A bh. SLOOS, F 1 II F S Tl'RF- LAPPENWEEK. H. Brügemann, Advcrtcnticn. M ark tberich ten publiek verkoopen J. Brongcrs Gz. Berigt uit den kleinen winkel. G. KOSTEB. SF AA NS Comp. Li; IJl kunsttanden en orebitten. Nieuw© sorteering ONTVANGEN. Firma J. Brongcrs Gz De gewone jaarlijkschc LAPPEN WEEK zal gehou den worden van af Maandag 22 December, lot zoo lang de voorraad strekt. Van af dien dag zullen al de voorhanden zijnde LAP PEN tegen spotprijzen wor den opgeruimd. helpen lenigen. Te Bussom heeft men eene I, tooneelvoorsielling ten voordeele der armen j gegeven en te Laren is een plan tot werkver- schaflijj ontworpen. Blijkens de N. Rott Cour. doet de justitie onderzoek in de knoeierige zaak van de twee i ontslagen directeuren der Koiterdamsclie Train way maatschappij, teneinde te weten te komen of hunne handelingen in de termen der ssrafwet vallen. Bij het lezen van de mededeeling dat de Hertog van Portland, de onlangs overleden En gelsclie zonderling, «onder den grond» woonde, heelt misschin menigeen gedacht dat de kluizenaar een akelig onderaardsch hol tot verblijf bad gekozen. Maar het tegendeel is waar. De llertog bad bet onder den grond veel beter dan de meeste menschen het boven den grond hebben. In zijn verblijf, Wolbeek Abbey, had bij allerlei onderaardsche zalen en gangen laten maken, die prachtig versierd en helder verlicht waren. Men vindt er een keurige verzameling van schilderijen, een museum van natuurkun dige merkwaardigheden en een bibliotheek mét duizeude boekdeelen. Ook is daar, onder den grond, de schoonste rijschool ter wereld. Zij is 4°° v<>et lang, too voet breed en 5o voet hoog. De muren zijnuit massieven steen gebouwen en het dak is uit hout, glas en ijzer samengesteld. Zij wordt verlicht door 8000 gasvlammen. De eigenlijke manége, die door zuilen is omgeven, mag een meesterstuk van kunst liecten. De Hertog gebruikte sedert vele jaren voort durend 2000 werklieden, voor wie zijn dood een onherstelbaar verlies is. Hij ontving nooit iemand bij z:ch en leefde in zijn prachtig verblijf zonder eenig gezelschap. Geen zijner bedienden mocht een woord tot hem spreken, of zich in bet park vertoonen op de uren als bij er wandelde. Zij mochten hem zelts niet groeten. Hij had W el beek Abbey van een boogen muur laten omringen, zoodat niemand van buiten af beur on zien. Burgerlijke Stand der gemeente Sckagen. Ingeschreven van 12 tot en met t5 Dec. 1879. Geboren Gerritje, dochter van Paulis Swart en Gunrtje Biersteker. OndertrouwdGeene. Getrouwd: Ditk Roggeveen, wed. van Maartje Buijs, oud 5g jaren, en Trijntje Kramer, wed. van Abraham Wit. oud 46 jaren, wonende ste Nieuwe Niedorp. Overleden: Geene. Burgerl. Stand der gemeente Haringkarspel Ingeschreven van I i5 Dec 1879. Geboren: 5 Dec. Joban, zoon van Mn. Blan- kendaul en Cornelia Groot, 6 dito. Cornelia, dochter van Jan Weel en Marijtje Hof; t3 dito. Engeltje, dochter van Pieter de \ries en Üiikje Mantel. OndertrouwdGeene Gehuwd. Geene Overleden 5 Dec. Een als levenloos aangegéven kind van Cornelis Bakker en Vrouwtje Witsineer 6 dito. Simon Martinus kind van Pieter Tes- selaar en Trijntje Wagemaker. Boter fj 1.20 a 1.30 per kg. Eijeren Kip- f 8. a 0.Eenden f per 100 st. 87 Runderen, stug lager. 25 paarden; 55 vette Kalveren f .60 a 0.80 per Kil stag; 81 nuchtere dito f 8 a 22 per stuk, stug; 70 vette Varkens 40 a 50 ct per pond, vlug: 0 magere f af 91 Biggen f 3 a f 5, 758 Schapen en lammeren, handel vlu3. HOORN, 13 Dec. 18 hectol Tarwe f 11.50; 4 h] Rogge f 6.33 hl. Gerst'f 6.34 hl. Ilaver f 5.75; Mosterdzaad f21.—; Karweizaad f 16 50; 64 hl. Boonen: bruine f 18.witte f Paarden f8.16 hl. Erwten: valofl6.hl. groene f20.