Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad, 28: DI1I11 Ao. 1879. 23ste Jaargang, No. 1252 Bekendmakingen. Nationale 'Militie. Oproeping tot de inschrijving voor het Jaar 1880 volgens de Wet van 19 Augustus 1861 (Staats- bl. No. 72). Gemengde berichten. Dit blad verschijnt twee maal per weekWoens dag en Zaturdag avond. Bij inzending tot 's mid dags ia ure worden advertentiën in het eerst uitkomend N°. geplaatst, ingezonden stukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs per jaar 3.Franco per post f 3.6o. Afzonderlijke nummers J 0.07 J. Adverlentiën van een tot vijf regels f ogS; ieder regel meer o.i5. Groote L-tters naar plaatsruimte. Postdirecteuren en Boekbandjlanen aangenomen. Naar volksheil tonder deugd te dingen Is arbeid aan eeu rots te biên. CZ Burgemeester en Wethouders van Sctiageo, brengen ter kennis van be langhebbenden, dat de gewone inarkt wegens het invallen van den Nieuw jaarsdag aldaar, zal worden gehouden op Woensdag den 31 en December. Schagen, 9 December 1879, Burgemeester en Wethouders voorn., C. L4NGEMÏEKG. De Secretaris, DEM.IS. tevens tor kennisse van de belanghebbenden: dat tot de inschrijving gelegenheid zal bestaan vin den lsten tot den 31sten Januarij aanstaande, ter Secretarie Uezi-r Gemeente, dagelijks, uitgezonderd des Zondags, van des voormiddag* 9 tot des namiddags ten 4 ure. Schagen den 23 December 1879. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. LANGENBERG. De Secretaris- DE-.IJS. Burgemeestor en Wethouders van Schagen, gelet bobbende op het bepaalde bij Artikel 19 der Wet op do Nationale- Militie vau 19 Augustus--l£6i (Staatsblad No. 72f, herinnoren bij deze de belang hebbende Ingezetenen, aan hunne vorpligting tot het doen van aangifte voor de dienst bij de Nationale Militio, met verwijzing naar het bepaaldu bij do Artikelen 15 en 20, alsmede 16, 17 eu 18 der Wet luidende Art. 15 Jaarlijks worden voer do Militie inge schreven alle mannelijke ingezetonon, die op den Eersten Januarij van het jaar hun 19de jaar waren ingetreden. Voor ingezeten wordt gehouden: 1. Hij, wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, ziju beiden overleden, wiens voogd ingezeten is volgens de Wet van 28 Julij 1850 (Staatsbl. No. 44). 2. Hij, die geene ouders of voogd hebbende, gedurende do laatste achttien maanden voorafgaande aan den lsten. Januarij van het jaar dor inschrijving, in Nederland verblijf hield. 3. Hij van wiens oud.rs de langstlevendo ingezeten was, al is zijn voogd geen ingezeten, uiits hij binnen het Rijk verblijf houdt. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling behoorende tot eonen S:aat, waar de Nederlauder niot aan de verpligte krijgsdienst is onderworpen, of waar teri aanzien der dienstpligtigheid het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen. Art- 20 li ij, die eerst na het intreden van zijn 19de jaar, doch vóór het volbrengen van zijn 20ste ingezetenen wordt, is verpligt zich, zoodra dit plaats heeit, ter inschrijving aan te geven bij Burgemeester en vVethouders der Gemeente, waar de inschrijving, volgens Art. 16 moet geschieden. Art. 16. De inschrijving geschiedt: 1. Van een ongehuwJe in de gemeeDte, waar de vader, of, is deze overleden, de moeder, of, zijn beiden overleden, de voogd woont; 2. Vau een gehuwde en van een weduwnaar in de Gemeente waar hij woont; 3. Van, hem die geen vader, moeder of voogd heeft, of door dezen is achtergelaten, of