A1h\ SLGOS, Aim. SLGOS, M ark tfber ich ten Ad verten tien. Burgerlijke Stand der geraesnte Schagen Burgerl. St^nd der gem. Haringcarspel publiek verkoopeu publiek verkoopeu 1 kon niets verdienen. De vrouw werd op den duur dien last moede en besloot haar man uit de wereld te helpen. Tot dat doel verzamelde zij in de naburige huizen zooveel spinnen als zij vinden kon, daar volgens de daar beerscbcnde roeening spinnen uiterst vergiftig zijn, en kookte ze in een nabijzijnd buis met een menigte lucifeis. Het aftreksel gaf zij baren man te drinken, die er ook aan stierf. Na eenige lijd verhaalde de vrouw, in wier huis het drankje bereid was deze geschiedenis aan haar man, die aanstonds bedacht was er kapitaal uit te slaan. Hij ver langde van de gifmengster l5 mark voor zijn stilzwijgen. Toen hij die niet ontving, gaf hij de politie kennis van de zaak, die daardoor aan den dag kwam. Het I-age Westeinde in Den Haag was Zaterdagavond tot vrij laat in den nacht in rep en roer. Een gezin uit het Pinksterbloemenlaantje aldaar, waarvan de vrouw door de huren be schuldigd wordt het voorkind van haar man te mishandelen, welke beschuldiging al eens de inmenging der politie in de huiselijke omstan digheden tengevolge heeft gehad, was aan 't verhuizen, Reeds in het Laantje was de stemming der menigte, die het opladen der meubelen op een wagen, met een paard bespannen, aanzag niet heel vriendschappelijk.en de belangstellenden, die den hoisboel vergezelden, begonnen eindelijk in het westeinde handtastelijk hun veront waardiging over het gedrag der vrouw te kennen te geven. Zij werd van den wagen getrokken, gestompt en geduwd, en kon slechts met moeite in een boekwinkel ontkomen. Het huis werd door de politie afgezet, en een aantal nachtwakers waren noodig oin het talrijke publiek te vet- uijderen. Te middernacht vertoonden zich hier er daar nog talrijke groepen, die de vrouw stonden Op te wachten, totdat deze en het kind, dat zij heet te mishandelen, door agenten begeleid, tijdelijk op het politie bureel in veiligheid werden gebracht. De oudste ingezetene van Avereest, de wed. De Man, die als marketentster, onder Napoleon, den tocht naar Rusland mede maakte, vierden dezer dagen haar 93sten verjaardag, 't Is een -flinke vrouw, en ze kan veel uit haar veelbe wogen leven vertellen. Eene bleekersmeid te Arnhem, die gisteren avond met een aantal anderen uitgegaan was, heeft dusdanig de jeneverflesch aangesproken, dat zij in den drank is gestikt. Uit Terschelling wordt van 28 Febr. bericht, dat in den storin van gisteren en eergisteren de aldaar gestrande Ainerikaansche bark Goletta, kapt. 1'artt, van Pliiladclpbia naar Breinen bestemd, door de banken geslagen en op den Noord vaarden is verbrijzeld. Een betrekkelijk klein gedeelte der lading was nog slechts gelost, zoodat het strand vol vaten dreef, die echter spoedig daarna met aflandigeo wind weder in zee dreven. Een later bericht meldt, dat liet wrak bij verkoop ongeveer f 600 heeft opgebracht. Ten aanzien van de «klachtenboeken* op spoorwegstations dringt de Baad van Toezicht op de spoorwegdiensten er op aan de klachten, die men hebben mocht, zooveel mogelijk in te schrijven in de daarvoor bestemde boeken, welke ten allen tijde op ieder station aanwezig zijn en op