Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. Ao. 1881. 25stc Jaargang, No. 1377. Bekendmakingen. een oorhei Ferslc zitting \an den Militieraad, Gemengde berichten. SCBAGE Dit blad verschijnt twei manper week /Toen s dag- en Zaturdag avond. Hij inzending tot 's mid dags 12 ure worden advertenti'én in liet eerstni(.komend No geplaatst, ingezonden stukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad woiden door alle Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.6o. Afzonderlijke nummers 0.o5. Advertentien van een lot vijf regels f O 7.I; iedere regel meer/0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Postdirecteuren en Boekhandelaren aangenomen. Naar volksheil zonder deugd te dingen Is arbeid aan een rots te biên. GEVONDEN. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen ter gemeente Secretarie van Schagan. Burgemeester en Wethouders van Schagen, doen te vreten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 8 December 1880, zijn vastgesteld de navolgende. Verordeningen I. De Raad der gemeente Schagen, overwegende, dat voor die gemeente wensclielijk is, de heffing eener plaatselijke belasting, voor het tijdelijk gebruik of penot van openbare gemeentewerken, bezittingen of i rigtingen Besluit: Vasttestellen de volgende Verordening, tot beffing eener plaatselijke belasting, voor het gebruik of genot, bij tijdelijke vergunning, van openbare eigendommen, aan do gemeente behoorende, of bij haar inbeheer. Eenig artikel. Er wordt, ten behoeve der gemeente Schagen voor bet gebruik of genot bij tijdelijke vergunning door of van woge het gemeente bestuur van aan die gemeente behoorende; of bij haar in beheer zijn de openbare eigendommen, eene belasting geheven als volgt Voor het gebruik of genot van: a. Elke centiaro gronds, on gedeelte daarvan; voor bet plaatsen van steen, hout en verdere hier niet m.t name genoemde materialen of voorwer pon, bij vergunning voor langer dan oen week Per week of gedeelte daarvan f O.tO. b. Elke centiare water on gedeolte daarvan-tot plaat sing van houtvlotten, wrakhout on verdere hier niet met name genoemde malrialen en voorwer. pon, met uitzondering van vaartuigen, mits werkelijk als zoodanig in gebruik, bij vergun ning voor langer dan een week Per week of gedeelte daarvan f0.10 Do vergunning wordt achtei volgens voor niet langer verleend dan vier weken. Gedaan ter Openbare Vergadering van den 8 De cember 1880- De Secretaris Do Voorzitter (Get.) DENIJS- (Get) G. LANGENBERG. Behoort bij Koninklijk besluit van 26 Januarij 1881 No 11. II. De Raad der gemeente Schagen Geletle op zjjn besluit van heden, toi beffing eener plaatselijke belasting, voor het gebruik of ge nof, bij tijdelijke vergunning van opeimaro eigendom men aan de gemeente behoorende, of bij baar in beheer, 2e op art- 257 der wet van 29 Juuij 1851 [Staats blad no. 85]. Besluit. Betrekkelijk de invordering dier belasting vast te stellen de volgonde. Verordening: Art. I. Elk veizoek om vergunning, tot het gebruik of ge not, hierboven bedoeld wordt schriftelijk ingediei.d ter Gemeente Secretarie en meet bevatten, de aan wijzing der plaats en de oppervlakte welke men ver langt met opgave tot welke bestemming Art II. De belasting wordt, ten kantore van den gemeen te ontvanger betaald zoodra de vergunning is ver leend. Art. III, De invordering dezer belasting, geschiedt, overeen komstig de bepalingen van de artt. 258 tot en met 262 der wet van 29 Janij 1851 (Staatsblad No. 85) en overeenkomstig de toevoeging aan art. 260 dier wet, bij art. 11 der wet van 7 Julij 1865 [Staatsblad No. 79.] 