DAM SjCüRSÜS. m WID. H. BEERMAN Loterij C. A.Bijpost. Marktberichten. T ngezonden. Advertentien Opening der danscursus voor kinderen, DONDERDAG 21 OC TOBER, voor anderen 23 en 31 October 1880. 25-JARIGE ECHTVEREENIG1NG L. Q,uax-Giroux in de Posthoorn op de Marktplaats to Schagen. SCEEOlKJlEBtEBS 2 Speelkaarten in soorten. S TEEK MINI-PAPIERS Plaatsing van Advertentien Galantericn, Kramerijcn etc- Tot 30 October a.s. 400,000 Mark 250.000 Mark 150 000 Mark 100,000 Mar/5: 60,000 Mark 50,000 Mark 30 OCTOBER a s. 3 groote prijzen JSENTHAL C>, die bekend heeft den bed reisenden brief aan den sergeant Musquetier ie hebben geschreven, en met De Jongh tegelijk uit Indie te zijn gekomen. De bedoelde persoon zou naar 's Hage worden overgebracht. Door de commissionaris in effecten K. en S. te Haarlem is gisteien een aan hen gepresen teerde wissel ad f i4o, van iemand met wien zij gewoonlijk zaken doen. betaald. Heden is hun evenwel gebleken, dat die wissel valsch is. 8CHAGEN, 14 Oct. Het aangovocrdo vee toT markt was als volgt8 paarden f 40 a 200; 4 veulens 50 a 0.80; ossen 0.a 0.12 Stieren 80 a 120 132 geldo koeijon magere 110 a 200, 50 vette dito 180 F 245; 60 kalfkoeijen 220 a 260 40 vaars en 60 alOO 30 graskalveren 30 a 42; 10 nuchtere kalveron f 6.t— h8 8 rammen f 30 a 100; 4 00 schapen magere f 12 a20; 800 idem vetto 24 a 32; 580. ovarhoudore, f12 a 19: 0.lammeren f a 4 bokkpn en goitcn2.af6.—26 magere varkens f 16 a f 22 idom vette a 40 biggen 8a 11.20 konijnen 0.10 a .060 60 kippon 0.35 a 1.60; 46 eenden a 40 60; duiven a ganzen a fzwanen; a 125 kilo boter 1-46 a 1-60 100 kilo kaas 0 45 a .55; 2000 stuks kipejjeren 4.50 a .500, eendeijoron AMSTERDAM, 14 Oct. Do prijzen der Aardappelen, waren heden als volgt, Friescho Jammen f 2.90 a f 3.15; Pruis, blanko f 0.a f 0.Prusischo Fran- kent halors f 0 a 0.Pruisischo Roodo f 2. a f 2.40; Friescho Eng. 2.2.15 Zoouwscho Poo- tors f 0.—. a 0.—; Zoeu^. Spuischo Jammon f 3.50, f 3,80 Zoouwsche Flakk. Jammon f 3.30 a 3.60 Zeouw- ssho Blauwe f 2.60 a 3.90. liamburgors f 3.75 a 380. IIOORN, 14 Oct. Kaas: Ter waag gowogen 264 stapels, wegende 65820 kilo. Hoogste prijskleino Gras 43.Commissie id. f42.—Midelbaro f 41.50 ZAANDAM, 14 OcL lieden waren alhier te markt aangevoerd: 31 stapels kleine kaas. Hoogste prijs der Graskaas f 42 Burgerlijke Stand der gemeente Schagen. Ingeschreven van 12 tot en met 14 Oct- 1880. Geborengeene Ondertrouwdgeene. Getrouwd: geene. Overledenlleindert Vilten, oud 5 Jaren 3 lu.'uindeu. De redactie vereenigt zich niet altijd met de gevoelens der inzenders van gepaatste stukken. Mijnbeer de Redacteur! Kene nieuwe manier; om liét schuldenaars lastig te maken, wordt te Kolhorn, door een winkelier toegepast. Ieder wiens schuld ecnigzints oud wordt, wordt voor de winkelramen aangeplakt. Zoo leest men tegenwoordig (altijd de namen voluit) J. II. wordt verzocht zijne schuld te komen betalen. R. K. wordt verzocht zijn jas, vest en broek te komen betalen, te zamen bedragende f 17,5o. J. K. blijft schuldig f 1,2.5, na aftrek van f 2-26, voor 3 dagen werken. te lar.d gevreosdou klank gegevuu had, die geuzen worden door de Spanjaards nauwelijks gloeieoder en feller gehaat dan door Jan van der Meulen, hun eigen landgenoot, dio telkens oeuo vlaag van dolle woede kreeg, wanneer do mare van eens overwinning door hen behaald, Leiden binnendrong. Sedert lang bielden in deze stad de familiën van gezeten bergers, van