De wraak der Jakobijnsche. BURGERLIJKE S I AND 305e Staats-Lotcrij LANDBOUW. Ingezonden. ongelukken hebben niet plaats gehad en de belendende percelen zijn gespaard gebleven. Zaterdagmiddag toen de sneltrein van Amersfoort naar Amsterdam in aantocht was en de hekken der overritten reeds waren gesloten, liep een klein kind van ruim 5 jaar over den spoorweg. Op hetzelfde oogenblik kwam de locomotief en werd het kind zoodanig aangereden, dat het met gedeeltelijk verbrijzeld hoofdje en andere zeer erge kneuzingen naar het ^binnen gasthuis moest worden vervoerd. Een oogenblik later was het overleden. Zaterdagmorgen it in de Haarlemmervaart bij Halfweg een lijk opgevischt De verdronkene was een man, naar gissing tusschen 3o en 4° jaar en fatsoenlijk gekleed Bij hem^ twee brieven gevonden, <1 ie hoogstwaarschijnlijk aan leiding kunnen geven, om zijn afkomst te ont dekken. Te oordeelen naar den staat van ont. binding, heeft het lijk reeds eenige dagen in bet water gelegen. Zondagmorgen waagde zich te Heerenveen nog een jongen op hel ijs. Hij geraakte er door. Het duurde wel een kwartier eer men hem er uit had; hij was meer dood dan levend. Het nawintertje heeft in Friesland nog enkelen liet leven gekost en velen een nat pak bezorgd. Te Herwijnen maken ook verscheidene huisgezinnen plannen, waaronder reeds eenige die hun have en goed hebben verkocht om naar Noord Amerika te vertrekken. In de laatste jaren heeft de aardappeloogst (het hoofdproduct) zeer slechte uitkomsten opgeleverd vandaar dat deze pachters hun fortuin aan gene zijde van den Oceaan willen beproeven. Voor het gerechtshof te Pest zal eerlang een proces behandeld worden, dat door een dame haren gewezen geliefde is aangedaan, en waarin de eischeres niet minder dan 314 minnebrieven heeft ingeleverd, die zij verlangt dat voorgelezen zullen worden als bewijzen van de betrekking tusschen haar en den gedaagde. Of aan haar verlangen voldaan zal worden is nog de vraag. Hel zou anders een aardige afwisseling zijn van de droge stukken die gewoonlijk in di rechtszaal gelezen worden, ofschoon men ook van het goede te veel kan krijgen. Het dorp Brevières, in Savoye is door twee sneeuwlawinen totaal verwoest. 'De eerste had plaats op den i3n jl. en hegroef as personen in hunne huizen onder de sneeuw. Elf werden gered, vier werden dood teruggevonden, en vijf nog vermisten zijn zonder cenigen twijfel evenzeer omgekomen. Een tweede lawine vernietigde wat van het dorp was staande gebleven. Thans werden 36 personen onder eene hoogte van 5o k 6o voet sneeuw bedolven. Zes en twintig zijn gelukkig uit hun hachelijke» 'oestand bij tijds verlost, zes moesten het met den dood bekoopen, en de vier overigen werden nog niet gevonden. De stoffelijke schade bedraagt circa a5o,ooo francs. Op den North London spoot weg bij hel station Mildmay Park is een trein uit Watford aangereden door een van Kensington komenden trein, welks machinist, bij het mistige weder, de alarmseinen te laat had ontdekt. Het achterste rijtu-g werd bijna geheel verbrijzeld en verscheidene wagons zwaar beschadigd. Vijf en twintig personen in beide treinen werden gewond, maar slechts één bnnner gevaarlijk. Den a7 Febr II deden de Engelschen een uitval op Mount Prospect, onder aanvoe ring van Generaal Colleij en maakten zich meester van Spitzkop. Tegen den middag kwamen de Boeren aan Historischnovelle uit de tijd der Revolutie vak LUDW. HABICHT. VI. In plaats van