Ir.J. L. DE BMiKOPS. J. KEKT Cz. A f scheidsgroe t M ark tfber icli ten Acïvcrtentioii. Centrale Kiesvereenijrins- in liet hoofdlriesdisiricl ALKMWR. makelaar le Schagen, Dooa uw geld, O landgenooten Eert men mij daar als een vorst. Leeft gelukkig met elkander In het lieve vaderland. En denkt eerst eecs aan de blaren. Eer ge weer uw brandt, PINCOFP8, die met zijn familie voor goed vertrekt, deelt u mede, dat deze tot algeemecne kennisgeving strek t bane Courrier, welks redacteur verklaart de zaak uil eigen aanschouwing te hebben leeren kennen, deelt niets uiinder mede, dan dat nabij Sidney thans proeven worden genomen (de na men van de proefnemers worden genoemd) om levend vee naar Europa over te brengen in schijndooden toestand, zoodat ze als pakgoed overgebracht kunnen worden. Een der beeren had in Z. Amerika een plan ten vergift ontdekt dat de dieren in den staat van schijndood brengt en daarin zoo lang houdt, totdat het bloed door een tegengift weder in circulatie en het hart iti werking gebracht worden. Als de dieren in een genoegzaam koude tempuratuur gehou den kunnen worden, zouden ze maanden, ja misschien jaren lang schijndood kunnen blijven Proeven op honden, schapen en andere dieren zouden de waarheid van 't geen hier verteld wordt bewezen hebben. Men dacht nu ook een proef te nemen op een ter dood veroordeelden misdadiger. Men zag in deze zaak een oneindigen vooruitgang van den vleeschuitvoer naar Europa. f3-50a4.50, dito Engelsch:f 3.50 a 4.Bovcnmaatscbe Blanke f a Saksische f 5.a 5.25; Handel weinig. Burgerlijke stand der gemeente Schagon Ingeschreven van 27 tot en met 29 Mei 1879. GEENE. van den heer PINCOFFSaan Vrienden en Bekenden, bij Z Eds vertrek naar 'f Buitenland Waarde vrienden en bekenden, Ik heb het te druk gehad, Om u allen te omhelzen, Bij 't verlaten van de stad, Een R. K. geestelijke te Maastricht, tot erfgename van de roerende goederen eener ongehuwde dame benoemd, heeft daarvan afstand gedaan ten behoeve van arme bloedverwanten. L)e vaste goederen waren aan de kerk vermaakt. Een Noordhollandsch koopman, die 11. Maandag do Koronbours te Amsterdam bezocht, had vóór zijn vertrek uit do stad nog tijd, de Zigeuners te gaan zien. pas in don kring toogelaten, gevoelde hij een rak aan zijn borstzak en rninsto dadelijk zijn porte- fo'iil'e met twee duizend guldot aan papier. On middellijk had bij den dader in 't oog, kreeg op zijne bedrcigingon zijn portefeuille terug, en eindigde met een goed woord eu een fooi te govon. SCHA GEN, 29 Mei. aangevoerd vee tor markt was heden als volgt: 10 paarden f 100 a 400; veulen8 a ossen a5 stieren 120 a 180 41 gelde koeijen magere 120 a 180, 25 vette dilo 218 a 270; 30 kalfkooijen 140a 200; 25 vaarsen 90 a 130; 12 graskalveren 70 a 100; 14 nuchtere kalveren f 10 a 28 rammen a 896 schapen magere 22 a 30 idem vette a overhouders a 1707 lammeren 8 a 14; 20 bokken en geiten 1.a 8. 8 varkens 10 a 15; idem vette a 75 biggen 3 a 9.20 konijnen .10 a 1.25 kippon 0.60 a 1.25; eenden a duiven a ganzen a zwanen f a360 kilo boter 0-95 a 1.26; 40 kilo kaas 30.a 35.— 8000 stuks kipeijeren 2.50 a 2.75; 4000 eendeijren 3.85 a 4. HOORN, 29 Mei. Kaas: Ter waag gewogen 131 stapels, wegende 36417 kilo. Hoogste prijs; kleine Hooi-f 33.id. öras- f Commissie id. f per 50 kilo. AMSTERDAM, 30 Mei. Do prijzen der aardappelen waren heden alsj volgtGeld. Wolkammers ronde f a dito Eng. f a Zeeuwsche Spuischc Jammen f5 a 6.Zeeuwsche Flakkeesche dito f 3.50 a 3.75, Zoeusche Franscho dito f 3.50 a 3.75, dito Pootors f a Friesche Franekcr Jammen f5 a 5.25; Friesche Dokkummer dito richt huishouden, met huisbeambteu, gouvernantes en leermeesters geweest dan zou zijn aanstellingjhem minder raadselachtig zijn voorgokomen dan zulks thans het geval was. Want en daarin moest hij gravin Clotilde gelijk gevon haar aanleg voor de muziok was, evenmin als haar hartstocht voor de muziek, groot genoeg, dat zijn aanwezigheid hierdoor gewettigd werd. Zij zelve was dit daarin ook geheel met hem oens; dit had zij ook eerlijk erkend, toen