GRASGEWAS, Abr. SLOOS, VERHURING ÜRBAWÜS OPROEPING van CREDITEUREN. SPAANS Comp. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Burgerl. Stand der gem. Barsingerhorn. Advertentie». publiek verkoopen: ïï*ATS Door tusschenkomst van liet bureau Schager Courant worden ADVFJlTEMTlëM ge plaatst in alle Binnen- en Buitenlandschc Dag^ YVeek- Advertentie- en Landbouw bladen. W. A. Hazeu, Apotheker. Beproef de heilzame werking hun door een ondervinding van vele eeuwen toe gekend hl. graauwe f 20.—; hl. witte f 16.alle3 per bectL 1354 KG. Kopboter f 1.25 a 1.40 per K.G 400 Kip Eijeren f 7.a Eend-Ejeren f 0.a 0.beiden per 100 stuks. 12 Paarden f 50 a 140; Koeijen f a 24 Kalveren f 6 a, 19; 300 Schapen f 16 a 25; Lammeren f a 30 Varkens f 10 a 25; Zeugen f a 130 Biggen f 4.a 6. Ingeschreven van 2 tot en met 5 Januarij. 1880. Geboren: Jan, zoon van Pieter Meurs eu Trijntje Slot. Johannes, zoon van Bartholomeus Louwe en Catharina Kuis. Petrus Cornelis, zoon van Nicolaas Overtoom en Helena van Daanberg. OndertrouwdGeene Getrouwd: Geene. Overleden: Een levenloos aangegeven kind van Cornelis Bijpost. Geertje Mulder, 65 jr. Albertus Krans, 11 j. Euphenia Maria Brugeniann, bijna 4 Bartholomeus Ranke, 39 jr. Ingeschreven van 13i December 1879. Geboren: Martinus, zoon van Dirk Prins en van Grietje Berkhout. Aafje dochter van Jacob Bol en van Maartje Spaans. Neeltje, dochter van Theodorus Johannes Beenken en van Dieuwertje de Boer. Aaltje, dochter van Jacob de Boer en van Antje Haringhuizen. Cornelis, zoon van Arien Kooij en van Maartje Wit. Pieter, zoon van Pieter de Graaf en van Antje Kaale. Arie, zoon van Pieter Liefhebber en van Aaltje Boogaard. Jannetje, dochter vau Cornelis Vis en aan Maartje Bakker. Aafje, dochter van Willem 'Goedhart en van Klaasje Bakker. Cornelis, zoon van Klaas Rossen en van Grietje Wijn. OndertrouwdCornelis Kromhout, jm. en Neeltje Schekkerman, jd wonende te Winkel. Pieter Ploeger, jm. en Aaltje Koomen, jd. wonende te Winkel. Gehuwd: Geene, Overleden: Broer Prins, 3 jaren, zoon van Arie Prins en Neeltje Smit. Ariaantje Floor 2 jaren, dochter van Jan Floor en Trijntje Kuiper. Willem Bood 5i jaren, echtgenoot van Trijntje Kaper. Jan Bakker 7 jaren zoon van Jacob Gerrits zoon Bakkeren Dieuwertje Molenaar. Levenloos aangegeven kind van Willem Kooijman. en MaartjeFrancis Dirk Winkel 59 jaren, echtge noot van Neeltje Butter; Hendrik Kuiper 4^ jaren, echtgenoot van Wilhelmina Snaas, wonende te Schagen; Cornelia Rotgans, 61 jaren, weduwe van Cornelis Muller Cz; Neeltje Beenken, 3 weken, dochter van Theodorus Johannes Beenken en Dieuweitje de Boer; Cornelia Rossen, 64 jaren, echtgenoote van Jacob Sluis, vroeger gehuwd met wijlen Cornelis Smit. Heden overleedmijn dierbare echtgenoot de heer B. RANKE. Voorzien van de genademid delen der H. Kerk, na eene kortstondige, doch hevige ziekte, in den ouderdom van bijna 4° jaren. W. L. M. MICKLINGHOFF 7623 Wed, Ranke. Schagen 4 Janttajij 1880. Heden overleed, de oudste onzer lieve lingen, NEELTJE. Na eene korte, maar hevige ziekte bezweek zij, in den aanvaltigen leeftijd van bijna vijf jaren. SIMON PI.UISTER. 