GEVONDEN Groentei], Vruchten Fruiten. Bedrogen eigenbelang. Openbare teregtzitting gehouden door het Kantongeregt te cchagen, op JULI 1880. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen 3urger'. Stand der gem Haringcarspel M arktfoerichten. Aclvcrtentien. een Berlijn Zilveren Patent- As van een rijtuig. Specialiteit H .A. JVC HVL IE TT. SPEK, WORST, Gerookt Vleesch BOTER, HARING, Zoutevisch Slokvisch, ANSJOVIS, SARDINESZALMkREEFTEU V isch -waren. Drooge bereide Mosterd. Aardappelen C,. BUTE water begat Terwijl hij zich haastte een haak of iets dergelijks te krijgen komt de moeder, die in hoogst zwangeren toestand verkeert, nit hare woning ziet het gevaar, en springt onmiddelijk haar kind Da, dat reeds geheel onder water was. Zij had bet geluk haar kind nog te grijpen, w aarop moeder en kind door den man en anderen uit het water zijn gehaald; beiden zijn zonder letsel gebleven. Bij een brand te Oprakel waagde zich een 10 jarig meisje, met haar zusje van 20 maanden op den arm, in de brandende woning, ten einde hare kleederen te redden, met het ongelukkig gevolg, dat beidea onder het puin werden bedolven. Er was eens een houthakker die eene groote wrat had, midden op de rechterwang. Eens, toen bij diep in bet bosch ijverig aan het werk was, werd hij overvallen door een zoo vreeselijk onweder, vergezeld van hagel en stormwind, dat hij er letterlijk verlegen onder werd en dankbaar- was toen hij een hollen boom vond, waar hij in kon kruipen om een weinig beschut te zijn. Toen hij daar eenige oogenhlikken zat, en van vermoeidheid de oogen sloot, hoorde hij een vreeselijk rumoer en toen hij, nog half slaapdronken, om zich heen keek bespeurde hij dat hij in een onderaardsch hol was gekomen, waar een aantal dwergen en eenoogigen bijeen waren, die de kluchtigste luchtsprongen maakten en al dansende elkander groote glazen saki aanbrachten, betgeen hen hoe langer hoe opgewondener maakte. De arme houthakker was aanvankelijk meer dood dan levend van schrik en angst, maar langzamerhand greep de algemeene vroolijkheid ook hem aan en sprong hij te voorschijn, uitroepende dal hij een dans kende, dien zij waarschijnlijk nog nooit hadden gezien. I)e dwergjes vormden een grooten wijden kring en in het midden daarvan danste de houthakker zijn passen, met begeleiding en op de maat van een lied, dat hij met verheffing van stem zong. Een algemeene toejuiching viel hem ten deel en toen hij vermoeid was neer gevallen, liet de president hem beloven dikwijls terug te komen oin hen te vermaken. Hij beloofde het en wilde vertrekken, toen een van het gezelschap voorstelde dat ze als jiand voor zijn woord een of ander lichaamsdeel moesten vragen: «bijvoorbeeld,» zeide hij, «die wrat, welke ik daar zie.» «Onmogelijk,» riep de houthakker, die bang was voor pijn; inaar de dwergjes wenkten een ouden .man, die in een hoek zat', en deze bewerkstelligde met een scherp werktuigje zoo handig en vlug de opratie, dat de wrat verdwenen was zonder eenig lidteeken achtertela- ten en voordat de eigenaar er iets van gevoeld had. Naast den houthakker woonde een man, die ook eene wrat had op den linkerwang. Toen deze zag hoe zijn buurman opgeknapt was en de geschiedenis hoorde, liet hij zich den boom wijzen, sloop er stilletjes heen en verstopte er zich, zoodra de dwergjes hem daar vonden, riepen zij uit: «O, daar is