Blaauboer Johs. Honing IIEM-HRDlPFm». Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Burgerlijke Stand der gem. Sint. Ma?rten M ark tberich ten. Ad verteiitien. 25-JAKIGE ICHTVEREEMG onzer geliefde ouders S. Mcurs cn f. Kweklam. alles per 5 ons. 't Zand. t© Zijpe t© Schagen hebben een agentschap ge plaatst in 't keurvorstendom HESSE.M, tot den aankoop DER PUIKSTE 3?rijs, a contant: toegekend, aan de Deensche de 3a. Pieter Huis man, van Maasland, verkreeg een zilveren medaille, Harmens Zonen, te Harlingen een bronzeu. De uitspraak der jury voor kaas volgt later. De Antvverpsche Dierentuin is de wilde dierenbeurs van Europa. Een maand geleden heeft er weder een verkooping plaats gehad van allerlei dieren, met vrij goeden uitslag, ofschoon de zeldzaamste vogelsoorten aanmerke lijk minder opbragten. De pluimbosdragers, inpyanns, waarvan twaalf jaren geleden één paar 3ooo francs opbragt, werden thans verkocht voor 65o frc. het paar. De fazanten van Lady Ainherst zijn gedaald tot so5 frc.; het zal niet lang meer duren, of men vindt dezen prachtigen vogel in alle hoenderhoven. De tragopon satvrus (gehoornde fazant) bleef vaster in prijs en bragt 4°5 frs. op. Deze is moeielij- ker groot te brengen. Witte zwanen met zwarte halzen bragten 424 fr* °P- Daarentegen werd een paar Chinesche eenden, prachtige vogels, verkocht voor slechts 74 frs. omdat het manne tje zoo dwaas was, zich juist op hel gewigtigste tijdstip in zijn leelijke pakje te vertooneu. Hun mededingers, de Caroline-eenden bragten 45 frs. op. Een mannetjesstruisvogel is verkocht voor 1100 frs. een wijfje voor 800 frs. Voor eeu condor werd 55o frs. betaald, en een exemplaar van den witten steenuil bragt 110 frs. op. Van de wilde dieren werd een Javaansche tijgerin verkocht voor a4°° frs- een panter voor 1600 frs. en een leeuwengezin voor 7000 frs. Een gedresseerde olifant, een waterzwijn, een lama en een bison werden opgehouden, omdat er geen liefhebbers voor waren. Gisteren avond kwam de personentrein, die des avonds ten to.5 ure van Zutphen te Arnhein moest arriveeren, eerst te 114 ure aan. Men schrijft deze vertraging toe aan de groote boeveelheid aardappelen die met dezen trein moest vervoerd worden, en waardoor de trein te zwaar bevracht werd. Een groot aantal gasvcrbruikers te bever wijk, hebben zich tot het bestuur der fabriek gewend met verzoek 0111 de prijs van liet gas, dat hier slecht en duur is 1 7 cents per meter), te verminderen en te verbeteren. De Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij heeft zich met hetzelfde verzoek tot het bestuur gewend, doch zonder gevolg, waarom 1 Jannarij e. k. het sta tion door petroleum zal verlicht worden. In het huis van arrest te Breda heeft zich bij een gevangene de bier te lande zeldzaam voorkomende lepra-ziekte geopenbaard. De lijder is, op last van den geneesheer, onniiddelijk uit fiet gesticht verwijderd en n;wrseene afzonderlijke zieken-inrichting overgebracht. Ingeschreven van to tot en met t3 Oct. 1879. GeborenHendricus Antlionius, zoon van Anthonie Post en Elisabcth Johanna Kranen- burg. Ondertrouwd Antonie van der Linden, j.m. -28 jaar, te Zijpe, en Henrica Gielens, j.d. 18 jaar. GetrouwdGeene Overleden: Anna Rusting, 3 jaren; Jannetje Mooij 4 maanden. bevende lippen, terwijl zij hare handen krampachtig ïu don schoot te zaraen vouwde, dat afschuwelijke „dat lichtzinnige niensch heeft op do gruwzaamste wijze misbruik gemaakt van mijne liehtgeloovigheid, van mijn goed vertrouwen „Gij spreekt van hem, die u voorspiegeldo, dat hij de prins was?... Gij ziet dus iu, dat gij door bcm Indrogen zijl?... Mevrouw Ada legde hare beide handen voor het gelaat en drukte bet zoo togen den kant van de tafel die voor haar stond; zij scheen in tranen uit te barsten. „Het doet