hooag e maart. at ik wiki? Alg-emeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. Ao. 1881. 25stc Jaargang, No. 1378. Bekendmakingen. oon oorbel. SCMGER IRAVT Du blad verschijnt (wei maal per week ffoens dag en Zaturdag avond. Hij inzending tot 's mid dags 12 ure wörden advertentiën in bet eerstuilkomend No gejilaatst, ingezonden stukhen een dag vroeger. Abonnementen op dit blad woiden door alle Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.6o. Afzonderlijke nummers o.o5. Advertentien van een tot vijf regels f o y5; iedere regel meer ƒ0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Postdirecteuren en boekhand-da ren aangenomen. baar volksheil zonder deugd te dingen Is arbeid aan een rots te bi én. GEVONDEN. Inlichtingen hioromtrent zijn te bekomen ter gemeente Secretarie van Schagen. Burgemeester en Wethouders van Schagen, doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 8 December 1880, zijn vastgesteld do navolgende Verordeningen I. De Baad der gemeente Schagen, overwegende, dat voor die gemeente wenschelijk is, de heffing eener plaatselijke belasting, voor het tijdelijk gebruik of genot van openbare gemeentewerken, bezittingen of inrigtingen Besluit: Vasttestellen de volgende Verordening, tot beffing eener plaatselijke belasting, voor het gebruik of genot, bij tijdelijke vergunning, van openbare eigendommen, aan de gemeente behoorendo, of bij haar inbeheer. Eenig artikel. Er wordt, ten behoeve der gemeente Schagen voor hot gebruik of genot bij tijdelijke vergunning door of van wege het gemeente bestuur van aan dio gemeente behoorende; of bij haar in beheer zijn de opeubaro eigendommen, eene belasting gehoven als volgt Voor het gebruik of genot van: a. Elke centiaro gronds, cn gedeelte daarvan; voor het plaatsen van steen, hout en verdere hier niet met name genoemde materialen of voorwer pen, bij vergunning voor langer dan een week Per week of gedeelte daarvan f 0.10. ij. Elke centiare water en gedeelte daarvan, tot plaat sing van houtvlotten, wrakhout en verdere hier niet met name genoemde matrialen en voorwer pen met uitzondering van vaartuigen, mits werke'ijk als zoodanig in gebruik, bij vergun ning voor langer dau een week Per weck of gedeelte daarvan f0.10 De vergunning wordt achter volgens voor niet langer verleend dan vier weken- Gedaan ter Openbare Vergadering vau den 8 De cember 1880- De Secretaris De Voorzitter (Get.) DENIJS- (Get) G- LANGENBERG. Behoort bij Koninklijk besluit van 26 Januarij 1881 No 11. XL De Raad der gemeente Schagen Geletle op zijn besluit van heden, tot heffing eener plaatselijke belasting, voor het gebruik of ge not, bij tijdelijke vergunning van openbare eigendom men aan de gemeente behoorende, of bij haar in beheer, 2e op art- 257 der wet van 29 Juuij 1851 [Staats blad no. 85J. Besluit. Betrekkelijk de invordering dier belasting vast te stellen de volgeude. Verordening: Art. I. Elk vei zoek om vergunning, tot het gebruik of ge not, hierboven bedoeld wordt schriftelijk ingediend ter Gemeente Secretarie en meet bevatten, de aan wjjzing der plaats en de oppervlakte welke men ver langt met opgave tot welke bestemming Art II. De belasting wordt, ten kantore van den gemeen te ontvanger betaald zoodra de vergunning is ver leend. Art JU, De invordering dezer belasting, geschiedt, overeen komstig de bepalingen van de artt. 258 tot en met 262 der wet van 29 Juni) 1851 (Staatsblad No. 85) en overeenkomstig de toevoeging aan art. 260 dier wet, bij art. 11 der wet van 7 Juljj 1865 [Staatsblad No. 79.'] Gedaan ter opeobare vergadering van den 8 De cember 1880 De Secretaris, De Voorzitter, (Get DENIJS. (Get.) G. LANGENBERG. En zijn biervan afkondigingen geschiedt, waar het behoort den 8 Februarij 1881' Burgemeester en "Wethouders voornoemd: G. LANGENBERG de Secretaris DENIJS Jagten Vtsscherij. De Burgemeester van Fchsgen brengt ter konnisse van belanghebbende, het volgend besluit. Te Commissaris des Konings in Noord Holland. Gezien het besluit van Gedcputeerlo Staten dier provincie dd 26 Januari 1881 No. 39; Gelet op art. 11 der wet van 13 Juni 1857 Staatsblad no 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden 1 dat de jagt op EENDEN zal worden geslolen met 1 Maart aanstaande, na welken tijd ook het kooijen niet meer zal mogen worden uitgeoefend zullende de kooij eenden opgesloten of gehokt moeten zijn tot 1 Mei aanstaande; 2. dat de jagt op ANDER WATERWILD zal worden gesloten met 10 April aanstaande; 3. dat het weispel van kwartelen met steekgaren of vliegnet zal mogen worden uitgeoefend van ,2 Mei tot 15 Jali aanstaande; 4. dat1 de VISCHERIJ met uitzondering van die met den hengel in de hand van die met aalkorven aaldobbers en palingfuiken, van die met het schepnet of de gebbe om kleine vischjes te vangen