DIENSTBODE, SCHIJFSCHIETEN. ZOMERPLAAG. NICHT IS CILfflm. Circus O. Carré. Wordt gevraagd: KONINKL. 25-STOOTS BILLARTPARTIJ Voorstellingen Carnaval op het ijs. voor kinderen Alkmaarsche Kermis 1879. Landbouw Sociëteit CERES 1'raaijen prijster waarde van l^HONDEKD GULDEN', NEDERL. VAN DEN PRINS VAN WALES. M ark t berichten. Acl vcrtentioii. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen die met de WASCH kan omgaan. Paarden- A lk- markt, maar. TE SCHAGEN, Vclocipcdc en Schaatsrijdcn G* BOTJM A Vliegen- en Asphalt papier, Probatum eet. Schagen Wed. Diderich. Land bonvv-sociëteit «CE DES» voor Leden en Geintroduceerden OPENING van een Eagelijks gedurende de kermis, '3 avonds te 8 uren," Buitengewone ter eere van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins van Wales. Triomftocht Woensdag '27 cn Zaterdag ,"0 Augustus, Extra voorstelling de hand gedaan; als ze maar eenigszins te mis sen hadden. De prijzen, thans besteed, bed ragen f 16 5 f 17.50, prima kwaliteit f i8.5o de 1000 halve Ned. pondeD. De sjouwer uit Delft, die den zoon van den architect De Bruijn Kops aldaar op de openbare straat moedwillig verwondde, is te dier zake door de rechtbank te 's Gravenhage tot twee maanden celstraf en eene geldboete van f8 ver oordeeld. Van de twee jongens die verleden week te recht stonden, beklaagd van aanranding van een gezelschap in den avond van 2a Juli langs de trekvaart, is de verwonder van een der personen uit dat clubje veroordeeld tot een celstraf van 8 dagen. Zijn rnedebeklaagde werd van alle rechtsver volging ontslagen, op grond dat, gelijk de recht bank overwoog, het enkel vatten bij de kuit van het been, zonder geweldpleging, aan welke on behoorlijke daad de beklaagde zich tegenover eene jufvrouw schuldig maakte, geen strafbaar feit oplevert. SCHA GEN, 21 Aug. aangevoerd vee tor markt was hodcn als volgt: 14 paarden f 40 a 300; venlens a ossen a 15 stieren 60 a 130; 45 gelde koeijcn magere 140 a 170, 20 votto diio 220 a 290; 30 kalfkocijon 200 a 030; vaarsen a graskalveren a - 12 nuchtere kalveren f 13 a 22. rammen a 23 0 schapen magere 14 a 22 400 idem vetto 25 a 36; overhoudors a lammeren a 8 bokken en geiten Ja 5. 15 varkens 10 a 20; idom votto a 15 biggen 4.a 6.30 konijnen 10 a .50; 40 kippon 0.30 a 0.60; 40 condon 35 a 75; duiven a ganzen a zwanen f a; 250 kilo boter 1.20 a 146; 150 kilo kaaS 30a 60.—; 4000 stuks kipoijeron 2.50 a 3ocndoijoron a 0.—. HOORN, 21 Juli. Kaas: Tor waag gowogon 344 stapels, wegende 97853, kilo. Hoogsto prijs; klcino Ilooi-f 30.50; id. Gras-f Commissie id. f per 50 kilo. AMSTERDAM, 22jAug. Do prijzon dor aardappelen waron beden als volgt: Katwijkor Zand f7. 10.Noordwijkor Zand f 3 50 a 6.50; Wostlandschc Zand f 0.a 0Kitwijker Kloi f 0.— a 0. Wcstlandsche dito (iu mandon) f 0.dito dito (losse f 0.a 0*Rijnsburgors f 0.a 0. Aanvoer 4100 HL., handel zeor lovondig. Ingeschreven van 19 tot en met 21 Aug. 1879. Geboren: Jan Koo, zoon van Gerrit Boontjes en Aagje Boon. OndertrouwdGeene Getrouwd: Geene Overleden: Cornelis Keesman, 3 maanden.) om zoo spoedig mogeiijk in dienst te treden, eene zindel ij ke Adres met franco brieven, onder letter P. aan het Bureau Schagcr Courant. min onderdrukken als het komen van nieuwe blaadjes in de lente; dus zou men volgens uw dionswijzo aan 't einde van ieder jaar net zoo veel oudo boeken moeten vorbranden als er in don loop van dat jaar nieuwe gedrukt zijn. Dat voorstel is niet onpraktisch en zou zeker menig warm voorstander vinden. Maar ga nu eens