onze man. Komaan, nu een dans, goede vriend En ze schaarde zich om hem heen, in afwachting van de nieuwe danspassen. Maar de danser kon zijn voeten nauwelijks van den grond af krijgen en verlegen en beschaamd leerling Tibaut gehad, maar ook was de twist daarna nog verder voortgezet, zoozeer zelfs, dat deze een zoer ernstig karakter had aangenomen. Tibaut was iemand, die zjjn plannen met de grootste volharding doorzette en die den eenmaal ingeslagen weg niet verliet, al ontmoette hij daarop ook bi)na onoverko melijke hinderpalen. Zijn pogen om Victor to bewegen van het dingen naar do hand der schoone Annette af te zien, was geheel en al mislukt, en daardoor kwam hij thans op de gedachte den medeminnaar voor altoos uit den weg te ruimen. Hij was een behendig pistoolschutter en als de lijfjager, bij een nachtelijken rit op den straatweg van Yersaillcs naar Parijs, nu eens plotseling een kogel door de ribbeD kreeg, wie zou dan kunnen getuigen door wien het doodend lood was afgezonden Dat de lijfjager zelf na bet bekomen van bet schot niet veel meer te vertellen hebben zou, daarvoor zon het zekere oog van den schutter wel zorgen. Toevallig bevond zich de tninmaDsleerliDg in den omtrek van den vorsteljjken stal, toen bet bevel kwam. dat de lijfjager Victor Ferroont nog een rit naar Parijs maken moest, en oogenblikkelijk als een bliksemstraal kwam in het misdadige hart van Tibaut het plan op, van deze gelogenbeid op staandeu voet gebruik Je maken. Hij ijlde zijn woniDg binnen, bracht zijn pistolen in orde en sloop daarop langs een zijpad naar den straatweg. Daarop gekomen, snelde hij nog een eind weegs den kant van Parijs op, tot hij bij een klein populieren boschje kwam, waarin bij zicb in hinderlaag legde, om van die plaats uit, zijn aanslag te plegen. Lang behoefde hij ook niet te wachtenweldra vernam hij hoefgetrappelzijn gelaat vertrok tot een kwaadaardig en grijns. Zijn oog had zich intusscben aan het donker gewend, hij kon den naderenden rniter reeds op een vrij grooten afstand herkennen. Daarom knielde hij snel in het vochtige gras en keek nog een6 zorgvuldig of zijn pistool goed in orde was. I stond hij daar. „Gij zijt van daag niet vlug naar ik zie,* sprak de aanvoerder, «ga maar spoedig been. Mannen, geeft hem zijn pand terug en zegt dat hij hier nooit terug behoeft te komen. Brekebeenen kunnen we hier niet gebruiken.' Toen kwamen de dwergjes met de wrat van den houthakker, plakten die netjes op de rechterwang van den buurman, en welke moeite deze zich ook gaf om zich weer te bevrijden van dit leelijke ding. het hielp hem niet. Tot aan zijn dood toe bleef bij in bet bezit daarvan. V eroordeeld: P. H. «1 J. B. beiden te Oudkzrspel, wegens: bet Utcn 1 nopen van een hond op de openbare straat te Ondkarspel «on der dat die hond voorzien wa» van een van ijzerdraad gevlochten mnilkorf, ieder tot eene geldboete vnn drie golden subsidiair 1 dag gevangenisstraf. J. 8. en J. W Cz. beiden te Zijpe, wegens hit lzten loopen van vee op eens anders in den oogst «taanden grond, tot eene geldboete van drie gulden, subsidiair 1 dag gevangeniastraf. H. J P. H. te Anna Panlowna, wegens het laten spelen op een harmonica op een publieke plaats te Anna Panlowna, zonder vergunning van den Burgemeester, tot eene geldboete van drie gulden, subsidiair 1 dag gevangenisstraf. T- v. IJ., P. v. IJ.,(J. V., J- P., P- L. en