In de Conneciicnt rivier is een steur gevonden van 256 pond. In St. Petersburg zouden 12 personen ge arresteerd zijn, onder verdenking van eene zauien- zwering 'egen den Keizer. Verleden Vrijdag bad de onthuldiging plaats van bel Monument geplaatst op bet graf van wijlen den lieer J. C. de Leeuw, in leven dijkgraaf en wethouder te Anna Pau- lowna. Met bet boren van den tunnel onder het kanaal te Dover gaat het naar wensch; elke week vord -rt men 60 70 el, zoodat de door boorde üMand nu reeds 700 el groot is. f.»i» van de jongste kerken in Amerika i<e:i de oudste kloKketoren. Zij ligt in Washington Territorij aan de Pacific kust. De kerk zelf is een blokhuis en daarbij staat een boom, 4° voet boven den grond afgezaagd, waarop de klok is geplaatst De ringen op het afgezaagde deel toonen dat de boom meer dan 3oo jaar oud is. Op de Landsdrukkerij te Berlijn worden dagelijks 4oo 000 briefkaarten vervaardigd Statistiek van bet verlorene. Een Parijs spreekwoord luidt, men boort als tijd van verlorene parapluies spreken, maar nooit van gevondenen. Dat is echter niet waar, zij worden in der daad gevonden en aan de politie bureaux ge deponeerd, maar nooit gereclameerd. Het is ongelooflijk boe nalatig de menscheu zijn. In 1881 vverden de volgende zaken iti Parijs door eerlijke vinders of de Politie teregtgebragt, zonder dat er navraag werd gedaan van wegen die het verloren hadden, als: i8.456 francs aan gouden zilveren of kope ren munt, 3r 6.547 frc- aan bankbilletten. y47 gouden of zilveren sieraden 426 paarlen of diamanten 284 gouden en 185 zilveren horlo- gies. Bij het einde van 1880 waren er in de Vereenigde staten vaw Amerika 3oo,ooo mijlen telegraafdraad in gebruik en waren er in dat jaar 33,155,991 telegrammen overgehragt. De lengte der telegraafdraden is in Ilusland 56170 Mijl, Duitschland 4'431, Frankrijk 36970 Oos tenrijk 3o.4o3 Australië 26842, 3root Brittannie 23i56, Italië 15864. Van Zaterdag op Zondagnacht is te Brussel een juwelierswinkel in de llue des Frippiers met zaak kennis leeggeplunderd. Alle kastjes, kistjes en étui's, waarin sieraden van groole waarde lagen, zijn van hun inhoud beroofd terwijl de kleinigheden onaangeroerd gebleven zijn en over 't geheel de diefstal gepleegd is, zonder eenige wanorde te veroorzaken. Zondag ochtend ten 5£ ure zag een voorbijganger de winkeldeur op een reet staan, hetgeen hem te recht verdacht voorkwam. Onmiddelijk deed de politie door hem gewaarschuwd, een onderzoek hetwelk echter niet het gering s te licht over deze misdaad verspreide, daar nergens een spoor van NOVELLE door LOt NTBSATEOAX.S. Hoofdstuk I. III. Het was inmiddels zeer donker geworden, en met eene lichte huivering wendde Beatrice indelijk het oog af van de richting in welke hij verdwenen was. «Vaarwel, mijn Giovanni," fluisterde zij nogmaals, maar thans op den toon van eene moeder die haar eerstgeborene op zijn doods peluw neerlegt. Zij had even goed kunnen zeggenvaarwel mijne jeugd, mijne zorgeloosheid, mijn gullen lach, mijn kinderlijk vertrouwen Immers hij had ze medegenomen, maar onwetend, en zoude er dus niet aan denken ze terug te brengen. Stil en rustig keerde zij daarop naar het huisje terug, de deur stond nog aan, en zij trad onbemerkt het woonvertrek binnen dat door een helder lamplicht beschenen werd. Over groote folianten gebogen zat een man van een zestigtal jaren, de eenigszins gedoken rug verried zijn hooge gestalte, en de lange sneeuwwitte lokken die liem op de schouders vielen getuigden van veel leed, en geven aan zijn gansche voorkomen iets indrukwekkends dat het penseel van een schilder niet onopge merkt zou hebben laten voorbijgaan. «Vader," sprak Beatrice terwijl zij aan zijne zijde neerknielde. Hij scheen op te sehrikken uit zijn gepeins. «Zijt gij het, kind," sprak hij daarop met buitenbraak ontdekt werd en de deur naar de bovenverdiepingen, de woning van den heer Sturbelle den winkelier, aan de binnenzijde ge sloten was. Waarschijnlijk derhalve heeft de dief zich 'savondy in de winkel laten opsluiten. BinnunlaiuSsch Nieuws. Ouder de gemeente Anna Paulowna is het lijkje aangespoeld van een meisje, vermoedelijk s'eclils eenige dagen oud. Op last der politie is het lijkje geschouwd. -- Bij de Dinsdag te Groningen gehouden harddraverij met paard en sjees, vanwege de Vereeniging voor Volksvermaken aldaar, is de prijs van 1 