7624 JACOBA KROON. Winkel 4 Januarij 1880. Notaris te Winkel, zal, op Dingsdag 13 Jannarij 1880, des roormiddags II uren, in de herberg de Roodbonte Koe, in de Moerbeek, gemeente Nieuwe Niedorp: Een kapitale BOEREN- IUIN en BOOMGAARD en verdere aannoorigheden, al les staande en gelegen in de Moerbeek, gemeente Nieuwe Niedorp, en aldaar kadastraal bekend in sectie A, nrs. 435, 43, 319, 32, 3o, 3t, 29, 27, 34, 36, 37, 4o, 448. 449, 43o, 133 en 134 en twee perceelen BOUWLAND, gelegen in de Oosterpolder dier gemeente, kadaster sectie B, nr 5 en 6, alles te zamen groot 25 hectaren 55 aren, 60 centiaren, alles breeder bij biljetten omschreven. 7625 VAN DIJKGRAAF en HEEMRADEN van het ambacht van kPest/riesland, genaamd de Scha - qer en Niedorper koggen, zijn voornemens op DONDERDAG 22 JANUARIJ 1880, des middags 12 uur, in het Noord Hollandsch j Koffijhuis te Schagen, in het openbaar te verhuren, tot het tijdstip alsdan bij de voor waarden te bepalen- Het GRASGEIVASaan den Westfrieschen dijk, voor zoo verre die bij het bestuur van bovengenoemd ambacht in beheering is. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd J. SPAANS Jr. Dijkqraaf 7626 G. IIALFF, Secretaris. Alle degenen, die iets hebben te vorderen van iets schuldig mogten zijn aan of goederen onde'r zich mogten hebben van den hoedel van wijlen den beer HERMANUS JU- LIUS WERSMAN, in leven koopman in Ma nufacturen, laatst verblijf gehad hebbende en overleden te'Wieringen, worden verzocht daarvan voor of uiterlijk op den eersten Maart 1880, opgave of betaling te doen, ten kantore van den notaris A. J. VAN DOORN te Wieringen, tevens benoemde curator in bovengemelden boedel. De Plattflandsch* Bankvereeniqing gevestigd te BARSINGERHORN, onder tJ de firma SPAANS Comp. geeft voortdurend gelden in deposito tegen 4, 4 Vten 4 »/4 PCt. rente 's JAARS al naar gelang der voorwaarden welke bij het depot neren der golden worden overeengekomen. Zij betast zich ook voordurend met het koopen on verkoopen van BINNEN- en BUITENLANDSCHE effecten, coupons enz., het disconteren van handels papier, het verschaffen van voorschotten enz. Het Kantoor wordt gehouden te Barsingerhorn, eiken werkdag van 10 tot 12 uur, en op don we- kelijkschen marktdag te Schagen ten huize van den heer A. KNIKKER van 10 tot 12 uur. 7611 dat dan ook niet zou achterwege blijven. De vreemde farmer zat doodstil tegenover de beide ^slapenden" en rookte met een bedenkelijk ernstig gezicht zijne pijp. Zoo ging er een lang uur voorbij en de oude klok aan den muur wees op ongeveer middernacht. De Schotsche smid snorkte zachtjes en zoo kunst matig, dat hij werkelijk scheen te slapen als een os. Toen hoorde hij achter zich een licht geruisch. Het was de geboeide Tom, die met moeite het hoofd ophief en een scherpen fonkelenden blik wierp op zijnen schijnbaar bewusteloozen bewaker, die hem scheen te bevredigen. .Peter! lispte hij zacht. De farmer stond op en ging met onhoorbare schreden [naar zijne