l)l)\l>I Ki) VI. AI E I Ao. 1881. 25ste Jaargang. i\o. 1397. Bekendmakingen. Buitcnlandscli Nieuws. AANGIFTE VAN VERHUIZING. SCHUTTERIJ. De hut op den Mont-bluuc. SCRAGER COURANT b«" Dit blad verschijnt twee maal per week: Woensdag- en Zaturdagavond. Bij inzending tot 's middags 12 nre worden Advèrteniiën in het eerstuitkomende nummer geplaatst. Ingezonden stukken een dag vroeger. Prijs per jaar 3.—. Franco per post 3.60 Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertentiën van een tot vijf regels 0.75 iedere regel meer f 0.15. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. VERMIST, te Schagen, op de Markt van 28 April een SCHAAP (Overhouder'; gemerkt met eene blauwe stip aan de wang en een bakje uit bet regter oor. Zij d ie hieromtrent'inlichtiogen kunnen geven, worden verzocht, zich te vervoegen ter gemeente secretarie aldaar. regter Burgemeester en Wethouders vanSchagen, brengen, voor zooveel noodig, met het oog op het verzuim betrekkelijk het doen van aan gifte ter secretarie, bij verhuizing binnen de gemeente, der ingezetenen in herinnering, de volgende artikelen van het politie-reglement dezer gemeenteals Artikel 11. In geval van verhuizing binnen de gemeente, zal daarvan binnen acht dagen, behooren te worden kennisgegeven ter secretarie der ge meente, op den voet, als hierna is bepaald, te weten: Voor een geheel gezin, inwonende dienst en werkboden, daaronder begrepen, door het hoofd van dat gezin. Voor afzonderlijk levende personen door hen zeiven. Artikel 12. Overtreding van het vorig artikel, wordt gestraft met eene boete van één gulden. Scbagen, 23 April 1881. Burgemeester en Wethouders voorn G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. I Burgemeester en Wethouders' t&u Schagen, vestigen de I aandacht der ingezetenen op art 7 der .onlangs door den Raad vastgestelde verordening op het openbaar lager onderwijs alhier, luidende als volgt: .Op de school worden, behoudens de natemelden uitzondering, eenmaal 's jaars nieuwe leerlingen toegelaten, en wel in de eerste helft van de maand Mei. Zij zullen den ouderdom van Zes jaren moeten hebben bereikt, of die moeten kunnen be reiken ic den loop van dat jaar.« Kinderen, welke hier komen wonen, doch reeds elders onderwijs genoten, kannen met den aanvang van iedere maand worden toe gelaten. Schagen, den 3 Mei 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd; Q. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. T ter alge kern.ls KERMIS. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen meene kent.is, dat de Raad, heeft besloten, dat de in deze gemeente zal plaats hebben en invallen op ZONDAG den 19den JDNI as. des namiddags ten 4 ore, om te eindigen op ZONDAG den 26sten daaraanvolgende. Schaden, 29 April 1881. Burgemeester en Wethouders vooornocmn, G. LASGENBKAG. De Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethoudeis v in Schagen, roepen mitsdtzeop alle zoodanige ingezetenen, die op den len Jauaarij 1881, hun 25ste Jaar van ouderdom zijn ingetreden benevens de zoodanigen, die zich van Boitenlandsch in deze Gemeente, gevestigd hebben, voor zoovel re zij nog iu een der K las.se van de Schutterij vallen, om zich tusschen 16 Mei en 1 Junij aanstaand.-, ter Secretarie dezer Gemeente voor den Dienst derSchutterij te doen inschrijven, zullende tot ontvangst van hun aangifte te dier plaatse speciaal worden gevaceerd op alle werkdagen des voormiddags van 9 tot 2 ure. Tot «arlgl «Ier belanghebbende dient: Dat als Ingezetenen ln deze worden beschouwd, alle Nederlanders, in het Rijk hun gewoon verblijf houdende, en alle Vreemdelingen, in het Rijk woonachtig, welke hun voornemen om zich aldaar te vestigen zollen hebben aan den dag gelegd. Dat de aangifte tot Inschrijving in alle gevallen voor de Inge zetenen van de hierboven bedoelde onderdom behoeven gedaan te worden, ook dan zelfs, wanneer de belanghebbenden vermeenen tot de vrijgestelden of nitgeslotenen tot den Schutterlijken; Dienst te behooren, dat zij, die bevonden zuilen worden zich niet voor den len Junij 18S11© hebben doeu Inschrijven door het Plaatselijk Bestnni ambtshalve worden ingeschreven, en ter zake van huu verzuim in een geldtoete vervallen, terwijl dezelve daarenboven zonder Loting zullen worden ingelijid En wordt overigens de Ingezetenen aangemaand om zich igdig van een Geboorte Extract te voorzien,, en zich alzoo van hun juiste ouderdom te verzekeren, ten einde de Inschrijving behoorlijk ge schiede, en tij alzoo niet kennen te vervallen in de strasfe bij de Wet bepaald. Schagen den 3en Mei lêSl Burgemeester en Wethouders voornoemd G- LANGENBERG, de Secretarie denijs. Bij het beklimmen van den Mont-blanc is men verpligt een nacht door te brengen op de rotsen genaamd „de Grands-Mulets ongeveer 3400 meter boven het oppervlak der zee. Om eenigsints beschut