zitten en laten we eens samen over do oude vrouw praten 1 Neem eerst een sigaar dan zal ik wijn laten komen en doodon wo den avond gezellig te zamen ik bon helaas in oen toestand, waarin ik niets beters weet te doen." „Dan den tijd te dooden?" „Juist ik zit mij hier in afwachtend nietsdoen Ie verkniezen. Dat is de ondragelijksto toestand, die op de wereld bestaat." Anton had zich in een rieten Iouningstocl naast do kachel Laton vallen en de sigaar aangenomen, die Max hem aanbood. Deze schelde en liet door het dienst- meisjo van juffrouw Miller wiin brengen. „Das hebt u nog niet veel in uw zaak uitgericht? vroeg Anton, nadat hot meisje weer was hoengegaan. „Als je 't weten wilt, niets niots, nog minder dan niets, Anton „Dat is stellig niet veel!" zei Anton spottend. Nu hcett de oude vrouw zich vóór haar dood den naam kunnen herinneren?" Neen," zei Anton hoofdschuddend, „dien heeft zo niet kunnen torugvinden. Wat zij reeds vrooger heeft gezegd, dat de man uit Holland afkomstig zijn moest, heeft ze wel herhaald en dat hij Martijn heette, eveneens maar dat is al wat zij tot haar laatste uur heeft gezegd." Anton zette zijn voeten tegen do kachel, trok eens aan zjjn sigaar en scheen met zijn gedachten bij do oude vrouw te verwijlen Hij bleef ten minste zwijgen, zonder verder nieuwsgierigheid naar eenigo meerdere navorschingen van de zijde van Max te verraden. „Maar die papieren," riep hij, als 't ware op eens uit zijn verstrooidheid opschrikkende; „die papieren van dokter Hagen dan, waaronder toch meer dan fn een der lokalen bestaat dagelijks gelegen* heid lot (OP ROLSCHAATSEN) voor LEDEN en NIET LEDEN, 20 cents per uur. 6781 Sociéteithouder. Is er iets lastiger 111 den zomer dan het gonzen en steken van VLIEGEN en MUGGENin de wandeling genaamd zwarte en langhiende miggen? Gelukkig dat men het thans niet langer be_ hoeft te dulden dan men goedvindt. De wetenschap heeft een middel aan de hand gedaan om die plaag af te weeren. Koop bij de ondergeteekende het eerste tot vernietiging der vliegen, liet laatst genoemde tot verdrijving der muggen. te SCHAG E N 6780 OM EEN waarschijnlijk een oplossing: moest te vindon zijn?" „Niets van dat alles was daarondar te vinden!" „Zoo! En hobt u ze nauwkeurig en zorgvuldig doorgezocht?" „Nu, dat kun je, dunkt mij, wel bogrijpen." „Allemaal?" „Al wat men mij van dokter Hagen's nalatenschap heeft in handen gegeven." „Hoe hoet zijne dochter dio mevrouw ook weer?" „Mevrouw von Schels. Dio heeft de papieren aan ion zekeren dokter Spenglcr, mot wien zo ver loofd is, afgegoven om er gebruik van te maken; want die bekleedt dezolldo botrekking als haar vader. Bij dien menheer aan huis heb ik alles nauwkeurig onderzocht." Anton schuddo het hoofd. „Bij hem aan huis!" riop hij uit. „Dus waart u in elk geval niet do eerste, dio deze papioren door snuffelde „Neen, zeker niot. Dat zal mevrouw von Schels wel het allereerst gedaan hebben en dokter Spengler daarna stellig ook." „En wie weet nu, wat daardoor in hun handen is gebleven!" zei Anton, terwijl hij het hoofd in de band liet rusten. „Spengler kan bij 't vorduisteren van't een of ander geen belang hebben en al had hij dat, dan hebben we nog goen reden om to denken, dat hjj geen eerlijk man is," antwoordde Max. Doch op hetzelfde oogen- blik dacht hij mot zekeren angst aan do relatie tus- scben Spengler en Graaf Albrecht Bernswald. Peinzend stiet Anton langzaam oen paar rookwolken achter elkander uit en antwoordde daarop: „Dat er een bewijsstuk, de een of andere