den rijksten handelaar tot dou geringsten handwerksman zich verre van alle v< ckecr met de otfacieren en soldaten van de Spaansche bezetting. Alleen in het huis van mijnbeer van der Meulen waren de eersten dikwijls en gaarne geziene gasten, en men vertelde elkander, dat hij do vrijage van de beide kapiteins Rodrigo Hennanez en I'edro Defuentos, om zjjne dochter, in alle opzichten begunstigde, en dat het alleen daarom noch den eeneu, noch den anderen gelukt was, de hand der rijke erfdochter te winnen, dewijl het aan deze zelve zwaar viel eene keus te deen tusschen de twee vrijers, die evenzeer uitmuntten door aanzien lijke geboorte en rang, als door bet voortreffelijke hunner persoonlijkheid. Maar heden verwachtte men bepaald, dat de beslissing ten gunste van den een of den ander zon vallen, want men gelooide algemeen dat Jan van der Meulen dit bal, welks pracht en luidruchtig feestgejoel zulk een snijdend contras voinade met den vretselijken ernst der tijden, wier druk zoo zwaar op de harten der Nederlanders rustte, slechts had aangelegd om de verloving van zijne (.ochter op recht schitterende en praleade wjjze te Een ieder wordt gewaarschuwd voor T. S daar deze hier een schuld heeft van f 28.60 Of het middel goed werkte weet men niet biervan zal het in de eerste plaats wel afhangen of deze manier algemeen zal wordeo. 1 Mei 1880 werd deze zaak geopend, zoo dat deze winkelier, niet heel lang crediet ver leent. O. Kolhorn, i5 October 1880. VAN J. OUDSHOORN' EN 1). AKERBOOM. Hunne dankbare kinderen, en behuwdzoon- 19 October 1880. Schagi In een VLEE8CHI10UWERIJ en SPEKSLAGERIJ WORDT GEVRAAGD tl Wlfll liefst eenigzints met het vak bekend. Adres: M E VELE IN te Ilelderbrieven franco of in persoon. Heeft Ontvangen voor bet WINTER SAI- SOEN, CASTOREN DAMES- en KINDEK- HOEDEN en VORMEN, alsmede BLOEMEN, LINTEN en VEEREN. benevens alle soorten van FLUWEELEN en SATIJNEN in alle kleu- fenen verder alles wat tot bet vak behoort en tot de minst mogelijke prijzen. Van eene prompte en civiele bediening kan men verzekerd zijn. van af 3o cents en hooger. Alle soorten van Teekenbehoericn. !Z In soorten en kleuren. V TEEKENHAKEN, PASSERDOOZEN, PASSERSbeste TEEKEN POTLOO- 5? DEN. TEEKENKR1JT en alles wat w tot bet teekenvak behoort. in alle Dag- en Weekbladen. vieren En naast de vrees, door het afslaan van zijne mtnoodiging zich den toorn van den invloedrijken en bij de Spaansche regeering in hoog aanzien staundei'. handelaar op don hals te halen en zich aan do, in eene stad als Leideu, die nog onder Spaansch gezag stond,voor leven on vrijheid zeer gevnarlijkeverdor.king bloot te stellen dat men een heimelijken vriend der re bellen was.had de nieuwsgierigheid te vernemen, voor wicn der beide vrijers de schoone Isabella zich eindelijk verklaren zou. velen dezen avond herwaarts gevoerd. Het meereudeel der Nederlandsche gasten was slechs ongaarne, slechts met weerzin in. een huis gekomen, waar zij, zooals zij wisten, de officieren der Spaansche regimenten zouden aantroffen en gedwongen zonden zijn de gehate vreemdelingen op den onzijdigon grond der gezelligheid onder het dak van eeneu landgenoot met zekere voorkomendheid te bcje* genen. Men las op hun gelaat, welke inspanning het hnn kostte, den wrok en de wraakzucht, to»en do Spaansche onderdrukkers, die in hunne borst kookte, onder een hoffelijk voorkomen te verbergen en zich den schijn te geven, dat zij de hoogmoedige