te zijn voor de koude die op deze hoogte heerschf, bestoten de gezament- lijke gidsen in 1854 om op dat, punt een hut te bouwen. Nadat de verschillende ma terialen verdeeld waren besloot uien den 17 Julij nadat de gidsen het weder naauwkeurig opgenomen hadden om den volgenden dag den togt te ondernemen.. Bij het aanbreken van den dag, zoo begint een der mede reizenden, kwamen wij bij de laatste hut, gelegen op eene hoogte van 2100 meter aan den voet van den top der Midiverscheidene gidsen vereenigden zich en wij besloten een kwartier rust te nemen. Het was half vijf, de zon verhief zich achter den Mont-blanc en verlichtte de toppen van den Breveut. Een schaduw lag nog over de vallei ver spreid, regts van ons verhieven zich de glet- schers van Bossons die wij gedurende eenigen tijd langs trokken, en welke men later moest overtrekken. Wij vertrokken nu met ons 84, en een groot aantal gidsen volgden ons nog die men op de verschillende paden den berg zag be klimmen. Weldra hadden wij de pijnbosschen achter onsen kwamen aan den Pierre Pointueeen ontzaggelijk rotsblok en van waar men het geheele dal van Chamounix overziet, en langs een gevaarlijk pad (thans geheel verbreed) be traden wij na 20 minuten de eerste sneeuw, en kwamen weldra te Pierre a-l'Echeve het tweede eh laatste rustpunt alvorens de Grands Muiets te bereiken. Aan den voet van een groot rotsblok bevindt zich een hol waar de ladders bewaard worden welke men op de Gletschers noodig heeftom steile wallen te beklimmen of afgronden en spleten in het ijs te overschreiden. Iedere gids gebruikte een stuk brood met kaas. De spleten in het ijs werden breeder, dieper en talrijker en na langs onderscheidene ijspira- miden gegaan te zijn, bevonden wij ons in een soort van dal gevormd door de toppen van den Mont-Maudit en de Grands-Mulets. Nergens zag men den eigentlijken bodem, overal ijs en sneeuw, nu over een sneeuwbrug die een afgrond overwelfde, dan langs vooraf gemaakte trappen in het ijs. Meer dan een uur gebruikten wij voor dien afstand van een kwartier, het was een der woetsto plekken die ik ooit aanschouwd had, en het vrolijke gezang van zoo evenwas dan ook in «en ernstig stilzwijgen overgegaan. Nu gingen wij verder over de sneeuw en kwamen ten half elf aan ons doel. Van de plaats waar ik mij nederzette zag ik de Grands-Mulets, verder de vallei van Chamounix, de Dent-du-Midi en de Diable- rets en op den achtergrond de Jura. Met ons 150 waren wij daar vereenigd en elke gids gaf zijn genummerdevracht aan den gids Paijot die met het bouwen belast was. Spoedig werd de hut in elkander gezet, dezelve kan 25 personen bevatten en is een goed toevlugtsoord voor allendie den Mont- blanc besteigendaar het weder zoo plotseling kan veranderen in deze streken dat men niet de reis vervolgen kan, maar evenmin terug- keeren. De Zending van Gallieni. Uit Senegal zijn berigten omvangen omtrent de zending van Gallieni. De Gouverneur meldt dat Kapitein Gallieni nadat bij eeuige dagen bij Akmadu Sultan vau Segu was geweest, den to Maart II. vergezeld is van eeu adjudant van dezen avorst te Medina aangekomen. De gouverneur van Senegal beeft den Sultan berigt dat de Fransclien bet fort Kita aan de monding van den Bakkaij in den Senegal bezet hebben en Babanko een op 20 mijlen aistand van Kita verwijderd dorp sterk beves tigd Lebben. De zending van Gallieni is alzoo volkomen geslaagd daar het hem gelukt is Akma- du tot eeu verdrag te bewegen waardoor het de Fram-cbeti met uitsluiting van alle andere natiën vergund i«, volkplantingen in Segu te stichten en zicli vau den grooten handelsweg welke langs den Niger naar Touibuktu lei Jt te bedienen. BANA 5 Mei des avoods ten 8 ure. Twes Kbroumirslamiuen hebben den Kom mandaot der landingstroepen bij Tabarka de vrede gevraagd. Ook andere stammen bebbeu zich onderworpen. De Generaal Fangemol beeft 11a de vereeniging van de verschillende corpsen bij Tondana bet opperbevel over de expeditionaire troepen op zich genomen Een vertrouweling van Mustapha is alhier aaugekomen en heelt zich naar Generaal Forgemol La Caila begeven met eene otficieele zending te Hier vertoont de Mont-blanc zich in ld zijn tt! G*;1 kertij«l heeft de Beij den Gouverneur nraebt van '^U,,IS Uarbij Baruch, eeu verklaarden vijand Ten 7 ure bereikten wij het eerste ijs. VJO naar Constantinopel afgezonden ,IT j. i om de bemiddeling van zijn Sureznn in te Wonderlijk was het te zien al die menschen roe j j bij groepen van 20 of 25ieder zijne vracht L)e broeder van den Paus, Graaf Lecci, die dragende en vrolijk zingende. ^Sa een uur ju Maart II. gestorven is, heeft gelijk gebleken gestegen te zijn kwamen wij aan een zeer is slechts eeu zeer klein vermogen nagelaten, gevaarlijk deel van onzen weg. f Zijne weduwe en eeu dochtertje vau 7 jaren,

Schager Courant | 1881 | | pagina 1