jm fiMtiiii" BOUWKUNST. OMSLAGDOEKEN. WINTERMANTELS STOFFEN. FILTEN en MOLTON ROKKEN, Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Ingezonden, In het bijzonder brengen zij hunnen dank aan den heer S- DE BOER, voor de spoedige en juist aangewende geneeskundig» hulp, waardoor hun kind in het leven uiogi behouden blijven. Maatschappij tot bevordering der u Aan 't Zand (gem. Zij pej M ark tber ich ton A<1 ver teil tien. J. B. SCHENE. ONTV ANGEN eene groote keuze VV. Schcrmerhoru Jr. De ondergetee- kende heeft do MAANDAGSCHE VAART op ALK MAAR, voor dit jaar GESTAAKT P. Dekker. .1. B. SCHENE. ONTVANGEN de uieuvrste dessins als ook eene nieuwe keuze Voor f 6.00 in plaats van f20.00 met 2 keurige olcagraplticntc verkrijgen bij Wed. H. BEEKMAN, dagavond nog erger. Ze gingen op de rails van den tram naar hel Park staan, poogden de paarden tot staan te brengen en drongen toen de koetsier zijn ontevredenheid daarover aan den dag legde, den wagen binnen, gaven het personeel een pak slaag en trokken vervolgens overhaast af. De politie doet onderzoek. Door een rijken Amerikaan, Thomas Wilson, onlangs te Daltimore overleden, is per testament aan vier verschillende weldadige instellingen elk een som vermaakt van 5uoo dollarsen voor de oprichting van een zieken huis voor arme kinderen, 500,000 dollars geschonken. Daarenboven bestemde deze menschenvriend nog een som van 200,000 dollars voor een fonds, waaruit steenkolen en andere brandstoffen gekocht moeten ivorden, als die het goedkoopst zijn, om ze dan aan behoeftige personen tot lagen prijs te verkoopen. Ingeschreven van 26 tot en met 29 Sept. 1879. GEBORENHendrik, zoon vau Gerrit Prins cn Muurtje van Zoonen. Martin is, zoon van Willem Jiinmink en Bregtje de Vries Corneliu Maria, dochter vari Harme Kraan cn Cornelia Schu itemaker. ONDERTROU WDgeene. GETROUWDgeene. OVERLEDEN: geene. De redactie vcrcenigt zich niet altijd met de gevoelens der inzenders van geplaatste stukken Geachte Redacteur. Met de plaatsing van het onderstaande in het eerstvolgende nummer van uw blad zoudt ge me zeer verpligten. Hoezeer ik geen deelhebber hen van het vee fonds te Sint Maarten, heb ik :ne (en velen zeker met inij) geërgerd aan de onbekookte ad vertentie in uw blad van Zondag j.1. van den heer D. Rrak te Groenveld (nota bene, taxateur van boven genoemd fonds!) waarbij hij zijne mededeel heb bers opruidt tot verzet, door hen aan te ra den om geen veeschade te betalen, om de eenvoudige reden dat bij is verongelijkt en in zijne eer gekienkt, zonder echter te weten door wie, en op welke wijze, en in plaats van dat eerst te onderzoeken, stelt hij bet fonds, welks belangen bij als medebestuurder verpligt is te behartigen, inaar dadelijk in een slecht daglicht Dat mag wel een getrouwe arbeider worden genoemd in den Wijngaard des fleercn!" Het oude bekende spreekwoord »aan de vruchten kent men den booin« is bier wel van toepassing want een ieder kan bij een weinig nadenken uit dat stuk alleen, zonder met hem in aanra king te zijn geweest, het karakter van den schrijver leeren kennen, en komen bij het lezen daarvan onwillekeurig de woorden uit den mond wat een leelijke nijdige boer!! Het was hein niet genoeg dat hij, waarschijnlijk gedreven door een personele wrok, den betrok ken deelhebber heeft geplaagd en gesart door zoo oeno aanleiding te hobben, om dio lust naar handtastelijkheid, dio in mijne armen tintelt, aan den rechten man te kunnen botvieren. Ik had er de helft voor over van de koop-om voor mijne oudo bouwvalligo veerhut....* .Wat zoudt go....* „Ja, ik zou,® zeide Anton, on hij baldo de vuist en strekte zijn gespierden arm uit, om er een ge vaarlijk dreigende beweging mede te maken „zoo waarachtig als God leeft, ik zou hem....?