Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. mm:ven uit pakijs. Ao. 1880. 24ste Jaargang, No. 1285 -• Bekendmaking. Achtergebleven een NUCHTER KALF. KERMIS. PARIJS, 16 April 1880. Gemengde berichten. k Dit blad verschijnt twee maal per week. Woens dag en Zaturdag avond. Hij inzending tot 's inid dags 11 ure worden advcrtentiën in het eerstuitkomend No. geplaatst, ingezonden stukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs per jaar 3.Franco per post f 3.6o. Afzonderlijke nummers J 0.07 J. Advcrtentiën van een tot vijf regels f O 7a; ieder regel meer f o. 15. Groote letters naar plaatsruimte. Naar volksheil tonder deugd te dingen Is arbeid aan een rots te bitn. Postdirecteuren en Boekhandelaren aangenomen. POLITIE. op de Markt te Sc ha gen, den i5 April jl. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen ter Gemeente secretarie aldaar. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen ter algemeene kennis, dat du Baad heeft besloten, dat de kermis in deze gemeente zal plaats hebben en invallen op Zondag den 20 .11111 ij a.s., des namiddags ten 4 ure, om te ein digen op Zondag den 27en daaraanvolgende. Schagen 9 April 1880! Burgemeester en Wethouders voornoemd G. LANGENBEKG. l)e Secretaris, DENIJS. t-1 Hel>' is in dun tijd van den dwazen tulpen handel, toen een enkel bolletje soms meer waard was dan een koets met paarden en de hoofden van vrij wat hoofden onzer, overigens zoo zuinige en ordelijke voorvaderen, tamelijk op hol waren. Mijnheer van der Trop en mevrouw van der Beek waren buren. IJ ij had een dochter Jacqueliue en zij een zoon Krelis. Hij was Wedtrwnaar en zij weduwe. Beiden waren brave inenschen en gingen vriendschappelijk met elkander om, totdat ook zij de tulpen tot hun liefhebberij kozen. De een kocht al duurder en ^eldz.amer bollen dan de ander; de naijver wie de schoonste collectie zou hebben van hun tweeën werd gaande weg grooter. Mijnheer van der Tiop was niet gelukkiger dan als hij de hand konde leggen op een tulp, welke mevrouw vau der Beek had willen koopen en omgekeerd. Een ware vete ontstond hierdoor tusschen die vroegere goede buren en zij hautieu elkander weldra met een innigen haat. Wie dit met het meeste verdriet aanzagen, waren Jac jueline en Krelis. Zij stelden hun geluk in iets anders dan in een tulp: Ze beminden elkaar en stelden de een hij haar vader, de ander bij zijn moeder alle mogelijke pogingen in het werk otn toeslemming tot hun huwelijk te erlagen. De oudelui waren evenwel onverbiddelijk. Tusschen hun beiden families zou nooit een vereenigïng kunnen tot stand komen. Zoo stonden de zaken toen Krelis toevallig twee bollen had weten machtig te wordeu van een hoogst zeldzaam en iraai tulpsoort, genaamd, admiraal. Nu was hij er uit! Hij ging zijne Jacqueline opzoeken en er werd afgesproken dat hij er een van aan haar vader, zij er een van aan zijn moeder zou geven, op voorwaarde de oudelui dan zouden afzien van hunne weigering om toestemming te geven tot het huwelijk hunner kinduren. Het welslagen hunner poging achtten zij aan geen twijfel onderhevig. Aan zulk een krachtig overredingsmiddel toch, zou ste'lig noch mijnheer v. d. Trop noch de wed. r. d. Beek weerstand kunnen bieden. En zij badden wel gezien. Het voorstel werd gedaan en aangenomen. Krelis ging de bollen halen maar.... ze waren niet'te vinden I Nieuwe wanhoop. Overal word gezocht, maar te vergeefs. Eindelijk blijkt liet dat Flageolet een oppasser van 'kapitein Maritis behoorende tot het corps van Picbegrtt, en bij van der Trop ingekwartierd, de kostbare bollen bad gevonden, ze voor uien aangezien en in zijn zak gestoken had om er mede te dejeuoeeren. Gelukkig was echter nog maar één bol den weg van alle uien opgegaan en kwam de andere nog onge schonden uit den zak van den verbluften militair te voorschijn. Dank zy dien éénen ttilp weet nu kapitein 'Marins toch te bewerken dat de jongelui elkander krijgen,, zelfs traden de oude heet van der Trop en de wed. van der Beek met elkander in het huwelijksbootje en wordt de dieustinaagd van eerstgenoeimleu, madame Flageolet of tewel op zijn hollandscb: me- jufvrouw Snijboon. Wat of dit nu voor een geschiedenis is, welke ik u verhaal: Vraagt ge misschien? Wel, het is het nieuwe stuk in 3 bedrijven van den Hr. Jacques Normand dat hier sedert eenige dagen niet veel succes wordt opgevoerd in het théatre du Gvmnase. De 3 korte bedrijven spelen in een en het