aanwijzing omtrent die zaak bestaan moet, dokter, staat bij mij vast Dokter Hageu heeft dat aan de oude vrouw beloofd cn herhaaldelijk beloofd zelfs en dat hjj woord heeft gehouden, geloof ikwant bij moet steeds een man van zijn woord zijn geweest. En hjj zal het wel in de hooge Rijkunst, Paardendressuur Gymnastiek en Pantomime, onder mede werking van al de eerste artis'en (Dames en Heeren). Voorstelling der uitmuntend gedresseer de school-en vrijheidspaarden, Komische Entióes Intermezzo's enz., door 14 clowns en AUGUST DOMME. Tot slot tot Maandag 25 Augustus, Pantomime 5 grand spectacle in 9 tafereelen van den Directeur OSCAR CARRÉ, uitgevoerd door het geheele personeel, benevens het Corps de Ballet (20 Dames), met nieuwe costumen rcquisitiën en magisch-fantastische verlichting, door meer dan 2üO Lampions a la Giorao Muziek van den Kapelmeester G. RE1CH. Tot slot van af Dinsdag 26 Augustus: Mise en Scène van den Directeur O. CARRÉ. Ballet met 20 Dames Muziek van den Ka pelmeester G. HEICI1. Groote Indiaansc/ie Jacht op Olifanten, Zebra's, Zebus, Antilopen, Kangoeroes, Ka- meclen enz. Slot-Tableau Deze optocht, waaraan meer dan l5o personen zullen deelnemen, zal bizonder uitmunten door de pracht der costumes en verlichting. De Maharatten Vorstin Holkar in haar gala wagen en de Vorsten Scindiah en van Baroda, op Olifanten rijdende worden voorafgegaan door een muziekkorps en verscheidene Potentaten te Paard en met wagens gevolgd dóór den Prins van Wales, die, op een prachtigen Isabella hengst zittende, op een draagbaar door 3q Koelies rondgedragen wordt. 's namiddags te 2 uren, en hunne begeleiders, tetfen veel verminderde prijzen. te Rang 1.2e Bang 0 60 3e Bang/ 0.30. Tot slot: Woensdag: CARNAVAL OP HET IJS. Zaterdag; l)e Prins van Wales in Indie eft groole Indiaansche Jacht. - 1 T - mm 1 1 n 1 1 1 i m 1 1 1 m 1 11 op zoodanigo wijze hebben aangelegd, dot dit stuk ook aan zijno dochter in handen gekomen is, oven zoo good als dat men zijn geld, zijn effecten cn al 't geen waaraan haar iots gelegen wezen kon, hot geval zal zijn geweest! Geloof mij, dokter, dat is stellig zool" „Eu geloof jij dan, dat mevrouw von Schels dezo verklaring heeft vorduiaterd?" „Ja." „Op grond, van do egoïstische redeneoring, dat de naam Ilagon, indien men er achter kwam, zou ge compromitteerd zijn? Trouwens bij Fr^derik Hagen scheeu die beschouwing ook nog al veel gewicht in de schaal te leggen." „Op grond van die of van een andere redeneering viel Anton Max in de rede. „Is het niet mogelijk Jat die dokter Hagen zelf heeft bepaald, dat het feit niet aan hot licht mag komen voordat vorstin Leo- poldine dood is of Voor dat de vorst den oogen toegedrukt zijn of voor dat er iets dergelijks ia gebeurd „Dat kan wel waar zijn," antwoordde Max. „Er blijft dus niets anders over, dan ons geluk nog eens bij mevrouw von Schels te beproeven Dio mevrouw von Schels moeten do duimschroeven worden aangelegd. Bent u de man daarvoor?" „Ik Een dame de duimschroeven aanleggen Neen waarachtig niet. En jij toch ook niet, Anton zou ik zoggen?" „Zoudt u dat denken?" antwoordde Anton met een sluwen lach. „Och, ik heb zoo'n beetje onder vinding op dat punt! Als je er een beeljo goed uitziet, dan gebeurt je al hieel wat in de wereld en als je dan later avonden lang naast het turfvuur in oen stil veerhuis zit, denk je over het gebeurde na en trekt er de conclussio uit. Als je de vrouwen in haar zwak weet to tasten Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1879 | | pagina 3