Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. Ao. 1879. 23ste Jaargang. No. 12 1 Bekendmakingen. Nationale militie. Onze iicve vrouw van S'artenkirch, SCHAKER COURANT. Dit blad verschijnt twee maal per week. Woens dag en Zaturdag avond. Bij inzending tot 's mid dags 12 ure wqrden advertentiën in het eerstuitkomend *o. geplaatst, ingezonden at ukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad woiden door alle Prijs per jaar 3.Franco per post f 3.6o. Afzonderlijke nummers f 0.07$. Advertentiën van een tot vijf regeis 075; ieder regel ineer ƒ0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Postdirecteuren en Boekhandelaren aangenomen. Naar volksheil tonder deugd te dingen Is arbeid aan een rots te bitn. Rur(gomeesler en Wethouders van Schagen, brengen ter kennis van be langhebbenden, dat de gewone mark ten in de Kerst- en daaraanvolgende we ;k, aldaar zullen worden gehouden op Woensdagen den 24en en 31 en De cember. Schagen, 9 December 1S79, Burgemeester en Weihouders voorn., G. L4NGEMÏEKG. De Secretaris, DEMJS. tevens ter kennisse van dc belanirhebSnnilen: dat tot da inschrijving gelegenheid zal bestaan van den lstene tot den 3lsten Januarij aanstaande, ter Secretarie dezor Gemeente, dagelijks, uitgezonderd des Zondags, van des voormiddag" 9 tot d"g namiddags ten 4 ure- Schagen den 23 December 1879- Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. LANGENBERG. De Secrotaris- DENIJS. Oproeping tot de inschrijving voor het Jaar 1830 volgens de Wet van 19 Augustus 186I(Staats- bl. No. 72). Burgemeester en Wethouders van Schagen, gelet hebbende op het bepaalde bij Artikel 19 dor Wet op de Nationale Militie van 19 Augustus 1861 (Staatsblad No. 72), herinneren bij deze de belang hebbende Ingezetenen, aan hunne verpligting tot het doen van aangifte voor de dienst bij de Nationale Militie, met verwijzing naar het bepaalde bij de Artikelen 15 en 20, alsmede 16, 17 en 18 der Wet luidonde Art. 15 Jaarlijks wordon voor de Militie inge schreven alle mannelijke ingezetenon, dio op dea Eersten Januarij van het jaar hun 19do jaar waren ngetroden. Voor ingezeten wordt gehouden: 1. Hij, wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beiden overleden, wiens voogd ingezeten is volgens de Wet van 28 Julij 1850 (Staatsbl. No. 44). 2. Hij, die geene ouders of voegd hebbende, gedurende de laatste achttien maanden voorafgaande aan den lsten Januarij van het jaar der inschrijving, '1 Nederland verblijf hield. 3. Hij van wieas ouders de langstlevendo ingezeten was, al is zijn voogd geen ingezeten, mits hij binnen het Rijk verblijf houdt. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling behoorende tot eenen Staat, waar de Nederlander niet aan de verpligte krijgsdienst is onderworpen, of waar ten aanzien ^ler dienstpligtigheid het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen. Art- 20 Hij, die eerst na het intreden van zijn 19de jaar, doch vóór het volbrengen van zijn 20ste ingezetenen wordt, is verpligt zich, zoodra dit plaats heeft, ter inschrijving aan te ge^en bij Burgemeester en Wethouders der Gemeente, waar de inschrijving, volgens Art. 16 moet geschieden. Art. 16. De inschrijving geschiedt: 1. Van een ongehuwde in de gemeente, waar de vader, of, is deze overleden,de moeder, of, zjiu beiden overleden, de voogd woont; 2. Van een gehuwde en van een weduwnaar in de Gemeente waar hij woont; 3. Van, hem die geen vader, moeder of voogd heeft, of door dezen is achtergelaten, of wiens voogd buiten 's lands gevestigd is, in de Gemeente, waar hij woont; 4. Van den buiten 's lands wonenden zoon van een Nederlander, die ter zake van 's lands dienst in een vreerad land woont, in de Gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft. Art. 17. Voor de Miiitie wordt niet ingeschreven: 1. De in een vreomd Rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die geen Nederlander is. 2. De in een vreemd Rijk verblijf houdende onder- looze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten. Art. 18. Elk die volgens Art. 15. behoort te worden ingeschreveu, is verplicht zich daartoe bij Burgemeester en Wethouders aan te geven tBsschen den lsten en den 31sien Januarij. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis is zijn vader, of is deze overleden, zijne moeder, of, zijn beiden overleden, zijn voogd tot het doen van die aangifte verpligt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, brengen JAGT De Burgemeester van Schagen, Brengt ter kennis van belanghebbenden, bet volgend besluit: De Commissaris des Koning in Noord Hol land Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten dier provincie, dd 3 December 1879, no 'i Gelet op art: 11 der wet tot regeling der jacht en visscherij (Staatsblad 1837 no. