HTI. geneis. de dcrtJe druk prijs S,C)0. ALGEMEEN STEMRECHT Een woonhuis en erf J. van der Endt Zoon, IN EEN KLEIN GEZIN M a rk tberich ten Advcrtcnticn. I HEDEN VERSCHEEN S)c Notaris HEHMSEN, publiek verkooperi Zijnde het huis ook zeer geschikt voor RENTENIERS WONING. 7289 Holioway's Zalf en Pillen. GEHEIME ZIEKTEN. 0. Z. Achterburgwal 129 bij 728 7 Hotel Elberfeld.* J Schoolmeester. wordt zoo spoedig mo gelijk gevraagd, een G. KOSTER. Scliagen UITGAVE van I! HJTTERSEN Tz. Ie Sneelc P. Prijs 50 Cents. SCHA GEN, 13 Nov. aangevoerd vee tor markt was heden als volgt: 14 paarden f 30 a 80; veulens a ossen a 10 stieren 90 a 120 105 gelda koeijen magere 80 a 160, 40 vette dilo 200 a 270; 60 kalfkoeijen 190 a 230; 70 vaarsen 70 a 90 graskalveren 25 a 55; 10 nuchtere kalveren f 10 a 16; rammen a 80 schapen magere 12 a 18 759 idem vette 22 a 29; 150 overhouders 8 al7 lammeren a 6 bokken en geiten 2 a 6. 5 varkens 12 a 20idem vette a 30 biggen 5a 7.20 konijnen .10 a 0.60; 40 kippen 0.40 a 1.75; 50 eenden 60 a 75; duiven a ganzen a zwanen; f a 260 kilo boter 1.40 a 1-53 70 kilo kaas 30a 40.2000 stuks kipeijeren 5.a 5.50; eendeijoren a AMSTERDAM 14 Nov. De prijzen der aardappelen waren heden als volgtKatwijker zand f 0.a 0. Hillegomraer zand 0.a 0.Pruisische goeie f 3.25 a f 4.10, dilo witte f 0.a 0.dito roodo f 2.50 a 4.00, Saksische f 3.60 a f 4.30 Hamburger f 3.70 a f3.80, Blaauwo Pruisischo f 0.a f0.Bovenm. roode f a f Bovenm. Thomassen f 0 a f 0.Friescho Engelsche f 0.afO.Groninger blanke f 2.20 a f 2.30, Zeouwscho Jammen f 6.50 a f 6.60 Geldersche Cardonnors f 0.a fö. HOORN, 13 Nov. Kaas: Tor waag gowogen 241 stapels, wegende 63572 kilo. Hoogsto prijs; kleine Hooi-f 36. id. Gras- f Commissie id. f 40, per 50 kilo. Bevallen van een Dochter E. MEIJER BOOD. Scliagen i4 November 1879. 7292 lieden overleed na een kort en geduldig lijden mijn geliefde echtgenoot P. VRIES Pz in den ouderdom van 36 jaren en 5 maanden. Na eene gelukkige echtvereeniging van bijna 12 jaar. Wat ik met mijne kinderen en zijne ouders in bem verlies, zullen zij beseffen, die den overledene van nabij gekend hebben. JANNETJE BORST 7295 Wed. P. Vries Pz. Scliagen, i3 November 1879. Door duizende verbruikers aanbevolen en bet voliiiaak-.te en aangenaamste middel tegen keel- en borstpijn, hoesten, astma en stikkende hoest der kinderen bevonden. Zijn alle geneesmiddelen bij deze kwa len te vergeefs door U be proefd, weluu neemt dan den DRUILEN HORSTHONIG van W. H. Ziekenbeimer en Gij zult direct verlichting en genezing in zeer korten lijd waarnemen. Wordt ver kocht in flacons van fa. f 1.en 65 cents. Te Schagen bij J. Groot Tzn.Nieuwediep, W. V. Bruinvis; Burg op Texel, J. P. Smit; Alkmaar, W. J. Bakker, apoth HoornC. Schuit Jnz. Hoogkarspel, P. de Wit: Medemblik K. H. Idema; Enkhuizen, De Jong en Co.; Wieringen, I. Brunl. 7283 VAN DE te Oosterblokker, zal op VRIJDAG 28 NO VEMBER 1879, des avonds te 7 ure, in de herberg »de Kroon» te Nieuwe Niedorp, waarin een METSELAARS- AFFAIRE wordt uitgeoefend, staande en gelegen te Nieuwe Niedorp, kadaster sectie B, No. 679, groot o.o3.18. Breeder bij billetten. ■mk M»niwu*TirwMt«WMUifi urn miir.t W*f IT*: ma; u Kom na eene poos, Dokter Ritter dringt mij mot een vurigon ijvor tot haast," antwoordde Loonhard, „moer dan mijuo eigene begeerte. Om u de waarheid te zeggen, ga ik met een bezwaard en benauwd hart