— hl. graauwe f 22.hl. witte f 14.alles per bectl. 1426 KG. Kopboter f 1.25 a 1.40 per K.G* Kip Eijeren f a 0.Eend-Eijercn f 0.a 0.beiden por 100 stuks. Alkmaar 12 Doe.. Aangevoerd 6 Paarden 70 a 120 2 Koeien f 75 a 150, 12 nueht Kalveren f 14 a 25 208 Schapen f 14 a 23, Lammeren a magere Varkens f a Biggen f a 0. 7 Bokken en Geiten f3 a 8, Bokjes ets. Boter per kop 0.82 a 0.90 ets. Purme>ende 16 Dec. Kaas: aangevoerd 138 stapels kleine f 35.5 stapels middelbare f 34.a den duivel had gespeeld en zijne brieven aan Clo- tilde bad weten te onderscheppen maar Leonhard gaf zich den tjjd niet, om daarover na te denken de invallende gedachte aan Rückerts woordennooit moeten twee geliefden verder vaneengaan, dan eene bloeiende roos in de hand kan weiden gedragen," en het zoeken in zijn geheugen naar ieder woord, dat hij aan Clotilde kon hebben geschreven en dat ver keerd kon ziju uitgelegd dat alles week spoedig in hem voor de klimmende aandoening, die weldra tot een heftigen storm was aangegroeid, toen hij na eene korte poos in de kamer van den vorst voor dezen stond en tot hem zeide: „Vader, toen gij mij gevonden hebt, hebt gij u eens voor al moeten schikken in de noodzakelijkheid, om mij te nemen zooals ik ben- Maar ik ben nu een menscb, die niet leven kan met de gedachte, aan een ander wezen mijn woord van trouw te hebben ge broken. En toen toen gij mij vondt gij ook gravin Clotilde Bernswald. want zij behoort bij mij, als een deel van mijn leven Ik ben genoodaaakt om u dat te verklaten, want ik sta op het punt, om naar de hoofdstad te vertrekken naar mijne biuid! Ik zul daar uwe schriftelijke oidcrs afwachten, wat gij nu heslist en beveelt- Ik zal u in alles gehoorzaam zijn alleeu in dit eene niet ik zal mij nooit m-.er, ook geen dag meer scheiden van mijne bruid'" De vorst zag hem ontsteld met groote oogen'aan. „Zoo, zoo en vanwaar krijgt gij die plotselinge^ geestkracht tot verzet?" zeide hij largzaarr, r.a ceu Getrouwd DIRK ROGGEVEEN weduwnaar van Maartjk Blijs, te Schagen f.n TRIJNTJE KRAMER weduwe van Abraham Wit, te Nieuwe Niedoru. die tevens dank zeggen voor de belangstelling bij bun Huwelijk ondervonden. Schagen, t2 December 1879. notaris te Winkel, zal op DINGSDAG 20 JA NUARI.) 1880, des avonds ten 6 lire, in de berberg »de Roode Leeuw'1'' van E, GROOT te Nieuwe Niedorp, /ftS*. Een goed beklante RROOD- BESCHUIT KOEKRAKKERIJ met flinke bergplaats voor Granen, Hooi, enz.JStalling voor vee, met ERF, staande en gelegen in de kom van het dorp Nieuwe Niedorp. kadaster sectie D, No. 526 groot 9 aren, 70 centiaren. Toebehooreude aan JAN WIERS. DOOZEN. SPEELKAARTEN, DOMINO en SCHAAKSPELEN in groote verscheidenheid. ALKMAAR. DE BAZAR. In voorraad: Stalschoppen, Lantaarns, Bal last schoppeiiGraven, Mollenklemmen, Melk schotel.». Koe-en 1'aardenkettings, Ratte klemmen, Engelsche straatbezems Fijne glazensponsen Leidsel) zeemleder, Steenkolenbakken, Turf- en Houthakken, Friesclieen Amcr'kaansche Schaat sen, Doofpotten, Blaasbalgen, Strijkijzers, gegoten en geslagen Kagchels, geijkt Gevvigt, Balansen, Lengtematen en Inhoudsmaten, beste Kolfijmo- lens tinneu Zeepkoppen, Ziekenbekkens. tinnen Bcdflesschen, Waterglazen, Mandwerk, ijzeien Voederbakken voor varkens, onbevriesbare Dou glaspouipen. Giftvrije blaauwe Pannen en Potten enz. enz. laDge poos te hebben gezwegon. „Ik verzet mij niet tegen u, ik bnig mij voor uwe wenscben, zoo veel als ik kan. Maar ik verzet mij tegen het verwijt vau ontrouw, dat men mij heeft De vorst knikte met een terughoudend en naden kend gelaat. Ontrouw! Het zij zoo," zeide hij zacht. „Een Hornegg duldt geen vlek op zijn blazoen. Ga dan (k heb vroeger gedacht, dat gij met mijne oogen zoudt