z o s d /k; Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. Ao. 1881 25ste Jaargeld* No. 137/ï. Bekendmakingen. een oorbel. Vrij willigers voor de Nationale Militie. Dc knecht niet één oog. SCHAGER ('QUANT Dit blad verschijnt twee maal per weekÏToens dag- en Zaturdag avond, liij inzending tot 's mid dags ia ure worden advertentiën in liet eerstuitkomend No geplaatst, ingezonden stukken een dag \roeger. Abonnementen op dit blad woiden door alle Prijs per |aar f 3. Franco per post f 3 6o. Afzonderlijke nummers o.o5. Advertentiën van een lot vijf regels 075; iedere regel meer /o.t5. Groote letteis naar plaatsru'inte. Naar volksheil zonder deugd te dingen Is arbeid aan een rots te biên. Postdirecteuren en Boekhandelaren aangenomen. GEVONDEN. Inlichtingen hioromtr Bt ziju te bekomen ter gemeente ïretarie van Schagen. Burgemeester en Wethouders van Behagen, doen te 3ten, dat door den Raad dier gemeente in zijne rgadering van 8 Deccmler 1880, zijn vastgesteld navolgende. Verordeningen I. De Raad der gemeente Scliagen, overwegende, dat or die gemeente wensclieljjk is, de heffing eener latselijke belasting, voor het tijdelijk gebruik of :not van openbare gemeentewerken, bezittingen of rigtingen. B 011 n 11 Vasttestcllen do volgonde Verordening, tot beffing ner plaatselijke belasting, voor het gebruik of genot, j tijdelijke vergunning, van openbare eigendommen, n de gemeente behoorende, of bij baar inbeheer. Eenig artikel. Er wordt, ten behoeve der gemeente Schagen jor bot gebruik of genot bij tijdelijke vergunuing >or of van woge tiet gemeente bestuur van aan e gemeente behoorende; of bij haar in beheer zijn- 1 openbare eigendommen, eene belasting geheven als algt Voor het gebruik of genot van: Elke eentiaro grends, en gedeelte daarvan; voor het plaatsen van steen, hout en verdere hier niet met name genoemde materialen of voorwor pen, bij vergunning voor langer dai een week 1'er week of gedeelte daarvan fO.10 Elke centiare water en gedeelte daarvan, tot plaat sing van houtvlotten, wrakhout en verdere hier niet met name genoemde matrialen en vuorwer pcu, met uitzondering van vaartuigen, mits werkelijk als zoodanig 111 gebruik, bij vergun ning voor langer dan een week Per week of gedeelte daarvan f0.10 De vergunning wordt achtei volgens voer niet langer jrleend dan vier weken. Gedaan ter Openbare Vergadering van don 8 De- :mber 1880- De Secretaris, De Voorzitter, (Get.) DENIJS- (Get) O. LANGENBERG- Behoort bij Koninklijk besluit van 26 Januarij 1881 0 11. II. De Raad der gemeente 8chagen Geletlo op zijn besluit van beden, tot heffing sn plaatselijke belasting, voor het gebruik of ge Ot, bij tijdelijke vergunning van openbare eigendom ïen, aan de gemeento behoorende, of bij baar in beheer !e op art 257 der wet vau 29 Junij 1851 [Staats lad no. 85]. Besluit. Betrekkelijk de invordering dier belasting vast te tellen de volgende. Verordening: Art. I. Elk vei zoek om vergunning, tot bet gebruik of ge not. hierboven bedoeld wordt schriftelijk ingediend ter Gemeente Secretarie en moet bevatten, de aan wijzing der plaats en de oppervlakte welke men ver angt met opgave tot welke bestemming. Art II. De belasting wordt, ten kantore van den gemeen :e ontvanger betaald zoodra de vtrgunniug is ver eend. Art. III, De invordering dezer belasting, geschiedt, overeen komstig de bepalingen van de artt. 258 tot en met Ï62 der wet van 29 Junij 1S51 (Staatsblad No. 85) jn overeenkomstig de toevoeging aan art. 260 dier wet, bij art. 11 der