de dagen, die komen, tegemoet." Martin Korn knikte met het hoofd. „Ja, ja het is peen gemakkelijke tocht En tegen mij zullen zij u daar," zoo ging Martin Koru uiet een zucht voort, „tegen mij zullen zjj u daar innemen ik weet het, het is ook natuurlijk en ik moet het verdragen. Ga spoedig, Leonhard mij ontbreekt niets; allen zijn goed voor mij, do zusters van dokter Ritter zorgen voor mijga gerust heensedert ik u heb gezien en gij zoo nameloos goed tegen mij zijt, zal ik gezond worden. Weet gij, daar staat ergens in deu bijbel te lezen van een yjjver en van een engel, die kwam en zoodra /ijn gelaat daarin afspie gelde, werd het water geneeskrachtig voor allen, die zich daarin baadden. Zoo maakt gij door uwe ver schijning den diepen vloed van berouw, waarin ik zou verdrinken Leonhard legde zachtkens de hand op zijnen mond. „Zoo moogt gij niet voortspreken, vader, dat windt u op!" „Goed, goed," zeide Martin Korn, „ik zal het niet doenNog één ding moet ik n slechts zeggen bezoek uwe moeder." Leonhard knikte weder peinzend met bet hoofd. „Zij heeft behoefte aan kalmeering; wanneer ik niet van tijd tot tijd bij haar kom. wordt zij zeer erg. En ik kan thans niet bij haar komen. Ga gij en zie, wat gij doen kunt, om haar lijden te verzachten Ik zal naar haar toegaan, zoodra mijne krachten terugkceren en thans zullen zij het zeker doen, k gevotl het, zij zullen het doen!" Dringende Noodzakelijkheid.Deze bereidin gen verschaffen de beste en goedkoopste middelen om alle gewone heel en geneeskundige ziekten te verdrijven, zoowel in dit land als deszelfs koloniën. In de laatstgenoemden zijn de Zalf en Pillen onwaardeerbaar, want niemand dan alleep de zorgelooze wil zonder een hulpmiddel zijn tegen de ongevallen en de vele ziekten waaraan personen, die zich in een vreemd land vestigen, meer of minder, blootgestel zijn, vooral wanneer zij van alle geneeskundige hulp ver wijderd zijn Verstuikingen, sneden brandwonden, huidziekten, etterbuilen, zweren, en onnatuur lijke opzwelling der aderen, worden gemakkelijk door Holioway's middelen genezen. Onnatuurlijk opgezwollen aderen, zee re beenen en een aantal andere kwalen worden dadelijk verzacht en lang zamerhand genezen door bet gebruik van deze zuivereude en genezende middelen, wier billijke prijzen en algemeene verspreiding dezelve binnen het bereik van iederen lijder plaatsen. Doosjes Pillen en potjes Zalf fo.8o, f 1.85 f 3. f 6 75, f i3.f20.5o zijn op franco aan vragen contant te bekomen in alle Apotheken in Holland alsmede in Holioway's Etablissement te London Oxlbrtstreet 533. 7276 Dagelijks Consult van 7 tot 10 uur 's avonds, DOOR EEN Bij ontvangst van bet bedrag per postwissel, of aan postzegels, geschiedt de toezending, op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, franco door de Uitgevers 7294 te MAASSLUIS. Adres met franco brieven, onder letter A, bureau Schager Courant. I11 voorraad: zoowel deftige Kagchels.als gegoten kolommetjes van 6 gulden. Ook verkrijgbaar Vulkagchels, op nieuw ont vangen, een tweede partij gegoten Fournuis kagchels. Voorts Turf- en Houthakken en Manden, Steenkolenbakken, Rijtuigsloven Plaatsloven Blaasbalgen, Rookstellen, Lampen, Lampenkatoen Strijkijzers. Rijtuig- Stal- en Zaklantaarns, Machine olie Groote verscheidenheid van Gereedschappen' Timmermans slijpsteenen, Dommekrachten, Bus kruit, Hagel. WeegschalenBalansengeijkt Gewigt en Maten, Botermoiiten, Ziekenbekkens, Watergla zen, Linnen Bedflesschen, enz enz.