J. D-, allen te Anna Panlowna, wegens: het «ich bevinden op eene pnblieke plaats te Anna Panlowna, waar zonder vergunning van den Bnrgemeester op eene harnunira werd gespeeld, ieder tot eene geldboete van drie gutden, snbsidtair 1 dag gevangenisstraf. J. 8. te Nieuwe Niedorp, wegens enkele diefstal van te veld staand gras, tot eene gevangenisstraf van 6 dagen- Allen zijn tevens veroordeeld in de kosten, invorderbaar bjj lijfsdwang. c Ingeschr. van 29 Junij tot en met I Julij 1880* GeborenOndertrouwd en Gehuwdgeene- Overleden: Antje Schenk, oud 66 jaren en 10 maanden. Ingeschreven van i5 tot 3o Junij 1880. Geboren: 16 Junij Cornelia Engelina, dochter van Pieter Boekei en Grietje Tuinman* Ondertrouwd19 Junij. Jan Krul en Dieuwertje Molenaar. Gehuwdgeene. Overleden: 21 Junij. Klaas Kistemaker oud 63 jaren, echtgenoot van Maartje Bruin, eerder weduwnaar van Dina Komen; 29 dito. Maria Stam oud 3 maanden, dochter van Simon en van Jantje Bruin. BCHAGES, 1 Junij. aangevoerd vee ter markt was heden als volgt: 8 paarden f 40 a 150; venlens a ossen 0.a 04 stieren 70 a 1.00 22 gelde kocijen magcro 120 a 170, 50 vette diio 200 a 325; 20 kalfkoejjen 180 a 270 10 vaarsen 7o a 90 graskalvercu a 30 Duchtore kalveren f 10 a 16, rammen a 256 schapen magere 12 a .19 4.00 idem vette 22 a 30; 0— overbouders a 330 lammeren 6 a 12; 4 bokken en geiten 1.50 a 650, 10 varkens 12 a 18; idem vette a 24, biggen 8a 1240 konijnen .10 a .75 30 kippen 0.60 a 1.00; eenden a duiven a ganzen a zwanen; fa.300 kilo boter 1.00 a 1-33 2.00 kilo kaas —40 a 50; 8000 atuks .kipcijeren 3.a 3.25 5000 ecudoijoren 330 f 0.— -* i*)KiraDBLUJimaBBBaK^r4BuuMnKiHt Alles werd in orde bevonden, de ruiter galoppeerde voorbij een bliksemstraal, een knal, en het paard steigerde hoog in de lucht om een oogenblik daarna in razendenden galop voort to stuiven. De misdadiger had van zijn schot een geheel andere uitwerking verwacht; hij had toch zoo zeker en wis gemikt, de kogel moest, naar zijn berekening, den vijand in den rug gidrongen zijn. Desniettemin had hij geen kreet van smart gohoord en evenmin kon hij thans sporen van bloed op den straatweg ontdek ken. Hij ijlde daarom in de richting van Parijs den *cg op. om betreffende de uitwerking van zijn schot zekerheid te bekomen. Doch hoe ver bij ook loopen mocht, Dergens kon hij oen spoor van het paard ot zijn ruiter ontdekken en toen hij tot in de uabijheid van Parijs gekomen was, keerde hij weder om, ten eindo niet door den een of ander toevallig te worden gezien. Voorzichtig sloop hij naar zjjn woning terug en begaf zicb te bed, doch den slaap kon hij volstrekt niet vatten, daar de raadselachtige uitwerking van zijn scbot hem onophoudelijk bezig hield Den volgenden morgen bestraalde de zon Versailles met bijzonder vriendelijken gloed. Desniettemin was het ook beden op het slotplein en in het park weder zeer stil, want het Daar Vincennes vertrokken jacht gezelschap had aldaar overnacht en was nog niet terug Slechts een paar lakeien slenterden op het groote voorplein en van tijd tot tijd ging een beambte van het hof met de houding van een pauw en een air van gewicht, van den eenen vleugel van bet kasteel naar den anderen. Plotseling kwam er in dat trage bestaan eenig meerder leven. De wachten bij de buitenste poort schouderden het geweer en in een stijf opgerichte honding stapte een oud heer, in een wel is waar reeds eenigszins ouderwetscb doch bij zonder prachtig geborduurd, kostbaar galakostuum en met de orde van St. Louis op de borst, over het slotplein, en begaf zich naar den rechter vleugel van het kasteel, waarin de tot don hofstoet bebooronde HOORN, 1 Janij. Kaas: Ter waag gewogen 415 stapels, wegende 118118 kilo Hoogste prijskleine Hooi f Commissie id. f Middelbar» f 35.