DRONKENSCHAP. YOLKSTREI1Y, naar AMSTERDAM, op WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1880. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Marktberichten. BOONACKEE. Zeüer© genezing van Adkcrtciition. Alles tegen billijken prif». N. MU L. kunsttanden en gebitten. J. N. DH LANGEN WENDELS. van IJelder, Anna Paulowna en Schagen Prijs voor heen en terug in de 3e klasse EEN GULDEN Zie verder aanplakbiljetten. DE ADMINISTRATEUR. niet Duilscbe vlaggen, waarop de Zundvoortscbe visschers, begeleid door een paar harmonica's, bet Wien Neerlands bloed aanhieven, dat bel daverde en dreunde. I)e kunst was aan de zijde der Duitschers, doch de meerderheid, de kracht van longen, aan de zijde der visschers. Bij Legrono (in Spanje) is de brug over de Ebro ingestort, op het oogenblik dat een; bataljon soldaten daarover ging. Eeu kapitein, 3 luitenants en 63 soldalen zijn daarbij ver dronken. Den 39 Aug. zijn te Ooslvoorne 3 knapen een van 14, en 3 broertjes van 10 en 9 jaren, bij het baden verdronken. Hunne kleederen werden op het strand, aan den mond der Maas gevonden Men meldt thans uit I'etersburg, dat aldaar reeds voor 3o jaren drie nog veel kleiner uur werken zijn vervaardigd, dan dat wat dezer dagen door een Enqelschman aan den Keizer van JJuitschland te koop werd aangeboden Die hor logies waren nog kleiner dan een dubbeltje»Het eenc werd door de Keizerin van Rusland gekocht het anderen door de toenmalige Koningin van Druizen het derde bezit de maker zelf nog, Hoe klein ze ook zijn, moeten die kunststukjes toch zeer nauwkeurig gaan Vrouw B. te Harlingen, die wel eens wat te veel gebruikte, ging Zondag naar haar zolder om een ktc'nen roes uil te slapen. Daler weer naar beneden willende gaan, is het luik op haar gevallen, zoodat zij met het lichaam half op den zolder lag en met de beeuen op de ladder stond, (laar man, die meer dun dronken te huis kwam, inerkte van het ongeval niets en ging te bedtoen hij des morgens zijn vrouw vermiste, ging hij haar zoeken en vond hij haar dood, nog iu dezelfde houding. In het vorige jaar stegen in Berlijn twee jonge dames met den luchtballon van den heer Demm op. Twee lieeien die daarbij tegenwoordig waren, doch de dames volstrekt niet keuden, gingen nu, terwijl deze de hoogere sferen instegen, eene weddingschap oin 1000 marken aau, dat die beide dames door dit staaltje van onverschrokkenheid zoozeer de aandacht zouden trekken dat zij binnen een jaar getrouwd waren. Die kenner van het inenschelijk hart heeft zich ditmaal echter toch bedrogen; dezer dagen mogt hij de 1000 marken betalen. De beide dames zijn zelts nog niet verloofd. Ingeschreven van 3i Aug. tol en met 3 Spt. 1880 GeborenAntje, dochter van 1'ieter Dekker en Antje Bakker. Ondertrouwd: geene. Getrouwdgeene. Overleden: geene. N. B. In 110. i3s3 Staat OndertrouwdH. J> Krüner dit moet zijn; H. J. Knüwer. SCHAGEN, 2 Sopt. Hot Aangpvoerdo vee ter markt was als volgt3 paarden f 50 a 250; 6 veulen 50. a 110; ossen 0.a 0.8 stieren 70 a 100 15 gelde küeijen magere 30 a 140, 18 vette di.o 180 a 250; 20 kalfkoeijen 190 a 260 15 vaarsen 50 a 70 gruskalveren a 10 nuchtere kalveren f 6 n 18; rammen f a 400 schapen magere f 12 a 20; 700 idem vette 20 a 28; 0.overhouders f a 0— lammeren f ia hokken en zijne wilde manier uitzingt. Maar hij gevoelt dat de scboone dame niet meer naar hem hoort en bij ziet, dat ze hem niet meer aankijkt en zijne stom wordt ruwer en toorniger. Heeft hij, de arme, in lompen gehulde kerel, recht om toornig te zijn over de on oplettendheid eener vorstin, alleen dewijl zij vroeger de gril had, hem toe te lachen 'i Hem dunkt van wél; misschien is zijn vuiig, jong hart zoo diep getroffen geworden, zoo sterk verlicht door eene dwaze her senschimmige