mij leed," zeide gravin Leonore n&eene poos, „dat ik u die smart moest vcroorzakon. Maar gij ziet zelve in, dat het good was, geeu oogenblik te wacbten om licht in de zaak te brengen." Mevrouw Ada antwoordde alleen door een hevig gesnik. „Ik begrijp volkomen," ging gravin Leonore voort, die tegenover die diepe smart gaarne een woord van troost had gesproken, „hoezeer zulk een bedrog, dat wellicht zeer sluw werd gesponnen, u in den grond van uw hart moet krenken, het is zoo vreeselyk bitter, zich op zoo grove wijze te zien misleid in zijne edelste en reinste gevoelens. „0, en dat is toch ons lot," riep mevrouw Ada uit, terwijl zij haar gelaat, door tranen bevochtigd, ophief en met zekere theatrale vervoering, die op dit oogenblik juist niet zeer duidelijk was voor gravin Leonore „het is het lot der arme vrouwen, telkens opnieuw te worden bedrogeu door die slechte manDen zonder hart bedrogen en belogen van bet begin der wereld af, is dat het lot der vrouwea geweest!" Zij sprong op eu zag met het bleeke gelaat uit het raam, ver in de blaauwe lucht. Het was als trok daar voor haar geestesoog, de geheele schare der bedrogen vrouwen „sedert het begin der wereld" voorby een optocht van witte, leliachtige gedaan ten, van martelaressen die op haren pelgrimstocht Ingeschreven van a3 Sept. tot 14 Oct. 1879. Geboren: 10. Oct. Klaas, zoon van Gerrit Koedijker en van Grietje Delver; i3 dito. Grietje, dochter van Dirk Brommer en van Neeltje Geel. Ondertrouwd: Geene Gehuwd: Geene Overleden: 5 Oct. Een als levenloos aange geven kind van het vrouwelijk geslacht uit Trijntje Zeeman echtgenoote van Dirk Kuiper. Alkmaar 11 Octb. Aangev. 7 Paarden f 70 a 200, 12 Koelen f 90 a 260, 14 nucht Kalveren f 12 a21 451 Schapen f 15 a 30, Lammeren a 71 magere Varkens f8 a 24, 160 Biggen f5.a 9 10 Bokken en Geiten f5 a 10, Bokjes ct., Boter per kop 0.80 a 0.85 ets. Purmerende 14 Octb. Kaas: aangevoerd stapels kleine f stapels middelbare f a Boter f 1.30 n 1.40 per kg. Eijeren Kip- f 5.00 a Eenden f per 100 st. 262 Runderen, handel matig en prijshoudend; paarden; 134 vette Kalveren f ,60 a 0.80 per Kilo stug; 76 nuchtere dito f 10 a 25 per stuk, stug; 118 vetto Varkens 42 a 52 ct per kilo, vlug40 magere f 10 a f 20, 241 Biggen f 4 a f 8, 3379 Schapen Yette duurder, vlug; magere lager stug. HOORN, 11 Octb. 6 hectol. Tarwe f 12.—; hl. Rogge f 33 hl. Gerst f 6.50; 42 hl. Have f5.Mosterdzaad f 12.Karweizaad f 16.50; 101 hl. Boonen: bruine f 17.witte f Paarden f 32 hL Erwten: vale f 16.hl. groene f 18. hl. graauwc f 22.hl. witte f 14.alles per boctl. 1641 KG. Kopbotor f 1.30 a 1.A0 per KG' 2300 Kip-Eijoron f 4.50 a 5.00; Eend-Eijcton f a beiden per 100 stuks. 30 Paarden f 60 a 200; 3 Koeijon f 120 a 160 22 Kalveren f 17 a 26; 440 Schapen f 20 a 28; Lammeren f a 55 Varkens f 10 a 17; 4 Zougcu f 30 a 50; 365 Biggen f 4 a 7.50; 200 Kippon f 0.70 a 2.—Eenden f a alles por stuk. JAN KARMAN EN JOHANNA VAN TWUIJVER. FIeilo, i5 October 1879. Hunne dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. naar dea hemel waren, wier martelaarschap was veroorzaakt door het bedrog en de valschheid der mannen. Gravin Leonore zag in dat opstaan van mevrouw von Schels eone aanduiding, dat zij alleen wilde blij ven. Zij stak daarom hareu brief weder bij zich, trok baren doek vaster om de schouders eu reikte mevrouw von Schels de hand. „Ik hoop," sprak zy goedhartig, „dat wij elkander nog oens weder ontmoeten cn dat gij alsdan de smart die ik u heden moest vei oorzaken, zult hebben ver geten en vergeven 1" Mevrouw von Sehels antwoordde alleen mot een flauw lachje en eeDe diepe buiging en Leonore vertrok. Mevronw Ada bleef thans alleen, alleen in het yskoude vertrek, in een hoek van de canapé ineenge doken en vervuld van honderd vertwjjfelende