iMiiira iüYEHTlNTIE' DüNDERDAl MNBBOÜWBMB 4 AUGUSTUS. Ao. 1881. 25ste Jaargang. No. 1421. Bekendmakingen. bij de Piramiden. Binnenlandse!! Nieuws. nhumï Dit blad verschijnt twee maal per week Woensdag- en ZaterdagavondBij inzending tot '8 middags 12 ure worden Advertentien in het ecrstuitkomende nummer geplaatst. Ingezonden stukken een dag vroeger. Prijs per jaar 3.—. Franco per post 3.60 Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertentien van een tot vijf regels f 0.75 iedere regel meer f 0.15. Groote let'ers worden naar plaatsruimte berekend. Vasthouden van EENDEN. Bnrgpmcester en Wethouders van Schagen Gezien art- 103 van het politie reeiement dezer gemeente; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat van af heden tot en met 15 October, de EENDEN, binnen deze gemeente, ge sloten of gehokt zullen moeten worden op de boete bij het po litie reglement bepaald. Sehagen, den 20 Julij 1881. Burgemeester en Wethouders Voornoemd, G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. BURGEMEES TER en WETHOUDERS der gemeente Schagen; Gezien art. 219, 2de alinea der Wet tot regeling van de zamen- stelling, tnrichting en bevoegdheid der Gemeentebesturen, brengen terkennisse van deingezetenen,datde rekeniogdezer Gemeente over =3 igs tv hetzij in druk hetzij in afschrift, tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar wordt gestild. Schagen den 3en Augustus 1881- Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. LANGENBERG. De Secretaris. DENIJS. De Burgemeester en Wethouders van Sehagen, doen te weten dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 6 Julij 1881, is vastgesteld de volgende verordening: DE RAAD DER GEMEENTE SCHAGEN; Overwegende dat volgens art: 178 der wet van 29 Juni) DC sl.ig Napoleon was op het toppunt van zijn magt, na den 17 October 1797 bij de vrede van Campo Formio, alleen nog kwelde het hem hem zullen als gewoonlijk voortgang hebben, een ieder zal God voor de verdelging der Mame- lnkken danken, en uitroepenRoem zij den Sultan, Roent hebben, die van het Fransche leger, zijne vrienden Vervloekt zijn de Matnclukken, en gezegend het volk van Et ijpte Buonaparte. 1851 (Staatsblad No. 85,) de Raad ten minste eenmaal in de dat Ellgclschen zich ZOO weinig aan vjjf jareiv, moet verklaren, welke verorde ui ogen, tegen welker stooruGll Cll liet licni OlllllOgCiljk Was den til overtreding straf is bedreigd, als nog als geldend zullen worden gelscllCll in bllll handel te bcnadeelen. ïinncrpmprkt: 1° aangemer kt j BESI.UITi Te verklaren dat de verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd, die voortdurend en met uitsluiting van alle andere geldend blijven, zijn de volgende: I. Het politie reglement dier gemeente, vastgesteld in de openbare Raadsvergadering van den 14 November 18G6, gewij zigd in die van den 4 Maart 1867, afgekondigd den 25 Maart 1867 en voortdurend geldend verklaard den 4 Julij 1867, waar van afkondiging is geschied den 18 Jnlij daaraanvolgende en bevattende de navolgende hoofdstukken: I. Van de verdeeling der gemeente en nummering der huizen. Gewijzigd hij Raadsbesluit van den 14 December 1875. Af kondiging den 4 Jan narij 1876. II. Van het toezigt op vreemdelingen. III. Van de aangiften van verhuizing binnen de gemeente. IV. Van cenige bijzonderheden welke de algemeene Burger lijke Wetgeving aan de plaatselijke reglementen overlaat. V. Van de tapperijen, enz: VI. Van het plaatsen van kramen, stalletjes, enz: VII Van het bonwen en bewonen van kleine woningen. Ge wijzigd hij Raadsbesluiten van den 25 November en 14 Decem ber 1875. Afkondiging den 4 Januarij 1876. VIII. Van het ailoopende water en vuilnis langs de openbare straten en wegen- IX. Van de instandhouding, bruikbaarheid; vrijheid en veilig heid van de publieke wegen, schoeijingen, straten, plantsoenen, pleinen en andere plaatsen tot gemeente dienst van allen bestemd. Aangevuld en gewijzigd bij Raadsbesluiten van 22 December 1873 Afkondiging 6 Januari 1874- 31 Maart en 1 Junij 1874. Af kondiging 15 Juni; 1874. 