wet van 7 Julij 1865 [Staatsblad 5o. 79.] Gedaan ter openbare vergadering van den 8 De, cember 1880. De Voorzitter, (Get.) G. LANGENBERG. En zijn hiervan afkondigingen geschiedt, waar het behoort don 8 Februarij 1881- Burgemeester en Wethouders voornoomd G. LANGENBERG de Secretaris DENIJS. De Burgemeester der goraoente Schagen Gelet op do circulaire van den Heer Commissaris des Koliirigs in deze provincie dd- 3 Januarij 1881- No 8/3 M. S- 4e afd- (verz- no. 1), waarin, met be trekking tot do aanstaande loting voor do Nationale Militie onder meer, voorkomt het volgendo Daar overigens de ondervinding heeft geleerd, dat vele lotelingen zich op den dag der loting. 8:huldig maken aan het misbruik van sterken drank, zoo verzoek ik de Burgemeesters om al de hem ten dienste staande middelen te oezigen om dit misbruik zooveel mogelijk tegen te gaan.« Gezien art. 119 en 121 van het politicreglement dezer gemeento, luidende als volgt 119 Het is verboden: 1. Zich in kennelijk boschonken toestand op de publieke straat of dou openbaren weg te berin don: 2 Om in zoolanige beschonken toestand, een rij- of voertuig, met een of meer paarden bespannen te besturen. 3- Op de publieke straat of op den openbaren weg, onzedelijke liederen te zingen 121. Iedere overtreding tan art. 119, zal worden gestraft, met cene boete van een tot drie gul den, Brengt ter algemcene kennisse, dat door hem Burgemeester, met d n ineesten nadruk, aan het vor- zoek van den Heer Commissaris voornoemd, gevolg zal worden gegeven, 011 mitsdien, godurcude don dag der loting voor do Naiionale Militii alhier, da voor doze gemeente geldende vorbods bepalingen botrek kolijk de openbare dronkouschap, ten strengste zullen worden toegepast- Wordende ten slotto nog aan de tappers in herin- nering gebracht, art. 28 in verband niet art- 31 van genoomd politie reglement, waarbijonder meer straf is bedreigd tegen hot verstrekken van sterkcD drank aan personen, kennelijk roeds verkoerende ia beschonken toestand. Schagen, den 12 Februarij 1881. De Burgem. ester voornoemd G LANGEN BERG provincie dd 26 Januari 1831 No. 39; Golet op art. II der wet vaa 13 Juni 1857 (Staatsblad no 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden; 1 dat do jagt op EENDEN zal worden gesloten met 1 Maart aanstaande, na welken tijd ook bet kooijen niet meer z.al mogen worden uitgeoefend; zullende de kooij eenden opjosloton of gehokt moeten zijn tot 1 Mei aanstaande; 2. dat do jagt op ANDER WATERWILD zal worden gesloten mot 10 April aanstaande; 3. dat het weispel van kwartelen met steekgaren of vliegnet zal mogen worden uitgeoefend vau 2 Mei-tot 15 Juli nanstaande; 4. dat de VISöHERIJ met uitzondering van die met don hengel in de band van die met aalkorven aaldobbers en palingfuiken, van die met het schepnet of de gobbe om kleine vlsebjes te vangen voor de aaldobbors en van dio op snoek in do gemeente TEXEL zal zijn gosloton van 1 April tot 1 Juni aanstaande. E11 zal dit besluit in het Provinciaal Blad worden geplaatst, en in iedere gemeente van Noord Halland worden aangeplakt. Haarlem, 2 Februarij 1881. Do Commissaris dos Kotiings voornoemd, (Get.1 Schorer. Schagen,18 Fobruarij 1881 Dc burgermeester voornoemd; G. LANGENBERG. De Secretaris (Get.) DENIJS. Ingezetenen, welke genegen ino--ten zij n vi ij willig te dienen bij dc Nationale Militie, worden bij deze opgeroepen, om zich in de maand Febhuakij op een werkdag, de» voonniddags van 10 tot 12 uur, te vervoegen ter Secretarie dezer gemeentevergezel