8 i: a Z O A S> A Ao. 1881. 25slc Jaargang. No. 1360, Bekendmakingen. AANGIFTE VAN VERHUIZING. Artikei. 11. Artikel 12. AMERIKA. in. Gemengde berichten. SCHARER COURANT. Dit blad verschijnt twee maal per week: Woenndag- en Zalm-dagavond. Bij inzending tot 's middags 12 ure worden Adverfentiën in liet eerstuitkomende nummer geplaatst. Ingezonden 8fukken een dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.00 Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertentiën van een tot vijf regels f 0.75; iedere regel meer f 0.15. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. VERMIST. Ie Schagen, op tle Markt van 28 April een SCHAAP (Overhouder'; gemerkt met eene blauwe stip aan de wang en een bakje uit liet regter oor. Zij die liierointrentjnlichtingen kunnen geven, worden verzocht, zich te vervoegen ter gemeente secretarie aldaar. Wordende eindelijk een ieder, ten allen overvloede herinnerd (Ja„ wordeil er pakkettell van gemaakt, di<3' aande noodzakelijkste inlichtingen betrekkelijk eene behoorlijke en vmolgen8 naar l88l, regter invulliug der bewhrgrings billetten, zoo voor personeele belasting als het patenfregt, op die billetten afgedrukt zijn om door de belanghebbenden te knnnen worden geraadpleegd. Schagen, den 26en April 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd* G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. Burgemeester cu Wethouders van Schagen brengen, voor zooveel noodig, met het oog op het verzuim betrekkelijk het doen van aan gifte ter secretarie, bij verhuizing binnen de gemeente, der ingezetenen in herinnering, de volgende artikelen van het politie-reglement dezer gemeente, als: In geval van verhuizing binnen de gemeente zal daarvan binnen acht dagen, behooren te worden kennisgegeven ter secretarie der ge meente, op den voet, als hierna is bepaald, te weten Voor een geheel gezin, inwonende dienst en werk boden, daaronder begrepen, door liet hoofd van dat gezin. Voor afzonderlijk levende personen door hen «elven. Overtreding van het vorig artikel, wordt gestraft met eene boete van één gulden. Schagen, 23 April 1881. Burgemeester en Wethouders voorn G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Gohagen; Ueaien de Dispositien van Zijne Excellentie, den heer Commis saris des Konings in Noord-Holland van den 9en April 1881 Nos II8)2803 en 2806 (Provinciaal Blad No, 33|34) Gelet op onderscheidene bepalingen der Wetten op het regt van patent en op de personeele belasting. Brengen door dere ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente, 1. Dat de uitreikiug van de Beschrijvingsbilletten betrekkelijk de belasting op het personeel zal aanvangen jop den 5 en Hei aanstaande 2. Dat, overeenkomstig 2 van art- 29 der wet op de personeele belasting, benoemd zijn om als tegensehatters van de zijde der belastingschuldigen te dienen, ingeval van herziening, aehtervol- gens het lepaalde bij art: 32 2 der wet, van het aangegeven bedrag der huurwaarde oi aantal deuren en vensteis ol haardste den de hoeren: 1, DIRK ROGGEVEEN Senior 2. KLAAS BLOM. 3. Dat de uitgifte van .de verklaringen van aangifte voor het regt van patent zal aanvangen op den 5 en Mei aanstaande en dat met de weder bijeenverzameling dier verklaringen op den 16 en Mei daaraanvolgende zal moeten begonnen zijn: een en ander intusschen met uitzondering van de patentpligligen vermeld onder No, 37 tot 40 van Tabel 14 (Tappers enz.) aan welke de bedoelde verklaringen, welke binnen drie dagen na de uitreiking zullen worden opgehaald, afzonderlijk en onverwijld bij den aauvangdes dienstjaar* zullen afgegeven worden- 4. Dat zij die bij de uitreiking of terughaling van verklarin gen betrekkelijk het patentregt, mogten overgeslagen