1 Gedaan ter openbare vergadering van den 8 De cember 1880. De Secretaris De Voorzitter (Get DENIJS. (Get.) G. LANGENBERG. En zijn hiervan afkondigingen geschiedt, waar'het behoort den 8 Februarij 1881* Burgemeester en Wethouders voornoemd G. LANGENBERG de Secretaris DENIJS Jagt en Visscherij De Burgemeester van Schagen brengt ter kennisse van belanghebbende, het volgond besluit. Ie Commissaris des Koninga in Noord Holland. Gezien het beslnit van Gedeputeerde Staten dier provincie dd 26 Januari 1881 No. 39; Gelet op art. 11 der wet van 13 Jnni 1857 Staatsblad no 87); Brengt ter kennis van 1 elanglabbendon 1 dat de jagt op EENDEN zal worden gesloten met 1 Maart aanstaande, na welken tijd ook het kooijen niet moer zal mogen worden uitgeoefend zullende de kooij eenden opgesloten of gehokt moeten zjjn tol 1 Mei aanstaande; 2. dat de jagt op ANDER WATERWILD zal worden gesloten met 10 April aanstaande; 3. dat het woispel van kwartelcn met steekgaren of vliegnet zal mogen worden uitgeoefend van 2 Mei tot 15 Juli aanstaande; 4. dat de VISCHERIJ met uitzondering van die met den hengel in de hand van die met aalkorven aaldobbers en palingfuiken, van die met het schepnet of de gebbe om kleine viscbjes te vangen voor de aaldobbers en van die op snoek in do gemeente TEXEL zal zijn gesloten van 1 April tot 1 Juni aanstaande. E11 zal dit besluit in het Provinciaal Blad worden geplaatst, en in iedere gemeente van Noord Hjlland worden aangeplakt. Haarlem, 2 Februarij 1881. Do Commissaris des Konings voornoemd (Get,) Schorer. Schagen, 18 Februarij 1881 Dc burgermeester voornoemd G. LANGENBERG. JAGT en VISSCHERIJ. De Burgemeester der gemeente Schagenbrengt ter kennis van de ingezete en, dat de aanvragen ter bskouiing van Jagt en Vischactea en van kostelooz vergunningen tot uitoefening d r visscherij voor hel seizoen 1881 82, tor secretarie voor do belangheb benden ter invulling verkrijgbaar zijn dagelijks. Zon en le- stdagen uitgezonderd, des voormiddags van 9 tot 12 uro. Schagen den 23 Februarij 1881. De Burgemeoster voornoemd G. LANGENBERG. BURGEMEESTER on WETHOUDERS van Schag-n brengen ter kennis van de lotelingen dezer gomeonte, be. hoorenendo tot de ligting van het jaar 1881, d it de, Militieraad, op Dinsdag, den 15en Maart 1881 des voormiadags ten 11 uur, in het Raadhuis te Hoorn zitting zal houden, om uitspraak te doen omtrent de vrijwilligers voor de militie en de lotelingen, die re denen van vrijstelling hebben inge.limd, op grond van de bepaling n der wet van 19 Augustus 1861 [Stbl- No- 72]alsmede omtrent de lotelingen, die, volgens de artt- 55 en 56 der wet niet tot de dienst der militie kunnen worden toegelaten, en alle ovtrige lotelingen Bij art 54 diei wetis bepaald, dat geene vrijstelling aangevraagd wegens ziekelijke gesteldheid of gebre ken of wegens gemis aan Lngte- wordt verleeud wanneer do betrokken loteling niet voor den militie raad is verschonen, zijndo dit evenwel niet toepasse lijk op den loteling. die wegens ziekte of geUreken buiten staat is voor den militieraad te verschijnen daar deze, volgens art- 89 der wet, geneeskundig zal kunnen worden onderzocht op do plaats, waar bij zich bevindt. De bovenbedoelde lotelingen, die om gemelde rede nen vrijstelling van dc dienst der milirie verlangen, worden