gedachten. Zij had zich gaarne willen wreken ziek wreken aan alle menschen, aan Leonhard, aan Spengler, aan Anton ach, eu alleen .Anton was er nog oyer aan wien zij thans, door hem met de meest mogelijke verachting, met yskouden hoon van zich te stooteu, zich zou kunnen wreken; maar zulk een mensen, zulk een veerkneeht, stond immers weder veel te laagom hem te vernietigen, welk eene voldoening kon dat geven! Sleebts in een enkel opzicht, kon zij thaus aan hare bitterheid den vryen loop laten n 1. door haren armen oom, den ambtman, met den gebeelen omvang van zyn echtelijk ongeluk bekend te maken 1 En dat dood zy dan ook, nog voor de dag ten einde was. „Als ik ongelukkig ben, dan moogt gij het ook worden!" zeide mevrouw Ada by zich zelve uit de volle diepte van haar hart Gravin Leonore had intnsscben niet getalmd, om den Torst het gevolg van haar bezoek mede te deelen en deze, thans gerust gesteld omtreut den persoon van den voor hem teruggevonden zoon, werd vervuld mot klimmende onxust ovet diens lot op dcaRunden- BIJ ROLLADE f 0.40. LAPJES en BOEUF 0.45 BIEFSTUK 0.60 Schagen i5 October 1879. EN Zy hebben zelve die landstreek bezocht, eu thans teeds zes wagens iu expeditie, doeh daar dit voor duur zame puike \V'lNTEi4-A ARDAPFELEN noch zeer weinig is, hebben zij van af MAANDAG, aau alle stations der lijn ZAAN0 4M-ANNA PAULOWNA, mon sters vau 5 kop, a 40 cents, beschik baar gesteld. Zy verzoekenua goedbevinding der monsters, de bestelliugcn op le geven aan huu adres, of aan dat van de chefs der bovengenoemde stations, waardoor zy in staat gesteld worden de expeditie van efc/ctr, tiaar de aan vragen te regelen. Ook zullen zy er voor zorgen dat vau PURMERENDE-'t ZAND, aan alle aanlegplaatsen der stoomboot Gebrs. ZUR-MUHLE1Nmonsters te bekomen zijn. De kapiteins nemen bestellingen aan en zorgen voor de aflevering. Per wagen van 143 HL. per HL. f 4 50 hoeveelheid 50 w 4.75 vi >t 20 5.00. v, 11 5 5.25- '1 1 M 5.50. Reflecterenden zorgen voor zakken. burg. Toen C.otilde in de grootste opgewondenheid van de hoofdstad naar den Randenburg was teruggekeerd, had zij reecis op hut laatste station, van waar zy met een huurrijtuig het laatste gedeelte van hare reis moest voorzettuu, vernomen van den koetsier vau dat rijtuig, dat haar broeder voor eon paar uren eveneons op het sta'ion was geweest. Hij moest das een trein vroeger zijn te huis gekomoo. En inderdaad, toen zij eindelijk mot haar ry tuig stilhield voor de vestibule van den Randenburg, zag zij Al- breeht staan aan een der ramen der benedenverdieping, baar met een zeer irouiseh lachje een welkom toe knikkend. Terstond daarna kwam hij haar uit de Testibule te gemoed en bood haar met in het oog loopende galanterie den arm, om haar naar de woon kamer te geleiden. Zy scheen die galanterie niet op te merken en met de vraag: „vader is wel?" ging zij voor hem uit. „Hy is goed in orde en doet ondanks sneeuw en slyk buiten zijne gewone wandeling door het park," antwoordde Albrecht, „ik heb intusschen gezorgd voor een goed vnur, dat u zal doen ontdooien, mijn verkleumd zusje, want de brniloftsvermaken, waarvan gij terugkomt, zullen u wel niet zoo hebben geéchauf- teerd, dat zij bij dit ruwe weder u op de lange reis nog warm hebben kunnen houden." „Volstrekt niet," antwoordde Clotiide met een nitvor- sthecdon blik, dien zy van ter zyde op haren broeder wierp. Zy kon de reebte beteekenis van den toon, waatop hy sprak, niet good vatten. Daar lag iets spottends, iets boosaardigs in daagde hij haar uit, was het resultaat van zyne reis zóó gunstig voor hem geweest, als gravin Clotiide het zoo angstig vreesde had dokter Spengler hem den brief van Korn uitgeleverd, de verklaring van hare tante Leo- poldine Wordt cervotyd.

Schager Courant | 1879 | | pagina 3