* „Maar wat heeft die arme drommel, dio zich veeleer over u een beetjo mocht beklagen, u dan gedaan, dat gij uwon toorn aan hem wilt botvieren „Wat hij gedaan hoeft? Hij hooft mij geërgerd; daar komt me dio giftige pail aangekropen, juist van morgen, terwijl ik gezellig bij mevrouw vou Schels zit cn wij „Heeft hij u in uw tête-a-tête verrast?' riop Max in gespannen verwachting nit. „Hij kwam zieh zeer onnoodig ind'ingon en word toen onbeleefd tegen mevrouw en op mijne opmerking dat hij zou aftrekken, heeft hij mij goantwoorJ, door mij op zeer beleedigende wijze naar de deur te wij- zon. Gij nioot mjj toegeven, dokter, dat zoo iots heel onvoorzichtig waa van zulk een mannetje tegeno ver een man als ik. Gelooft gij niet, dat ik er tien zulken uit hot raam gooi. tegen dat een hunner mij de deur uit schuift? Nu, tot uit het raam gooiou is hot niet gekomenzóó verstandig was hij bij al zijne woede nog wel, om hot niot zoover to laten komeu. Hij is weggegaan om niet terug te koeren Mevrouw ion Schels heeft, dat is de goede zijde der gehoolo geschiedenis met hem gebroken Max had getroffen geluisterd naar dit vrij onvolledig verhaal van hetgeen er dien morgen bij mevrouw Ada was voorgevallen. Hij vroeg terstond zich zeiven af, of deze scéno in verband kon staan met do plot selinge verschijning van dokter S pen gier bij hem en de hem gedane ontdekking maar hij kon er geen vinden, tenzij dit oene, dat dokter Spoiigler vau Anton veronderstellingen had gehoord en zich nu op hom hem ongeveer tien weken met het ongafische beest, dat zijn halve melk niet gaf, te laten sukkelen, niettegenstaande de veearts reeds had aangeraden het boe eerder hoe beter op te ruimen; omdat er geen beterschap te wachten was; niet genoeg, dat hij door deze handelwijze én den deelhebber én het fonds heiden bena deelde, hij moest belfonds bovendien zelve nog afzonderlijk treffen, en de bestuurders er van {en dus ook zich zelve) hij het publiek op de kaak stellen kan hel nog dwazer, als een bestuur der eencr maatschappij zijne deelhebbers tegen zich zelve opruidt? Het is te hopen dat de deélhebbers aan wie de bedoelde waarschuwing is gericht wijzer mogen zijn dan deze bestuurder, en alvorens zijn slechten raad, (die hein nog wel eens duur zou kunnen te staan komen) op te volgen, eerst de ware toedracht der zaak onderzoeken, dan zal het wellicht blijken dat, hoogst genomen de behandeling dezer zaak niet overeenkomstig den wettelijken vorm heelt plaats gehad 't welk evenwel nog volstrekt geen regt geeft tot weige ring van betaling der contributie. U hij voorraad dankende voor de plaatsing dezer regelen, heb ik de eer te zijn Uw Ed. Dr., J. ERA IJ. Dirkshorn, 29 September 1879. De onde'igeteekenden gevoelen zich gctlrofi- gen hunnen openlijken dank te betuigen, aan allen die, gedurende hunne afwezigheid, gepasseerden Zondag 28 dezer, hun 3 jarig zoontje van een anders wissen dood, uit het water hebben gered. G. WIT. N. WTF -GROOT. Schagen 3o September >879. Afdeeling SCHAGEN en OMSTREKEN. De lessen aan de teekenscholeu zullen aan vangen te Schagen voor BOUWKUNDIG en RECHTLIJNIG TEE KENEN Maandag 6 en Donderdag 9 Oetober a.s. Voor HAND- en ORNAMENT TEEKENEN, Woensdag 8 Oetober. Maandag 6 en Donderdag 9 Oetober. Namens het Pestuur, De Secretaris, K. VISSER. Alkmaar 27 Sopt. Aangov. 14 Paardon f 100 a 300, 20 Kooien f 80 a 220, nucht Kalveren f 14 a 26; 486 Schapen f 16 a 30, Lamineron a 83 magere Varkens f 10 a 20, 132 Biggon f 5.a 8 8 Bokken en Geiton f4 a 8, Bokjos et., Boter per kop 0.77 a 0.85 ets. Pui-merende "30 Sopt. Kaas: nangevoord 325 st apcls kleino f33.50 2 stapels middolbaro f 22.a Boter f 1.15 a 1.25 per kg. Eijoren Kip- f 4.50 a 5.00; Eouden f 3.per 100 st. 414 Runderen, handel matig on prijshoudend; 30 paarden; 152 yotto Kalveren f ,60 a 0.80 per Kilo stug; 77 nuchtere dito f 14 a 26 per stuk, stug; 44 votto Varkens 46 a 54 ct por kilo, vlug: 20 magere f 10 a f 22, 206 Biggon f 4 a f 7, 2893 Schapen vette duurder, vlug; magere lager stug. HOORN, 27 Sopt. 6 hoctol. Tarwe f 12.1 hl. Rogge f6 20 hl. Gerst f 6.50; 18 hl. Ilavor f 5.50; Mosterdzaad f 20.50; Karweizaad f 17.15 hl. Booncnbruine f 16.witte f Paarden f 28 hl. Erwten: valofl7.hl. groeno f 17. hl graauwe f 22 hl. witte f 14.alles per hectL 1674 