ie antwoorden zag de ongelukkige vrouw bem slechts verschrikt en vragend aan. „Waarom zou ik n vleien met ijdele hoop, daartoe ben ik te eerljjk," ging de beer Mergnies verder „Gij hebt te doen met machtige tegenstanders, die niet zoo licht bun buit zullen laten varen en er blijft zoo veel duisters in uwe geschiedenis. Men weet niet wie eigenlijk de aanlegger van het spel is geweest. Is het uw broeder ot de heer de Lude? Ik zeg u dat alles, om u geene illusien voor te spiegelen, want ik ben het eens met mijn Yoltaire: de grootste gevaren zijn in zelf bedrog gelegen-" „Gij gelooft dus .Ik geloot niets, mevrouw," vï :1 dc advokaat in de rede met zijn gewoon laelije. „Wees er van overtuigd <'at ik alles in bet werk zal stellen om uwe rechten te verdedigen en te handhaven." „Gij 7ondt mij daardoor tot onuitsprekelijke dankbaarheid verplichten,anfwoordde de markiezin. De heer Mergnies maakte eene buiging en de conferentie was ten einde. alle kanten opzetten en bestormden viermaal de sterkte. Eindelijk kregen de Engelschen gebrek aan ammunitie en maakten aanstalte om at te trekken, doch werden door eene andere afdee- ling Boeren daarin verhinderd Vreeselijk werden aan beide zijden gevochten en de Engelschen beproefden toen de vijai.de lijke linie door te breken Een regement werd bijna geheel vernietigd, vooral vele officieren werden gedood. De zeeboot, die Donderdagnacht van de Lemmet naar Arasterdam vertrok is bij Mui- de^berg-pp het strand geloopen Zij heeft hoog stens vier voet water, zit niet gevaarlijk, doch zal zeer lastig zijn af te brengen, Te Zandvoort is de eerste steen gelegd voor hel nieuwe hotel en de passage, werken die, in verband met de nieuwe spoorweglijn, Zandvoort tot eene badplaats van den eersten rang kunnen maken. Het gemeentebestuur te Hoogeveen heeft openlijk bekend gemaakt, dat aldaar een derde gedeelte der kinderen tusschen de 6 en ia jaren niet school gaat. Deze ongunstige verhouding wordt terecht een bedroevend feit genoemd. Een treffend voorbeeld van hondentrouw waarvan zoovele staaltjes verhaald worden, is onlangs weer te Fiers gegeven* Daar werd dezer dagen een jachtopziener vermoord, en zijn hond heeft, sedert hij zijn meester niet meer zag. alle voedsel geweigerd, totdat het arme dier een paar dagen geleden van uitputting stierf. Een heer, die zeer verkouden was, maar toch door zijne vrouw naar een bal getroond was, wilde plotseling en wel voor de dame op een zeer ongelegen uur vertrekken. «Dadelijk, lievewa* het antwoord der dame, onmiddellijk gevolgd door een geruststellende verzekeiing aan haar cavalier, dat zij ook den volgende dans nog met hem zou maken Yóor de dans geëindigd was, sloop zij even naar de kleedkamer der heeren, schoof het raam open en wierp den hoed van haar echtgenoot er uit «Nu ben ik klaai, mannetje! sprak ze vriendelijk, toen ze weer in de balzaal verscheen, «laat het rijtuig maar voorkomen, doch zet eerst je hoed op, voor ge naar buiten gaat. Als 't rijtuig gereed staat, volg ik wel." De dame kon nog een paar uren blijven dansen. Op den dag der loting waren te Kuilenburg van 9 tot 4 uren de tapperijen en drankwinkels gesloten. Bij policiè verordening was eene straf van f 10 tegen de! overtreders bedreigd. -- «Een eigenaardig geïmproviseerd postkan toor.