Ao. 1881. 25ste Jaargang. No. 141)5 Bekendmakingen. VERLOREN een liindbouwnlmnnak POLITIE GEVONDEN: door Hoofdstuk I. Bui ten la nd sch Nieuws. SCHAKER COURANT. 1MIIIIS NÏIÜWI i Dit blad verschijnt twee maal per week: Woensdag- en Zaturdagavond. Bij inzending tot s middags 12 ure worden Advertentiën in het eerstuitkomende nummer geplaatst. Ingezonden stukken een dag vroeger. DONDERDAG Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60 Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertentiën van een tot vijf regels f 0.75 iedere regel meer f 0.15. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. 9 J U N IJ te Schagen, op Donderdag 2 Junij 1881 inhoudende 2 BANKBILLETTEN, ieder van f 60 benevens een Landbouwdiploma. Zij, die hieromtrent inlichtingen kunnen geven, worden verzocht zich te vervoegen ter gemeente secretarie aldaar. VERMTST: te Schagen op de markt van 2 Juni} jl; een MELKSCHA AP; gemerkt met rood op de rug, en een bonk voor het jaar. ZJ die hieromtrent inlichtingen kunnen geven, worden ver- aockt zich te vervoegen ter gemeente secretarie aldaar. Ter Secretarie der gemeente Schagen, zijn inlichtingen te bekomen, omtrent: TWEE ZWANEN, in die gemeente verblij vende. een HEMD, waarschijnlijk door een verlofganger bij de te Schagen, gehouden inspectie verloren. Inlichtingen hieromtrent zjjn te bekomen ter gemeen te secretarie aldaar- BRANDSPUITDIENST. Burgemeester en Wethonders van Schagen, brengen ter kennis van het dienstdoend personeel dat wegens ontstane vacatures, door vei trek en overlijden, zijn bevorderd: hij de RLAAUWE spuit: Tot Brandmeester, Dirk stolp; Kommandeur der Perspomp, 3e kwartier, Cornelis Asjes; Kwartiermeester bi] de Zuigpomp, Cornelis Vries; Kommandeur der Slang- en pijplijders, Thomas Dorbeck; Officier der Werklieden, Gerrit Dignnm bij de ROODE «puit: Kommandeur bij de Znigpomp, Jan den Adel; Kwartiermeester bij idem Benedictns Bosman; Kwartiermeester bij de Perspomp, le kwartier Jacob Hopman; Kwartiermeester hij idem. 3e kwartier lacob Doekes; Kommandeur der Oppassers van de zeildoekenslang, Pieter Stroomer; Kwartiermeester bij' idem, Gerrit Boontjes; Officier der kringsluiters Arie Erix Pz. Schagen, 7 Junij 1881. Burgemeester en Wethonders voornoemd G. LANGENBERG. De Secretaris. DENIJS. BR ANDSPUITDIENST. Burgemeester en Wethouders van Schagenmaken bij deze bekend, dat op Zaterdig den Hen Junij a. s. des avonds ten 6 ure op de marktplaats aldaar, proeven zullen worden genomen met de Roodeen BJaauwe Brandspuiten en roepen daartoe op, al het dienstdoend personeel bij genoemde spuiten, om op dien dag, vóór of op gemeld uur, aldaar tegen woordig te zijn, op verbeurte eener boete van één gulden, voor, ieder afwezige, welke boete voor de hoofdlieden wordt ver dubbeld. Schagen, 4 Jnnij 1881 Burgemeester en Wethouders voornoemd G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethonders der gemeente Schagen, brengen naar aanleiding van art. 228, alinea 2 derwetvanden 29en Jnnij 1851, (StaatsbladNo 85), aan belanghebbenden in herrinnering, dat alle vorderingen, ten laste der gemeente, zullen moeten ingediend zijn binnen zes maanden, volgende op het jaar waarover dezelve loopen, en dat, bij gebreke daarvan, die vorderingen zul len verjaard en vernietigd zijn. W ordende (lus allen, die nog conige vordering ten laste dezer gemeente inogten hebben, over den jare 1880, uitgenoodigd die vóór den 30eu Jnnij a. s., in te leveren, ten einde zich daardoor voorde nietigheid en verjaring er van te vrijwaren. Schagen, den 7 Jnnij 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS KOVELLE LOI IKi: *T It ATIv\ IS. II. „Ik zal u nooit vergeten, Giovanni," sprak zij hare welgevormde hand op zijn schouder leggende: „nooit, dat gevoel ik; maar laten wij daarom geen beloften afleggen. Gij, zijt zoo jong, en het leven dat voor u ligt is zoo groot; gij zult in de wereld nog zoo menige vrouw ontmoetendie u af zal leiden van het beeld uwer pleegzuster./; „Neen, Beatrice, neen! Nooit zal mij iemand liever wezen, dan gij, laat ik u bij mijn ver trek die belofte achterlaten. En laten wij ons verbinden op elkander te wachten." Hij sprak bijna smeekend, met heel den gloed eener Zuidelijke natuur, maar het kind schudde beslist hoofd. „Luister," zeide zij„Dring daar niet verder op aan; ik zoude toch blijven weigeren. Gij zijt jong, ik wil niet dat uw leven aan ban den zal liggen, banden die u nu misschien nog zoet zouden schijnen maar die gij in eene ure van wanhoop zoudt kunnen vervloe ken zoo gij ze niet verbraakt. Gevoelt gij daarbij dan ook niet dat ik u te lief heb om ooit de kwellende gedachte te willen koeste ren dat gij u later slechts