eerste aanvrage aan ieder, die ze ter in schrijving van eene klacht verlangt, door den stationschef moeten worden verstrekt. Het is eene dwaling, dal de ingeschreven klachten zonder gevolg blij ven en dat men beter doet zich rechtstreeks tot de bestuurders der sjKJorwegondeinemingen te wenden. Integendeel, op de klachten en de afdoening- daarvan wordt voortdurend en regelmatig van Regeeringsewege acht gegeven. voegde zij er haastig bij: „Ik haat niemand. Ik wist niet dat gij Yalcrio zijt, de veel geprezen jonge rid der, die zich verdienstelijk gemaakt beeft jegens den staat....* Bleek en ontstemd boog Yalerio het hoofd. „Gij spot met mij, Sarina.-, onze vaders waren vjjanöen....* „Gij wilt zeggen, uw oom haatte mijnen vader Antonio Pesaro was niemands tegenstander en leerde mij slechts zachtheid, tot dat hij stierf. Ook Donato Yenier zal zijnen haat niet langer willen laten voort duren dan zijn eigen leven, door u te dwingen, Savina Pesaro te vloeken I* „U vloekeu!* riep Valerio opgewonden. „Hij weet en is gelukkig dat ik u bemin en slechts n tot vrouw begeer!* Savina verschrikte bij dit woord; de lichten in hare band begonnen helderder te flikkeren, toen fluisterde zij als door een droom bevangen „Gij Een "N enier f dat vermoedde ik niet „Gij haat mij niet, doch gij knnt mij niet liefheb ben!* riep nu Yalerio met trotsche smart. „Gij zoudt het misschien kunnen, ware ik geen YenitrL* Met verheerlijkte trekken zag Savina tot hem neder, en rein en kuiscb, als eene priesteres van Yesta, scheen zij Yalerio toe in hot heldere licht der kaar sen: „Wat bekommer ik er mij om, of gij een Yenieri heet. Dat gij de edelste en beste der menschen zijt, heb ik gezien toen ik voor de eerste maal in uw De verbazende stortvloeden, die sedert bijna drie weken op Sicilië en vooia! in de provincie Laterne vallen, hebben vreeselijke verwoestingen ingericht. Al de wegen dier provincie zijn vernield de bruggen weggedreven en de landerijen ver woest. Verscheidene door het water overstroomde boerderijen ingestort, terwijl de bewoners vaak onder de pninhoopen begraven werden. Een zeker aantal personen zijn van honger ge.-torven, ondanks de pogingen der gemeentebestuien om in de ellende der noodlijdenden ten gevolge van den watersnood, te gemoet te komen. Te Algiers :s dezer dagen een jong Fransch geneesheer, LegofF genaamd, overleden, als het slachtoffer zijner edelmoedigheid. Rnim vier jaren geleden werd in het hospitaal Val de Crace een gewond soldaat verpleegd, die, volgens de geneesheeren, zeker zou moeten sterven, als er niet nieuw bloed in 't lichaam werd overgebiaclit. Om den man te redden bood Legoff het zijne aan; en onderging de operatie. De soldaat herstelde, maar de jonge geneesheer bleek nu ter dood veroordeeld te zijn. Hij werd door een slcepende ziekte aangetast, waaraan hij in de vorige week overleed. Zijn dood wordt algemeen betteurd; hij was een zeer begaafd man, die zich met ijver aan zijn ambt wijdde, en zich ook reeds door verscheidene geschriften verdienstelijk voor de wetenschap had gemaakt. Een oud gediende kwam in de kazerne in Den Haag zijn zoon bezoeken Vóór het afscheid ncinen gebruikte hij een biefstuk, waarvan een stukje in de luchtpijp kwam. De ongelukkige was kort daarna een lijk. Dadelijk