zij zich tegenover hem over baar zonderlingen arg waan omtrent de eigenlijke reden van zijn komst had uitgelaten. Blijkbaar vervulde baar de verdenking, dat hij in overleg met haar broeder den Randenburg slechts als een toevluchtsoord was komen opzoeken. En de oude graaf Wierich dan Sloeg die hem met zijn caustieke redeneeringen niet gade alsof hij om een of andere reden argwaan tegen hem voedde, En Albrecht's voorkomendheid dan Had Leoubard daarbij niet steeds een gevoel, oen innerlijk voorgevoel kon Idj het bijna noemen dat achter dat alles een valstrik verborgen lag 1 Hij kon voor die menschen nu een maal geenhart krijgen en daardoor werd het resultaat van zijn over peinzingen een toornig mokken tegen Ada, die bij slot van rekening dan toch de eenige was die hem herwaarts had gezonden. Doch hij was nu eenmaal hier, hij moest het nu maar trachten uit te houden en zich met goedwilligen humor in den oogenblikkelijken toestand zien te schikken. Het morgenuur bracht hij met het afmaken van zijn brief aan Ada door. Om elf nur ging hij naar beneden, om zyn eerste muziekles te geven. Gravin Clotilde droeg heden een smaakvoller toilet dan den vorigen dagin haar witte morgenjapon, een met bleekroode strikken opgemaakt mutsje op het hoofd, maakte zij, ten minste op Leonhard, don indruk alsof zij er meisjesachtiger, zachter, vrouwe lijker uitzag dan den vorigen dag. Hij moest bij zich zeiven erkennen, dat zjj toch een zeer aantrekke lijke verschijning was. Zjj maakte een opmerkelijk- coutrast mot Ada; ook in haar gausche wezen, dat 'k Roep u daarom een vaarwel toe, Bij 't vertrek uit Nederland, Zooals gij, 'k geloof met weemoed, Lezen zult uit deze krant. 'k Hoop, gij zult het mij vergeven, Vreindeuschaat uit Rotterdam, Dat ik, bij mijn reis naar buiten, Niet persoonlijk afscheid nam. Ik woon niet meer in uw midden, In mijn huis vol pracht en zwier; Maar laat, om nan inij te denken, U een aardig souvenir. 't Zijn een stuk of wat millioenljes. Niemand had dat ooit gedroomd. Uit uw respectieve beurzen In mijn kas te zaam, gestroomd. Dankbaar voor uw goed vertrouwen Blijf ik, 'k zweer het op mijn eer, 'k Zal vaak op uw welzijn drinken. Terwijl ik uw geld verteer. Elke wakkre commissaris Der A. 11. Vereenigiug Dank ik voor hun goed vertrouwen. Waarvan ik 't bewijs ontving. Na dc opening der boeken. Bij het zieuvan het tekort. Dacht ik: ieder zal begiijpen Dat 't mijn tijd van heengaan wordt. Of ik ging? maar niet in donker, Daar ben ik te nobel voor; Neen, 'k ging op dcu vollen middag. Met de eerste klas per spoor. Dat 's een menscli huinaau behanö'len! 'k Zwt cr u daarom in dil uur. Dat ik elk een kist sigaren Uit llavannah overstuur. 'k Zal in 't buitenland na pronken Met mijn lintjes op de borst. zoo volkomen zonder coquetterie, ja geheel natuur, lijk, open en vrij was, was dit het geval. Zij bezat die vrijmoedigheid, welke een adellijk zelfbewustzijn schenkt, dat zich durft te laten meevoeren, omdat bet weet, dat het goen angstige vrees voor zichzelve, dat het geen toezicht behoeft Doch had zij gisteron openhartig met hom gepraat en hem met eerlijkheid hare gedachten verraden, h'den was zij stil en het tweetal wisselde bjjna geen enkel woord dan wat op muziek betrekking had Leonhard sprak veel en met vuur, en op duidelijke, klare en door dringend korte wjjze ontwikkelde hij do punten, die hij voortan door zijne leerlinge verlangde begrepen en nagevolgd te zien. Zij luisterde zeer aandachtig toe en deed ijverig baar best om te doen wat hij verlangde. In den namiddag had graaf Albrecht op zich ge nomen bem den tijd te helpen verdrijven. Hij maakte een wandeling met hem door het bosch. Vervolgens Dam bij hem naar een daar achter gelegen groote pachthoeve mede. Hij wilde hem een der voornaamste merkwaardigheden van de streek, een van haar groote, schoone hoeven, laten zien. De pachthoeve stond in de laagte en was, even als het kasteel, door een gracht omgeven, binnen welke vier of vijf met stroo gedekte gebouwen lagen het langwerpig vierkant woonhuis namelijk, be