onbeschaamdheid niet bemerkten, waarmee de officieren op hen neerzagen. Maar hunne verwachting, dat mijnheer van der Menlen hen genoodigd had, om hun zijne dochter als de bruid vau don Hernianez of don Defuentos voor te stellen, werd niet vervuld, en terwijl isompiigen zich verheugden, dat het nog aan geer;' "Yiemen wij bestellingen aan voor de iste klasse der Hamburger geldloterij, die, zooals bekend van de regeering uitgaaten door deze is gewaarborgd De loterij bevat ditmaal 90,600 loten en 46,640 prijzen; zij is dus weer grooter* geworden. Er is geene loterijwelke zulke voordeelige kauzen biedt. Alle prijzen worden even als in de Nederlandsche staats loterij in 7 snel achtereenvolgende trekkingen uitgeloot; de hoofdprijzen die in't gelukkigste geval gewonnen kunnen worden zijn: en vele van 4°,000, 3o,ooo, a5,ooo, 20,000, 15.ooo, 12,00010,000, 8000, 6000, 5ooo, "4ooo, 3ooo, 2000 Mark enz. enz. De kleinste prijs bedraagt meer dan de koopprijs van een lot. Even als vroeger ;is de prijs der loten ambtelijk vastgesteld en bedraagt voor: heele originale loten f3 60 Ncd, Cour halve originale loten t 1.80 - vierde originale loten f 0 90 Tegen ontvangst van bet bedrag in munt- billetten, nederlandsche postzegels, of per postwissel uiterlijk tot verzenden wij deze originale loten met bet staatswapen voorzien in tijds voor de trekkin der eerste klasse. Uitvoerige trekkingspro- grammas voegen wij bij iedere bestelling. Ambtelijke trekkiiigslijsten en de gewonnen sommen worden 11a de trekking prompt door ons toegezonden. De uitbetaling der gewonnen prijzen geschiedt onder toezigt der regeering Bij de laatste trekkingen zijn zooals bekend UT HSTEIDEIbXjA1STID op Nr 53716, 34466. 35968, gevallen. Wij hopen ook deze keer onze begunstigers in Nederland inet groote prijzen te kunnen verrassen. Ten einde met gewene stiptheid alle bestel lingen te kunnen uitvoeren, verzoeken wij ons z.ilks ten spoedigste en direct te zenden Hoofdloterij Kantoor HAMBURG. der heide Spanjaards gelukt was, de rijke erfdochter te krijgen, meenden anderen, dat dit uitstel niets te heduiden had, daar het toch eene uitgemaakte zaak was, dat slechts een Spanjaard Isabella van der Meulen naar zijn huis zou voeren, en geen zoon vau Nederlandsche ouders de hoop behoefde to koesteren, do hand der zoo zeer begeerdo schoone te verworven. Ve'en ergorde zich zelfs, dat de heer des huizes hen genoodigd had tot dit bal, dat, zoo 't nu scheen, slechts ter eero der Spaansche officieren was aangelegd, om hun eene aangename afwisseling in de eentonigheid van 't garnizoensleven te verschaffen, eu zij hadden spijt dat zij op de uitnoodiging waren gekomen. Heeft mijnheer van der Meulen ons slechts daarom hier genoodigd, opdat wij tot mikpunt van de aanmuiiging en deu overmoed zijner Spaansche vrienden zoudea dienen eu onze vrouwen en dochters zich hunne onbeschaamde galanteriën zouden latou welgevallen?" „Denkt hij, dat het ons aangenaam is hier bij dans en gastmaal vriendschappelijk to verkeeren met lieden, voor wio wij, als wij hen op do straat tegenkomen, twintig passen uit deu weg gaan, |om geen greet of woord met hen te wisselen eu voor wie wij do deuren onzer huizen zorgvuldig sluiten?, „Is het nu een tijd, waarin het voor een burger van Leiden past, luidruchtigo feesten te geven, als niet eene biijde {gebeurtenis in do familie daartoe aiulcidiug geeft?" ff ordt vervolgd.

Schager Courant | 1880 | | pagina 3