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de sluiting der jagt op klein wild voor Noord Holland, is bepaald op Woensdag den3ien December 1879 met zonsondergang en dat alzoo. op grond van het bepaalde bij het eerste lid van art: 2,7 der aange haalde wet, het verkoopen, te koop uit stallen en vervoeren van wild, uiterlijk tot en met 14 Januarij 1880 zal mogen plaats hebben. En zal dit besluit in het provinciaal blad worden geplaatst en in iedere gemeente van Nooidholland worden aangeplakt. Haarlem, 6 December 1879. De waarnemende Commissaris des Koonigs, (Get.) G. van TETS. Schagen, 19 December 1879. De Burgemeester voornoemd, G. LANGEN BEUG. De Burgemeester van Schagen, maakt bekend dat van af Zaterdag den aoen tot en met Zaterdag den 27en dezer maand, des voormid dags van 9 tot 12 ure, ter Secretarie kunnen worden afgehaald. De Patenten, aangevraagd in de maanden Augustus, September en Octoher j.l. 2e kwar taal dienst 1879/80. Wordende de patentpligtigen herinnerd, dal de afhaling persoonlijk met geschieden. Schagen, 20 December 1879. De Burgemeester voornoemd) G. LANGENBERG. langs de huizen zullen houden, ten einde uit de opbrengst, bij het einde dezes jaars, eene buitengewone bedeeling van levensmiddelen, aan de minvermogenden, te kunnen doen. Schagen, 23 December 1879. De Burgemeester voornoemd, G. LANGENBERG. Het Gemeentebestuur van Schagen, brengt ter voldoening aan de bestaande voorschriften, ter openbare kennis, dat door Dirk Kramer, timmerman alhier, vergunning is verzocht, de woningen, staande aan de Dorpen binnen deze gemeente, wijk D. nos 25 en 26. kadastraal bekend in Sectie C nos. 651 en 652, temogen inrigten tot brood bak kei ij. De voor dat verzoek gevorderde stukken, liggen van af heden ter gemeentesecretarie ter inzage, terwijl het Bestuur op den 6en Januarij e k. des voormiddags van 10 tot 12 ure, ten Raadhuize alhier zitting zal houden, ter ken nisneming van de bezwareD tegen dat verzoek ineebragt. Schagen 2a December 1879. Het Gemeentebestuur voornoemd, G. LANGENBERG. De Secretaris DENIJS. VIII. Resi wierp hem een half toestemmenden; half schuwen blik toe. Gij spreekt echter reeds als een pastoor!* zeide zij maar ik hen toch zeer blijde dat gij er geen worden wilt, evenmin als een docter. Met zufk een geleerd heer zou ik niet meer vertrouwelijk kunnen omgaan....* Alois viel haar iu de rede: •«'*-& tïesi, gij denkt toch niet dat het verkeerd van mij is als ik den zin niet doe van vader en moeder? vroeg hij. Zij schudde lachend met het hoofdzij was lang genoeg ernstig geweest. Neen zeker niet!« zeide zij: Gij kunt het j heiden toch met naar hun sin maken, de een wil zus, de ander zoo, dus is het beste dat gij rechtuit gaat naar Miltenwald en violen maakt...* Ja Resi, en daar willen wij een huisje hebben en een tuintje, zoo als gij gisteren gezongen hebt en dan.... dan kunnen wij zanten trouwen en doen hiermede den zin van vader.* Rij deze woorden had bij hare hand gevat, maar met een snelle beweging trok zij die terug. O deugniet! riep zij half lachend en half hoos, ik dacht dat gij verstandig met mij wildet praten, en nu hoor ik niets dan domheden.jt Als Ilaos dat eens gehoord had!.... Wat gaat dat Hans aan?* barstte Alois uit. Ik wist niet dat hij recht op 11 had of heeft hij het, zeg het dan.... ik zon het gaarne willen weten Resi lachte. Nu schreeuw zoo niet!.... Wat zullen de mcnschen wel van ons denken?* zeide zij en bleef staan, ze hadden juist de herberg bereikt. Weet ge wat.* ging zij voort, ga naar Garmisch en wanneer gij goed en verstandig van daar terugkomt, zullen wij verder spreken. Bij deze woorden trad zij de opene deur binnen en riep hem nog een vrieudelijk vaarwel en zegen op uw werk!" toe en was het volgend oogenblik in het huis verdwenen waar zich ook al spoedig de heesche stem van den waard uit bet Lam liet boor'en. Een oogenblik nam Alois in bedenking of hij Resi's terugkeer zou afwachten, maar hij wist zeer goed dat zij zich niet het minste zou laten afdwingen. Hedeu avond,* zeide hij 0111 zich te troosten; ik had immers ook eerst heden avond met haar De Burgemeester van Schagen, brengt ter kennis van de ingezetenen, dat het aanbieden willen spreken.» van en het rondgaan met zoogenaamde «Nieuw- Met haastige schreden ging hij verder, eerst jaarswenscben,* het zij gedrukt, het zij ^ge- j was hij eenigzins boos op Resi maar hoe langer hij over zijn gesprek met haar nadacht, des te ligter werd hel hem om het hart. Hoe had zij schreven langs de huizen, niet zal w toegelaten, alsmede, dat de verschillende arm besturen, eene inzameling van vrijwillige giften

Schager Courant | 1879 | | pagina 1