— ZAANDAM, 1 Junij. Heden waren alhier ter markt aangevoerd 60 stapels kleine Kaas. Hoogste prijs der Hooikaas f 34. AMSTERDAM. 2 Juli. Tarwe zoDder handel, op levering f 2 hooger, Nov. f272. Rogge stil, per 2100 kg. a. c. z. k. Jar. Taganrog f 230, op levering per najaar vaster, voorjaar flauwer in dozo maand f222, Oc~ f190, 191, MWt f186, 187. f188, 187 186. Heden aangezegd 200 last. Petroleum in eons. f 12,. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt Pruisische roode f0.a f 0.—; Zeewsehe Jammen f 0.a f 0.Weetlandsche Zand f 6.a 6.20; dito Klei in manden f 5.40 a f 5.60; dito losse f 4.80 a 5.dito Amerikaansche f 2.25 a f 3.Itali- aansche f 0 a Katwijker .Zand f 5.20 a f7. dito Klei f 4.80 a 5.20, Rtjnsburgsrs f 3.af 4. Aanvoer rnim 3000 HL. Handel levendig. Do markt verkeerd in een zoer willige stemming. De eigenaar kan liaar aan het bureau dezer CouraDt terug bekomen. IN CAUCISE DE BOULOGNE, MMENTET, It Kl /.KI. en*. en verdere Gerookte- Gezouten en Gedroogde NOTEN. AMANDELEN, SINA'S-APPELENCITROENEN. DIFFERENTS UREN. BIStlKSAP, Z.IHOGXSAP, IX LES A ZIJ Jt Verscbe- Gedroogde- Ingelegde en VERDUURZAAMDE LAAGZIJDE te SCHAGEN edellieden waren gehuisvest. Weldra had de vreemde ing, want naar alle waar schijnlijkheid was hij dit, bet portaal van dien vleugel bereikt, richtte hij zijn schreden thans rechtstreeks naar den gang, waarop de vertrekken der hofdames uitkwamen en bloef voor die van do gravin do Kabrasse staan. Op zjjn krachtig aankloppen kwam dadelijk oen kamermeisje voor den dag, dat, toon zij den nieuw aangekomeno zag, bijna vroolijke verrassingen deod blijken. „Goeden morgen, Cecile!' riep do oude heer vroolijk nit, „kom ik te vroeg?' „Volstrekt niet, mijnheer de graaf,' antwoordde het meisje, „de genadige gravin staat steeds vroog op. Woest zoo goed binnen te komen.' riauwclijks had de onde heer den drempel van de voorkamer overschreden, of er ging eene zijdeur open en Margaretba ijlde den man in vrooljjk opgewonden gemoedsstemming tegen. „God zij met je, mijn lieve kindriep deze en sloot het schooue meisje in zijn atmen. Zachtjes maakte zij zich weder los, keek hemee.is in het gelaat en riep daarop, terwijl de innigste vreugde op haar wezen straalde, uit: „Ik zie het, uw lieve oogen verraden het, dat je op uw eigenzinnige dochter niet zoo verstoord zijt, als zulks naar den brief te oordeelen wel het goval scheen te zijn.' Het voorhoofd van den ouden heer rimpelde zich eenigszins, doch het jonge meisje greep haars vaders beide handen en vervolgde, terwijl zij hem daarmee het antwoorden belette: „Bedtard maar vadertje; wij zullen in de voorkamer al niet reeds dadelijk met de behaudeling van het hoogst gewichtige onderwerp beginnen. Kom met mij mede, stel u in mijn boudoir eerst eens eenigszins op uw gemak en daarna zal ik u al mijn hartsgeheimen en harts verlangen bloot leggen.' Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1880 | | pagina 3