200 behaald door de bruine merrie Suzanna, van den lieer Paarlberg te Zijpe; de ie premie door de bruine merrie de Goede, van den heer Martens, te Bedum, en de 2de premie door een paard van den heer Blomhof te Dronrijp. Bij wijze van ingenomenheid werd hit nieuw benoemde lid der Piovinciale Staten den beer J. C, Jansen, door bet stafmuziekkorps der Marine eene serenade gebracht, terwijl door liet volk, dat bij duizenden voor de woning van den heer.lansen was samengestroomd van tijd tot tijd een volkslied werd aangeheven luide hoera's de den zich aanhoudend hooren, Woensdag nacht te twee uren is op zijn buitenverblijf Boekenrode, onder Oveveen, aan de gevolgen van een gevatte koude, Overleden mr. J. Messcliert van Vollenhoven, weleer raadslid en wethouder van Amsterdam, lid van de Provinciale Staten en van Gedeputeerde Staten van Noordholland en burgemeester van Amsterdam. Nadat de Provinciale Staten van Noordbollaiid hem hadden afgevaardigd naar de Eerste Kamer, nam hij, in het kiesdistrict Utrecht gekozen tot lid van de Tweede Kamer, dit mandaat aan, doch hij trok zich, na het een paar jaren vervuld te hebben, uit het openbare ieven terug Iti vele maatschappijen en vereeni gingen bleef hij echter nuttig werkzaam. De vrachtprijs voor volwassen personen van Amsterdam tot New York bedraagt thans voor een volwassen personen f 52 voor diegenen die doorloopende kaarten nemen f 5o, voor de Pollux, 22 Junij e. k. zijn nog plsatscn. De Woensdag te Amsterdam gehouden algeineene vergadering der vereeniging «Volks onderwijs" werd door 71 afgevaardigden bijge woond. De heer Moens heette de aanwezigen als voorzitter in welsprekende woorden welkom, Uit het verslag omtrent den toestand der Vereeniging bleek dat deze gunstig kon worden genoemd Wel hebben vele leden voor het lidmaatschap bedankt, doch er tiad ook weder een duizendtal andere personen toe. Met bijna algemeene stemmen werd besloten tot voorzetting der uitgaaf van hel «Volksblad," waarvan de redactie 0111 liet zeerst werd geprezen. Als lid vrn liet hoofdbestuur werd gekozen de heer mr. van Gil.se te Rotterdam. teederlieid: «en Giovanni?" «Is vertrokken." «En geen woord, geen enkel, van toenade ring E11 hebt gij hem dan laten gaan zonder iets te beproeven?" «Ik heb beproefd wat in mijn vermogen stond, vader, ik heb het gedaan ter wille ook van u, want ik wist dat zijn heengaan voor u niet te vergoeden zou zijn." «E11 toch heeft hij niet willen buigen Ach ik wist wel. er was een onwrikbare hoogmoed in den jongen. En toch, ik kon, ik mocht de minste niet zijn." «Haar wat is dan toch zijn misdrijf geweest, vader?" vroeg zij op bijna smeekenden toon: «Ik heb mij van af het begin in vergeefsche vragen verdiept omtrent <den aard zijner schuld; en beiden hebt gij daaromtrent steeds het stil zwijgen bewaard. Gij weet niet hoe pijnigend die onzekerheid mij was." «Gelooft gij dat elke zekerheid heil aan brengt?" vroeg Antonie droevig: «Er zijn dagen in mijn bestaan geweest waarop ik mijn leven had gegeven om nog te kunnen twijfelen en niet altijd het vlam mend schrift der waarheid voor oogen te zien. Maar ik zal u de zaak mededeelen, mijn kind, het is mogelijk beter zoo; het is niet onwaarschijnlijk zelfs dat gij er binnen kort de gevolgen van zoudt leeren kennen." Beatrice sloeg de oogen neder; was het droevigste gevolg niet reeds gekomenwas de plaats daar ginds aan den haard niet voor altijd ontruimd? «Om wel te begrijpen wat ik u zeggen ga, moet gij weten," vervolgde de oude man: «dat de markies mij een paar weken geleden een vertrouwelijk schrijven toezond waarin hij mij verzocht eenige berichten in te winnen omtrent zware speelschulden die zijn zoon KUNRTNIEUWS. Omtrent de opvoering door het Noorder tooneel gezelsehap van Martin de Kruijer lezen wij in de Friesche courant: Men heeft meermalen beweerd, dat niemand Victor Driessen de rol van Martin no? verbeterd heeft 't Kan zijn. Doch zij, Jie den heer Driessen en Kapper in genoemde rolhebben zien optreden en genoopt waren een oordeel nit te spreken,zouden waarschijnlijk aarzelen aan wien de palm der overwinning uit te reiken- Wat zeer veel tot het welslagen van den titelrol in het geheel zeker medewerkte was de wijze waarop de h-er Kapper door de andere vertooners werd ter zijde gestaan. We willen geea namen noemen doch alleen een woord van dank wijten aan alle