30 Mei 1876, Afkondiging 13 Jnnij 1876. 3 October 1876, Afkondiging 16 October 1876. X. Van de openbare veiligheid- Gewijzigd bij Raadsbesluiten van den 31 Maart en 1 Jnnij 1874, Afkondiging 15 Jnnij 1874. XI. Van de verspreiding van schurft of rotkrenpel onder het wolvee. Gewijzigd hij Raadsbesluiten van 31 Maart en 1 Junij 1874 Afkondiging 15 Junij 1874 XII. Van het houden van openbare verlotingen. XIV. Van maaliegelen tot voorkoming en wering van brand Gewijzigd hg Raadsbesluiten van den 30 Mei 1876. At kondiging 13 Junij 1876. XV. Van de beurt-markt- en veerschepen. XVI. Van het koopen en aannemen van leue goederen. XIII. Van het binnen treden van de woningen der ingeze tenen, huns ondanks Aangevuld bij Raadsbesluit van den 22 December 1873. Afkondiging 6 Januarij 1874 XVIII. Algemeen bepalingen. Gewijzigd hij Raadsbesluit van den 10 Mei 1873, Afkondiging, 18 Junij 1873. 2. De verordening op het hegraven en vervoeren van lijken, vastgesteld in de openbare Raadsvergadering van den 3 October 1872, Afgekondigd den 23 October 1872. 3. De verordening bevattende maatregelen bij het voorkomen van besmettelijke ziekten, vastgesteld in de openbare Raadsver gadering van den 10 Mei 1873, Afkondiging 18 Junij 1873. 4 De verordening tot vaststelling van bepalingen betrekke lijk de Algemeene Begraafplaats te Schagen, vastgesteld in de openbare Raadsvergadering van den 11 November 1873, Afkon diging 28 November 1873 5. De verordening voor de politie op het buitenplein van en den toegangsweg naar het spoorwegstation, vastgesteld in de openbare Raadsvergadering van den 1 Augustus 1876. Afkon- diging 15 Augustus 1876. 6- De verordening, tot wering van de veemarkt te Schagen, van schapen, lijdende aan kwaadaardig klauwzeer (Rotkrenpel) vastgesteld in de openbare Raadsvergadering van den 10 No vember 1880 Afkondiging 23 November 1S80. 7. de verordening op de honden, vastgesteld in de openbare raadsvergadering van den 8 December 1880- Afkondiging 21 De cember 1880 Aldns vastgesteld in de openbare raadsvergadering van den 6 Jnlij 1881. De Secretaris, De Burgeneer, Get. DENIJS. Get- G. LANGENBERG. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Noord Holland volgens hun berigt van de 20 Jnlij 1881, Na 47, in af- sehrift medegedeeld. En is hiervan ai kondiging geschied, waar het behooit, ueu 3i •>uljj 1881. 6 De Secretaris. De Burgemeester DENIJS, p. langenbebg. koopen en aannemen van verdachte of gesto- Na door het directoire het bevel ontvangen te hebben over liét leger dat bestemd was Oostenrijk en Italië aan te vallen kweet hij zich met eere van dien taak, daar bij Sardi nië tot den vrede noodzaakte, Savoije en Niz- za veroverde, alsmede Milaan, Parma, Napels en den Kerkdijken Staat tot den vrede dwong en na zich binnen veertien dagen van Vene- tie meester gemaakt te hebben, Oostenrijk tot bovengenoemde vrede dwong. Toen kreeg hij vergunning om naar Egijpte te trekken, hopende daardoor de Engelscben in hun handel te fnuiken en door de Roode zee naar hunne bezittingen door te dringen. In het geheim werd een talrijk leger teToulon ingescheept en landde den I Julij in Egijpte en bevreesd zijnde dat de Engelsche vloot de landing zoude verhinderen, werd daar on verwijld mede begonnen. Den daarop volgenden dag rukten zij naar Allexandrië op en waren