legerstede. .Denkt ge dat het nu tijd is, Tom?4 vroeg hij fluisterend. .Ja, neem uw lang mes en stoot het don schurk tusschen de ribben!" .Dat zou een moord zijn." ,Nu, wat beduidt dat? Ge zijt geen kind." .Neen, Tom, met zulk moordenaarswerk laat ik mij niet in. Ik heb mij tot, dusverre bezig ge houden met een beetje diefstal van koeien en paarden en heb daarmede tevreden geleefd. Maar moord is tegen mijn geweten, en mijn gestel is van dien aard, dat ik geen bloed kan zien." .Ge zijt een nietswaardige, laffe ezel, Peter! Als hij wakker wordt, ben ik zijn wij allen verloren, want ik mag verdoemd wezen, wanneer ik de gebeele bende niet aangeef. Waar zijn de anderen?" .Zij zijn onderweg naar het Noorden met paarden." .Nu, luister. Gij en ik, wij maken" onze fortuin bij deze zaak. Hij heeft een pak van 9000 dollars in den zak die mij toebehooren. Ik heb er den j sqnire Alleyn om doodgeslagen. Duivel en donder, j het heeft mij moeite genoeg gekost, dien Schorsen lomperd, die in het wond den weg niet vinden kon, hierheen te brengen, zonder dat hij het bemerkte. En nu, haast u, Peter. Krijg uw mes en stoot toe. Als hij dood is zorgen wij beido dat we wegko men en leven la'er als fatsoen'ijko heeren in Kanada." .Neen Tom, lk kan het werkelijk niet doen. Die moord is tegen mijne natuur. Ik zou u gaarne helpen, maar...." .Nu, lafbek, geef rajj dan het mes en snijd dat tonw om mijne polsen door. Als ik mijne handen maar vrij heb zal ik met oen waar kannibaalsch genot dien Scbotschen Goliath natir do hel sturen." TDat kan gebeuren," zeide de farmer. .Maar wees voorzichtig, dat ge hem niet aanroert Hij is sterk als een grijze beer en kluistert ons beiden .Wees onbezorgd, Tom. Ik zal toch wel...." Hiermede hield het buivige gesprek, dat zachtkens fluisterend gevoerd was, plotseling op. Juist toen Peter Harrisson zich over den gewaan- den slapenden smid wilde heenbukken, om met het scherpe mes de boeien van zijn vriend door te snijden, kreeg hij tegen de slaap een zoo geweldigen vuistslag dat hij bewusteloos ter aarde stortte. Op hetzelfde oogenblik stond Robert Mackenzie overeind. „Voorloopitc komt er van dat kannibaalsch genot nog niet veel. Tom." zeido hij bedaard. .Dus gij hebt mij, dien Schotsehen lomperd, naar deze farm ge bracht. Ik dank n voor nwe slimheid. Dit is een rooversfarm Ik denk dat de regeering mij wel eene goede belooning zal geven, dat ik de twee voornaamste schurken heb gevangen genomen en dit roof bol heb ontdekt." Tom antwoordde niet Het laatste middel, om nit de macht van den vreeseljjken smid te geraken, was mislukt. Hij had geene hoop meer. Robert bond met de overige touwen, die er in overvloed lagen den bewusteloozen farmer Toen wachtte hij zwijgend, nu zelf de wacht houdend, het aanbreken van den dag af. Toon hot buiten eenigszins licht begon te worden sneed hij de touwen van Toms voeten los. noodzaakte hem om op te staan cn ging met hem op niarscb Zij die geene nagemaakte verlangen, maar de ECHTEdie bereid zijn volgens bet authontiek voorschrift van Paus URBANUS VIII, halo dozelvo te SCHAGEN alleen bij den heer Ilecle doosjes f 1.50, halve f 0.75 on kwart doosjes f037. 