PU IRIMNN Bulletin. Roerende Goederen. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Burgelijken Stand gemeente Haringcarspel Marktberichten! Advertentie». Abr. SLOOS, publiek vcrkoopcit: equipage in vrijheid te hebben gesteld, verlieten de zeeroovers bet schip. De aanval geschiedde ten l uur des nachts en werd door ongeveer zestig man uitgevoerd. Volgens andere berichten waren bet meer dan IOO. Het pleit niet zeer ten voordeele van de havenpolitie, dat een der gelijke overrompeling mogelijk was; want zonder gerucht te maken kunnen vijf of zes booten onmoge|ijk in de haven omvaren; de stilte van den nacht maakt bovendien ieder gerucht des te meer hoorbaar De zich aau boord bevindende commiezen zoowel als de kapitein begrijpen niet dal men de signaalfluiten en andere gelniden op het land niet heeft kunnen hooren. In alle geval bewijst deze omstandigheid duidelijk, dat de roof aan boord van de Juno een afgesproken werk was. Men schrijft uit Zutfen «Moeilijk zou men, de hitte des daags gevoelende, kunnen gelooven. dat hel 's nachts vriest; en toch is het zoo. De geheele week door is het verschil in temperatuur tusschen 's mor gens 3 en 's middag 2 ure zoo groot geweest, als wellicht in a5 jaren niet is voorgekomen om dezen tijd van den zomer Teere planten eischen reeds beschutting; van sommige harer hebben de bladeren geleden, vooral als zij 's avonds be goten zijn geworden. Te Groninqen werd jl. Zaterdag, bij het jaarlijksche feest ter herinnering aan het ontzet dier stad, 1672eene groote harddraverij gehouden. l)e eerste prijs (f3oo) werd behaald door den bruinen ruin Graaf Adolf, van den Heer G. Zevenhuizen te IVarmenhuizen pikeur IV. de Boer. De eerste premie 200) werd toegewezen aan den schimmelruin Bismarck van den Heer S. Nijdam te Dronrijp, pikeur, S. Heitingade tweede premie ^/too) aan den bruinen ruin De Deugd, van den Heer B. Marrink, te Kropswolde, pikeur S. de Boer De feestvierinq, die veel meer bezocht werd en veel opgewekter was dan in vele jaren te voren, werd hoofdzakelijk geleid door de Vereeniging voor Volksvermaken. Een photoqraaf te Hcnley, aan de Theems, heeft zijn toestellen tot zulk een graad van volkomenheid gebracht, dat hij de snelstbewogen voorwerpen tot in de minste bijzonderheden kan photographeeren, en b. v. van een sneltrein, die go kilometer in het uur aflegt en hem in volle vaart voorbij kwam stoomen, een photo- graphie leverde, waarop de kleinste deelen der locomotief en der verschillende waggons duidelijk uitkwamen. l Zaterdagmiddag strandde in de Terschei- linger gronden een schoener en stoomboot Dadelijk werd om assistentie naar Nieuwediep. geseind De sleepbooten Hercules en Amsterdam stoomden in betrekklijk korten tijd naar de strandingsplaats N.O.gatDaar men om de branding op een verren afstand van de gestrande schepen moest bliiven, roeide kapitein Bakker, van de sleepboot Hercules, met twee zijner matrozen en de rustende kapitein Thomas*, die mee was gegaan, in hun sloep naar de stoomboot. Op het onver wachts kwam er een grondzee, die de sloep omverwierp, zoodat de vier opvarende er onder lagen. Kapitein Bakker en Thomasz wisten er zich onder uit en op de kiel te werken maar de beide matrozen waren dadelijk weg. Hoezeer zij elkander in die benarde positie moed inspraken was kapitein