wiens voogd buiten 's lauds gevestigd is, in de Gemeente, waar hij woont; 4. Van den buiten 's lands wonenden zoon van een Nederlander, die ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont, in de Gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft. Art. 17. Voor de Miiitie wordt niet ingeschroven: 1. De in een vreomd Rijk achtergebleven zoon vau een ingezeten, die geen Nederlander is. 2. De in een vreemd Rijk verblijf houdende ouder- looze zoon van ten vieemdeling, al is zijn voogd ingezeten. Art. 18. Elk die volgens Art 15. behoort te worden ingeschreven, is verplicht zich daartoe bij Burgemeester en Wethouders aan te gevun tusschen den lsten en den 31sten Januarij. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis is zijn vader, of is deze overleden, zijne moeder, of, zijn beiden overleden, zijD voogd tot het doen van die aangifte verpligt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, brengen JAGT De Burgemeester van Schagen, Brengt ter kennis van belanghebbenden, het volgend besluit: De Commissaris des Koning in Noord Hol land Gezien bet besluit van Gedeputeerde Staten dier provincie, dd 3 December 1879, no 1; Gelet op art: 11 der wet tot regeling der jacht en visscherij (Staatsblad 1867 no. 87); Brengt tei' kennis van belanghebbenden, dat de sluiting der jagt op klein wild voor Noord Holland, is bepaa"ld op Woensdag den 3ien December 1879 met zonsondergang en dat alzoo. op grond van bet bepaalde bij bet eerste lid van art: 27 der aange- haalde wet, het verkoopen, te koop uit- kon men geen de uiin-te ontsti stallen en vervoeren van wild, uiterlijk ontwaren. Nauwelijks was bet v tot en met i4 Januarij 1880 zal mogen plaats hebben. straft. De 70 jarige vrouw, die in behoeftige omstandigheden verkeerde, kieeg onlangs een briet, waarin baar werd medegedeeld, dat zij een vermogen van 200,000 francs geërfd had. Opgetogen snelde zij naar een buurvrouw om deze het blijde nieuws mede te deelen, en zakte toen zij uitgesproken had, levenloos ineen. De onverwachte vreugde bad baar den dood aan gedaan. De vorige week is bet doodvonnis over den misdadiger Mirski. die op den Hussischen generaal Drenteln schoot uitgesproken. Er was een massa getuigen opgeroepen die ieder volgens hunne geloofsbelijdenis den eed moesten afleggen. Mirski is een jong menscb, 21 jaar oud, wat uit zijn krachten gegroeid. Zijn gelaat beeft iets mannelijks. In zijne banden hield bij eeu rol papier, waarschijnlijk een kopie van de acte van beschuldiging Het getuigenverhoor werd geopend met een verboor van juffrouw HesseU mann, de bruid van Mirski. zij viel in onmacht, doch herstelde weer spoedig, ook de beschul digde werd ongesteld; bij moest eenige oogeti- blikken de zaal verlaten. Toen bij wederom voor de rechters gebracht werd, was tij zeer kalin en bij bet uitspreken van zijn dood vonnis tsteltenis in hem onnis uitgespro ken of men hoorde eeu hartverscheurende kreet in de zaal; bet was die van de ongelukkige En zal dit besluit in bet provinciaal blad j bruid den ter ^""d veroordeelde, bewusteloos worden geplaatst en in iedere gemeente van Nooulbollaiid worden aangeplakt. Haarlem, 6 December 1879. De waarnemende Commissaris des Konings, (Get.) G. van TETS. Schagen, 19 December 1879. De Burgemeester voornoemd, G. LANGENBEHG. werd zij uit de zaal gedragen Toen alles afge- loopen was en Mirski de zaal verliet richtte bij een laatste woord tot den dokter die