Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. ZONDAG No, 1234 Bekendmakingen. De GIFTDRANK. Gemengde berichten. Ao. 1879 23stc Jaargang, A ch ter gebleven Oevonden Vermist; SdAtiER COURANT. v i Dit blad verschijnt twee maal per week. Woens dag en Zaturdag avond. Bij inzending tot 's mid dags 12 ure worden advertentiën in het eerstuitkomend No. geplaatst, ingezonden stukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs por jaar 3.Franco per post f 3.6o. Afzoaderlijke nummers 0.07J. s/dverteutiën van een tot vijf regels ƒ073; ieder regel meer /"o.l5. Groote lctleis naar plaatsruimte. Postdirecteuren en Bockhandelaren aangenomen. Naar volksheil «onder deugd to dingen ]s arbeid aan een rots te bién. op de markt te Schagen, den ifieOctober 1879 een WIT SCHAAP. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen ter gemeente secretarie aldaar. een WIT SCHAAP. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen ter gemeente secretarie van Schagen. een WIT SCHAAP met LAM, onder de gemeente Schagen, het eerste inet een scheeve voorpoot. Zjj die hieromtrent inlichtingen kunnen geven worden verzocht zich te vervoegen ter gemeente secretarie te Schagen. Gelukkig was hij te huis en kwam terstond. Harriet sloot op bevel van haar oom de deur opdat de bedienden niets zouden vermoeden. Nu vertelde Scott aan doctor Haijes de merk waardige historie en toonde hein de flesch met vergif met' het daarop zoo geheimzinnige ver schenen opschrift. Hm, hm!" zeide Dr. Haijes. Dos zijt gij in de handen van den franschen kwakzalver en bedrieger Bonnet gevallen? Ha, dan is het een waar wonder dat gij nog leeft "Hij weid mij door mijn neef met warmte aanbevolen en heriep zich op aanbevelingen van de voornaamste Parijsche doctoren. Nu zie ik echter in dat hij een schurk en bedrieger is!" .Bracht hij u de flesch met vergif?* »Ja- Maar is de inhoud dan werkelijk vergif zoo braaf, zoo zacht en zoo goed I en ik dwaas wilde haar met een ellendigen schurk als mijn neef Lionel is doen huwen! Ha de ellendeling is ontmaskerd Op dit oogenblik werd er aan de deur geklopt. Ilarriet deed open. VL Ik begrijp de zaak niet oom, het is een geheim maar zoo veel is zeker dat gij gisteren een lepel vol van het vergif hebt ingenomen. Gij moet melk drinken! Melk is een best tegen middel wanneer men vergif heeft binnen ge kregen »Gij liebt gelijk! geef mij spoedig de warme melk!" «Ziedaar!. •O deze dronk doet mij goed!« Goddank! Nu moet doctor Haijes geroepen worden.* Ja, hij moet terstond komen. Ik ben ver giftigd! O, ik ben vergiftigd! En wie heeft het gedaan 11a, ik doorzie het schandelijke complot! Docter Bonnet, die schurk van een Franscbman heeft zich laten ouikoopeii om mij te vermoorden! En door wien?.... door wien?.... Door.... door ■Gij gelooft toch niet oom dat Lionel Ja Liouei is de schandelijke booswicht! Ode ellendige wilde mij arme zieke man vermoor den om mijne millioenen vroeger in handen te krijgen. Maar nu wacht hem de strop van deu beul. De jonge dame bedekte haar gelaat met de handen en weende. Zij kon er echter niets tegen in brengen, de zaak kon niet anders te zamen hangen. De zieke, de hijpochondrist dacht niet meer aan ziekte en hijpochondrie. Hij was van zijn stoel opgesprongen en stapte in de kamer op en neder, terwijl jhij zich steeds meer tot toorn opwond. Harriet zond een bediende naar docter Haijes. Deze oude waardige en geleerde arts was sedert jaren met den knorrigen Jarvis Scott bekend en was er reeds aan gewoon gedurig terug geroepen te worden, zoodra de onhandelbare patiënt slechte ondervinding met andere doctoren had opgedaan en dezen weg had gezonden. Hij moest dan altijd weder herstellen, wat de anderen bedorven hadden, tot dat hij zelf het niet langer met den ouden heer kon vinden en zijne bezoek naliet. Een aanzienlijk koopman te Breslau had een l8jarige dochter van buitengewone schoon heid. Het scheen dat haar hart onkwetsbaar was. want alle huwelijksaanzoeken weiden on verbiddelijk afgeslagen, maar eindelijk was een Eiigelschman, die tijdelijk te Breslau ver toefde, zoo gelukkig, haar nart te veroveren. De jonge man gaf voor deelgenoot te zijn in een groot Ixmdensch handelshuis; men won Zeggen deze geheimzinnige blaauwe letteren de on|lnwt |leln jnl,chtingen in bij bekende L011- waarheid?. densche firma's, en de uitslag daarvan was Doctor Haijes was reeds bezig den inhoud meer dan bevredigend. van