vertooners, die als om strijd hnn best deden om het melodrama te doen gelukken, 't Publiek bleef dan ook niet in gebreke om herhaaldelijk van zijne ingenomenheid te doen blijk geven. We hopen dat het door een steeds trouwen opkomst voordurend van zijn belangstelling blijk zal geven. Het nastukje Sichard en Mathilda werd ving afgespeeld en naar het scheen tot genoegen van het publiek, Sichard, de heer Culp, had zich echter 0. i. wat al te leelijk gecostumeerd, op deze wijze was het onmogelijk, als de liefdetm minste niet totaal blind maakt, dat een net meisje als Mathilde op hem verlieven kon, die buiten dien reeds alles behalve ingenomen was met de hnn steeds vergezellende pikgenr. Doch dit daargelaten, 't Publiek vermaakt zich op nuttige en aangename wijze, 't was tamelijk wel opgekomen, er was dus, naar alle waarchijnlijkheid over en weer redenen tot tevreden heid. LYM)IH)UYY MIDDEL TEGEN RUPSEN Zoodra zich op fde booinen rupsen of rupsenesten bevinden bevochtigt men ze slechts met zeeplater. Tot dat einde bindt men een spons aan een stok, doopt dan in het zeepwater en bevochtigt daarmede rupsjn eu nesten, waardoor ze geheel vernietigd worden. Openbare teregtzitting gehouden door het Eantongeregt te Schagen op 9 Junij 1881. VEROORDEELD: S. T. te Schagerbrng, gem: Zijpe, wegens het openhouden eener herberg na het uur van sluiting in de gemeente Zijpe tot eene geldboete van f 6.subsidiair 2 dagen gevangenisstraf- G- B. en R. R. beiden aan de Oude Sluis gem: Zijpe wegens het aanwezig zijn in eene herberg na het nnr van sluiting in de gemeente Zijpe, ieder tot eene geldboete van f 3.subsidiair 1 dag gevangenisstraf voor elk. A. L. aan 't Zand gemZijpe, wegens openbare dronkenschap in de gemeente Zijpe, tot eene geldboete van f 3.subsidiair 1 dag gevangenisstraf. A. D. en K. D- beiden te Winkel, wegens het maken van nachtelijk burengerucht, ieder tot betaling eener geldboete van f 5 50, subsidiair 1 dag gevangenisstraf voor ieder J. C. L. S. te Schagen, wegens-het rijden in een wagen he spannen met honden in de gemeente Schagen tot eene geldboete van f 3. subsidiair 1 dag gevangenisstraf. Allen zijn tevens veroordeeld in de kosten invorderbaar bij lijfsdwang. BURGERLUIE ST.Y !YÏ\ Gemeente Schaden, ïngesclireven van 7 9 Junij 188 r OVERLEDEN: Jacobns CI11 i-topliorus Over toom. oud 2 weken. Gerrit Beute, oud 59 jaren, 4 maanden. Markt ber i ch ten SCHAGEN, 9 Junij 7 Paarden f 60 a i5o; 6 Stieren f 90 a 110; 54 Gelde Koeien magere f i4o a 180; 20 idem vette f 240 a 290; 3o Kalf koeien t 120 a 200; 25Vaarzen f 90 a 120; 2j Nuchtere Kalveren f 4 a 16, 5oO Schapen magere f 26 a 33; 280 idem vette l aj a 3o; 3oo Overhouders f20 vi 33; 3ooo Lammeren f 7 a i5; 8 Bokken en Geiten f 1 a 6; 35 hier zoude hebben gemaakt, en tevens nauw lettend toe te zien op de personen die gedu rende den tijd tlie hij gewoon was op het buiten van zijn vader door te brengen, zijne onmiddelijke omgeving uitmaakten. Hij droeg mij hier omtrent de stipste geheim houding op, welke ik zelfs tegenover u niet zou verbroken hebben indien, niet reeds de geheele omtrek met de zaak gemoeid was. Door het een of ander toeval kwam Giovanni binnen terwijl ik den brief nalas, en riep mij uit het vertrek voor een der boeren die mij spreken moest. Toen ik terugkwam hield hij het schrijven in de hand, en ofschoon ik hem liet beloven er niet niemand over te spreken, schijnt hij des avonds eenige vrienden ontmoet te hebben, en hen, helaas! de zaak te hebben vertrouwd.— Den volgenden dag reeds was het nieuws verspreid, en nu kwamen" er van wijd en zijd dingen voor den dag, die naar ik vrees den naam van mijn meester zullen ont- eeren, terwijl zij zonder Giovanni's onvergee- felijke onvoorzichtigheid wellicht nog bedekt waren geworden en hadden kunnen worden uitgewischt. Gij begrijpt mijne smartelijke verontw aardiging. Twintig jaren trouw op zijn post te zijn gebleven en dan dat alles vernie tigd te zien door de rampzalige onbescheiden heid van een kind! Ik keerde huiswaarts en bleef zoo kalm mogelijk, toch waren mijne woorden misschien te heftig wij verwijten ons dat altijd wanneer liet te laat is, althans de jongen, eindigde met mij met zaamgenepen lipjien te verklaren dat hij, met langer 011 Ier mijn dak meende te kunnen vertoeven. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1881 | | pagina 2