zijn, zich daarop niet zullen kunnen beroepen, maar integendeel verpligt zijn zorg te dragen, dat de vereischte en behoorlijk ingevulde verklaringendoor hen worden ingediend; hetwelk zal behooren te geschieden, ten kantore van den ontvanger van 's Rijks Directe Belastingen waartoe de Gemeente behoort, onverwijld nadat den uitersten dag voor de terughaling der verklaringen zal verstre ken en dus van de omstandigheid van Tergetene uitreiking of wederophaling zal gebleien zijn, aan welk kantoor tevens de vereischte billetten kunnen worden verkregen. Dat d dag waarop de patenten voor de pateutpligtigen ver meld in No 37 tot 40 van Tabel 14 (tappers enz.) ter afhaling gereed zullen zijn, nader en in tijds zal wonlen aangekondigd, doch dat deze patenten, ingevolge art- 2 der wet van 24 April 1843 (Staatblad No. 17) niet mogen uitgereikt en de bedoelde pa tentpligtigen (tappers enz,) deze hunne beroepenniet mogen nit- oefenen alvorens hun verschuldigden aanslag wegens het patent- dier beroepen, over het vorig dienstjaar ten volle en dien OTer het nieuwe dienstjaar voor de heltt te hebben betaald, waarvan een ieder, bij de at haling van het patentblad, door ver. toon van de vereischte kwitantien zal moeten doen blijken IllOgt de verschillende postdirecteuren verzonden worden. Gedurende de 3 maanden, die de maand Nov. 77 voorafgingen, werden 3900 van deze doozen of kisten door dit kantoor verzonden. Niet alleen worden op deze wijze de post- KERMIS. zaken verzonden, maar ook de meeste ban- Burgemcester en Wethouders van Schagen, brengen ter alge kiers bedienen Zicll Vail deze methode, Olll meene kent is, dat de Raad, heeft besloten, dat tk kermt* jjjunnfe stukken Vail waarde OVer te ZC11- in deze gemeente zal plaats hebben en invallen op ZONDAG -- .1 den 19den JUNI as. des namiddags ten 4 ure, 0111 te eindigen den. Men kan Zich Voorstellen, (lat Cllt op ZONDAG den 26sten daaraanvolgende. I geen gering nadeel aail de spoorwegmaatschap- Burgemeester en Wethouders vooornoemn, pijen toebrengt.. de aldus aan de post toe- G. LAsTiKNiiKi.G. vertrouwde waarde is niet gering. Eens toch werden vier pakketten, ieder met eene waar de van 2 niill. gulden, tegelijkertijd met de zelfde gelegenheid verzonden. - Wanneer het geld geheel of gedeeltelijk verloren gaanworden de sommen niet door de post-adminiestratie vergoed doch zij neemt op zich alle mogelijk voorzor gen te nemen, opdat de voorwerpen naar behooren verzonden worden en zich door geene moeite te laten afschrikken, om de dieven te ontdekken, wanneer er gelden ontvreemd zijn. Het tarief van de posterij is veel lager gestel dan dat der spoorwegmaatschappijen en bovendien stellen de bankiers zulk een groot Vertrouwen in de eerlijkheid van de postbeamb ten, dat zij niet aarzolen zelfs de grootste som men te verzenden, zonder meerderen waarborg te verkrijgen, dan waarvan hierboven sprake is geweest, De hoofddirecteur Torrester constateert met een gewettigdeu trots in zijn hiatste rapport, dat op eene verzending per post van ruim 11/2 milL aangeteekendc stuk ken er geen enkel verduisterd is of verloren is geraakt. verder merkt hij aan, dat door hem in een trimester 115 aangeteekende brieven werden ontvangendie geen van allen met lak waren digi. gemaakt. In deze brieven bevond zich gezamentlijk eene waarde van 215 duizend dollars! SCHUTTERIJ. Burgemeester en "Wethouders van Schagen, roepei mits deze op alle zoodanige ingezetenen, die op den len Jannarij 1881, hun 25ste Jaar van ouderdom zijn ingetreden benevens de zoodanigen, die zich van Bnitenlandsch in deze Gemeente, gevestigd hebben, voor zooverre zij nog in een der Klasse van (Ie Schutterij vallen, om zich tnsschen 15 Mei en 1 Junij