hoop, dat hij zich beroofd en beschimpt mag achten. En toch wordt hij niet moede te vertellen, te liegen, te zingen en zijne bronzen armen te roeren. De beidde oude Hianzaressen kennen het Alhumbra bijna van buiteu en fluisteren en babbelen, op hnnDe beminnelijke oudelui's manier, over jongere, schoonero jar< n, waarin zij buune rozen zagen bloeien en legenden hoorden vertellen Rozen, wier geur hen destijds Dog kon bedwelmen, legenden, die zij destijds nog met zichzelven in verband konden brengen. «Zoo komt de late namiddag, purperkleurig, gloeiend; het oude echtpaar zou nog willen blijven, reeds om Luba's wil, die het paleis heden voor de eerste maal geniet". Maar juist Lnba dringt op terugkeeren aan. Avondzon ot maneschijn eflekteu? Zij kan zich dat alles heel goeJ voorstellen. En zij heeft hoofdpijn van het vele loopen. Men keert dus terug. Zal men in de herberg knnnen overnaehten? Zeker, want de vreemde hoer, die van daag nog vertrekt maar eerst in de midderoachtskoelte, iaat gaarne reeds nu zijne kamer aan het gezelschap over. De beide dames zullen er gebruik van maken, voor den oudeu hertog wordt dc kamer van den waard iugeruimd, de gelagkamer blijft voor de domestiekeu, de waard smet zijn gezin blijft bij zijn buurman. Men dankt den vreemden Leer, men maakt zich geilen f0. -afO.—20 magere varkens f 20 a f 25 Allen die iets mochten te vorderen idem vette a 40 biggen a 1320 hebben van-of verschuldigd zijnaan konjjnen 10 a 60.— 40 kippen 0.40 a 150; pijlen WILLEM DESIJS, in leven eenden a duiven a ganzen a horologemaker te Schagen, worden verzocht f— zwanen; a 70 kilo boter 1 46 a 1 73 daarvan vóór 30 SEI»TEMBEB e.k. opgave of 150 kilo kaas 0.40 a -.45; 3000 stuks kipperen, |,ctaling te d le„ katuore v<m den Notaris 3.o0 a 3.75, ecndeiieren 1 u HOORN, 2 Sept. Kaas: Ter waag gewogen 343 stapels, wegende 8(871 kilo. Hoogste prijs: kleine, Hooi 38.50 Commissie id. f 36.Gras 1 ZAANDAM, 2 Sept. Heden waren alhier ter matkt aangevoerd45 stapels kleine kaas. Hoogste prijs der Hooikaas f 37 AMSTERDAM, 3 Sept. Do prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Pruisische blanke f0af0 Friescbe Jammen f 3.30 af 3 60 Westlandsche zand f 0.a f 0.dito klei f 0.a f 0.dito Amerik. f 0.a f 0.Katwijker zand f 5.a f 6.30; dito klei f a f Rijnshui gers i Zand f 0.a f 0.Noordwijker f 0.a f0.I Haarlemmer zand f0.a f 0.Goldersche Kralen 0.— a f 0.—; Hillegommer zand f2.— a f 5.50 Aanvoer 4300 HL. Handel gedrukt. - De ondergeleekenden beluigen hun- 4*» 1 nen hartciijken dank voor de vele blijken van belangstelling en vriendschapbij hun v ij f en twintig jarig huwelijk ondert oudeu II. II. Waard, 3 Sept. 1880, Jn. BEEBS en Echtgenoote. De ondergeteekende berigt dal. hij zich te SCllAGEN heeft gevestigd als Iedere zieke en hulpbehoevende wordt het Onfeilbaar middel tegen Dronkenschap dringend gerecommandeerd, want in ontelbare en in de hevigste gevallen op de schitterendste wijze be proefd. Dagelijks inkomende dankzeggingbrieven betoogen de terugkeering van gezondheid en huiselijk geluk. Deze kuur kan worden uitge voerd met of zonder weten van den patiënt. Die hulp nnodig heeft, zende met vertrouwen zijn adres onder de letters L. K.; aan het Bu, roan Schager Courant. 8376 Hij beveelt zich minzaam aan tot het maken en repareeren van alle soorten van SCHOENEN en LAABZEN. Uw. Dw. Dr., MOLENSTRAAT bij de R.C. SCHOOL: ■5- De ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot het vervaardigen van vervaardigt uit COLODIUM COCTCHOE, eene geheel vernieuwde uitvinding, de welke alle maaksels te boven gaat en niet alleen zelfs uit vindend, maar ook zelf vervaerdigd, daar er slechts weinige zijn die kunsttanden vervaardi- i gen en ik ondergeteekende de eenige ben in dit Noorderkwartier die die werkzaamheden bewerk stellig zoo kan ik dit werk veel minder leveren daar ik zelf de maat neem en de stukken maak en een volkomen resultaat oplever, beveel ik mij tevens aan tot liet maken van regulateurs, tot het reg tg roe ij en van kindertanden en ben voor bo vengenoemde werkzaamheden te spreken, des DONDERDAGS voor den middag, in de Post hoorn, op Markt te Schagen, en ben ook voor genoemde werkzaamheden per brief of briefkaart, te ontbieden. 