AANBESTEDING SPOORDIENST Abr. SLOOS BOERDERIJ 0CT03SR verhuring AVENHORN-WORMERVEER. Soliede Winkeliers jreviaagd, NOOIiDZEE-LEVERTRAAN. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Trekking van Maandag 20 September. Trekking v an Dingsdag 21 September. WORMERVEER's m. 9 u 's n ro 54 uur M ark tberich ten. en verdere werken voor Mej de Wed. P. BLOM, in het VELD, gemeente CALLANT300G. juist tip het oogenblik dat hij met een door hem gestolen horloge de woning verlaten wilde. In Ierland gebeuren nog voortdurend allerlei ongerechtigheden. Zoo wilde dezer dagen een grondbezitter een kamp met graan in beslag doen nemen, dat aan een zijner pachters behoorde, die in gebreke, was gebleven zijn pacht te betalen Toen hij ziëh echter, vergezeld van een aantal agenten, derwaarts wilde begevenstak het volk het graan in brand, terwijl vier vrouwen zich op den grondbezitter wierpen en hem al bijtende ae belofte afpersten, dat hij nooit meer iets dergelijks zou probeer en. Gedurende een der vele onweders van gisteren schuilden des namiddags ten 5 ure op den spoorwegdijk bij Ravensteijn een vrouw en twee mannen onder een kar. Toen de bui eenigzins bedaarde, verliet de vrouw haar schuilplaats, maar, na eenige meter afgelegd te hebben, zag zij dat de kar door den bliksem getroffen werd. Een der mannen, Merkse genaamd, werd daaronder onmiddelijk dood geslagen. De tweede. Van Kuijk geheetenf die iuist zijn schuilplaats verliet, werd in den hals getroffen, stortte ter aarde maar, behalve dat zijn hoofdharen verzengd waren, kreeg hij verder geen letsel. De vrouw kwam met den schrik vrij. De sluiswachter te Ossenzijl blijft weige ren de schepen op Zondag door te schutten. Tengevolge daarvan is andermaal door de veldwachters procesverbaal tegen hem opgemaakt. Uit de Seine te Parijs heeft men de lijken opgehaald van twee mannen van ongeveer ■a5 jarigen leeftijdbeiden gekleed in blaauwen kiel, grijze patolons en botinesde lichamen waren met drie riemen aan elkander gebonden. Men verdiept zich in gissingen omtrent die onverklaarbare bijzcuiderheid. In een stad, waar de bank juist tegenover den lommerd stond kwam de korporaal dek soldaat aflossen, die bij de bank de wacht moest houden. Hij vond den soldaat kruizend voor den lommerd. Daar is uw plaats niet', riep.hij hem toe. Jaziet ge,» was het antwoord, «in de Bank is er niets, waarop ik behoef te passen, en in den lommerd is mijn horloge!» Een reiziger, die te Mariënbad tot herstel van gezondheid de baden zou gaan gebruiken, moest aan de qrens voor een partijtje worst, van omstreeks 34 kilo, dat hij met zich voerde, inkomende rechten betalen Hij voud het bedrag, dat van hem gevorderd werd, wel wat hoog, en besloot daarom, tot verbazing van de omstanders de worst maar liever, op te eten. Welgemoed zette hij daarop zijne reis tiaar de badplaats voort, waar de kuur, onder zoo gunstige voorleekenen begonnen, zeker wel een goed resultaat aeven zal. De Koningen van Zweden, die lijdende is en zich schier niet bewegen kan, is den ig.Qver den Rijnspoorweg Ce Amsterdam aangekomen om zich in het Amstelhótel, waar 9 vertrekken voor haar en haar gevolg zijn ingericht, ouder behandeling te stellen van dr. Mezger Uit den salonwagen werd zij, op eenstoel gezeten, in de omnibus van het hotel gedragen waarin de Vorstin weduwe v. Wied en de geneesheer tevens plaats namen. De rijks ontvanger te Katwijk liet Donderdag II. te Katwijk aan Zee rondklinken, dat hij geen zitting ineer hield in het weeshuis, maar van dien dag af in een herbergje aldaar. Een groot deel van het verontwaardigd publiek heeft geweigerd daar zijne belasting te komen voldoen. Ingeschr. van af 17 tot en met 20 Sept. 1880. Geboren: geene. Ondtrtronwdgeene. Gehuwd geene. Overleden: Aaltje Oijevaar maanden, oud 74 jaren, 5 Advcrtentien 1 30/ie Staats-Lotcrij. Tweede klasse. No. 5449. 1^487 /i5oo, No 6190, 158o8 f 1000, No. 398112852 /400. No. 17312 120,000. No. a435 /2000. Nos 7549. 9089 elk /400. Nos. 5102, 14622 elk ƒ200. Nos. 18823. 