aangemaand, om op den bepaalden tijd voor den militieraad te verschijn en zich niet te verlaten op het ontvangen van een oproepiugsbiljet. daar he, niet ontvangen van dit biljet uiet ontheft van de verpligting tot het verschijnen voor diej raad- Schagen der 26en Febraary 1881- Burgemeester en Wethouders, De Burgemeester, G. LANGENBER G De Secretaris, DENIJS. gelet op het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dor provincie Noord Holland, van den 12 Januarij 1881, no. I, (Provinciaal blad No. 5); Gezien bet Koninklijkbesluit van 6 December t88o (Staatsblad n<>. 219) waarbij is bepaald dat in bet jaar 1881 aan den herijk zijn onderworpen, de maten en gewigten; Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat die bet ijk, binnen deze gemeente; zal plaats hebben voorde gewigten voor fijnere wegingen, op Zaterdag 12 Maart a s., des namiddags van 2 to: 4 ore; voor 'Je overige mal n en gewigten, op Maandag >4 Maart van des voormiddags van 8 tot des namiddags 4 ure, en op Dingsdag t5 Maart, des voormiddags van 8 tot it ure; alles in bet locaal de Post. hoorn van Jobs dc Beurs, wijkE, no. 27. Schagen, den 2 Maart 1881. Burgemeester en Wethouders voorn G. LANGENBERG. de Secretaris. DENIJS. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen ter algenieene kennis, dat de belasting voor bet tijdelijk gebtuik van gemeente grond enz., van af lieden wordt gelieven, en herin neren ter voorkoming van bekeuringen, dat, zonder vergunning, geenerlei voorwerpen, van weikin aard ook, op der gemeente behoorende, of bij haar in beheer zijnde gronden, mogen worden geplaatst. Schagen, den 1 Maart 1881. Burgemeester en Wethouders voorn: G; LANGENBERG. de Secretaris. DEN [IS. Herijk. Burgemeester en Wethouders van Schagen, Laatstleden Maandag bad de laatste soep- uildeeling plaats aan minvermogenden. Wij nu enden de tolk onzer stadgenoten te zijn door onzen hartelijken dank te betuigen aan onze geachte inwoonster die de welwillend heid bad zieb met de moeielijke taak van op" zigl en regeling te belasten, alsmede van de belangstellenden die bet hunne daaraan bij droegen Eefi nieuw bewijs voorwaar dat er veel puts te stichten is zoo er slechts banden gevonden worden om wel te doen en die niet schromen hunne krachten tot bet nut hunner inedemen- Schen aan te wenden. ALKMAAR, 27 Febr. In tegenwoordigheid van een groote schare belangstellenden, had beden morgen 111 bet locaal Harmonie de overdragt plaats, aan de rederijkers kamer Rilderdtjk alhier van bet prachtige vaan del, dooi- eenige dames aan de kamer aan* geboden bij gelegenheid van baar 12^ jarig bestaan Door den voorzitter werd het geschenk erkentelijk in ontvangst genomen en die dames dank gezegd voor de offers daartoe gebracht, en de goede bedoeling, die er toe leidde. De niatinée werd welwillend door bet mu ziekgezelschap Concordia opgeluisterd. Velleden Zondag bad er op de Rijnspoor weg bij Woeiden een ernstig ongeluk plaats. Door een verkeerd geplaatste wissel liep snel trein No. ij op een verkeerd spoor tegen een goederen wagen die gelost werd, deze vooruit geduwd wordend» liep in liet station. Een b 1- gagewagen en de iocomotiel werden verbrijzeld en twee coupés van een passagiersrijiuig. De stoker heelt zijn been gebroken en een dame werd ernstig bezeerd. Heden nacht is op Krommenie brand ontstaan bij den broodbakker Wereur. De bakkerij is geheel verbrand; doch persoonlijke

Schager Courant | 1881 | | pagina 1