uit medelijden met mij verbondt. Neen Giovanni, zoo gij, niet wilt blijven, ga dan de wereld in, en eerst als gij terugkeert zullen wij beiden gevoelen of wij elkander waardig zijn of niet." Er verliep een oogenblik van stilte en daarop zijde hij „Het zij zoo, Beatricemaar wat er ook ge- beure, onthoud dat gij het zelve hebt gewild, dat gij alleen die wreedheid hebt gehad. Ik moet thans gaan, zoo ik den trein te Florence nog tijdig wil bereikengeeft gij mij geen kus tot afscheid mede?" Zij hief zich op in hare volle lengte en hem de armen om de hals slaande, totdat zij het hoofd aan zijne breede borst verborg: „Mijn broeder," snikte zij: „mijn Giovanni; zult gij mij altijd doen weten waar gij zijt?" „Ik beloof het u," sprak hij teeder terwijl hij haar donkere lokken streelde: ik zal u dikwijls schrijven. En nu lieveling, vaarwel!" Nog één kus en hij maakte zich zacht uit hare omarming los, sprong over de heining en was weldra in de schemer-nevelen verdwenen. Maar het meisje stond nog lang als aan de plaats genageld hem na te turen, want zij die nem kende, zij wist dat zij nooit meer die taal der liefde vau zijn lippen zou vernemen, zij gevoelde met een sclioonen vlinder te heb ben gespeeld, die haar onmerkbaar lief was geworden, en die weggevlogen was zonder haar iets achter te laten als het stof zijner schooue vleugelen, het gif dat haar in de ziel zou blijven. Giovanni had op jeugdigen leeftijd zijn ou ders verloren, en waar zijne talrijke broeders en zusters bij verschillende familie leden hun intrek hadden gevonden, bleef hij alleen on verzorgd achter, totdat een vriend zijner oudere hem tot zich trok. Deze was Beatrice's vader en zoo werd het jonge meisje, dat toen nog slechts een kind van vier jaar was, met den knaap opgevoed. Aanvankelijk was alles goedgegaan. de oude Zeldzame bruiloft. Laatst werd te St. Nazaire een zcldzam huwelijk voltrokken. De bruidegom, een beeldhouwer van Nantes was doofstom en de bruid eveneens De gebrul, kelijke vragen moesten schriftelijk gedaan wor den. en de antwoorden in de vingerspraak gegeven en door den Directeur van bet doofstommen instituut van Nantes vertaald worden Evenzoo waren dc getuigen doofstom. Den 7, 8, 9, io en li .ltini a. s. begint de billard wedstrijd te Parijs tnssclicn de lleeren Dumans, een Belg, en Bataille. Ieder moet tooOO frs inzetten en de overwin naar moet 3ooo punten maken. Tot scbeidsregter is benoemd de Amerikaan Slosson. De vorige week overleed te Parijs de beroemde beeldhouwer Pierre Rouillard. De begravenis zal op st latskosten plaats hebben. De eenige boom van een aantal van 5ooo in de perzikken boomgaard van e n landbouwer te Rumsen (New Yerseij) die dit jaar vruchten zal dragen is die welke de wind naar den grond gebogen bad. De sneeuw bedekte hem gedurende den strengen winter en beschermde hem alzoo voor de vorst, welke vele anderen doodde. Een appelboom, welke 73 jaar oud is en nog vol op vrucht draagt vindt men op eene hoeve te Davidsville (Pensijlvania.) De stam heeft een omvang van 7 voet 6 duim en de man had hem even groote teederheid gewijd als aan zijne eigen kinderen, waarvan er reeds twee gehuwd waren en nog slechts Beatrice hem overbleef; maar nu ééne week geleden was er plotseling een verschil tusschen hen verrezen. Zij hadden zich opgesloten en het gesprek dat er volgde scheen zeer heftig te zijn ge weest; daarop was alles stil geworden, en Antonio de Sala had zijne dochter geroepen, om haar mede te deelen dat Giovanni bin nen korte dagen hunne woning verlaten (zoude. Meer had zij van geen van beiden kunnen vernemen, doch het was haar meer dan genoeg geweest. Als met een bliksemstraal had het haar do m inzien hoe lief de jongeling haar was geworden, en hoezeer zij altijd gedroomd had dat hij eenmaal haar vader op zou volgen als bestuurder der goederen van het kasteel dat niet ver van hunne woning lag, en waar bij hij reeds nu den grijsaard behulpzaam was. Zij had zich een gelukkig, een rustig leven aan zijne zijde voor de oogen getooverd en schoon, zij zijn gebreken kende, had zij niet hare liefde gereed om die te verzach ten, die liefde waarvan geschreven staat: zij bedekt, zij verdraagt, zij gelooft alle dingen Beatrice poogde dan ook in de eerstvol gende dagen het onmogelijke tot eene verzoe- ning, maar geen van beide partijen v i'de buigen, en zoo was de dag gekomen waarop j Giovanni, na reeds zijn kleine schattin vormt te hebben gezondennaar Florence zoude wandelen om zich van daar naar Turijn te begeven waar een zijner oudste broeders ge vestigd was en hem naar liij meende, wel voort fcoude h 'lpcn. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1881 | | pagina 1