aanstaand»», ter Secretarie dezer Gemeente voor den Dienst der Schutterij te doen inschrijven, zullende tot ontvangst van hun aangifte te dier plaatse speciaal worden gevaceerd op alle werkdagen des voormiddags van 9 tot 2 ure. Tof narist tier lielanjjiiehhende dient: Dat als Ingezetenen Li deze worden beschouwd, nlleN«Hlerlanders, in het Rijk hun gewoon verblijf houdende, cu alle Vreemdelingen, in het Rijk woonachtig, welke hun voornemen om zich aldaar te vestigen zullen hebben aan den dag gel eg 1. Dat de aangifte tot Insehrijving in alle gevallen voor de Inge- letcneu van de hierboven bedoelde ouderdom behoeven gedaan te worden, ook dan zelfs, wanneer de belanghebbenden vermeenen tot de vrijgestelden of uitgestotenen tot den Schutterlijken; Dieust te behooren, dat zij, die bevonden zullen worden zich niet voor den len Jnnij 1881 te hebbeu doen Inschrijven door het riaatselijk Bestuni ambtshalve wonlen ingeschreven, en ter zake van hun verznim in een geldloete vervallen, terwijl dezelve daarenboven zonder Loting zullen worden, ingelijfd En wordt overigens de Ingezetenen aangemaand om zich 'ïjdig van een Geboorte Extract te voorzien, en zich alzoo van hnn juiste ouderdom te verzekeren, ten einde de Inschrijving behoorlijk ge schiede, en zij alzoo niet komen te vervallen in de straffe bjj de Wet bepaald. Schagen den 3en Mei 1881 Burgemeester en Wet houd» re voornoe nd G. LANGENBERG. de Secretarie DENIJS. Burgemeester en Wetboud»»re van Schagen, vestigen de aandacht der ingezetenen op art 7 der onlangs door den Raad vastgestelde verordening op het openhaar lager onderwijs alhier, luidende als volgt: »0p de school worden, behoudens de natemelden uitzondering, eenmaal 's jaars nieuwe leerlingen toegelaten, en wei in de eerste helft van de in vind Mei. Zij zullen den ouderdom van Zes jaren moeten hebben bereikt, of die moeten kunnen be reiken in den loop van dat jaar.« Kinderen, welke hier komen wonen, doeli reeds elders onderwijs genoten, kannen met den aanvang van iedere maand worden toe gelaten. Schagen, den 3 Mei 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd; G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. Het herstellen van gescheurde zakken ver oorzaakt eene groote uitgaaf aan de adminie- stratie der posterijen. Vroeger werd dit werk bij openbare aanbesteding gegundtegenwoor dig wordt het verrigt door de beambten zei ven der posterijen, 't geen eene mindere uit gaaf van 50 duizend guldens tengevolge heeft. Alle postzegels, alle enveloppen, alle brief kaarten worden eerst nagezien en geteld door eene afzonderlijke afdeeling in het kantoor, Ter audiëntie van Z. M. den Koning te Amsterdam bevonden zich ook de Ileeren Jacob llobijn cn de 88 jarige Mook een der laatste strijders van 1813. Militaire Statistiek. Een Stafofficier bij liet departement van oorlog in Frankrijk beeft naar authentieke bescheiden berekend wat de kosten van onderhoud bedraagt van éên soldaat in de onderscheiden Staten van Europa. De berekening berust op het totaal van liet oorlogs budget van elk land gedeeld door bet aantal onder de wapens zijnde soldaten. Elk soldaat kost jaarlijks ia Engeland f1200 in Rusland jaarlijks f tioo in Frankrijk jaarlijks f 58r> in Relgie jaarlijks f 5oo in Nederland f 5oo in Duitschland f 480 in Turkije f460 in Italië 1 45o in Denemarken f 44o in Spanje f38o en in Oostenrijk f 36o. Heeren idèen over Meisjes kostscholen, Mejufvrouw Margnerite de la Gravière die voor eenige dagen gehuwd is met een bekenden journalist en mede arbeider van de Temps is de dochter van een ouden veteraan, den Admiraal Valentin de la Gravière. Men verhaalt van den ouden snorbaard menige aardige anec; dote.

Schager Courant | 1881 | | pagina 1