voor de aaldobbers en van die op snoek in dc gemeente TEXEL zal zijn gesloten van 1 April tot 1 Juni aanstaande. En zal dit besluit in bet Provinciaal Blad worden geplaatst, en in iedere gemeente van Noord Halland worden aangeplakt. Haarlem, 2 Februarij 1881. Do Commissaris des Konings voornoemd (Get,j Schorer. Schagen, 18 Februarij 1881 Dc burgermeester voornoemd; G. LANGENBERG. JAGT en VISSCHERIJ. De Burgemeester der gemeente Schagenbrengt ter kennis van de ingezetenen, dat de aanvragen ter bekoming van Jagt en Yisc'iacten en van kostelooze vergunningen tot uitoefening der visscherij voor het seizoen 1881—82, ter secretarie voor do belangheb benden ter invulling verkrijgbaar zijn dagelijks, Zon en feestdagen uitgezonderd, dos voormiddags van 9 tot 12 uro. Schagen den 23 Februarij 1881. De Burgemeester voornoemd G. LANGENBERG. Herijk. Burgemeester en Wethouders van Schagen, gelet oj) het besluit van lleeren Gedeputeerde Staten der provincie Noord Holland, van den 12 Januarij 1881, no. i, (Provinciaal blad No. 5); Gezien het Koninklijkbesluit van 6 December 1880 (Staatsblad no. 219) waarbij is bepaald dat in bet jaar 1881 aan den herijk zijn onderworpen, de maten en gewigten; Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat die herijk, binnen deze gemeente; zal plaats hebben voorde gewigten voor lij nere wegingen op Zaterdag 12 Maart a s., des namiddags van 2 tot 4 ure; voor de overige mat.n en gewigten, op Maandag 14 Maart van des vuoriuiddags van 8 lot des namiddags 4 ure en op Dingsdag l5 Maart, des voornnddagS) van 8 tot 11 ure; alles in bet locaal de Post hoorn vau Johs de Beurs, wijk E, no. 27 Schagen, den 2 Ma;,rt 1881. Burgemeester en Wethouders voorn: G. LaNGE.NBEHG. de Stcretaris DENIJS. gronden, mogen worden geplaatst. Schagen. den 1 Maart 1881. Burgemeester en Wethouders voorn: G.; LANGENBERG. de Secretaris. DEN I IS. Het HOOFD van hot PLAATSELIJK BESTUUR der Gemeente Schaden, brengt bij dsze ter kennisse van de ing ketenen dier Gemeente, dat het Kohier van het patentregt over het derde Kwartaal dienstjaar 1880j81 op den 28 Februarij II. door den Heer Provin. ciale Inspecteur in de Provincie Noordholland is executoir verklaard, en op heden aan den Heer ont vanger der directe belast ngen binnen deze Gemeente ter invordering overgeitevon. Ieder ingezeten, welke daarbij belang heeft wordt al'/oo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregteljjke vervolgingen welke uit nalatigheid,zouden voortvloeijen te ontgaan. Schag-n, den 2 Maart 1881. Het Ho -fd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd, G. LANGENBERG. Burgemeester Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen ter algemeene kennis, dat de belasting voor hel lijdelijk gebiuik van gemeente grond enz van af heden wordt geheven, en herin neren ter voorkoming van bekeuringen, dat ionder vergunning, geeneriei voo.werpen van welken aard ook op der gtmeente behoorende, of bij haar in beheer zijnde Ik wenschte wel, dat or.ze jongens walmeer gehard werden dat ze wat minder behoefden te leeren uit de hoeken, wat tninder op de schoolbanken zaten en wat meer de gezonde buitenlucht genoten. Nog meer: Dat do opvoeding niet zoo stelselmatigmaar meer natuurlijk was naar den aard van den jongeu zelf; dat men hem niet belemmerde maar tot zekeren grens volkomen vrijheid liet. Er zouden vrij wat meer gezonde gezigten gezien en fermer mannen gekweekt worden dan door het eindeloos studeeren en het voortdurend afmatten van den geest, waar onder het lichaam lijdt en waardoor zoo dikwijls fermiteit, zelfstandigheid en gezondheid onder mijnd worden. lil den aard is een jongen woelig levendig en speelscb; geneigd tot vechten wanneer zijn eigendom aangerand wordt of men in zijne regten treedt. Daarin moet hij niet te keer gegaan worden; 't gevoel van betamelijke eigenwaarde moet ontwikkeldniet belemmerd worden, Zijne kracht moet ge oefend, zijne zucht tol vrijheid, eerlijkheiden trouw levendig gemaakt worden. Ik wensclidat de jongens geoefend werden in de gijmnastie en zwemmen; waardoor lig- chaamskracht ontwikkeld, de wil versterkt en 't gevoel van zelfstandigheid bevorderd wordt. De gijmnastie toch voorkomt ligchaamszwakte en ziele onmacht ontzenuwing en verwijfdheid Zij verwekt vlugheid, moed en belijd werkzaamheid en tegenwoordigheid van geest. Zij kweekt openhartigheid en vrijmoedigheid en fiere burgers voorde maatschappij. Ik wenscli, dat onze jongens op de scholen leerden exerceeren, al was 't maar zooa!s Hildebrand zegt, met een houten geweer. Dat ze marschen maakten en klein militairin 't open veld strijd voerden. Zeg niet: 't gewone onderwijs zou er door lijden en de tijd is zoo beperkt. Zeg 't niet. In een gezond ligchaa 111 kan slechts eeue gezonde

Schager Courant | 1881 | | pagina 1