ingeroepen geneeskundige hulp mocht niet meer haten. Men schrijft uit Clialois, Griekenland, dat op de hooge met sneeuw bedekte toppen van het Disphrvs gebergte een waterhoos is neergeko men. Zij heeft de hoornen ontworteld, verbazend groote steenblokken en eene ontzettende hoe veelheid sneeuw medegesleept, die als een lawine op liet gehucht Lamari zijn neergekomen. Zes huizen, die zich op den weg van de hoos bevonden, werden gelijk gemaakt en de kerk vau liet ge hucht vernield. Onder de pninhoopen heeft men 8 lijken gevonden, waaronder dat van eene arme moeder, die haar kind, dat met haar was 0111 gekomen, nog aan de horst gedrukt hield. Te Constantinopel is een aanslag gepleegd op den eersten tolk der Russische legatie, zekeren Onow, en op kolonel Conaroff, die te zamen een wandelrit maakten. Laatstgenoemde werd gekwetst, doch Onow bleef ongedeerd. De aanvallers -zijn ontsnapt. De Grieksche Regeering heeft eene nieuwe circulaire tot de Mogendheden gericht betref fende de grensquaestie met Turkije. Raat dit niet, dan zal zij de onderhandelingen afbreken en formeel de lusschenkoinst der Mogendheden iuroepen. Te Amsterdam is Dingsdag namiddag door den hevigen wind een <fnk van een huis afgeruktwaardoor een dienstmeid, die daar juist voorbijging, vrij ernstige kwetsuren be kwam. Grietje Eriks. *4 dito. Maaltje Groen." Ondertrouwdgeene. Gehuwd: geene. Overlidcn: 20 Febr. Cornelis Ristetnaker, oud 3 maanden. AU waar 28 Febr. Aangeveerd 6 Paarden f 200 a 500 9 Koeien f 170 a 210, 99 nucht Kalveren f 7 a 14 3 63 8cbapcn f 10 a 28, Lammeren f a 80 vette Yarkena f 16 a 24 72 Biggen f 9.a 12 50 2 Bokken en Geiten f 5 a Bokjescta. Boter per kop 1.10 a 1 25 cta. Purmeiende 1 Maart. Kaaa: aangevoerd 36 stapola kloino f 37.stapels middelbaro f a Boter f 1.75 a 1.85 por kg. Eijeren Kip- f 3.50 a 4.Eenden f per 100 st. 110 Runderen, stug hoog. 25 paarden; 61 vette Kalveren f.80 a 1.00 per Kilo vlug; 321 nuchtere dito f 4 a 16 per stuk, stug; 29 vette Varkens 58 a 68 ct per pond, vlug: 20 mngoro f 14 a f 25, 78 Biggen f 8 a f 12, Schapen en 1180 lammoren, stug laag. HOORN, 28 Febr. 5 hectol. Torwo f 11.—; hl- Rogge f 0.bl. Gerst f 6.50; 13 hl. Haver t 5.20; Mosterdzaad f21.50; Karweizaad f 16.50; 30 hl. Boonen: bruino f 16 witte f 19Paarden f 7.50; 20 hl. Erwton: valofl7 50; hl. groene f 17. hl. graauwo f 22.hl. witte f 15.alles por hcctl. 687 KG. Kopboter f 1.60 a 1.80 per K.G 8000 Kip Eijoron f 3.25 a 3.60; Eond-Eijoron f 0.aO.beiden per 100 stuks. 16 Paarden f 60 a 170; Koeijon f a 140 Kalveren f 3 a 12; 650 Schapen f 20 a 30; Lammeren t a 65 60 Varkons f 15 a 25; 7 Zeugen f 30 a 50; 300 Biggen f 8.a 12. Ingeschr. van 27 Febr. tot en met I Maart 188a Geboren: Maria, dochter van Dirk Dekker en van Maartje Kos. Johan Adrianus, zoon van Hendricus van Leeuwen en van Maartje Ileddes. OndertrouwdGetrouwd en Overledengeene Ingeschreven van i5 29 Februarij 1880. Geboren: 18 Febr. Maartje Hink. 23 dito- oog blikte. Fn a! noemden anderen n ook bodelaar of kaper, ik zou u toch lief gehad hebben sedert dat oogenblik en ik daalde mot u af in den stroom, wanneer gij bet wildet 1 Als een stormwind kwam het over mijn hart en daarna als een lichte, vrooljjke morgen. Wat ware mijn ganscbe leven waard, als ik u dat niet