* verhaalt een reiziger door Amerika, troffen wij aan op onze reis met een postrijtuig door de wildernissen van Colorade. «Bet bestond uit.een grooien boomstam, die dwars over den weg gelegd was, zoodat bet rijtuig er niet door kon, en waaraan een brief zóó was vastgemaakt dat hij terstond in het oog moest vallen. De hinderpaal was weldra uit de weg geruimd, zoodat wij verder konden rijden maar den afzender van den brief had zijn doel bereikt: zijn schrijven werd meegenomen en aan het eerstvolgend postkantoor afgegeven. In den vjjver van het park te Fontainehleau is een reusachtige karper gestorven algemeen bekend onder de naam van „Fandy." Men wil dat deze visch het is karpers eigen om heel oud te worden onder de regeering van Frans 1 1514 i547) aldaar het eerste levenslicht aanschouwd had. Men schrijft ons uit Alkmaar Zaterdag vierde de heer G. Zeeman, 't hoofd der hier bestaande ambachtsschool, feest met zijne leeilingen. Den ajen verjaardag van hunnen leeraar, die tevens herinnerde, dat het De ongelukkige vrouw verwijderde zich, maar zij kon zich niet ODtslaan van de gedachte dat zij zicii in haie keuze van een advokaat had vergist, en vreemd genoeg, weinige dagen later ontving rij een naam loozen brief, waarin men haar ernstig waarschuwde voor den heer Mergnies, die reeds door hare vijanden heette omgekocht te zijn, maar baar integendeel een anderen praktizijn in zjjne plaats aanbeval, den heer Laurence; die was jong en vnrig en zou hare rechten hartstochtelijk verdedigen. Het toeval wilde dat zij spoedig daarna op eene derde plaats den advokaat Laurence aantrof. Hij was werkelijk nog een jong man, zoo als de geheimzinnige brief bem had genoemd en toonde daarbij voor de zaak der markiezin dc warmste deelneming. Hier stiet zij op geen twijfel, hier trof zij dat ongeloovige lachje niet, dat haar bij den heer Mergnies. zoo bad verontrust; de jonge advokaat geloofde baar op haar eerste woord en verklaarde gelijktijdig met de grootste openhartig, heid, dat niets hem gelukkiger zou maken, daD hare rechtvaardige zaak te mogen verdedigen. Nu draalde de markiezin geen oogenblik, zij schreef den heer Mergnies, dat zij haren gegeven last introk en vertrouwde aan den heer Laurence het voeren van haar proces toe. Hoe anders gedroeg zich die jonge praktizijn. Hij scheen geene andere gedachten, te koesteren, dan hoe hij de arme markiezin tot haar recht zou doen komen en de zeer geschokte vrouw herademde bepaald bij het denkbeeld, dat zij een zoo uituemenden één jaar geleden was, dat de grondslagen voor die inrichting werden gelegd, wilden de leer lingen niet ongemerkt laten voorbijgaan. Als bewijs hunner achting boden een dertigtal hunner den beminden leeraar een zilveren inkt koker met toebeliooren aan, terwijl menige toespraak getuigde van de achting, die zij genoemden beer toedroegen. Gemeente Schagen. Ingeschreven van 25 28 Februarij 1881 GEBOREN Trijntje, dochter van Marinus Reuvers en Jansje Buis. ONDERTROUWDgeene GETROUWD: Willem Neefkes en Trijntje Struijff. Heertje Knijper en Jantje Kramer. OVERLEDEN: Willem Kos, ruim tweo weken. 5e klasse Trekking van Maandag 23 Febr No. 12204 f 15,000. Nos. 3645, 16631, 16860 en 20347 elk f1000. Nos. 798, 18981 en 20497 elk f 400. Nos. 699, 3329, 5768, 8602, 9008, 10629, 19422 en 20354 elk f 200. Nos. 3296, 3549, 7977- 10787, 11076, 11617, 15197, 15924,16856, 17391 en 18140 elk f 100. Trekking van Dinsdag 1 Maart. No. 8259 f1500. No. 20793 f1000 Nos. 2079,5149 en 7341 elk f400 No. 6968 f 200. Nos. 1324, 4294. 