Thomas ten laatste te zeer afgemat en moest zich laten zinken. Kapitein Bakker bleef nu alleen nog overgelukkig wist hij, in den uiterste nood, zich aan een vanglijn van schouderophalend naar den soldaat en zcide „Ik geloof het niet, sunuor. Want de eenigc, die het zoo kunneu die pioncillo daar ginds, is in allen gevalle te trotsch Zijn «legengevest is van traliën Toorzien als eene staatsgevangenis. Bij is arm genoeg; als men -hem tegeu den wand wierp, zou hij stellig er aau blijven kleven, zoo vuil is bij. Maar hij heeft te Alcala ge studeerd en heeft ontzachelijk veel inbeelding. Hij kan liegen alsof het gedrukt is. Hij is zoo arm als een kerkmuis, maar zoo ttoiseh als een koning." „Stel het hein maar over. Hij cal niet verzuimen, eeuige realen te verdienenzegt de hertogin van Rianzares met eene lichte beweging der hand, terwijl zij aan een gebradeo hoentje begint te peuzelen. De waard spreekt mgt den soldaat, maar deze springt woedend op; brult, dat meu hem wil beleedigeu, dat hij een edelmau is en don Allosso Rodrieguez, Yelasquez Gomez i'ublo de Porto Ceneray Ecordan beet en wel enkel van den ondank van zijn vaderland leeft,maar toeh" zijnen stamboom niet vergeet. Hij kreeg zijn voedsel meest van herbergiers, bij wie hij de ga: ten naliep, die met het gelag wilden doorgaanzijn avondeten dronk hij uit de olielampen der kerken, die tot den morgen open bleven. Hij leefde menigmaal zeer sober, maar nooit als domestiek. ,A vuestra honara, Setiuor Daarmede dronk hg den hortog toe en. daar lijn glas nu ledig was koerde hg zich trotsch op de hakken era en stapte haveloos, vuil, mager, ver hongerd, belachelijk maar irotsch, de kamer der"herberg uit. Op 't .zelfde «ogenblik verkondigen de klokjes der muildieren en de stem van den koetsier buiten, dat de diligence ingespannen is en de passagiers breken met veel drukte op. De bedelmonnik zingt op krijschenden toon eene litanie en de student biedt galant den arm aan de jonge deerns, de jood sluit arm in arm met de sloep te klemmen en zich telkens meer op de kiel te werken, maar lang zem dat niet geduurd hebben; hij was dooa-af en moedeloos. Daar kwam gelukkig een Terschellinger b/ater die hem bemerkte en opnam. Aan boord van de sleepboot gebracht .geraakte hij in om- macht; door de nevige branding was zijn geheele lichaam als 'f ware gebeukt Den volgende morgen iiroeg is de Hercules onverrichter zake te Nieuwediep teruggekeerd. Kapitein Bakker is nog Onder den indruk van de noodlottige gebeutenis, Hij verloor twee brave oppassende matrozen, die talrijke gezinnen nalaten, en bovendien zijn vriend, kapt. Thomas die eene vroum en zes kinderen achterlaat De schoener is bij hoog tij vlot gekomen en naar tee gegaan en de sleepboot Stad Amsterdam is ter assistentie, bij de gestrande stoomboot ge bleven' r. lngeschr. van af 27 tot tot en met 3o Aug 1880. Geboren: Klaas, zoon van Gerrit Pleeker en Wilhelinina Rob.. OndertrouwdHermanus Julius Krüner, jm. oud 28 jaren en Geertruida Maria Voorman, j.d ond 23 jaren. Gehuwd: geene. Overledengaene. Ingeschreven van 1 31 Augustus 1880. Geboren: 6 Augs. Elisabeth Rood; i5dito Maria Hoedjes; 11 dito Cornelis Boek-el; 21 dito Adriaantje Boekei; 24 dito Jan Zijp; 28 dito Cornelis Beek Getrouwd: 21 Augs Jan Groot te Mijdrecht; en Antje van Twuiver