^ 7296 N.B. Blaauwe en vertinde WATERKETELS en BRAADPANNEN, (alles giftvrij.) „Zij zullen het doen, vader!" „Zij heeft behoefte aan toespraak," ging Martin Korn voort, „tiet moet haar godurig herhaald wordon, dat ik slechts ziek ben en haar niot heb verlaten of verraden „Ik zal gaan ik zal er met dokter Spengler over spreken. Max Ritter hectt mij gezegd dat dokter Spengler de eerste was, die u bijstond toen u het onheil trof, dat hij hot geweest is, die uwen brief in veilige bewaring nam tot hij mjj dien door be middeling van Ritter deed toekomen gij ziet de geneesheer dier dauie is in alles ingewijd, hij zal haar dien ten gevolge op de rechte wjze hebben woten te behandelen en haar duidelijk bobben gemaakt, dat gij niet bij haar kondt komen, omdat gij ziek waarr, wees dus omtrent dit punt gerust." „Maar het zou toch goed zijn, dat gij er heengingt, om haar ten minste eens te zien," zeide Martin Kom na eene poos. „Eenmaal in uw leven moest gij baar ten minste hebben gezien," gicg hij voort, toen Leonhard stil voor zich neerzag en zweeg. Leonhard zag op „Waartoe zou het dienen „Later, als zij er niet meer zul zijn, zal het u genoegen doen, een beeld van haar voor uwen geest te hebben. Gij zult zachter oordeelen over haar, wanneer gij haar zult hebben gezien, over haar en over mij!„ „Ik oordeel zacht genoeg over haar," antwoordde Leonhard, zich afwendende.' „Gij kunt er u van verzekerd houden, dat een misslag mij niet ongevoelig maakt, omdat ik zelf tengevolge van dien misslag heb geleden. Maar gij kunt mij niet ten kwade dniden dat ik vrees voor dat gezicht* „lk kan het met u gevoelen. Gij zijt van een week, diepgevoelend karakter, Lconliard. Hoe zoudt gij niet met ccn bezwaard hart dat oogenblik tegemoet DOOR 7293 gaan? Maar laler geloof mij zult pij er mij voor danken, dat lk er u om vroeg, er u toe drong!" Leonhard kuikto op nieuw maar later heeft hij inderdaad zijn pleegvader gedankt, dat deze hein had gedrongen, om zijife vrees voor een oogoublik van ontzaclietijk schokkende ontroering te overwinnen. Hij heelt zijne moeder gezien niet zooals Spcnglor bem voorsloeg, in hare woonkamer, als een neef uit Oostenrijk, dio bjj haar werd geintroduceord en aldus de komedie spelende van een onverschillig ge sprek met haar hij heeft haar bespied, toeu zij iu don tuin van het gesticht wandelde, de bleeke, hooge, vorstelijke gestal ie met haar schoon ingevallen gelaat, met dio donkere gloeiende oogen, die onrustig overal rondzagen, terwijl zjj van tijd tot tijd een woord zachtkens voor zich heen mompelde nu eens blijvende stilstaan en luistfcrend naar het naastbij zijnde boscbje, dan weêr het hoofd schuddend als over zich zelve, langzaam voortgaande eeae gestalte die de zoou niet kon zien, zonder een gevoel, gelijk aan dat, waardoor zelfs bij onbeschaafde volkeren het geloof ontstond aan de heiligheid der krankzin nigen! „Die vrouw moet eens zoldzaam schoon zijn go- woest," merkte dokter Spengler op. „Raar golvend zwart haar is nog het rijkste, dat ik ooit heb ge zien!" Leoubard maakte eene levendige ongeduldige af- wcreude beweging met de hand. Hij was op dit oogenblik niet in iene stemming om dokter Speuglers 1 opmerkingen over mooi haar te hooren. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1879 | | pagina 3