7175, 9701, 10683, 13938, 14373, 14733, 15469, 16272 18216, 19088 en 19169 elk f100 Het Bestnnr der Vereeniging tot Ontwikkeling tan den Landbonw in Hollands Noorderkwartier" noodigt U nit tot bijwoning van de voorjaarsvergadering d r Ledenwelke zal worden gehouden ep Woensdag 16 Maart 1881des voor middags te 10 uren, in het lokaal van Mejufvrouw de Wed .A- Knikker te Schagenter behandeling der navol gende punten van beschrijving: j.. jiedeueelingen van verschillenden aaid. 2. Ingekomen stukken. 3. Jaarverslag van de Vereeniging. [Art., 3 der Statuten]. 4. Rapport omtrent het onderzoek der rekening over 1880. 5. Benoeming van een afgevaardigde voor de Vergadering van de Vereeniging „het Nederlandsch Rundveestamboek", in April a s te houden. 6. Benoeming van drie Leden van 't Bestuur in plaats van de HH. Mr. W. K. BARON VAN DEDEM te Hoorn, N. LODER te Winkel en F. GROOT Jbz te Midwoud, die op 31 i'ectmber 1881 moeten aftreden en niet herkies baar zijn. (Art 15AL. 3 der Statuten 7. Bepaling van de plaats voor de volgende Algemeene Ver gadering. 8. Voorstel van de Afdeeling Waard en Groet der Hollandsehe Maatschappij van Landbouw tot het nitlovjn van prijzen voor de beste melkgevende koeien. 9- Verslag omtrent den stand van zakenbetreffende de voortzetting der proef in zake -Zuivelbereiding in 1881. 10. Vaststelling van de begrootingdienstjaar 1881. Het Bestuur: Winkel, TH. J. WALLER, Voorzitter. Maart 1881Jb. ZIJP Hz. 5ecret Penaiugm. De Redactie vereenigt zich niet altijd met de gevoelens der inzenders van geplaatste stukken. De troische Colleij prat op eer en roem. Moest bij den Spitskop voor «de hoeren" onderdoen Verslagen, Luipaard, voor de vierdemaal Door 't vrijheidlievend volk van de Transvaal. 'k Breng hulde aan ieder Afrikaanschen held. Die vrijheid hoven goed en bloed nog stelt; Hoe gaarne broeders greep ik ook naar 'l staal En streed met u voor 't recht van de Transvaal. 0 Germanjes zonenHollandsch bloed, hond' moed Gij dapper volk, zoo vrij; vrank vroom en v roed. Zoo fier op recht en wet en moedertaal, Houd vol den heilgen strijd voor de Transvaal Schagen 1 Maart 1881K. raadsman had gevonden. Welk een ijver legde de heer Laurence aan den dng' «Ik zal de schurken wel weten te krijgenI" was zijn bestendig woord. „Ik zal niet rusten voor het mij gelukt is u weder in het bezit van al uwe rechten te herstellen." De heer Laimneo was een schoon, statig man, nauwelijks dertig jaren oud. Zijn gehoele persoon verried een edel enthnsiasme: hij scheen geene andere wenschen te kennen, dan onderdrukten te helpen en de waarheid aan het licht te brengen. De markiezin stelde welhaast in den jongen advokaat een onbegrensd vertrouwen; hij bejegendo haar steeds met eene innemende beminnenswaardig- heid en liet wel eenigszin doorschemeren, dat heffl de schoon* Trouw nie* geheel en al onverschillig was; ofschoon hij zich nochtans in de noodige perken wist te houden* W elk een ijver had Lanrence aangewend om zijne aanklaoht op te stellen, met welke voorzichtigheid had hij alles bijeengebracht, om te bewijzen, dat zijne cliënte werkelijk de markiezin de Douhanlt was Het antwoord der tegenpartij liet niet lang op zich wachten. Laurence had wel is waar beweer dat thans zjjn gekrenkte collega Mergnies de zaak zijner tegenstanders zou verdedigen, maar dat was bet geval toch niet geweest. Een nog weinig bekeöd advokaat trad op voor ds beschuldigden Het door hem ontvangen geschrift was met groote scherpzin-

Schager Courant | 1881 | | pagina 2