12008, 12785,14873, 17716 e lk ico DER W0011-Wacht- en Bergplaats Inlichtingen en inschrijvingsbilletten bij de Directie te Alkmaar eo in de Boot varende van AVEN RORN 'a m. 6 uur 'a n m. 24 uur Stil liggende te AVENHORN, van's middags 12 2.4 uur. HOORN, 18 Sep. 9 hcctol. Tarwe f 11.0 hl, Rogge f 0.24 hl. Gerst f 6.20; 25 hl. Haver f 0.Mosterdzaad f 20.;Karweizaad f 14.75,55 hl. Boonen: bruine f 11.75; witte f Paarden f011 hl. Erwten valejf 13 hl. groene f 14. hl. graauwe f 15.hl. Witte f alles per hectl.1168 KG. Kopbotor f 1.70 a 1.80 per K.G. 250 Kip Eijoron f 0.40 a 2.00; Eend Eijeren f 0.a 0.beiden per 100 stuks 38 Paarden f 60 a 250 Koeijen f a 14 Kalveren fl0a23; 245 Schapon f 24 n 32; 160 Lammeren f 15 a 0.22 120 Varkens f 15 a 28; 4 Zeugen f 40 a 60 400 Biggen f 5 a 9. Purmeretide 21 Sep Kaas: aangevoerd 287 stapels kleine f 43.0 stapel middelbare f a Boter f 1.35,a 1.45 por. kg. Kip Eijeren f 4.50 a 5 Eenden f 0.per 100 st. 325 Runderen, vlug hoog. 25 paarden; 144 vette Kalveren f 0.60 a 0.80 per pond, vlug; 42 nuchtere dito f 10 a 24 per stuk, vlug; 47 als AGENT, tegen goede provisie, voor den verkoop van Brieven franco onder no. 487St Annastraat C, No. 8, te ALKMAAR. Notaris te Winkel, zal op DINSDAG 12 OC« TOBER 1880, des middags 12 uren, in de heiberg »de Hengstmanvan J. C. HOFDIJK, te Heerhugo waard Publiek Vcrkoopen: Een HUISMANSWONING - -7 met ERF en diverse percee- len ROUW- en WEILAND, te Heerhngowaard, Kadaster Sectie F, Nos. 348, 349, 35o, 399, 402, 87 en 88, te zamen groot 6 Hectaren, 79 Aren, 90 Centiaren, ten name staande van de Heeren DORSMAN en DE JAGER, en af komstig van K. KERKMEER. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore vette Varkens 56 a 64 ct per pond, vlug85 magere van bovengenoemden Notaris en bij den Notaris f 18 a f 34, 177 Biggen f Schapen en lammeren, duur vlug. 6 a f 10, 2533 DEN HEUVEL, te Udenhout. Ec zij laat het geworden, dat zijne hand op do haro rust. Nu herinnert zij zich, dat zij haren gast toch eenige ververpching moet aanbieden. En zij staat op en gaat mot hem naar de villa, zoo vertrouwelijk pratende, alsof hij sedert jaren haar vriend was. Wederom beschijnt het licht van een wonderschoonen herfstmorgen de landelijken omstreken van Sievering, zijn glans vervult de geheele terraskamer van de villa Zarimkin. Een prachtige japansche vaas staat op de tafel, midden in de kamer, twee, drie ontzachelijke ricinusbladeren prijken daarin met hun heerlijk groen. Daarnevens ligt een albnm met vele landschappen, bijeen verzameld op de laatste reis „in zig zag." Verder ligt daar een opengeslagen waaier, do met stekels voorziene halsbaud van eenen bond en een spel kleine, fijne kaarten, benevens een standaard voor cigarettes. De tafel met dere benoodigheden biedt een heel aardig motief aan voor een stilleven. Dat een j hooreo, levend wezen met den arm daarop lennt, dat hindert niet eens zooveel, want fcet beweegt zich niet, als ware het zelfs slechts een schoon voorwerp. Het is I.uba Zarimkin, die den nacht doorwaak^Keeft. Zij ziet zoo grootsch en koel naar buiten, in do morgenzon, die zich prachtig boven den witten nevel der schemering verheft, en droomt en. vraagt en haalt adem bij de frissche heerlijkheid van den'morgen. Hij bemint mij. "Dat wëet ik. En dat is immers schoon. Wanneer ik 'hem tot mij neem, behoort hij mij toe. Wanneer ik hem roep, bevestigt ik zijne verwachtingen. Zal hij komen Het doet zoo goed, zich te laten zeggen, dat men bemind wordt. Maar ik was anders toch niet ijdel Wat was mij gelegen aan dit aangebeden zijn. Het hinderde mij, wanneer men het mij toorlde, ik werd toornig, wanneeer men Alkmaar 18 Sept. Aangevoerd 4 Paardon f 80 a f 300 4 Veulens f 60 a (80, 18 Koeien f 80 a 210, 8 nucht Kalveren f10 a 17, 201 Schapen f 12 a 28 Lammeren f 0 a 127 magere Varkens f 17 a 28 227 Biggen f 8.a 14, 5 Bokken en Geiten f5. a 10.2[kloine Bokjes f 0 50, Boter per kop f0 95 a 1.05. AMSTERDAM, 17 Sept. Do prijzen der Aardappelen waren hsden als volgt, Friesche Jammen f 3.a f 3.25; Pruis, blande f 1 50 a f 1.75; Prusiscbe Fran- kent halers f3.a 3.40; Pruisischo Roodo f 0. a f 0.