zelfde vertrek; er zit heel weinig actie in het stuk, maar hel onderwerp is geestig behandeld en uitgewerkt en het is geschreven in zéér goede verzen. Bij het publiek heeft de opvoering een gunstig onthaal gevonden. ZooaU 11 niet onbekend zal zijn is ptofessor Nordenskjöld hier een week lang de held van den dag geweest. Na hein was zulks of liever was de heldin van den dag Marie Bièreeen 3o jarige sqhoone die getracht had haar minnaar lood te schieten en hem daartoe een paar kogels in hel lijf joeg. die hem nog alles behalve op zijn gemak doen zijn. Over het lieve kind(?) is door de gezworereu hel niet schuldiguitge sproken', zoodat vrijspraak het eiud van het lied was. Hierna hebben we weer een andere held van den dag gehad want aan dat artikel ontbreekt het hier nooit. De een gaat slechts van het tooneel om plaats te maken voor een ander. De laatste die we hadden was de Hr. Vignaud. 5 of 6 dagen lang waren aller oogen op hem gevestigd en gisteren avond feliciteerde elke Barijzenaar zich, naar aanleiding van Vignauds overwinning, met zijn hoedanigheid van Fransch- man. Viguuuds namelijk had Frankrijk doen zegenpralen over de Vereenigde Staten.op het hillard! De groote fransche speler had een partij aangenomen tegen den Amerikaanschen hillarter Slosson. De partij was verdeeld over avonden lederen avond mocht slechts gespeeld worden totdat een der spelers 800 caramboles had gemaakt. De franschman behaalde eiken avond dit cijfer en had dus in de 5 bepaalde avonden het voorschreven getal van 4°°° ca" ram bol es bereikt. De II r. Slosson kwam slechts tot 31 18, waarvan hij er alleen den laalsten avond 2000 maakte. Op de 4 eerste avonden had hij hijster slecht gespeeld. Als- een bewijs hoe deze partij ook in Amerika de aandacht trok, kan dienen dat alleen tot hij woning daarvan de New-York Herald een reporter herwaarts had gezonden, die eiken avond per telegraaf een uitvoerig verslag naar New York zond. We zijn op de helft van de maand. Naast deze likvvidatie op het hillard tusschen Frnnkrijk en Amerika staat eene andere iikwidatie van Frankrijk met de geheele beschaafde wereld, op de beurs namelijk. Zij is vrij wat gewichtiger en den omzet daarvan telt men bij miliioenen. miliioenen hangen er telkens af van alle denkbare I omstandigheden. De uit de circulatie teruggetrokken Ituliaansche munten b.v., zijn door de Bank van Frankrijk gedeponeerd hij een particuliere bankinstelling en ziedaar een oorzaak dat het geld in du bank van Frankrijk voorhanden, thans veel geringer is dan anders. Een gevolg daarvan wederom isdat de fransche rente is gedaald. Redenen tot bezorgdheid bestaan evenwel daar over niet. Zijn de zaken in sommige waaiden 'stil, in andere waarden, vooral die gezocht worden, voor geldbelegging zijn ze levendig en do prijzen gewild. Vreemde Staatsfondsen en spoorwegwaarden houden zich ferm. Geld is er in overvloed en de soliede fondsen winnen daarbij het meeste. Het is dan ook daaraan toe te schrijven dat hoewel de communaal-leeningen van het credit-toncier elkander snel zijn opgevolgd, dit Ibnils zich toch op goede prijzen blijft staande handen. De vele uitlotingen en hooge premies maken er ook een voordeelig effect van. De plaatsing er van gaat geregeld voort. Het credit Ibncier geniet trouwens hetzelfde vertrouwen, als een Staatsfonds en zijn bronnen zijn schier onuitputtelijk. Te Rotterdam ontving, een jongeling die dezer dagen mondig werd, op zijn verjaardag een rekening van den chirurgijn, die hsin ter wereld had helpen komen, en van de baker, die hem de eerste weken van zijn verblijf op deze aarde had bijgestaan. Die twee petsonen waren voor hunne diensten nooit beloond. De baker had vernomen, dat den jongeling hij zijne meerderjarigheid een aanzienlijk kapitaal wachtte en dit den chirurgijn medegedeeld, waarom beiden eene rekening gereed maakten. De jon geling betaalde ze niet slechts maar voegde er ook den intrest van al die jaren hij. Het begint de aandacht te trekken, hoe dikwijls bij de Amsterdamschc rechtbank blijkt dat abuizen door ambtenaren ter gemeente secretarie begaan worden, waarvan dan de lier- stelling moet plaats vinden bij rechterlijke beschikking op eeu daartoe ingediend request. Niet alleen dat dergelijke abuizen voor de slachtoffers onvoordeelig ziju, want zij hebben Minstens een advocaat en procureur noodig oui te constaieereu, dal zij niet zijn, watdeambse-

Schager Courant | 1880 | | pagina 1