Oostenrijk mede te nemen en aar aan een zijner landslieden te laten zien hoe het hart van een Kozak er uit ziet. was het antwoord van een der beangste heeren. De »Amst.Ct.« dcet mededeeling van een 'ezinq, onlangs door professor Dnboi Rcyniont, Op een groot boeien hoelgoed Jte Blokzijl in de onmiddelijke nabijheid van die gemeente, kwam de regte kooplust weer hoven, waaruit bleek dat de in het laatste jaar verlaagde prijzen nog niet als normaal kunnen beschouwd worden Alle soor ten van vee,guste als kalfde en melkkoeien bragten stevige prijzen op; de guste liepen van f120 tot f 180, de kuifde van f 180 tot f ajo, de melkkoeien brachten, naar even Alleen het hooi was goedkoop, geldende te qualiteit p. m. f 9 per 5oo Kg. XXXI. „Met uwe hulp, gravingij hebt het hem mogelijk gemaakt." „Dat is zoo," antwoordde gravin Leonore, voor zich op den grond ziende en een weinig verbl ekend, „ik heb het den vorst mogelijk gemaakt, de voorwaarde te vervullen, waaraan do koning zijne belofte verbond, toen de vorst hem zijne belangen bloot legde en hem 01* zijnen raad, om zijne hulp vroeg. Maar moest dat niet doen? Wij zijn den vorst voor zooveel dank schuldig. Na den dood mijner grootmoeder voor bijna alles. Mijne zuster voor h&ren uitzet, dien zij noodig had, cm een man te kunnen huwen, die tbans eene hooge betrekking bekleedt bij de d plomatie, mijn broeder, dat hij luitenant ter zee bij de Duitsehe marine is gewordenen ik, ik zal hem" Leonore zeide dit roet eenigzins gedwongen lachje „ik zal hem eens een heel klein rijkja te danken hebben waarin ik huizen en regecren kan, als de allen ga- lukkigmakende fee Amanda 1" „En in dien droom der toekomst zoekt gij uw gelukik begrijp het, dat is immers de schoonheid van edele vrouwelijke karakters, dat zij van bet leven minder eigen geluk vragen, dan de mogelijkheid en de gelegenheid om anderen gelukkig to maken Eene gelukkige vrouw is bij haar eene geluk aam brengende vrouw." „'t Is mogelijk," antwoordde gravin leonore, „of schoon mijn goede oom, de vorst, er wel niet toe te brengen zonde zijn,- zulks als een adel van het PP* vanilc universiteit te Berlijn, te Breinen ge hou-1 even naar Botterdam gaan op het kantoor. Te den en zeer wetenschappelijk heeft aangetoond I Botterdam echter wist men aan het opgegeven dat volgens de wet van het behoud van krachten adres van niets, en ten slotte bleek het maar al Gisteremiddag werden op klaarlicbtendag te Botterdam door een politie-inspecteur, twee personen aangehouden, die een gestolen val jene ver vervoerden. Bij die gelegenheid hebben de dieven den inspecteur zoodanig met hunne mes sen verwond, dat hij naar het ziekenhuis moest vervoerd worden. Gelukkig hebben zij niet kun nen ontsnappen. Een deskundige deelt in de Bonner Zeitung mede, dat de in onze tuinen zoo gezochte gouden regen-boom buitengewoon gevaarlijk is. Het is een giftplant van den eersten rang, want al zijne deelen: het blad, de bloem, het zaad, ja zelfs de bast en wortelen, bevatten het in 1864 ontdekte vergif Cvtisine, 't welk zoo sterk werkt, dat een driehonderste deel van een gram, onder de huid van een kat of een hond gespoten, ontniddelijk den dood ten gevolge heeft. Door de medische faculteit zijn reeds vele gevallen van vergiftiging van volwassenen en kinderen door Cytisne ge constateerd. Het is dus een gevaarlijk speelgoed, als kinde ren de zaden van den gouden regen verzamelen 0111 er kettigen van te maken. Tien van de kleine zaadkorels zijn voldoende om kinderen te dioden, en er bestaat geen bekend tegengif. -~ Het wasschen van vee met arsetnxzuur oplossing, vaak door landbouwers toegepast op koeien die last van ongedierte hebben, verdient ernstig ontraden te worden. Blijkens een artikel van Dr. D. II. Kruseman in liet Pharmaceut Wbld. bevatte de melk van koeien, die met eene oplossing van rattenkruid ingewreven waren, doch daarna toen de koebeesten ziek bleken te worden herhaaldelijk met schoon water afgespoeld werden, spoien van arsenicum. Men bericht ons: Jj D,. te Wanneperveen en B. D., te Njjeveen, hebben onlangs, na eerste samen vergeefsche pogingen te hebben aange wend, in gezelschap van den wethouder B. D. met behulp van een smid, zich toegang verschaft tot de secretarie te Nijeveen. De burgemeester die niet ten kantore aanwezig was, maar zich op een publieke verkooping ten behoeve der gemeente bevond, heeft van deze daad procesverbaal opge maakt. Zaterdag 11. vervoegden zich twee personen een Engelsohman en zijn tolk, bij een landbouwer te Barendrecht om aardappelen te koopen Daar zij een zeer hoogen prijs boden, was er weldra p. 111. 