aldaar aanwezig was, en verzocht dezen zijne huipaan zijne bruid te willen leenen. Drie Israëlitische gezinnen te Doelinchem hebben, wegens naar hunne meening onbillijke handelingen van bet kerkbestuur dier gemeente, bij deurwaarders exploit bun lidmaatschap met 1 Januarij a. s. opgezegd. Sedert een twintigtal jaren bestaat te 's Hage de liefdadige vereeuiging: »Ilulp in Nood.» Haar doel is, om gedurende den winter levens* Het Gemeentebestuur van Schagen, brengt ter voldoening aan de bestaande voorschriften, ter openbare kennis, dat door Dii'K Kramer, timmerman alhier, vergunning is verzocht de woningen, staande aan de Dorpen binnen deze gemeente, wijk D. no.s^ ï5 en 26. kadastraal i middelen, dekking en kleedingstukken aan be- hekend in Sectie C nos. 65i en ti:>2, te mogen i hoeft igen uit te reiken, door tusscbenkoinst van iurigten tot broodbakkei ij, De voor dat verzoek gevorderde stukken, de leden zeiven, die ieder 111 hun kring zoodoende in staat gesteld worden, weldaden te verspreideu liggen van af beden ter gemeentesecretarie ter door een geringe jaarlijksche bijdrage (f 1,80 inzage, teiwijl liet Bestuur op den 6en Januarij j voor ieder aandeel). In de huidige tijdsoinstan- e. k. des vooriuiddags vau 10 tot 12 ure, teii Baadhuize alhier zitting zal houden, ter ken nisneming van de bezwaren tegen dat verzoek ngebragt. Schagen 22 December 1879. Het Gemeentebestuur voornoemd, G. LANGENBERG. De Secretaris DENIJS. digheden zijn vereeuigingen als deze dubbel welkom, en bet zal dan ook met belangstelling worden vernomen dat »Hulp in Nood» heelt besloten, dit jaar ieder der leden twee bons, elk voor een 4 hectoliter steenkolen, te doen toekomen, terwijl nog bovendien 60 dekens zullen worden verdeeld bij loling, en, naar gelang der omstandigheden, eene extra-uitdeeling van voedzame spijs in den loop van den winter zal geschieden uit bet krachtens- de statuten De Burgemeester van Schagen, brengt ter i rlaarvoor bestemd reservefonds. Mogen door deze kennis van de ingezetenen, dat bet aanbieden korte niededeelingen velen, die van deze hoogst vau en het rondgaan inet zoogenaamde «Nieuw- nuttige veieeniging nog geen lid zijn, aangespoord jaarswenschen,« bet zij gedrukt, bet zij ge- j worden tot haar |toe te treden! (Bestuur; da schreven langs de buizen, niet zal worden toegelaten, alsmede, dat de verschillende arm besturen, eene inzameling van vrijwillige giften langs de buizen zullen houden, ten einde uit de opbrengst, bij bet einde dezes jaars, eene buitengewone bedeeling van levensmiddelen, aan de minvermogenden, te kunnen doen. Schagen, 23 December 1879. De Burgemeester voornoemd, G. LANGENBERG. heereu J. Simons, NL Vos en B. Blok.) De paarden van het ie regiment veldar tillerie, die io het jaar 1880 sterven of afgemaakt worden zijn verkocht voor t 10.per stuk, natuurlijk wanneer geen besmettelijke ziekte de oorzaak van den dood is. gezegde, uit Girandin's bekende comedië; is onlangs door eeu oude vrouw te Parijs gelogen- Het Engelsche stoomschip Borrussia van Liverpool naar New-Orleans, is den aden dezer, 3 10 mijlen bezuiden Fayal, in zinkenden loestaod verlaten Negen koppen der bemanning zijn te Queenstoown aangebracht. Zij vreezeu dat de op zeven booten ingescheepte 180 passagiers »Men sterft niet van blijdschap.» Dat en 54 matroozen omgekomen zijn. De kapitein en de tweede stuurman bleven op het zinkende schip.

Schager Courant | 1879 | | pagina 1