nevens een paar houten scltureu en een zonderling, eenigszins op een toren gelijkeud gebouw achter de eigenlijke woning, dat," geheel van stevig metsel werk opgetrokken, een volkomen burchttoren uit de middel-eeuwen goleek. „Wat beteekent dat steenen gebouw eigenlijk, dat, als uit een geheel andere wereld herkomstig, in deze landelijke eenzaamheid schijnt verdwaald te zijn vroeg Leonhard. „Dat is de toren, „het steenen bolwerk," zooals de boer het Doemt, dat ge op vele onzer pachthoeve aantreft. Zooals de burcht van don ridder zijn bef- froi, zijn donjon, heeft de pachthoeve zijn „steenen bolwerk". In vredestijd was het een veilige bergplaast voor zjju graan en hooi, in oorlogstijd was het zijn Heden overleed ten mijnen huize mijn geliefde klein zoon KLAAS TIMMERMAN Pzn. in den jeugdigen leeftijd van zestien jaren en vijf maanden. Wed. KI. TIMMERMAN Kromhout. Barsingerhorn, 26 Mei 1879. 6385 De Vereeniging heeft in hare vergadering van den 5 MEI tot candidaat voor het lidmaatschap der 2e Kamer gesteld het aftredend lid Zij noodigt de kiezers uit, op Dingsdag 10 Juni 1879, hunne stemmen uit te brengen op dien Afgevaardigde, die gedurende eene reeks van jaren door zijne houding in de Vertegen woordiging en zijne talrijke geschriften, getoond heeft de ernstige en bekwame man te zijn, aan wien de behartiging der belangen van land en volk veilig zijn toevertrouwd en derhalve ten volle waardig is om op nieuw voor dit district in de Stalen-Generaal zitting te nemen. Het bestuur der Centrale Kiesvereeniging Ph. HULST te Zuidscharwoude, voorzitter J. L. T< GRONEMANte Wikbingerwaard Pen ningmeester. K. BREEBAART, te Winkel. S- KEYTSER Sz., te Texel. C. VAN VEEN, te Helder. P. VAN DER HORST, te Alkmaar. J. BLAAUBOER, te Sint Maarten. Th. J. WALLER, te Anna Paulowna. C. W. BRUINVIS, te Alkmaar. T. LANSER, te Zijpe. A. P. DE LANGE, te AlkmaarSecretaris. houdt zich aanbevolen voor den verkoop en inkoop van EFFECTEN en COUPONSvan ROERENDE en ONROERENDE GOEDEREN en het geven van gelden onder hijpothecair verband op LANDERIJEN en HUIZEN. toevluchtsoord bij een overvalling." „'t Waren toch wol merkwaardige tijden, toen een ieder, van de patriciër in de steden tot deneonvou- digen boer, die met het beploegen en bebouwen der aardkorst zijn brood vei diende, zijn eigen toren bezat," zei Leonhard hooldsehviddend. „Laten wij daar niet lurd op schimpen, hernam graaf Albrecht lachend. „Dat waren to:h in elk ge val vrome, christelijke, geloovige tijden. Maar de mensch blijft steeds een Oorlogzuchtig dier hij rust niet voor dat hjj alles op zoodanige wijze heeft bedisteld en bewerkt, dat strijd en oorlog daaruit van zeiven moeten 'ontstaan. Als hjj in do diepste vrede zou kunnen laven, zonder dat hij zelfs één en kel puut van verschil of strijd met den aan gene zijde van de beek wonenden man meer kon vinden, herinnert hij zich dat hij eene andere geloofsbelij denis heeft, en nu kan de oneanigheid opnieuw naar hartelust baar gang gaan. Of als alles zoo mooi on zoo goed als maar wezen kan bij wet eu verordening is geregeld, valt het hem op eens in, dat hij wel een republikeinschen regeeringsvorm zou verlangen en partijschappen ontstaan, die elkander als leeuwen en beeren aanvallen en verscheuren." U hebt een eigenaardige opvatting van de geschie denis, graaf Bernswald," zei Leonhard lachend. „Die bij uwe leer der harmonie niet past!" riep graaf Abreeht uit. „Ik ben niet zoo geheel en al in mijn harmonie leer verdiept, dat ik den onbevangen blik in de we reld daardoor verlies. En die zegt mij, dat ge geen gelijk hebt," hernam Leonhard „De mensch is geen oorlogzuchtig en bloeddorstig dier, zelfs is hij dit in zoo geringe mate, dat men de meesten wel rondweg tot de herkauwende di. ren rekenen kan. Maar wie dat niet is, wil zijn kracht bij de worsteling doen gelden, verlangt zijn eigen wil door den weerstand, over de hinderpalen heen, te behouden en te doen gelden juist een eigenzinnig dier is de mensch." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1879 | | pagina 3