10 MAART. Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. Ao. 1881 25ste Jaargang, No. 1379. Bekendmakingen. ccn oorbel. New-York Citij op Zondag. SCHAGER COURANT Dit blad verschijnt t wei maal |>cr week. JToen s dag- en Zaturdag avond. Dij inzending tot *s mid dags ia ure worden advertentiën in bel eerstuitkoinend No geplaatst, ingezonden stukken een dag \roeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.6o, Afzonderlijke nummers o.o5. Advertentiën van een tol vijf regels J O 73; iedere regel meer/o.ió. Groote lette!s naar plaatsruimte. Postdirecteuren en Boekbandjlaren aangenomen. Naar volksheil zonder deugd te dingen Is arbeid aan een rots te iiicn. TSTC V OLKING. TRIJNTJE HAMER} onlangs gewoond hebbende te Wieringerwaard wordt in baar belang aangemaand, zich ten sjoedigste te vervoegen ter gemeentesecretarie van Scliagen. GEVONDEN. Inlichtingen hierom fr nt zijn te bekomen ter gemeente Secretarie van Schag -n. Burgemeester en Wethouders van Behagen, doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 8 December 1880, zijn vastgesteld de navolgende Verordeningen I De Raad der gemeente Schagen, overwegende, dat voor die gamcente wenschelijk is, de heffing cener plaatselijke belasting, voor het tijdelijk gebruik of genot van openbare gemeentewerken, bezittingen of inrigtingen Besluit: Vasttestellen de volgende Verordening, tot heffing cener plaatselijke belasting, voor het gebruik of genot, bij tijdelijke vergunning, van openbar: eigendommen, a in do gemeente behoorendo, of bij haar inbeheer. Eenig artikel. Er wordt, ten behoeve der gemeente Behagen voor hot gebruik of genot bij tijdelijke vergunning door of van woge het gemeente bestuur van aan die gemeente behoorendo; of bij haar in beheer zijn de openbare eigendommen, eene belasting gehoven als volgt Voor het gebruik of genot van: x. Elke centiaro gronds, en gedeelte daarvan; voor het plaatsen van steen, hout en verdere hier niet met name genoemde materialen of voorwer pen, bij vergunning voor langer dan eon week Per week of gedeelte daarvan f0.10 B Elke centiare water en gedeolte daarvan, tot plaat sing van houtvlotten, wrakhout en verdere hier niet met name genoemde mairialen on voorwer. pen, met uitzondering van vaartuigen, mits werkelijk als zoodanig in gebruik, bij vergun uing voor langer dan een week Per week of gedeelte daarvan f0.10 De vorgunning wordt achtei volgens vo ir niet langer verleend dan vier weken. Gedaan ter Openbare Vergadering vau den 8 De cember 1880- De Secretaris De Voorzitter (Get.) DENIJS- (Gct) G. LANGENBERG. Behoort bij Koninklijk beduit van 26 Januarij 1881 No 11. II. De Raad der gemeente Schagen Geletle op zijn besluit van heden, tot heffing eoner plaatselijke belasting, voor het gebruik of ge not, bij tijdelijke vergunning van openbare eigendom nier. aan de gemeente bohoorende, of bij haar in beheer, 2e op art 257 der wet van 29 Juuij 1851 [Staats blad 110. 85]. Besluit. Betrekkelijk de invordering dier belasting vast te stellen de volgende. Verordening: Art. I. Elk veizoek om vergunning, tot het gebruik of ge not, hierboven bedoeld wordt schriftelijk ingediend ter Gemeente Secretarie en moet bevatten, de aan wijzing der plaats en de oppervlakte welke men ver langt met opgave tot welke bestemming Art II. De belasting wordt, ten kantore van den gemeen te ontvanger betaald zoodra de vergunning is ver leend. Art. II r. De invordering dezer belasting, geschiedt, overeen komstig de bepalingen van de artt. 258 tot en met 262 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad No. 85) en overeenkomstis de toevoeging aan art. 260 dier wet, bij art. 11 der wet van 7 Julij 1865 [Staatsblad No. 79.] Gedaan ter openbare vergadering van den 8 De cember 1880 De Secretaris De Voorzitter (GetDENIJS. (Get.) G. LANGENBERG En zijn hiervan afkondigingen geschiedt, waar het behoort den 8 Februarij 1881* Burgemeester cn Wethouders voornoemd O. LANGENBERG do Secretaris DENIJS JAGT en VISSCHERIJ. De Burgemeester der gemeente Schagenbrengt ter kennis van de ingezetenen, dat de lanvrapon ter bekoming van Jagt en Vischacten en van kostelooze vergunningen tot uitoefening der visscherjj voor het seizoen 1881—82, tor secretarie voor de belangheb benden ter invulling verkrijgbaar zijn dagelijks, Zon en feestdagen uitgezonderd, des voormiddags van 9 tot 12 ure. Schagen den 23 Februarij 1881 De Burgemeester voornoemd G. LANGENBERG. Herijk. Burgemeester en Wethouders van Schagen, gelet op het besluit van lleeren Gedeputeerde Stalen der provincie Noord Holland, van den 25 Januarij 1881, no. i, (Provinciaal blad No. 5); Gezien het Koninklijkbesluit van 6 December 1880 (Staatsblad no. 219} waarbij is bepaald dat in bet jaar 1881 aan den herijk zijn onderworpen, de maten en gewigten; Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat die herijk, binnen deze gemeente; zal plaats hebben voorde gewigten voor fijnere wegingen, op Zaterdag 12 Maart a. s., des namiddags van 2 tot 4 ure> voor de overige inat.'n en gewigten, op Maandag 14 Maart van des voormiddags van 8 tot des namiddags 4 ure en op Dingsdag i5 Maart, des voormiddags van 8 tot II ure; alles in bet locaal de Post hoorn van Jobs de Beurs, wijk E, no. 27 Schagen, den 2 Maart 1881. Burgemeester en Wethouders voorn G. LA NoENBEBG. de Secretaris DENIJS. mot Maandag d..