te Haringcarspel. Ondertrouwdgeene Overleden: i5 Augs, Aagje Buiter oud 19 dagen 28 dito Antje Kant oud 5 jaar. Purmereiult 31 Aug. Kaas: aangevoerd 392 stapels kleine f 38 2 stapel middelbare f 30 a Boter f 1.35,a 1.45 per kg. Kip Eyereu f 3.50 a 3 75'Eenden f 0.per 1Ó0 st. 351 Rundoren, vlug hoog. 39 paarden; 152 vetto Kalveren f 0.60 a 0.80 per pond, vlug; 76 nuchtere dito f 8 a 22 per stuk, vlug; 81 Vette Varkous 58 a 68 ct per pond, vlug: 45 magere f 15 a f 30, 119 Biggen f 7 'a f 11, 2097 Schapen eu lammeren, duur vlug. Alkmaar 28 Aug. Aangevoerd 0 Paardsn f a f 0,0 Veulous 1 a 6 Koeien f 200 a 2,50 8 nueht Kalveren f8 a 17, 1067 Bshapou f 18 a 37 40 Lammeren f7 a 18; magere Varkens f 16 a 24 0Biggen f 0.aO, Bokken en Geiten f 0. a 0.—; 0 kleine Bokjos f 0.Boter per kop f0 a 0. HOORN, 28 Aug. I hectol. Tarwe f tl.—, 0 hl. Rogge f 0. 18 hl. Gerst f 6.20: 24 hl. Haver f 5.— Mostordzaad f 21.;Karweitaad f 15.5 hl. Boonen: bruine i 13witte f Paardou f06 hl. Erwten vale f 9.—, hl. groi-ue f hl. graauwe f 14 hl. Witte f -*-.alles por bectl. 709 KO. Kopboter f 1.60 a 1.80 per K.(3. 4200 Kip Eijeron f 4.a O.r-j Eend Eijcren f 0.a 0.beiden per 100 stuks '28 Paarden f 60 a 250 Koejjen f a 12 Kalveren flla 20; 50 Schapen f 24 n 30; 30 Lammeren 1 15 a 0.90 60 Varkens f 16 a 27; 4 Zeugen f 35 a 60; 140 Biggen f 7 a 10. AMSTERDAM, 27 Aug. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Pruisische blanke f0af0 Friesche Jammen f 3. 50 a f 3 75 West land seho zand f 0.a f 0.dito klei f 0.a t 0.dito Amerik. f 0.a f 0.Katwijker zand f 5.a f 6.20; dito klei f a f Rijnsbuigers den barbier den trein. De hertogin van Rianzares zegt, terwjjl haar Tolle vriendelijke dikheid trilt: „Daar gij hier beneden geen cicerone kunt krijgen en wij de mooiston tijd van den dag niet willen verzuimen, zullen wij ous zonder gids naar boven begeven. Ik ken toch buitendien eiken hoek van het sloth it komt maar aan op het openen van enkele poorten. En daar reeds een ander toerist boven is 'Excellenties roept do waard, terwyl hij de ba: d voor de oogen houdt en tusschen bladerkransen bij het venster in het verblindende zoulicht uitziet. Als ik mij niet vergis, is daar de zigeuner Loon 1' He Leon En terwijl de beide oude lieden en vorstin Luna hun gezicht Daar 't vensier weuden, verschijnt daar tusschen 't gebladerte een knap, bruin, tcholmsch gezicht en twee banden, die bonte ruikers van rozen naar binnen reikenen eene frisscbe, diepe mansstem zegt„Buenos dias Seonores koopt schoone geurige rozen vau bet Alhnmbra daar boven, la!" De Zigeuner Leon is misschien negentien jaar oud. Zijne oogttn en harea zijn zoo zwart als kolcD. Zijn vuil hemd is hem van de schouders gegleden. Een gescheurde broek is, behalve dit hemd. zijn eenige kleeding. Hij is barrevoets. Zijne lippen zijn geopend alsof bij dor stig is, alsof hij uitgeput is van lachen of kussen. En zijne bloemen schijnen te branden ea vervuil) n de geheelen kamer met haren geur. Hij zelf doet een geheelen stroom van licht het veDster instralen terwijl hij daar buiten in de vlammende zonneschijn staat. De oude hertogin neemt haar lorgnet ter hand eu beschouwt den wilden knaap, gelijk men een portret beschouwt. „Ce beau garcon zegt zij tot Luba. Deze werpt een env ereehilligea blik op deugitunoea -vïd f 95 a f 0 NoorJwijker f 0. a f0. HaarleTiai -r zand f2-50 a f 2.75; Geldersche Kralen 4.25 a f 0.