7628 En verder te Amsterdam Algemeen verkoophuis W iarda Comp Spui 22, en Wed G. J. van dor IIcus Martelaarsgracht. Alkmaar Ansing en Mesman. Avenhorn, M. Koppes. Aalsmeer, N. van Hessen. A.P. Polder, P. Wilms Beverwijk, D. Mijsberg. Btllewijk, J. Kranenburg. Beets, Jb. Brouwer. Barsingerhorn, J. B. lipman. Smit. Dirkshorn, J. Loder. Edam, Akkerboom. Eijerland, wed. Jegerling. Kokhuizen, Keinderhoff. Heemstede, v. d. Aardweg. Hoorn, D. v. d. Denren. Helder, wed. .Zevenhuizen. Hem. C. Water. Huizen, Adr. Koog. Haarl. meer, B. Labrein. Hoogcarspel, P. de Wit. And, G. Bol. Ankeveen, P. de Kwant Assendelft, 6. H. Thorborg. Amstelvee J. Schmidt Bennebroek, J. Tokman. Egra. aan Zee, H. v. d. Pel. Landsmeer, K. Westerveld. Loenen, P. v. Elk Jz. St. Maarten, S. de Boer, Midwoud, J. Leik. Krommenie, K. Veenenboer. Monnikkendasi, K. Slot. Medemblik, J. Neuvel. Naarden, H. van Dijk. Nieuwedam, J. Wit. Oudosluis, Jh. Gootjes. O. Carspel, D. O. van Dijk. Opperdoes, ,1. Brouwer. Pnrmerende, S. J. Veen Rijp, A. K. Wineke. Scbermerhorn, wed. Nieuwlaud Vinkerv. J. B. KemmeD. Westgrafdgk, G. Kaai. Wieringen, M. Koorn. Wormerv. J. W, Schmit wed. G. Pette. Winkel P. J. Bijhouder. Wieripgerw. R. Scbrieken Zuidscharw P. Elingeer. Moiden, I. J. Leijenaar. Nibbixwoud, IJ. Keuning. N. Scharw. P. de Geus. Oosterblokk, Schipper. Ilansdorp, A. Houten. Santpoort, wed, Kaasembrood. Soest, J.Verwoert, Yelsen, Alb, Visser, Westzaan, P, Grootés, 't Zand, P. Stam, naar het Zuiden. Don anderen boef liet hij voorloopig in de hut aci.ter. Na een moeielijken toobt van ongeveer oen uur, kwam hij op den grooten weg en, na nog twee uren te hebben gegaan, bereikte hij Marysville, waar hij het geluk had, in de herberg de twee bereden kon stabels te treffen, die, na lang te vergeefs te hebben rondgereden, daar weder waren aangekomen. Met niet geringe verwondering hoorden zij de heldendaden" vin den smid. De een reed terstond naar het roofnest en haalde den geboeiden Peter Harrisson. Toen gingen zij, na een wagen te hebben gehnurd, tot vervoer hunner gevangenen, op reis naar Colum- bus. Aan de smederij in het bosch maakte men balt en zorgvuldig smeedde Robert den moordenaar Tom Parker weder aan zijnen ijzeren ketting. In Columbus werd hij om zijnen moed en ijver zeer geprezen door den Sheriff en do andere beamb ten van het hooge gerechtshof. Tom Parker werd gahangen; Peter Harrisson ging voor 10 jaren naar de cellulaire gevangenis en tengevolge van juist ge troffene maatregelen, werden ook de andere leden der bende gegrepen. De Sehotsche smid entving van de familie Alleyn de door haar uitgeloofde premie van 1500 dollars en bovendien nog eene aanzienlijke belooniny van de regeering. Men bood hem aan oppercipier te worden in de staatsgevangenis te Columbus, met eene jaar wedde van 1000 dollars; en hij nam die betrekking aan. Op die wijze maakte Robert Mackenzie zijne fortuin in Amerika.

Schager Courant | 1880 | | pagina 3