—; Frioscbe Eng. 2.10 2.75; Zeeuwvcho Poo- ters f 1.75 a 1.80; Zeeuw.Spuische Jammen f 3.25 a f 3,60 Zeenwscho Flakk. Jammen f3.a 3.40 Zeeuw sche Blauwe f 0.a 0.Hamburgers 4.n 425. Aanvoer 2500 Hl. tamelijk. op DONDERDAG 3o SEPTEMBER, ten 1 uur in het Hotel »DE TOELAST te SCHAGEN, van eene De a a n \v ij s in loco wordt gegeven op WOENSDAG 29 SEPTEMBER, des morgens ten 10 uur. BESTEK en TEEKEN1NG, liggen van af 24 SEPTEMBER ter inzage in bovengenoemd llótel cu bij den heer PIETER STAM aan het Zanu. Besiekken a f I.en inlichtingen zijn te verkrijgen bij C. N. VLAMING te Schagen. W naroro niet Er is een werkelijk stilleven in het salon. De dame verroert zich niet, de bladeren dor uitheemsche plant het mij zeide. Maar .met hem is het iets anders. Bemin ik hem? Kan ik hem ooit beminnen? Ik geloof het niet. Neen. Maar uit zijnen mond klinkt het mij aangenaam, dat zachte, innige woord, uit i zü" onbewegelijk en de figuren van de kleine den mond, van de lippen, welke op dio van den kaartonblaadjes, die der dame vroeger inlichtiugeu cenigcn man zoo gelijken! Misschien wanneer hij mjj moesten geven omtrent haar lot, staren met hunno vleiend toespreekt, zal het mjj zijn alsof ik hem rondo oogen stom omhoog. hoorde den anderen, den werkelijken man van mijn hart, dien die geen gevoel en geene gedachten heeft voor mij, die slechts leef, adem cn worstel met het toornige haitzeer hem npoit te hebben bezeten. Die booze, harde man Ach, wat zeg ik daar? Heeft Ferdiuaod Surte mij ooit van liefde gesproken? En tcch bedreef hij onrecht jegens mij; als uit de hel trad bij in mijn leven, om het voor zich te nemen. Maar is dan onbewust onrecht ook onrecht? Laat het zijn zooals het wil. Ik haat hem. Hem Neen, alle andero menschen, die tusschen hem en mij staan, die thans in zjjne nabijheid zjjn, die zijne stem mogen op wie zijn oog rust; ik haat allen die gelukkig en vroolijk zijn, wier hart warm en rijk aan hoop in hunne borst kloptik geloof, dat ik hen kwaad zon kunnen doen! Beu ik dan werkelijk slecht geworden? Wat heeft mij zoo veranderd? Of wie beeft mij zoo gemaakt? Ik geloof, dat wij ons zei ven Ja. Luba is bedaard. Zij heeft besloten, wrder en weder te roepen, hem, die haar bemint mot al do krachten van zijn jong hart, smachtend en vuriir. Terwijl zij er aan denkt, dat de welbekende oogen met trouw welbehagen op haar zullen rusten, ontluik immers in haar arm hart, eene zwakke, dwaze hoep. Torwijl zij er aan denkt, dat do welbekende lippen haar zachte, zoete woorden zullei zeggen, wordt het haar immers helderder en lichter in den door verdriet verduisterden geest. En terwijl zij er aan denkt, dat een trotscbe, trouwe, liefdevoile echtgenoot aan haro zijde zal leven, haar beschermend, en voor altoos, do man met die geliefde trekken, dan zinkt haar bleek gelaat in hare handen en zij weent, weent jamme rend. Maar als hij den volgenden keer terugkomt, is zij weder vol leven en bekoorlijkheid en beminnnens- waardigbeiil. Het is een zoele dag, de asters en de niets zijn, wij worden door het leven gevormd Dat populierrozen en de georgina's wankelen op hunno is wel te bejammeren, maar het is toch zoo. Waarheen zal ik vluchten voor mijne ellende, voor mijnen bitteren wrok, voor mijn smachtend verlaDgen Acb, .als ik bom, als ik deze lieide ontloopen kan, dan is het alleen aan de zijde, aan de borst van Klim Guleski, die dezelfde zielvolle ocgen heeft, alleen met meer jeugdige klaarheid en sterker begeerte, dan die van den vermoeiden, weigerenden en heerznehtigen mau Misschien tccb. dat ik niet gene,en maar kalmer (zou kunnen worden aan zijne borst.' Miss«l;ien\ stengels, .naar worden nu en dan heen en weer geslingerd door een irissehen winddie heelo menigten van bladeren van de takken s-hudt. Maar het is toch een schoone dag en de zon schijnt lachend over de aarde, die met den herfsttooi van prachtige druiven $n zware vruchten pronkt. Wordt vervolgd-

Schager Courant | 1880 | | pagina 3