—; Hülegommer zand f 2.a f 6. Aanvoer 2500 HL. Handel gedrukt.' Het Kohinklijk Huis werd Dingsdaq den. 3t Augustus des avonds ten ure, verblijd- door de geboorte eener Prinses. Van onzen correspondent in Den Haag ontvingen wij hit volgende bericht De toestand van HM..de Koningin is hoogst gunstig Van het oogenblik af dat door de saluut schoten onze ingezetenen in kennis werden gesteld met het heugelijk feit der bevalling werd eene groote levendigheid in de stad waargenoomen. Vooral voor en in de nabijheid van t paleis was de toevloed van belangstellenden groot. Een'groot aantal personen vervoegden zich reeds spoedig in de vestibule om hunne naamteekening in een register te schrijven ten blijke van hunne belangstelling. De ■schooljeugd verzamelde zich hier en daar, en zong de nationale volksliederen uit volle borst. Het stadhuis is met gas geïllumineerd. Van een aantal rifks en particuliere yeboiiWen wappert de nationale driekleur. Aan liet Rijks telegraafbureau heerschte eene ongewone dr ukte zoowel wat particuliere als gouvernemcnls en hof dépêches betrof. Tot laat in den avond duurde de opgewekte stemming der burgerij voort. Morgen heeft de inschrijving in de geboorte registers plaats, waarbij de Minister van, buitenlandsche zaken en van justitie als getuigen zullen fungeeren. De Prinses zal de namen ontvangen van WI LH KLM I NA HELF.NA PAULINA MiUIA. De drie laatste namen zijn die van de Moeder en de beide oudste Zusters van II. M. de Koningin. Heden overleed onze jongste lieveling ANTJE, in den aanvalligen leeftijd van jaar. Jb. KANT. M. KANT—JONGERLlNG. Haringcarspel, 28 Aug. 1880. VAN notaris te Winkel, zal op ZATURDAG den 18 SEPTEMBER 1880, 's voormiddag 11 ure; ten btiize van den heer L. SCHAAP, in den polder Groet, gein. Winkel, 1 KOE; 1 PAARD, gelijk- tands; t dito oud ij jaar; 8 KIPPEN meteen HAAN; RIJTUIGEN, BOERE. en BOUWGEREED SCHAPPEN; HUISRAAD en INBOEDEL enz zegt „En effet'" Maar beweegt er zich werkelijk iets in haar hart, of isfhet enkel de onuitsprekelijkó verveling van dezen zomerdag, of de van liefde vorstokeno van overwinningen verzadigde zonnigo hoogte haars levens, wat haren mond langzamerhand tot eenen lach en haar oog tot een werkelijken blik brengt, die den vlammenden blik en het ademloozebewonderde glimlachen van den wilden vermetelen knaap als 't ware beantwoorden en wel met ;o beantwoorden doet? Waarom zou zij zich niet eene luim veroorloven Do luim, in den donkeren jongeling die daar vorschjjnt, een mat welgevallen te vinden eu hem te aanschou wen en hem hare aandacht te wijden De gitano buigt zich over de vensicrbank en wendt dan blik van den ouden heer naar Luba en zijne gloeiende oogen honden de hare vast, dio hem mot ontwijken. „Schoone bloemen, us*ed schoone bloemen?" „Gij moest dezen heer en deze dames i«ar het Alhambra brengen, zegt de moguelo, terwijl hij op echt Spaansche wijze gesticuleert. Zij zullen u goed bolooneu. Pablo is boven." „Ja, met die zwarte, groote excellentie. Hé usted ik beu gereed." Hij is met éénen sprong iu de kamer en werpt zjjne bloemen op het bed. Daarop plaats hij zich nevens vorstin Luba en ziet haar glimlachend aan. fkordl vervolgd.

Schager Courant | 1880 | | pagina 3