zien. Ik moet mij er in schikken, ook eens met de uwe te zien- Daarom zal ik het dan beproeven," voegde hij er met ten bitter lachje bij „in uwe Clotilde een engel te zien- Maar zeg mij wie heeft u dat verwijt van ontrouw gedaan, Ritter?" „Nee-n hij niet- En nu gij over bem begint, laat mij u ook dit zeggengij zijt tegenover Ritter onrechtvaardig en ondankbaar." „"Waarom? Ik had mijne redenen om in zijne komst in mijn huis de aanleiding te zien, dat mij eene lief- gewordene hoop weid outioofd" „Maar, vader, doktor Ritter heeft zooveel gedaan om..." „Ja, ik weet l.et, ik weet het," viel de vorst levendig in. „En," zeide kjj met een diepen zucht, „het is »cjj nu toch alles eenerlei eu onverschillig geworden. Dan wil ik, evenmin als gtj u ontrouw, mij ondankbaarheid laten verwijten. Dien droom der 1 oop, dien ik koesterde, is door u in den grond ver woest Daarom moet ik met mijn wil wijken voor De PlcltAandsche Ban kttretnigin gevestigd te BARSINGERHORN, onde ■u de firma SPAANS Comp. neemt voortdurend gelden in deposito tegen 4, 4 l/t en 4 s/4 PCt. rente 's JAARS al naar gelang der voorwaarden welke bij het depot neren der geiden worden overeengekomen. Zij bela6t zich ook voordurend met het koopen en verkoopen van BINNEN- en LUITENLANDSCHE eff-cton. coupons enz., het disconteren van handels papier, liet verschaffen van voorschotten enz. Het Kantoor wordt gehouden te Barsingerhorn, eiken werkd-ig van 10 tot 12 uur, en op den we- kelijkschcn marktdag te Schagen ten huize van den heer A. KNIKKER van 10 tot 12 uur. 7431 De ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot bet vervaardigen van vervaardigt uit COLODIUM COUTCHOE, eene geheel vernieuwde uitvinding, de welke alle maaksels te boven gaat en niet alleen zelfs uit vindend, maar ook zelf vervarriligd, daar er slechts weinige zijn die kunsttanden vervaardi gen en ik ondergeteekende de eenige ben in di- Noorderkvvartier die die werkzaamheden bewerkt stellig zoo kan ik dit werk veel minder leveren daar ik zelfde maat neem en de stukken maak en een volkomen resultaat oplever, beveel ik mij tevens aan tot het maken van regulateurs, tot bet regtgroeijen van kinderlanden en ben voor bo vengenoemde werkzaamheden te spreken, des DONDERDAGS voor den middag, in de Post hoorn, op Markt te Schagen, en ben ook voor genoemde werkzaamheden per brief of briefkaart, te ontbieden. 7406 J. N. DE LANGEfl WENDELS. NIEUWEDIEP Weststraat L 91. ALKMAAR DE BAZAR. naast de R. C. Kerk. den uwen, die, naar ik zie, sterker ig dan de mijn omdat hij den hartstocht der jeugd tot hulp beeft Doet wat gij wilt, maar verlaat mi/ niet Ik ben niet in s!aat( om nog grootere eenzaamheid, dan ik in mijn ec-nzaam leven lang heb meeten dragen, te verduren- Laat Leonoie niet van hier gaan, terwijl gij mjj eene nieuwe dochter breDgt Ritter zal, naar ik hoop, tevreden zijn met de betrekking van intendant mijner bezittingen eene betrekking die wel is waar eene sinecure is zoo lang mijn ocde domeindi recteur werkzaam blijft. Maar hij is oud eu verlang naar rust „Gij maakt twee gelukkigen neen, vier tegelijk vader," riep Leonhard uit met een betraand- oog. Yier gelukkigen het was veel gezegd in dez. boozc wereld, waar de zon, in haren dagelijkschea loop, op niet al te veel van galak Btralende gezichten nedtrziet- En daarenboven was bet eene stoute ver- zikering van onzen vriend, omdat hij nog volstrekt niet wist, of Clotilde Bernswald genegon was, dezelve waar te maken- En toch, dan zou er wellicht iemand gevonden zijn, die zijne verzekering niet te schande had laten worden, die als een gelukkige de ledige plaats zou hebbeu aangevuld- Wordt vtrvolgd.

Schager Courant | 1879 | | pagina 3