600 heet, verkocht, waarvan 200 terstond geleverd moesten worden en de andere 400 van de partij op vastgestelde dagen. Toen er 180 mud in den waggou van de Staatspoor waren geleverd en er volgens accoord om geld gevraagd werd, had men dat niet hij zich, maar men zou maar vrouwelijko karakter to boschouwen, maar alleen als hare heorsohzucht; in dat streven om gelukkig te maken, alleen do gemaskeordo zucht om van zich afhankelijk to maken ziendo Zij zweeg eene poos, tot Max zeide: „En deze regeling heeft nu graaf Albrecht Borns- wald vertoornd, omdat zij hi-m niet slechts zijne hoop op een vorstendom, maar ook op uwe hand onher roepelijk doet verliezen „De hoop op mijne hand is voor hom van zeer ondergeschikte waarde voor hot overige heb; gij gelijk. Sedert dien tijd maar ook eerst sedert dien tijd, want te voren had ik jaren lang niets van hem gehoord heeft hij plotseling datgene, wat hij zijnen hartstocht voor mij noemt, in reu storm laten los- beken en over mij ui-barsteu. Hij moet de kunst wel, verstaaD, om, even als god Aeolns, de stormen zijner hartstochten op te sluiten in een berg, om dan juist op het geschikte oogonhlik hun de poorten te Openen. Maar omdat ik geen lust had, mij door dien storm, alle ridderlijkheid, genaamd graaf Albrecht Bernswald mijne hand schonken 1" „Noemt gij dat een grove leugen „Het is oen leugen," sprak dogravin zeer bepaald; „begrijpt gij dan niet, dat, zoo het waarheid waro, Albrecht de laatsto man ter wereld zijn zon, die het zou toelaten, dat zulk een pretendent bestond Thans staat er tusschen hem en het vorstendom niets, dan de arrre prins Emile, die zwak naar den geest maar ook zwak naar het lichaam is, zou graat AL recht toegeven en uitspreken, dat cr nog een tweede was, die hem sche'dt van het erfgoed, dat hij met al da kracht zijner ziel zoekt Er is geen denken aan. Bestond zulk een pretendent en kon Albrecht hem uitvinden geloof mij, ik zon voor het leren van den onge lukkige vreezen. Ik zou hem waarschuwen, nooit met Albrecht te zamen op de jacht te eaan, of met hem in één schuitje over eene rivier te varen." „Wat hebt gij slechte gedachten van hem." „Dat ziet gij. En gij ziet ook, dat m n niet zoo die nog maar wind was, te laten beetnemen en hem heel veel gezond verstand noodig heeft, öm zijn plan 1. v.. tg doorzien. Bij heeft wellicht nog allerlei schijnbare bewijzen voor zijne bewering bij de handen daarmede moet ik worden misleid, opdat ik mijn woord, dat ik den vorst heb gegeven, terugneem. Is dat gelukt en zoodoende de erfopvolging van prins Emile voor komen, dan geloof mij aal die „oudere zóou", die mythische pretendent weer van bet tooneel ver dwijnen „Maar waarom," zeide Max, bet hoofd schuddende, verzwaart bij zich zijne zaak en maakt haar nog ingewikkelder, door een hartstocht voor u te huiche len; zonder dien wa3, dunkt mij, zijne taak voel zjjne brieven ODgeopend terugzond, beeft hij op een ander middel gezonneD, om mij terug te brengen van mijn besluit, van mijn vasten voornemen, om prins Emile, hij de taak, die hem het leven oplegt, als eene trouwe gade bij te staan. Hij bazelt mij voor dat prins Emile geen recht beeft op de erfopvolging die hem zal worden vtrzekeid; dat er een oudere zoon bestaat uit het eerste huwelijk van den vorst met de tegenwoordige gravin Leopoldine Bernswald. Dat moet ik gelooien op zijn woord en om een zoo grove leDgen den ongelukkigen prii.s laten varen en hem, het extiact van alle deugden, het model van

Schager Courant | 1879 | | pagina 2