het flesch je met oogen en neus te onder zoeken, ook bestudeerde hij zorgvuldig het op schrift der etiquette. «Inderdaad is dit een doodelijk vergif,* ver- De vader zag dus geen reden oin den En- gelschmau de hand zijner dochter te weigeren, en het huwelijk had met grooten luister plaats. Toen de jonggehuwden te Londen waren aan gekomen, stapten zij voorloopig af in een hotel liereid wa,,t .i""Bu ,uan z'ch eerst gaan overtui- gen, of zijn woning wet behoorlijk ingericht was om zijn vrouwtje te ontvangen. Het eene uur ua het andere verliep echter zonder dat zekerde hij, een zeer kunstig én knap preparaat van blauwzuur. Hadl gij daarvan volgens de gebruiksaanwijzing eiken morgen en avond een theelepel ingenomen, zoo 'waart gij terugkwam. Toen de arme vrouw een dag 1 e11 nucnt tevergeefs eewacht had, deed zij in een dag of tien onder onverklaarbare pijnen i navraa(, gjj ,let „eM01ieel vail llet ,1(kdi docjJ steeds ineer afgemat en bewusteloos geworden en J niemand verstond haar, omdat zij de Engelsche eindelijk den eeuwigen slaap ingegaan. Er is taal niet kou. Eindelijk gelukte het een jonge 1 j l 1 -li- 'er, die haar eebrekkii' te woord kon staan, reeds menig oud ziek knorrig luillionair in ons y o de Hrina van haar echtgenoot te Vinden, maai land, op die wijze om het leven gekomen. uu bleek |ieti gat de cjleflj van dat handelshuis Ik heb gisteren avond een lepel vol van het haar geheel vreemd waren, en geen spoor van gelijkenis hadden met haar echtgenoot tuig ingenomen.* «Daarvan zal ik de uitwerking verdrijven. Wees daaromtrent gerust! Dus maakt Phineas Krokus zijne apotheek tot een geheim gifthol! Nu hij ligt reeds langen tijd onder verdenking. |Van daag nog zullen de policie en het genees kundig toezicht van zijn gedrag onderrigt worden. Ik neem de flesch met vergif voorloopig in bewaring. De provisor in de apotheek een recht schapen jong Duitscher die ik als een knap scheikundige ken, was uw reddende engel, Mijn» ïeer Scott. Hij moet dit geschreven hebben en tij heeft u door een zeer sliminen inval gered." «Ik begrijp u nog immer niet?...." «Hij had klaarblijkelijk verdenking opgevat tegen zijn patroon op wiens order hij het vergif moest bereiden.* Welnu, toen schreef hij met sijmpatische inkt deze waarschuwing, die eerst geheel niet te zien was, maar naar eenige uren te voorschijn moest komen.* «Zeer merkwaardig, inderdaad! Ik moet dien jongen man zien en ruim beloonen!" «Daarvoor hebt gij alle reden. Hij zal een hoofdgetuige zijn in het criuiineele proces, tegen Phineas Krokus, zijn voortreffelijk gedrag in deze zaak toont aan, dat hij gten deel kan hebben aan de misdaad van zijn principaal. Ook Mejufvrouw Harriet verdient groeten lof, daar zij, zoo goed heeft toegezieu. Ja, ja! riep de oude Heer, Zij is een engel, Thans bemerkte men ook, dat haat man al en de kostbaarheden had meegenomen. Natuurlijk begaf men zich terstond naar de politie, en daar bleek het, uit een medaillonportret van haar echtgenoot, dat deze eeu beruchte L011- dcnsche gauwdief was. Hij verklaarde, toen hij hij de politie ontboden werd, met de grootste onbeschaamdheid, dal hij twee brieven naar het hotel had gezonden, waarin hij zijn vrouw ver zocht bij hem in zijn woning te komen, en dat hij, nu zij daaraan niet voldaan had, van alle verplichtingen tegenover haar ontslagen was. De vader, wien men terstond per telegraaf bericht gezonden had, zag weldra in, dat voor loopig alle pogingen om den schurk ter ver antwoording te roejien, te vergeefs zouden zijn. Het aannemen van een valsctjen naam maakt, omdat het buitenslands gedaan is, den man in Engeland niet strafbaar, en evenmiu kan men hem straften voor het wegnemen van het geld en de kostbaarheden, omdat die aan zijn vrouw en dus ook aan hem toebehoorden. Thans doet de vader de noodige stappen 0111 door de Duitsche Begeering de uitlevering van den misdadiger te lateu vorderen, en hem dan volgens hel Duitsche recht terecht te doen staan wegens het aannemen van een valschen naam en oplichterij. Twee jonggehuwden te Arnhem, die hun huwelijk kerkelijk wilden doen inzegeuen, kwamen gisteren in zwaar beschonken toestand in de kerk. Voor het altaar gekomen, kreoen zij hevige ruzie met elkander, zoodal de geesle lijke genoodzaakt was hen de kerk te laten uitzetten. In de afdeeling Waard van den jxilder Waard en Groet is een groote verbetering tot

Schager Courant | 1879 | | pagina 1