KG. Kopbotor f 1.10 a 1.30 por KG. 5500 Kip-Eijoren f 3.75 a 4.25; Eond Eijoren f a boiden por 100 stuks 50 Paarden f 60 a 220; Koejjon f 10 Kalveren f 17 a 26; 435 Schapen f 20 a 32; Lammeren f a 60 Varkens f 15 a 19; 3 Zeugen f 30 a 45; 300 Biggen 14a 8 50; 190 Kippen f 0.60 a 2.Eenden f a alles por stuk. wilde wroken. „En wat gebeurdo er toen verder? vroeg Max na eene poos. „Wat er verder gebeurde? Mevrouw von Schels vluchtte in de uitersto ontsteltenis, als oen arm ver schrikt hoentje, in mijne armen en wij hebben ons toon verloofd en toen nu, wat zou or toen verder gebeurd zijn? zij is een engel, die movrouw von Schols, dat is alles wat ik er van kau zoggen Een heldere glans vorscbecu or op Antons laehend gelaat, terwijl hij als verstrooid en verzoukon in het nogmaals genieten van een gelukkig uur, de uitgegane sigaar weder aanstak „Dau feliciteer ik u,* zeide Max met een peinzend lachje, „gij zult dau de niet, waarvan wij spraken, gemakkeljjkor kunnen verdragen! Hobt gij er haar op voorbereid, haar gozegd dat uwe voorstolliug der zaak niet geheel en al vrij was van eeu toevoegsel van bedrog en ewendelarij „Ja, ik heb er wat van gezegd,® viel Anton in. „Heb ik u niet beloofd, dat te zullen doen, wanneer ik maar oerst met haar verloofd was? Ik heb er baar zoo iets van gezegd „En wat heeft zij geantwoord?* „Mijn God! wat hoeft zij geantwoord? Zij wilde er niet regt van hooren; het was juist alsof zij zich in het hoofd had gesteld, dat hetgeen ik haar vroegor had verteld, juist do zuivere waarheid moest «ijn on wat ik haar thans zoo'u beetje onzekar eti halfluid vertelde; dat moest bedrog wezen. Waarachtig, dokter, zoo was hot. Wellicht omdat ik nu niet zoo bout cn drie.-tweg sprak als vroeger. Misschien was zij ook op het slimme denkbeold gekomen, dat ik do oprecht heid harer liefde en trouw op de proef wilde stollen, terwijl ik mjj zelve zoo op eens tot een menseh maakte, die niets anders dan een zeer gewone knaap kon zijn. In één woord, zij heeft er niet veel van willen hooren.* En gij waart blijde, dat gij er niet tc veel vin behoefdet te zeggen, dacht Mas, maar in plaats vau worden attent gemaakt dat de onder- getcekende GEEN BEER tot dekking der Zei:«£irt meer beschikbaar stelt. Schagen 27 September 1879. 6990 Schagen I Oetober 1879. HOOGZIJDE te SCHAGEN deze opmerking, sprak btj lisvor een andero uit. „Het moet moer bot geval zjjn," zeide hij, „dat de vrouwen liever gelooven, wat men haar op dea mouw spelt, dan aau de waarheid welke men haar zegt.* „'t Is wel mogelijk, zooveel is zeker, dat het eind van het lied was, dat mevrouw von Schels mij zeide, dat zij de zaak nu geheel in orde wilde bobben en de middelen had, om dat gedaan te krijgen. Die waren in Hornegg ze4f. En toen is zij opgestaan en verdween als een windhoos naar Hornegg." „Naar Hornog?* „Ja, heden namiddag met den trein van vier uur. Het was haar toch te benauwd in de stad, na die seéne met den gokkendokter. Ik wilde haar vergezellen. Maar dat paste niet, heeft zjj gezegd en zqo ia zij plotseling vertrokken naar Hornegg." Max schudde het hoofd, bij dio geheelo geschiedenis' Wat kon mevrouw von Sehols zoo plotseling "in Hornegg willen doen Hij begreep het niot, inaa* tobde er ook niet lang ever, daar het voor hein, zooals de zaken thans stonden, zonder lelang was, wat zij voornemens was. En toen hij zag dat Anton aan het eiudo von dezen dag, zoo vol van gewichtigo gebeur tenissen voor hem, geen verderen troost noodig had de dag toch had hem ia plaats vau het hersen schimmig spiegelbeeld eenor vorstenkroon, eon dege- lijken mirtenkrans gebracht, en welke moer schitte rende schadeloosstelling kon hij van Let lot verwachten nam Max afscheid van hem. „Ik zou, wanneer gij behoefte aan mij k&dt, gaarne den avond met u hebben doorgebracht, Anton," zeide hij, „nu dit echter het geval niet is, wil ik mjj haasten, om naar mijn vader te gaan, want ik heb dringend behoefte om zijn raad in te winnen." Wor-lt vervolgd.

Schager Courant | 1879 | | pagina 3