reeds des avonds in derzelven bezit. Merkwaardig is de proclamatie welke Napo leon aan de Egijptenaren afkondigde. Wij laten hier een deel uit deze volgen. „E'djptische volken! men zal u trachten diets "te maken, dat ik kom, om uwe Gods dienst te verdelgen slaat hieraan geen geloof antwoordt dat ik kom om uwe regten te herstel len om de overheerschende dwingelanden te straffen, en dat ik meer dan de Ma meiukken zeiven, God, zijner Propheet, en den eerbiedig. Zeg hun, dat alle menschen voor God ge lijk zijn; wijsheid, bekwaamheid en deugd maken alleen het onderscheid tusschen hen uit De Mamelukken bezitten alles. Is er een schoon land, het behoort aan de "mamelukkenis er een schoone slaaf, een fraai paard, een mooi huis, het behoort aan de Mamelukken. Is Ivnjpte hun pachthoeve, laten zij eens toonen den titel, door welke zij er aankomen, maar God is regtvaardig en barmhartig om trent het volk. Weleer waren er onder u groote steden, groote bevaarbare wateren het is alleen de XieriMieid en de dwinglandtj der Mamelukken, die dit alles vernield heeft. „Driewerf gelukkig die geenen die met ons zijn. „De Cheiks, de Cadijs, de Lnans, zullen hunne posten blijven waarnemen, elk ingeze ten zal in zijne woning blijven, en de gebeden Na een vermoeijende marsch kwam men, na nog een hevige schermutseling met de ruiterij ouder Mourad Beij gehad te hebben in de nabijheid van Cairo, aan den voet van den berg Mokatóm. Daar badde vijand zich in een kamp ver schanst, steunende met zijn linkervleuge 1 op een kanaal. Napoleon bestuurt van uit de divisie Dugua den aanval, vergezeld van de generaals Berthier, Murat en vele anderen. Ongeveer 6 ure in den avond en nadat een deel der Mamelukken in de rigting van Bechtijl verstrooid is, vallen de colonnes van Generaal Bon en Yial de versterkingen aan. Een ver woede aanval van de ruiterij der Mamelukken noodzaakt hen carrés te formerenvan beide zijden Werd als leeuwen gevochten, meer dan 2000 ruiters vallen ten laatste wijken zij, de kolonnes vervolgen hen en nadat de voor hoede der Mamelukken van het kamp wordt afgescheiden en naar den Nijl verdreven, is weldra do overwinning aan de zijde der Eran- schen. Des nachts ontruimen de Mamelukken, na hunne vloot verbrand te hebben Cairo. strijd des avonds ten 1798, vindt gij voor- wel dat in het Bezuidenhout ruim bedeeld van de Pano- Dat gedeelte van den 6 ure van den 21 Julij gesteld op het doek van een der Panorama's in den Ilaag en (den Haag werd rama-manie.) Het doek is geschilderd door den in 1870 helaas oveileden Kolonel Charles Langlois, beroemd door de „inneming van Algiers" „de zeeslag van Navarino", „de bataille van Sol- ferino" en zoo vele andere onnavolgbaar talent geschilderd. Het Panorama gebouwd door den architect H. Westra, is een sieraad te meer voor de oorlogsstukken niet Koran stad. Den geopend. 31 Julij 11. is het voor het publiek vice De vice Admiraal de Cisembrood heeft in vereeniging inet andere zee officieren liet initatief genomen lot het herdenken van den slag hij Doggersbank op 5 Augustus a. s. HAARLEM, I Aug. Heden-morgen baaddi n zich te Zand voort zes Personen. Door de sterke branding verkeerden zij spoedig in groot gevaar, vier der personen werdeu gered, doch de twee anderen, alsmede een der visschvrs, die hulp boden, verdronken. Zaturdag middag omstreeks 5 ure is uit eeu slagtplaats aan de Houtmarkt te 's (.ravenhage een koe, vermoedelijk doordat het dier geschrikt Iwas losgebroken en iu dolle vaart door de Kieu. wehavenstiaat en langs den Zwarteweg voort- gerend Aan laatsgenoemde gracht wilde de vleesch- bouvverskuecht D. de hollende koe bij de horens

Schager Courant | 1881 | | pagina 1