van twee ter goeder naam en faam staande meerderjarige ingeze tenen die de vereischte verklaring kunnen afleggen en bet op te ma den getuigschrift onderteekenen. De vrijwilligers voor de militie moeten zijn: ongehuwd of kinderloos weduwnaar en ingezeten, ligchamelijk voor de dienst geschiktten minste 1,50 el lang en op den 1 Januarij van het jaar der ojitreding als vrijwilliger het 20ste jaar ingetreden zijn en het 35ste jaar niet hebben volbragt. Zij wordenvoor zoover zij daartoe geschikt bevonden zijn en er gelegenheid bestaatingelijfd bij het korps hunner keuze. behalve het bovenbedoelde getuigschrift zullen zg móeten over leggen: 1 het bewijs, dat zij aan de pligten der militie voor zoover die te vervullen waren, hebben voldaan; 2 indien zij gediend hebbeneen bewijs van ontslag en een getuigschrift van goed gedragafgegeven bij den kommandant van het korps, waarbij zij laatsteljjk hebben g-diend- (Dit getuigschrift kan bij dien kommandant worden aangevraagd). 3 indien zij minderjarig zijn een bewijs van toestemming vanhunnen vader of voogd. Die voor de militie is ingeschreven wordt slechts als vrij williger toegelaten voor de gemeentein welke hij ingeschreven is, tenzij hij geene verpligtingen ten aanzien van de militie meer te vervullen liebbe- Schagenden 12en Februarij 1881 Burgemeester en Wethouders, I >e Burgemeester G. LANGENBERG De Secretaris, DENIJS Jagt en Visscherij. De Burgemeester van Schagen brengt ter kennisse van belanghebbende, het volgend besluit. Ie Commissaris des Konings in Koord Holland. Gezien het besluit van Gedeputeerde Btaten dier Geachte lezers en lezeressen Vergunt mij s. v.p. dat ik mij thans op een gebied begeef, waarvan de praktische zijde ntij geheel vreemd is. 't Gebeurt wel eens meer, dat men over zaken redeneert, tot wier uitvoering onze handen geheel verkeerd staan leder heeft zijn werk kring in de maatschappij en als men zich maar met kracht toe'egt, om 't gekozen vak grondig te leeren en zich dagelijks daarin te bekwamen dan is dat beter dan van alles wat en van 't geheel niets te kennen. -Een ruimen blik te hebben en een geopend oog voor alles wat nuttig en noodig is voor de inenschheid in 't algemeen met grond te oordeelen over de belangen en het welzijn van elk in 't bijzonder dit is een dure pligt, die op ieder onzer rust! Mogelijk zegt ge: waarover zult gij het dan hebben? -Ik zal 't u zeggen; maar eerst dit: Naast mij woont een oppassend braaf man. Hij is gehuwd en heeft 5 kinderen, die alien nog klein zijn. Ofschoon hij den geheelen dag niet ijver werkzaam is en ziju verdiend geld trouw aan zijne vrouw geeft zeer matig leeft en zich geene weelde veroorlooftwordt hij hij] den dag armer. Zijn huisgezin isonordelijk en zijne kinderen loopen haveloos op straat, 't Kan ook niet anders, want zijne vrouw praat en wandelt; en trekt zich de belangen van haar gezin al zeer weiuig aan. 't Is jammer; 't zou zoo'u knappe vrouw kunnen zijn en zoo'n goede huishoudster, als zij maar zin had en lust, oui met liefde en trouw hare krachten aan haar gezin te wijden- In die omstandigheden en als de wanorde en de gescheurde kleederen den kinderen deu man berooid van zinnen makrn, komt hij wel eens bij mij, met de vraag Wat moet ik toch doen. mijnheer! Dat kan toch zoo niet langer! Sedert [drie maanden was'huurinan niet bij mij geweest; tot eenige dagen geleden toen hij zich bij mij liet aandienen. Wel buur! zei ik, hoe gaat hel! En thuis? Wel zet

Schager Courant | 1881 | | pagina 1