mocht zeggen in dit verheven oogenblik Valerio Yenieri gebied over dit huis en over mij, want ik ben de me!' Een half onderdrukte jubelkreet uit de diepe man nenborst weerklonk, de driearmige zilveren luchter viel kletterend de marmeren trappen af en zijne lichten werden nitgeblnscht in den zilten vloed. Kort daarop werd de met het wapen der Pesaro'a versierde gondel losgi maakt van hare beschilderde palen en dreef door krachtige riemslagen voortgestuwd, bet kanaal af. Savina keerde langzaam naar de zaal terug Zij hoorde niet meer, dat eene andere gondel aan do riva van hot nauwelijks eene schrede brecde straatje landde, dat beneden het terras van het paleis Pesaro naar drukkere en breedero straten leidde. Twee mannen stapten er uit. De maan kwam juist op en verlichtte met een groenachtig schijnsel lagune en paleizen, de 1 bonte vedercu van den Spanjaard en bet bleeke gelaat van Manro Bembo. „Ik zou het avoutunr toch liever voor een anderen keer besparen meende don Alvarez en zijne tanden klapperden hoorbaar op elkander. „Armzalige vrijer?* zei Mauro verachtelijk, „vaar Notaris te Winkel, zal op MAANDAG i5 MAAUT 1880. des avonds te 7 uren, in de Herberg »De Ronde Een hoorn. vau E. GROOT te Nieuwe Niedorp, Een HUIS, ingericht tot Slagerij met ruimen Winkel en Hal. benevens SCHUUR en ERF. staande en gelegen op een der gunstigste standen. van het dorp Nieuwe Niedorp, kadaster sectie B, No. 54o, groot 4 aren 80 centiaren. Toebeliooreude aan J. DALMEIJER. notaris te Winkel, zal op Zalurdag i3 Maart 1880, des voormiddags te IO nren. op de plaats V lDDELHOEk'E*te IFierin- gen, van den heer C. KISTEMAKER, I Kalf koe, I éénjarige Stier, 2 Veulen merries met veulen6 Werkpaarden. waaronder 5 jonge, 2 Hengsten, 60 Overliouders, 5 Oonschapen, 1 Dorschiuachiae met Rosmolen, l Hakselmachine, 4 Boerenwagens, 3 Ploegen, 4 Eggen, 2 Driewiels karren, 2 Windmolens. I Wentel, I Exterpator, Ploegsleper en al het geen verder zal worden gepresenteerd. dan terug en laat Beatrice smachten. Ik moet naar Siltia.* Zijne tastende hand had intusschen do zijden touwladder gevondou, die van bot terras naar het straatje neerhing en hij maakte zich gereed om naar boven to gaan. Daar stond den Spanjaard het gebod van het vreeselijke tribunaal, niet van Mauro Bemho's tijdo te wijken, plotseling weer voor den angstvalligen geest en hij zcide: „Ga maar naar boven ik volg ui* En met siddereode ledon ging ook hij de ladder op, dio Mauro boven vasthield. Zij «lenden op het terras tusschen de oleanders on sierplanten, die in groote vazen van gebrande klei in liet rond stonden. Rechts voerde eene donkere half openstaande deur naar .de vertrekkeo, waar Silvia en Beatrice de jonge mannen wachtten, van de andere zijde viel het licht tusschen de geio gor dijnen der zaal in lange strepen over don marmeren vloer. Mauro Bembo bukto zich en zag naar binnen. Savina stond, op den rug van eenen hoogen stoel leunende, inet voorover gebogen hoofd en geslotene oogen en hare lippen glimlachten als in ten droom. «Zijt gij mijn vriend?* vroeg Mauro Bembo plot seling, met zonderling bewogen stem zich tot den Spanjaard wendende, die zijn bleek poppcngezicht boven Mauro's schouders uitstak. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1880 | | pagina 3