8377 NIECWEDIEP WESTsTRAAT L 91. Van HELLER, 's morgens 5.5o, terug van AMSTERDAM, 's avonds 8.3o. aan hem bekend Dat is, de hertog en do hertogin geven hunne reisnamen op, maar vorstin Luba, haren wezenlijken naam. De vreemdeling stelt zich aar. ben voor als graaf f'erdinaud Surte, nieuw attaché bij het Decnsche gezantschap te Madrid, die zich nu juist vcor het eerst naar de hoofdstad begeeft De kennis is gemaakt Het oog van Luba klaart op „Dan zullen we elkander immers te Madrid weder- vinden," zegt ze vriendelijk. Graaf Surte is daarover ten hooeste verblijd. Men besluit het souper gemeen schappelijk in den tuin van den waard te gebruiken Dc oude lui zullen vooraf een weinig rusten. Vorstin Luba wil nog een beetje in de avondkoelte wandelen en de Deen biedt zich natuurlijk als begeleider aan. En zij gaan langs de allee van den straatweg naar het naaste dorpje Zij zijn een prachtig schoon paar beiden zoo groot en krachtig tegelijk, jong, hoog moedig; hij een edelgeboren man, zij, eene edelgebo- rene vrouw. Op reis in eeu vreemd land komt men spoedig in kennis. Zij spreken levendig met elkaar in de taal, die zij beide spreken, het zoeto Hooiende franscb, zooals juist twee gelijkstaande personen van den hoog- sten rang gemakkelijk en sans gêne met elka&r praten. De zon gaat heerlijk onder tusschen de cypressen, de vijgen en granaatbloescms, de trillende kronen der jiopulieren, de dichte myrthenbagen en de wildernissen van oranjeboomen. Het naaste dorp is een arme plaats, maar het ziet er tooverachtig uit bij deze intensieve verlichting. Een paar kinderen dansen bij den vijver van het dorp met castaunelos een fandango en stellen zich daarbij even vurig aan als volwassenen. Vrouwen met grootc, zwarte, peinzende oogen en blinkende witte tanden, vóór hare hutten gezeten, kijken naar h«u. Vorstin Luba heeft duist, graat Surte bezorgt haar een glas frisch water nit een in do schaduw golegou fontein. Eene arme vrouw, uit eone dichtbij zjjndc hut, hooft haren beker daartoe geleend. Luba kust, bet kind van deze vrouw, terwijl zij het eeu klein geschenk geeft eu zij reikt aan de arme vrouw zelve de onbedokte hand. Zij heeft sedort eeu uur zoo geheel hare trotschheid verloreu Wellicht dewijl zij zoo gelukkig is, gelukkiger dan ooit vroeger iu haar leven. Als zij tehuis komon, is de maan reeds opgegaan. Wanneer de maan vol is en in het middcu van dta wolkonloozea hemel zweeft, dan vertoont zich het Al hambra, het paleis der liefde, met tooverachtige pracht en al de poëzie van het oosten ademt door do mureu van het generahfe. Alles is als verzilverd- Do hooge muren, die als borduurwerk daar hangen iu de licht donkere lacht, schijnen uit zuivere maanstralen to bestaan, gelijk de paleizen der toovergodinnen; volle; geurige rozentwijgoa zweven over de balkons en klimopplanten ranken bij de gescbenrde muren op, kristalheldere fonteinen plassen eu murmelen en ruischen en de castagnetten klapperen in onzichtbare handen uit de boschjes. Zij blijven een poos midden op don weg staan en verdiepen zich in deze pracht. Zij ziet ze echter slechts zoo hcerljk, dewjl zij leunt op den arm van den. scboonen, ernstigen, trotschou man, den eersten, jegens wiou zj nedorig zou kunnen ziju. LVordt vervolgd.

Schager Courant | 1880 | | pagina 3