-n 21sfcn Maart a. g.ter Secretarie dezer gemeente, voor eon ieder ter lezing zal neder- liggon. E11 zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikeljik is. Schagen, den 8sten Maart 1881, Burgemeester en Wethouders voornoemd: G. LANGENBERG, De Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen, ten ver- aoeke van den Heer Commissaris des Konings in deze Provincie, ter algemeene kennis, dat op den 18den Maart e. k., in het open- fa iar van rijkswege zal worden aanbesteed, de levering van 130 REMONTPAARDENvoor het leger hier te lande. Gedadigden kunnen verdere inlichtingen bekomen ter gemeente Secretarie alhier. Schagen, 8 Maart 1881. Burgemeester ea Wethouders voornoemd: G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen ter algemeene kennis, dat de belasting voor liet tijdelijk gebiuik van gemeente grond enz., van af beden wordt gelieven, en berin neren ter voorkoming van bekeuringen], dat zonder vergunning, geenerlei voorwerpen van welken aard ook op der gemeente behoorende, of bij haar in beheer zijnde gronden, mogen worden geplaatst. Schagen, den I Maart 1881. Burgemeester en Wethouders voorn: G. LANGENBERG. de Secretaris. DENIIS. Het HOOFD van het PLAATSELIJK BESTUUR dpr Gemeente Schagen, brengt bij deze ter kenoisse van de ingezetenen dier Gemeente, dat het Kohier No 6, voor de belasting op het personeel dienstjaar 1880)81 op den 28 Februarij II. door den Heer Provin ciale Inspecteur in de Provincie Noordholland is executoir verklaard, en op beden aan den Heer ont vanger der directe belast-ngen binnen deze Gemeente ter iuvordering is overgegeven. Ieder ingezeten, welke d tarbij belang heeft wordt alzoo vermaand op de voldoeuiug van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen welke uit nalatigheid zouden voortvloeijen te ontgaan. Schagen, den 5 Maart 1881 Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd, G. LANGENBERG. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen Gelet hebbende op art 261 der Wet 29 van Juni 1851 (Staatsblad No. 85) Brengén ter openbare kennis, dat het door hen voorloopig vastg. stelde kohier vau den Hoofdei ijken Omslag cu dat voor de belasting op de honden voor het loopeude dienstjaar, gedurende veertien dagen, en wel van Dinsdag den 8stou Maart 1881) tot en Oproeping van Lotelingen die bij da zeemilitie verlangen te dienen. Burgemeester en Wethonders van Schagen, brengen, naar aan leiding van art. 150 der Militie wet, ter kennis van de lotelingen dezer gemeente, dat zij, welke genegen zijn om bij de zeemilitie te dienen, zich daartoe moeten aanmelden ter Secretarie van Schagen, voor den 1 April a. s. Schagen, 8 Maart 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd: G. LANGENBERG. De Secretaris. DENIJS. Hoe de dag wordt doorgebracht door een Millioen menschelijke wezens. De ochtenddiensten in de kerken zijn veel bezocht, voorna men tl ijk die van de R, C Door lieden die er op gelet hebben is opgemaakt dat de R. G diensten op Zondag veel talrijker bezocht zijn dan die van de Prot: belijdenissen, Deze lieden zijn ook tot bel besluit gekomen dat de Prot: namiddag diensten in de verte niet zoo goed bezocht zijn als de morgendiensten. De banken waren vol in welke kerk men ook ging verleden Zondagmorgen, vol zeiden de kerkbedienden met vladderaars ,dat is de mannen en vrouwen die ergens naar de kerk gaan op Zondag, maar die geen bepaalde geloof belijdenis hebben, van plaats tot plaats zwerven al naar mate zij door de een of andere prediker worden aangetrokken Deze vladderaars» brengen den Zondag namiddag door met bet afleggen van bezoeken of in andere uitspanningen; en de namiddag diensten in de 44a protestaotsche kerken zijn hoofdzakelijk bezocht door de ei* gentlijkekerkleden, waarvan versclieidenen hunne zitplaatsen in de morgendienst opgeven, omdat zij weten dat met al de ruiinte van de kerken van New York, er toch voor geen der de plaats is voor de bevolking van de stad. Zondag, wordt beschouwd een dag van rust te zijn. Voor omnibusdrijvers en bibliotheek- houders is zij dit, maar voor herbergiers en geestelijken is ze bet niet; want ofschoon de luiken van de herbergen gesloten zijn, weet men zeer goed, dat bet gemakkelijker is een borrel te krijgen op Zondag, dan een boek, en wat de geestelijken aangaat, een van hen zeide eens dat een domine op Zondag, barder werkt dan een opperin&n op Maandag. Verder zijn er meer dan 5oo kerkbedienden «n een onnoemelijk getal Zondagschoolonderwijzers, de eersten ten minste liet voorJeel hebbende, dat zij betaald woiden voor bun werk. Buiten deze is er nog die groote klasse, die, in de kerken, bijna even belangrijk worden als de dominees; de organisten en zangers die de koren uitmaken. Die klasse bevat ten minste 800 Zondagzwoegers, die evenals de kerkbedienden voor hun werk betaald worden, de organisten out vangen van 1000 tot a5oo; Sopraans vau 700 tot s5oo,

Schager Courant | 1881 | | pagina 1